Turime būsto paskolą DNB banke, kokios sąlygos būtų imant antrą būsto paskolą kitame banke?

Laba diena. Esama situacija:

 • Turime būsto paskolą – 29K Eur. DNB banke, paskola paimta 2013m. (30m.);
 • Planuojame pirkti antrą, didesnį būstą (esamą norime pasilikti - nuomai) – paskola siektų apie 80K Eur;
 • Pradinį įnašą turėsime (jeigu bus finansuojama 80% paskolos);
 • 4 asm. (du mažamečiai) šeimos pajamos pakankamos;
 • Abiejų atlyginimai pervedami per DNB banką (nepamenu ar sutartyje nurodyta jog privaloma ar pan. ).

Klausimai:

 1. Kadangi nenorime imti paskolos iš DNB dėl EBFIN ar galima antra paskola kitame banke?
 2. Ar kitas (ne DNB) bankas gali prašyti/reikalauti jog atlyginimai būtų pervedami per jo banką suteikiant geresnią maržą?
 3. Įprastai antrą paskolą finansuoja 80%?
 4. Kaip bankai vertina kai imama antra būsto paskola? Labiau rizikingesnė, ar atsižvelgia tik į gaunamas pajamas,jų stabilumą ir pan.?
 5. Gal būt iš praktikos žinote ar marža didinama imant antrą būsto paskolą?
 6. Ar pasitaiko tokių atviejų, jog verta finansiškai, imant didesnę paskolą kitame banke perkelti pirmąją paskolą?

Iš anksto dėkoju už atsakymus.

Gediminas
Atsakymai
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Gediminai, ačiū už tokį išsamų klausimą. Kadangi nematau Jūsų DNB kredito sutarties kas joje leidžiama, kas ne, tad iš savo patirties atsakysiu bendrai:

 1. Dažniausiai visuose bankuose, neabejoju, kad ir DNB banke taikoma sąlyga, jog tam, kad galėtumėte gauti paskolą kitame banke, turite gauti DNB banko sutikimą. Jeigu paskolą kitame banke imtumėte be DNB sutikimo, tai DNB banko galėtų būti traktuojama kaip sutarties pažeidimas ir būtų reikalaujama grąžinti pinigus (paskolos likutį).
 2. Reikalauti bankas negali nieko, tiesiog tai gali įtakoti kredito gavimo sąlygas. Pagal naujas ES direktyvas, kurios turėtų įsigalioti rudenį, bankams turėtų būti draudžiama reikalauti pervesti pajamas konkrečiai į vieną ar kitą banką, tačiau vedant derybas su banku dėl banko maržos tai gali įtakoti jos dydį.
 3. Standartiškai antra paskola finansuojama 70-80 proc.
 4. Imant antrą paskolą bankas atsižvelgia į viską, ką paminėjote - taikomos didesnės apsaugos, didesnė rizikos marža, vertinamos pajamos ir t.t.
 5. Imant antrą paskolą dažnu atveju taikoma didesnė banko marža Pvz. jeigu šiandien pirmam būstui būtų taikoma 1,5 - 1,7 proc. marža, tai antram būstui jau būtų didinama rizika ir taikoma nuo 1,8 iki 2,1 proc. ir dar didesnė banko marža. Išimtis gali būti taikoma ir marža nedidinama tokiu atveju, jeigu lygiagrečiai pirmasis būstas būtų pardavinėjamas. Taip pat svarbu žinoti, jog jeigu pirmasis būstas buvo perkamas gyvenamosios paskirties, o vėliau jis būtų nuomojamas, banko apie tai neinformavus gali būti pakelta banko marža, nes būstas būtų perkvalifikuojamas į komercinės paskirties.Kredito sutartyje nurodyta, jog be banko sutikimo būsto nuomoti negalite.
 6. Taip, Gediminai, tikrai tokių atvejų pasitaiko, tai yra derybų su banku klausimas. Jeigu reikės išsamesnių atsakymų, patarimų, kredito sutarties, bankų pasiūlymų analizės, kreipkitės asmeniškai.
+12Buvo naudinga
Rašyti atsakymą
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų