Indėliai

Indėliai. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „indėliai“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
DANIEL

Sveiki, norėčiau paklaust, pvz: Norėčiau pasidaryti indėlį 12mėn. į Swedbank banką 12mėn. terminui, suma - 10,000 tūkst. eurų, tą procentą, kuris nurodytas 0,05 jie man mokėtų kas mėnesį? Ar tik po 12mėn.? Ir ar taip yra su visais bankais?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Daniel, dėkui už klausimą. Swedbank turi indėlio programą, kuriame palūkanos mokamos kas mėnesį. Kreipkitės į banką dėl detalesnių sąlygų. Beje, kam dėti Swedbank, kai kituose bankuose ar unijose didesnės palūkanos. Na, gerai, unijos nepatikimos, bet kiti bankai tikrai siūlo didesnes palūkanas.

+3Buvo naudinga
Jolanta

Sveiki, norėčiau sužinoti, jeigu reikėtų nutraukti terminuoto indėlio sutartį anksčiau laiko, kokiomis sąlygomis galėčiau tai padaryti ir kada gaučiau pinigus? Kaip klientui finansiškai ir laiko atžvilgiu naudingiau: ar kad būtų pinigai pervesti į sąskaitą, ar išduoti grynais (jeigu padėta yra grynais apie 1000,00eur). Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jolanta, dėkui už klausimą. Priklauso nuo to, kur dėjote indėlį, tačiau viską reikia daryti pagal sutartį ir sutarties sąlygose turi būti viskas parašyta kokie mokesčiai bus, per kiek laiko ir pan.

+5Buvo naudinga
Arnas

Sveiki, ilgą laiką dirbau Anglijoje ir dabar grįžęs į Lietuva sužinojau, kad bankrutavo bankas Snoras, aš turėjau jame indėlį ar išeitų kažkaip atsiimti pinigus?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Arnai, dėkui už klausimą, deja pavėlavote. Papildomai dar siūlau kreiptis į Indėlių draudimą telefonu: 8 5 2135657. Tačiau draudimo išmokų terminas baigėsi 2016 metais:

 • VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ informuoja, kad 2016 m. lapkričio 24 d. baigė mokėti draudimo išmokas bankrutavusios akcinės bendrovės banko SNORAS indėlininkams.
 • Bankrutavusios akcinės bendrovės banko SNORAS licencija atšaukta 2011 m. lapkričio 24 d.
 • LR Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymo nuostatos numato, kad indėlininko teisė į indėlių draudimo išmoką galioja 5 metus nuo indėlių draudžiamojo įvykio dienos.
+3Buvo naudinga
Simona

Laba diena, norėjau pasiteirauti, pagal kokius kriterijus patartumėte rinktis uniją? Norėtume padėti 100 000 eurų, terminuotas indėlis. Gyvename Klaipėdoje. Ar gyvenamoji vietą įtakoja unijos pasirinkimą? Iš anksto dėkoju.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Simona, dėkui už klausimą. Įprastai unijos yra regioninės ir jų nariai gali tapti tik tam tikrų miestų gyventojai ar turintys tam tikrų santykių (mokslai, gyvenamoji vieta, darbas) su tuo miestu kur unija gali vykdyti savo veiklą. Kone visos kredito unijos yra apsidraudusios indėlių draudimu, kuris apdraudžia iki 100 000 eurų Jūsų indėlio.

Taigi, rinkitės uniją, kuri siūlo didžiausias palūkanas Jūsų norimam laikotarpiui ir yra apsidraudusios indėlių draudimu, visos apsidraudusios unijos ir bankai čia. Jeigu norite dėti didesnę nei 100 000 eurų sumą, tuomet patariu išskaidyti tą sumą į kelias unijas tam, kad vienoje unijoje nebūtų daugiau nei 100 000 eurų suma. Taip apsaugosite savo pinigus.

+9Buvo naudinga
Informacija

Norėčiau pasidomėti vienu klausimu – žinau kad valstybė apdraudžia 100000 Eur sumą, esančią bankuose/kredito unijose, bet norėčiau pasiteirauti plačiau dėl šio valstybės draudimo. Ar apdraudžiami yra tik indėliai? Ar indėliu skaitosi ir pinigai, kurie tiesiog yra sąskaitoje (santaupos)? Taip pat ar galėtumėte parašyti kokie bankai/kreditos unijos/kitos pinigų įstaigos patenka į sąrašą, kuriuose pinigai esantys sąskaitose yra apdrausti valstybės.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Indėliai ir lėšos banko sąskaitoje yra traktuojami vienodai. T.y. Jūsų asmeninės lėšos sąskaitoje yra apdraustos taip pat. Tačiau vienoje įstaigoje (banke ar unijoj) bus apdrausta ne daugiau nei 100 000 EUR sumai.

Pvz. bankrutavus bankui/unijai ir jeigu tas bankas/unija dalyvauja draudimo programoje:

 • Jūsų lėšos banko sąskaitoje 70 tūkst. eur;
 • Jūsų indėlis tame pačiame banke 40 tūkst. eur..

Bankrutavus bankui, valstybės įmonė investicijų draudimas išmokės Jums 70 tūkst. + 30 tūkst. eurų = 100 tūkst. eurų, o 10 tūkst. Jūs prarastumėte.

Apsidraudę bankai Lietuvoje:

 • AB "Swedbank"
 • AB DNB bankas
 • AB "Citadele" bankas
 • AB Šiaulių bankas
 • AB SEB bankas
 • UAB Medicinos bankas

Apsidraudę bankai Užsienyje:

Nordea Bank AB Lietuvos skyrius ir „Danske Bank A/S“ Lietuvos filialas nėra Lietuvos indėlių draudimo sistemos dalyviai, tačiau yra analogiškų draudimo sistemų dalyviai kitose Europos Sąjungos valstybėse (detalesnę informaciją apie draudimo sąlygas rasite šių bankų interneto svetainėse). Jie taip pat apdrausti 100 000 EUR sumai.

Visą sąrašą Lietuvoje apsidraudusių bankų ir unijų rasite čia.

+24Buvo naudinga
Arunas

Kredito Unijos 'Taupykle' dabartinis pavadinimas 'Taupa' 2014-10-21 Pasikeitė teisinė forma iš Kredito unija į Kooperatinė bendrovė (kooperatyvas). 2015-04-21 Pakeistas pavadinimas iš Kredito unija "Taupyklė" į Kredito unija "Taupa". Ar indeliai sioje finansu institucijojeje yra drausti? Ar naujai sudaromi indeliai sioje institucijoije bus/yra draudziami?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Svarbu pažymėti, kad „kredito unija“ nėra teisinė forma. Lietuvos Respublikos kredito unijų įstatymo 3 straipsnio 2 dalis nustato, kad kredito unijos, kaip juridinio asmens, teisinė forma gali būti tik kooperatinė bendrovė. Tai reiškia, kad kredito unijos „Taupa“ teisinė forma pasikeisti negalėjo.

Kredito unija „Taupa” yra apdrausta Lietuvos indėlių draudimo sistemoje (Indėlių ir investicijų draudimas, VĮ). Pilną sąrašą apsidraudusių bankų ir unijų, tarp kurių yra ir ši unija rasite čia: http://www.iidraudimas.lt/lt/veikla/indeliu-draudejai.html

Atminkite, kad visuomet galite rinktis kur padėti indėlį ir jeigu dvejojate visuomet galite pasirinkti kitą įstaigą. Patogiam pasirinkimui yra sukurta speciali Bankai.lt indėlių palyginimo sistema, kurios pagalba išsirinksite geriausias palūkanas siūlančią finansų įstaigą.

+17Buvo naudinga
Deividas

Koks skirtumas ar dėti indėlį banke kur 0,2% metinių palūkanų, ar kokioje nors kredito unijoj kur palūkanos 2,3%?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Skirtumas tas, kad unijoje gausite didesnę grąžą. Atminkite, kad norėdami padėti indėlį unijoje, turėsite tapti unijos nariu, įsigyti privalomąjį pajų, kurio suma 100 Lt (gali būti ir daugiau). Pajus leidžia naudotis kredito unijos paslaugomis, balsuoti visuotiniame narių susirinkime, galite būti renkami į kredito unijos valdymo organus – stebėtojų tarybą, valdybą, paskolų komitetą. Bet kada galite išstoti iš unijos ir susigąžinti mokestį už pajų.

Banke dedant indėlį privalumas yra tas, kad daugelyje yra vertinama lojalumas bankui. Pavyzdžiui, jeigu turėsite didelės sumos indėlį, laikysite grynuosius sąskaitoj, vadybininkai gali pritaikyti geresnes sąlygas imant paskolas ar renkantis kitas paslaugas. Taip pat vyrauja nuomonė, jog bankas yra patikimesnė ir saugesnė įstaiga už uniją. Nors ir banko ir unijos indėliai yra apdrausti tokiai pačiai sumai 100 000 EUR.

+47Buvo naudinga
Dovilė Dabravolskaitė | Projektų koordinatorė
RATO (VRKU)

Skirtumas yra metinėje palūkanų normoje. Ir banke ir kredito unijoje indėliai iki 100.000eur sumos draudžiami IIDF. Daugiau informacijos http://www.iidraudimas.lt/lt/veikla/indeliu-draudejai.html

+13Buvo naudinga
Henrikas

Ar indėliai yra apdrausti, kokiai sumai? Kaip suprantu yra bankų, kur indėliai yra nedrausti Lietuvoje, kodėl? Kaip yra su unijų draudimu?

ttąt
Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Taip, visų unijų ir bankų (išskyrus Danske bank ir Nordea) indėliai apdrausti Lietuvos valstybės įmonėje "Indėlių ir investicijų draudimas". Nordea banko indėliai apdrausti Švedijos nacionalinio skolų biuro, o Danske banko indėliai apdrausti Danijos Karalystės Indėlininkų ir investuotojų garantiniame fonde. Visų bankų ir unijų indėliai fiziniam ar juriniam asmeniui apdrausti Iki 100 000 eurų (345 280 LTL) ir kompensuojami 100 procentų. Pvz. Jeigu Jūsų indėlio suma yra 150 000 eurų, tuomet banko ar unijos bankroto atveju, Jūs atgausite 100 000 eurų ir prarasite 50 000 eurų.

Jeigu ruošiatės dėti indėlį, kurio suma viršija 100 000 eurų, tuomet patariame išskaidyti riziką ir dėti indėlius į skirtingus bankus.

Dėl unijų draudimo yra lygiai taip pat kaip ir su banko, tik lygiai taip pat patariame nedėti didelių sumų vienoje unijoje ar banke. Išskaidykite. Visos įstaigos dirba su griežta Lietuvos banko priežiūra.

+26Buvo naudinga
Ugnė

Ar uždirbtos indėlių palūkanos yra apmokestinamos?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Indėlių uždirbtos palūkanos Lietuvoje ar Europos Sąjungoje veikiančiuose komerciniuose bankuose, unijose ar kitose kredito įstaigose nuo 2014m. sausio 1d. yra apmokestinamos 15% GPM tarifu, jeigu uždirbtų palūkanų suma yra didesnė nei 10 000 Lt (2896 EUR), apmokestinama yra tik tai, kas yra virš 10 000 Lt (2896 EUR) sumos uždarbio.

Jau buvo panašus klausimas, galite paskaityti čia: https://www.bankai.lt/indeliai/indeliu-palukanos/k24199.html

+39Buvo naudinga
Povilas
Mačiau per televiziją reklama 2% metinių palūkanų už indėlį Nordea banke. Gal galite pakomentuoti kas čia per pasiūlymas, kodėl tokios didelės palūkanos lyginant su visais kitais indėliais? Ar nebus tik nebus taip su Nordea kaip su Ukio banku?
Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Nordea bankas vykdo šią akciją iki 2014m. lapkričio 30d. visiems privatiems klientams, 2% metinių palūkanų pasiūlymas galioja, jeigu Jūsų indėlio terminas bus 13mėn., suma nebus didesnė nei 50 000 EUR, o indėlio valiuta litai arba eurai.

Tai iš tiesų labai geras pasiūlymas žvelgiant į kitus bankus ar unijas.

Nemanau, kad Nordea gali ištikti bankrotas, bet niekas nesame apsaugoti nuo to. Verta paminėti, kad bankas „Nordea“ priklauso didžiausiai finansinių paslaugų grupei Šiaurės Europoje, saugiausių pasaulio bankų sąraše užima 21 vietą.

Be to, Nordea indėliai yra draudžiami Švedijos nacionalinio skolų biuro iki 100 000 EUR.

Matomai Nordea bankas nusitaikė pritraukti naujų klientų pasiūlydami patrauklias palūkanas, taip pat neatmetu galimybės, kad šiuo metu bankui reikalingi pinigai norint pasigerinti rezultatus prieš metų galą.

+88Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2018 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų