Indėlių palūkanos

Indėlių palūkanos. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „indėlių palūkanos“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Marius

Labas, jau buvo klausimas apie tai ar draudžiamos indėlių palūkanos. Jūs atsakėte "tik indėliai, o ne menamas uždarbis". Pasiteiravus kredito unijoje, gavau atsakymą: "draudžiamos ir indėlis ir palūkanos iki bankroto dienos". Hipotetinė situacija: 2019.01.01 padėtas 1000eur indėlis 12 mėn terminui su 2% metinėmis palūkanomis. 2019.07.01 kredito įstaiga bankrutuoja. Kokia suma bus išmokėta? 1000eur (tik indėlis) ar 1010eur (indėlis palūkanos už 6mėn)? Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mariau, dėkui už klausimą. Taip, būtų išmokama 1010eur, t.y. indėlis su prikauptomis palūkanomis. Palūkanos būtų išmokamos ne už 12 mėn., o už 6 mėn., t.y. kada bankrutavo unija.

Prieš tai klausime pateiktas atsakymas buvo klaidingas, jis pakoreguotas. Dėkui už pastabą.

+4Buvo naudinga
Arunas

Laba diena, banko bankroto atveju aš atgausiu tik indėlį ar ir palūkanas? Jei atgausiu tik įndėlį, gal galit paaiškinti - kodėl?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Arūnai, dėkui už klausimą. [Pataisyta] Atgausite ir indėlį ir sukauptas palūkanas iki to laiko, kai bankas bankrutavo. Pagal VŠĮ „Indėlių ir investicijų draudimas”:

Ar draudimo išmoka man bus išmokėta kartu su palūkanomis?

Taip. Draudimo išmoka mokama kartu su priskaičiuotomis palūkanomis.

Palūkanos už indėlius priskaičiuojamos už terminą iki draudiminio įvykio dienos.

Taip pat, pagal Lietuvos Respublikos indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymo 6 straipsnį:

6 straipsnis. Indėlių draudimo išmokos apskaičiavimas

1. Apskaičiuojant indėlių draudimo išmokos sumą vienam indėlininkui, susumuojami visi toje pačioje kredito įstaigoje laikomi vieno indėlininko (įskaitant indėlininko juridinio asmens ar kitos organizacijos filialus, atstovybes, kitus struktūrinius padalinius) tinkami drausti indėliai visomis valiutomis, į kuriuos indėlininkas turi reikalavimo teises, ir indėlių draudžiamojo įvykio dieną priskaičiuotos, tačiau į indėlininko sąskaitą neįskaitytos palūkanos už tinkamus drausti indėlius. Apskaičiuojant indėlių draudimo išmokos sumą, į indėlininko įsipareigojimus kredito įstaigai neatsižvelgiama.

+5Buvo naudinga
Ramunė

Laba diena, iškilo toks klausimas, kaip labiau verta dėti indėlį unijoje: mėnesiui ir pratęsinėti kas mėnesį, ar metams? Jeigu dedi mėnesiui su 0,4 proc. palūkanom ir pratęsi kas mėnesį, tai sumoje gaunasi daugiau negu visiems metams su 1,5 ar 2 proc.? Ar nusiskaičiuoja administraciniai mokesčiai? Nors kai skambinau ir kalbėjau, sakė jokių administracinių mokesčių nėra. Kaip yra iš tikrųjų? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ramune, dėkui už klausimą. Dėti indėlį mėnesiui ir kas kart jį pratęsti neapsimoka, kadangi 0,4% palūkanos yra žemesnės negu 1,5% ar 2%. Nemaišykite ir supraskite, kad tos 0,4% palūkanos yra metinės, t.y. 12 kartų mažesnės:

0,4% / 12 mėn. = 0,033% mėnesinių palūkanų.

Kaip supratau Jūs pagalvojote, kad 0,4% yra mėnesinės palūkanos, tačiau taip nėra, tai juk yra metinės. Bankai ir unijos dažniausiai siūlo geresnes indėlių palūkanas ir sąlygas ilgojo laikotarpio indėliams.

+24Buvo naudinga
Kristina

Turiu sąskaitas Citadele banke ir Swedbanke. Esu sena Swedbank klientė, bet atsidariau Citadelej sąskaitą dėl American express. Noriu padėti indėlį apie 50tūkst. eur, kodėl turėčiau dėti Swedbanke, jei Citadelė siūlo žymiai didesnes palūkanas? Ar yra kažkokių užslėptų niuansų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jeigu esate Citadele banko kliente ir matote, kad Swedbank palūkanos yra žemesnės, naudingiau indėlį dėti į Citadele. Nėra jokių užslėptų niuansų, kai indėlių sumos yra iki 100 000 eur, nes iki tokios sumos galios draudimas. Pamėginkite pasikalbėti asmeniškai su savo vadybininkais Swedbank ir Citadele bankuose, Jūsų indėlio suma gan nemaža, tad gal susiderėsite geresnius procentus.

+46Buvo naudinga
Administracija
Citadele bankas

Kviečiame sudaryti „Citadele“ banke terminuotojo indėlio sutartį ir gaukite dideles palūkanas už indėlį. „Citadele“ banko palūkanos už terminuotąjį indėlį, šiuo metu, yra vienos didžiausių.

Palūkanų norma priklauso nuo indėlio termino, t.y. kuo ilgesnis indėlio laikymo banke laikotarpis, tuo didesnės palūkanos mokamos. Išsamesnę informaciją apie metines palūkanas už terminuotuosius indėlius galite sužinoti čia: https://www.citadele.lt/privatiems/ikainiai/terminuotieji-indeliai/

Lojaliems klientams bankas siūlo net 4 galimybes, kaip galite gauti papildomas palūkanas už indėlius, daugiau informacijos galite sužinoti čia: https://www.citadele.lt/privatiems/taupymas/papildomos-palukanos/

Banke laikomi iki 100 000 eurų (345 280 litų) indėliai litais, JAV doleriais, eurais, Europos Sąjungos valstybių narių ir Europos ekonominės erdvės valstybių nacionalinėmis valiutomis yra apdrausti VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ Lietuvos Respublikos indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatyme nustatyta tvarka.

+16Buvo naudinga
Euras

Kur saugiau dėti indėlį ar banke ar unijoje? Kodėl taip skiriasi palūkanos tarp šių įstaigų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Pinigų saugumo prasme, dedant indėlį iki 100 000 eurų, didelio skirtumo nėra ar banke ar unijoje dėsite indėlį. Tačiau, bankas, visuomenei yra patikimesnis už uniją vien todėl, kad banko turtas, pelnas, struktūra, įvaizdis yra stambesnio masto. 

Palūkanos tarp bankų ir unijų skiriasi dėl daugelio dalykų. Vienas iš jų dėl skirtingų indėlių draudimo įmokų tarp banko ir unijos, kur bankas moka 0,45%, o unija 0,2% nuo kiekvieno indėlio, kurį atneša klientas.

Palūkanų dydis taip pat yra susijusios su paskolų palūkanomis. Pati esmė kaip bankas uždirba ir pagal ką reguliuoja palūkanas yra tokia, jeigu bankas ar unija sugeba pritraukti indėlius už tokias palūkanas, kad paskolintų ar investuotų surinktus indėlių pinigus už daugiau nei Jums moka palūkanų, tuomet bankas ar unija uždirba. Jeigu neturi kaip įdarbinti pelningai pinigų ir tuo metu nereikalingi pinigai - indėlių palūkanos mažėja. O kiek bankui ar unijai yra pakankamas uždarbis, čia taip pat priklauso nuo daugelio faktorių. Pagrindinis faktorius dėl ko indėlių palūkanos yra tokios žemos šalies bankuose ir unijose, beabejo yra Europos centrinio banko palūkanų normų reguliavimas ir jų mažinimas, tai įtakoja indėlių ir paskolų palūkanų dydį.

Pavyzdys: Bankas ar unija paėmė indėlį iš Jūsų 100 000 eurų už 1,5% metinių palūkanų, tuos pinigus bankas ar unija investavo ar paskolino už 5% metinių palūkanų. Po metų bankas perskolinęs Jūsų indėlio pinigus uždirbs 3,5%, t.y. 3500 eurų. Kuo už brangiau bankas ar unija perskolins ar investuos pinigus, tuo daugiau jų uždirbs. Kuo mažesnės išlaidos pritraukiant pinigus, išlaikant ofisus, darbuotojus, tuo daugiau bankui ar unijai liks pelno.

+57Buvo naudinga
Dovilė Dabravolskaitė | Projektų koordinatorė
RATO

Banke ir kredito unijoje indėliai iki 100.00eur sumos yra draudžiami IIDF bei yra apsaugoti (daugiau informacijos http://www.iidraudimas.lt/lt/veikla/indeliu-draudejai.html).
Indėlių palūkanas (pinigų kainą) nustato finansų (pinigų) rinka. Esant rinkoje finansų (pinigų) pertekliui ir/arba alternatyviems finansų šaltiniams, indėlių palūkanos krenta.
Palūkanos tarp bankų ir kredito unijų skiriasi dėl šių įstaigų konkurencijos ir skirtingo veiklos tikslo, bankai maksimalią naudą generuoja akcininkams, kredito unijos – savo nariams.

+32Buvo naudinga
Gabrielė

Mūsų šeima galvoja padėti indėlį 100 000 eurų, tačiau nežinome ką reikės daryti jeigu prireiks mums tų pinigėlių šeimos poreikiams įgyvendinti. Ar jeigu padėsime indėlį ir mums prireiks tų pinigų, bet kada galėsime pasiimti? Neprarasime tų pinigų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jeigu turite atliekamų pinigų, reikėtų juos įdarbinti. Yra du tipai indėlių kaupiamasis (galima papildyti ir nusiimti neprarandant palūkanų) ir terminuotasis (negalima nei pildyti nei nusiimti). Rinkdamasi kaupiamąjį indėlį, jeigu prireiks pinigų bet kada galėsite nusiimti dalį indėlio neprarasdama palūkanų. Tačiau už kaupiamuosius indėlius mokamos labai mažos palūkanos, išmintingiau yra dėti terminuotąjį indėlį ir išskaidyti Jūsų turimus 100 000 EUR į pvz. 10 terminuotų indėlių po 10 000 EUR (galite rinktis sumas). Kai prireiks pinigų, nutrauksite tik vieną indėlį iš 10 ir neprarasite kitų 9 indėlių palūkanų.

+105Buvo naudinga
Benas

Kodėl Rusijoje indėlių palūkanos siekia 12-20%, Baltarusijoje 30-35%, o Lietuvoje tokios mažos?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Todėl, kad Rusijoje ir Baltarusijoje tokio dydžio palūkanos siūlomos Rusijos ir Baltarusijos rubliais, kurie nėra stabilūs ir yra labai rizikingi. Palūkanų dydį minėtose šalyse taip pat reguliuoja centriniai bankai. Pvz. Rusijoje centrinis bankas reguliuoja maksimalias indėlių palūkanų normas, kurių negalima viršyti. Taip pat yra reguliuojamos ir paskolų palūkanų normos, į tai atsižvelgdami bankai siūlo indėlių palūkanas.

Įdomu paminėti tai, kad Rusijoje indėlių draudimo suma yra 1,4 mln. RUB, o tai yra viso labo apie 20 000 EUR. Atsižvelgiant į tai, kad bankai šiose šalyse dažnai bankrutuoja, yra uždaromi, tai yra rizikingos šalys laikyti savo pinigus.

+90Buvo naudinga
Ugnė

Ar uždirbtos indėlių palūkanos yra apmokestinamos?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Indėlių uždirbtos palūkanos Lietuvoje ar Europos Sąjungoje veikiančiuose komerciniuose bankuose, unijose ar kitose kredito įstaigose nuo 2014m. sausio 1d. yra apmokestinamos 15% GPM tarifu, jeigu uždirbtų palūkanų suma yra didesnė nei 10 000 Lt (2896 EUR), apmokestinama yra tik tai, kas yra virš 10 000 Lt (2896 EUR) sumos uždarbio.

Jau buvo panašus klausimas, galite paskaityti čia: https://www.bankai.lt/indeliai/indeliu-palukanos/k24199.html

+39Buvo naudinga
herbas

Nejuokinkit su tokiom palūkanom, koks tikslas dėti indėlį į banką, kai mokamos tokios palūkanos? Geriau jau kojinėj laikyti. Bankai iš mūsų pinigų darosi pinigus, o žmonėm neduoda užsidirbti.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Taip, šiuo metu yra tikrai mažos indėlių palūkanos ypač didžiausiuose Lietuvos bankuose, tačiau reikia suprasti, kad šiuo metu yra tokia situacija. Netgi buvo pasigirdusios kalbos, kad bankai nori imti pinigus už pinigų laikymą, o ką jau kalbėti apie indėlių palūkanas.

Lietuvos bankas pranešė apie Europos centrinio banko testą, kurio metu mūsų šalies TOP3 bankai SEB, Swedbank, DNB buvo priskirti prie itin saugių ir patikimų. Lietuvoje bankai tapo labai atsargūs, tai įtakojo siūlomas labai mažas indėlių palūkanas.

+5Buvo naudinga
Nerijus
Kodėl nėra pateiktos palūkanos už indėlius Lietuvos banke? Kaip galėčiau padėti indėlį į Lietuvos Banką?
Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Todėl, kad Lietuvos banke indėlių padėti negalima. Lietuvos banko yra visai kita funkcija nei komercinio banko, Lietuvos bankas užtikrina sklandžią Lietuvos kreditų įstaigų finansų sistemos veiklą.

+9Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų