Graikijai pavyko susitarti su euro zonos atstovais - euro vertė šoktelėjo į viršų

2015-07-13
Liepos 10 d. JAV dolerio kursas
Liepos 10 d. 15.15 val. ECB skelbtas EUR/USD kursas (Bankai.lt grafikas)

Praeitą savaitę euro vertė prieš JAV dolerį augo, pakilo nuo 1,1006 iki 1,1185. Tiesa, penktadienio vakarą euro vertė šiek tiek nukrito iki 1,1156, o tai įtakojo nežinia dėl Graikijos situacijos. Šiandien, valiutų prekybos diena prasidėjo derybų rezultatų laukimu. Kuomet buvo pranešta, kad Graikija ir kreditoriai pasiekė susitarimą ir Graikija nepaliks euro zonos, investuotojų nuotaikos pakėlė euro vertę. Valiutų kursas, šiuo metu ieško krypties ties 1,1153.

Donaldas Tuskas, Europos Sąjungos prezidentas, 10 val. Lietuvos laiku pranešė – Graikijai pavyko susitarti su kreditoriais. Po sekmadienį prasidėjusių ir 17 valandų trukusių derybų rinkas pagaliau pasiekė džiugi žinia, nors konkrečių susitarimo detalių kol kas neprasiekta. Rinkos dalyviams reaguojant į nauijienas Europos akcijų biržų indeksai šovė aukštyn. Anksčiau iš derybų sklido prieštaringos naujienos. Buvo skelbiama, kad Graikijos ministras pirmininkas Aleksis Tsipras atmetė kreditorių reikalavimus dėl 50 mlrd. JAV dolerių vertės privatizavimo fondo sukūrimo ir siekė kiek įmanoma labiau sumažinti Tarptautinio valiutos fondo rolę trečiame gelbėjimo pakete. Tuo pačiu buvo pranešama, kad pasiektas susitarimas mažinti pensijas ir didinti mokesčius mainais 86 mlrd. eurų paramą. Taip pat Graikijai buvo suteiktos 72 valandos patvirtinti reformų planą šalies parlamente.

Aktualu! Norėdami išsikeisti valiutą geriausiu kursu, pasinaudokite Bankai.lt unikalia valiutų skaičiuokle. Čia Jūs preliminariai sužinosite, kuris bankas siūlo geriausią kursą ir kuriame banke palankiausia keisti valiutą. Atminkite, bankai pirkimo ir pardavimo kursus keičia daug kartų dienoje, nuo 8:00 val. iki 18:00 val.

Nauja! Susipažinkite su euro banknotų apsaugos požymiais.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų