Būsto paskola atskirai

Būsto paskola atskirai. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „būsto paskola atskirai“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Jolita

Sveiki, norėčiau paklausti, jei su draugu esame nesusituokę norime pirkti būstą kuris vertas 7000, norime imti paskolą atskirai.. Ar yra tokia galimybė imti kartu ir ar tai labiau apsimokėtų negu atskirai? Ir ar yra tokia sutartis, kad jei nesusituokę po skyrybu jei taip būtų į butą teise turėtume kartu?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Aistė

Sveiki. Perkame namą su valstybės teikiama subsidija. 15%. Turtą įvertino 43000. Bankas reikalauja 5% pradinio. Klausimas ar ūkiniams pastatams irgi turėsime atskirai susimokėti? Pvz jei namą įvertino 43000 o žemė ir ūkinius 4000. Tai ar prieš imdami paskola turėsime įnešti ir 4000 eurų? Dėkoju

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aiste, dėkui už klausimą. Tai priklauso nuo to, ką finansuos ir kokia bus sutartis. Jeigu būsto paskolą suteiks nuo turto įvertinto 43 tūkst., tai ūkinius pastatus patys apmokėsite. Gali būti kad ūkinių pastatų bankai nefinansuos. Pasikalbėkite su banku, taigi taip paprasta paklausti dėl ko tariatės.

+3Buvo naudinga
Asta

Sveiki, Esu susituokusi, tačiau negyvenu kartu ir ilgokai nuomojuosi būstą viena (moku apie 400 Eur su visais mokesčiais). Mano pajamos per mėnesį - 1300 eur į rankas, prieš kelis mėnesius buvo apie 1100 Eur, įsipareigojimų kitiems bankams arba kitiems subjektams neturiu, o ir jų niekad neturėjau, nepilnamečių vaikų - nėra. Dirbu vienoje įstaigoje nepertraukiamai - 12 metų. 45 amžiaus. Kokios galimybės ir kokio dydžio yra galimybė gauti būsto paskolą... Turiu nekilnojamojo turto dalį, kuri priklauso tik man asmeniškai, kurio vertė maždaug apie 10000 Eur.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Asta, dėkui už klausimą. Galimybės tokios, kad reikia vykti į skirtingus bankus ir paprašyti, kad įvertintų galimybes. Atminkite, kad jeigu esate susituokusi, bet kartu negyvenate, vistiek paskola būtų išduodama Jūsų šeimai, t.y. Jums ir Jūsų vyrui būtų suteikiama paskola, bus vertinamos pajamos ir pan. Jeigu norite paskolą imti atskirai - reikia išsiskirti.

+3Buvo naudinga
Laura

Sveiki, esame 3 asmenų šeima ( esame nevede, turime mazameti vaiką) planuojame imti būsto paskola su daline apdaila 65000€ ir įrengimui 15000€ . Bendros šeimos pajamos 1300€ į rankas, vyras gauna apie 850€ , o aš 450€ . Mano Alga imant paskola nesiekia 500€ , ar tai turi įtakos kai imam paskola dviese ir bendra suma tinkama? Būstas bus baigtas statyti 2020 metu vasarą, tačiau rezervuoti norime jau dabar. Ar imant įrengimui atskirai , turto vertinimas atliekamas tik įsirengus ir tada išmokama paskola? Statytojas įrengimą padarys pilna, tačiau priduoti būstą turėsime patys ir turto vertinima taip pat, todėl įdomu kaip vertinama įrengimo suma, ar užtenka vertinti pateiktos informacijos ar vyrauja ir kiti kriterijai?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Laura, dėkui už klausimą. Atlyginimas, pajamos, pajamų stabilumas - įtakos paskolos sąlygoms turi. Kokia ta įtaka, gali pasakyti tik bankas būtent vertinimo metu, kiekvienas bankas turi savo vertinimo kriterijus ir taisykles. Paskola įsirengimui gali būti finansuojama iš anksto arba po to, kai įsirengiate, priklausomai nuo situacijos. Iš esmės, jeigu turtas yra vertas 65 tūkst. ir Jūs gaunate 65 tūkst. paskolą, tuomet gausite įsirengimo pinigus tik po to, kai įrengsite ir priduosit būstą. Jeigu būstas būtų įvertintas daugiau nei 65 tūkst., tuomet galėtumėte tą, kas virš tos sumos, gauti paskolą iš anksto. Tačiau priklauso nuo aplinkybių, pačio būsto, banko ir kitų kriterijų.

+3Buvo naudinga
Giedrė

Sveiki. Planuojame pirkti namą su daline apdaila 80 proc. baigtumo už 60 tūkstančių. Įrengimui planuojame plius 27 tūkstančius. Taigi bendra suma gaunasi 87 tūkst. Kada bankas turėtų išmokėti įrengimui skirtą sumą? Prieš ar po įrengimo? Ar mums reikia turėti atskirai sumą įnašui ir dar plius atskirai sumą įrengimui?

Atsakyti
Kristina

Labai domina atsakymas, būtų gerai jei taip pat gaučiau atsakymą :).

+1Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Giedre, dėkui už klausimą. Priklausomai nuo įvertinto būsto vertės ir mokamos sumos, gali būti priimamas sprendimas finansuoti iš anksto (jei vertės pakanka) arba išmokama tuomet, kai įrengiama (jei turto vertės nepakako, o įrengdami pakėlėte vertę).

+5Buvo naudinga
Vaidotas

Sveiki. Būdami dar nevedę su tuometine drauge (o dabar žmona) pirkome būstą ir registro išraše esame įregistruoti kaip bendrasavininkai, kuriems priklauso po 1/2 būsto. Ateityje turime planų imti antrą paskolą, tačiau teko girdėti, kad antram būstui reikia 40% pradinio įnašo. Dabartinė mompaskoloskama paskolos suma sudaro 15% gaunamų bendrų pajamų, tad nesudėtingai galėtume mokėti antrą paskolą, bet nenorime taupyti 40% kito būsto vertės. Ar yra galimybė perleisti pirmojo būsto visą nuosavybės teisę žmonai ir tuomet atskirai man ant savęs pasiimti kito būsto paskolą tokiu būdu turint tik 15% pradinį įnašą. Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vaidotai, dėkui už klausimą. Nebūtinai bus prašoma 40%, priklausys individualiai. O dėl pradinio įnašo sudengimo su turimu turtu, galima, tačiau reikia kalbėti su skirtingais bankais ir ar Jūsų šeimai būtų galimybė tokį variantą pasiūlyti.

+4Buvo naudinga
Marius

Sveiki, turiu vieno kambario butą įgytą iki santuokos, šiai dienai esame šeima su vienu vaiku. Ketinu butą parduoti ir imti paskolą namui (būtų pradiniam įnašui ir dalis įmokų). Klausimas: norėčiau paskolą imti savo vardu - ar tai įmanoma? Kitas klausimas - kaip tokiu atveju saugomas santuokoje įgytas turtas (jei buvo imama paskola vieno sutuoktinio iniciatyva ir lėšomis)?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mariau, dėkui už klausimą. Jeigu esate santuokoje, tuomet visos šeimos išlaidos ir pajamos yra skaičiuojama bendrai. Taip pat paskola yra imama bendrai. Todėl visas turtas santuokoje yra perkamas kartu, o ne atskirai.

+3Buvo naudinga
Juozas ket

Sveiki, ačiū už jūsų laiką atsakant. Norėčiau sužinoti kaip banke imant būstui paskolą yra traktuojamos pajamos už nuomą? Pavyzdis: Gaunant 1000eur pajamas vienam asmeniui už samdomą darbą bankas skaičiuoja, kad gali mokėti 40% savo užmokesčio t.y. 400 eur. Klausimas: Tačiau jeigu papildomai dar turiu 1000 eur pajamų už nuomą kaip fizinis asmuo turintis verslo liudijimą ir oficialias 1000 eur pajamas (ir turiu metinius kontraktus ). Ar imant būsto paskolą bankas susumuos šias pajamas į 1000 1000 =2000 eur ir skaičiuos pagal tą pačią formulę, kad gali mokėti 40%, ar nuomos pajamos yra skaičiuojamos atskirai ir kitaip ir galbūt leidžia daugiau skolintis nes tai yra papildomos pajamos o ne pagrindinės(samdomos)? Ar situacija pasikeistų jeigu nuomos pajamos būtų kaip juridinio asmens ar individualios veiklos? Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Juozai, dėkui už klausimą. Bus vertinama individualiai ir priklausys nuo pačio banko kaip jis traktuos Jūsų pajamas.

ASN (Atsakingo skolinimo nuostatai) 33 punkte nustatyta, kad kredito gavėjams, kurių pajamos gali gerokai kisti (pavyzdžiui, dividendų, pajų pajamos, nekilnojamojo turto nuomos pajamos, pajamos iš investicinės veiklos arba nekilnojamojo turto pardavimo pajamos ir pan.) arba dėl kurių pajamų tvarumo abejojama, taikomi griežtesni apribojimai. Kai kredito gavėjas verčiasi individualia veikla, dirba pagal verslo liudijimą arba sezoninius darbus ir gauna nereguliarias pajamas, kredito davėjas turi imtis pagrįstų priemonių, kad patikrintų kredito gavėjo pajamų tvarumą ir informaciją, susijusią su kredito gavėjo galimybėmis įvykdyti įsipareigojimus pagal kredito sutartį. Iš individualios veiklos gaunamų pajamų tvarumas turi būti sprendžiamas atsižvelgiant į individualios veiklos pobūdį, tokios veiklos vykdymo mastą, nuolatinumą/periodiškumą ir kitas aplinkybes. Atsižvelgiant į tai, kad pareiga nustatyti ir įvertinti pajamų tvarumą teisės aktuose nustatyta kredito davėjams ir pajamų tvarumas vertinamas kiekvienu individualiu atveju įvertinus visą informaciją ir reikšmingas aplinkybes, todėl nėra galimybės pateikti konkretaus atsakymo dėl pajamų, gaunamų iš individualios veiklos, vertinimo ir griežtesnių reikalavimų taikymo ar netaikymo. Kiekvienu atveju sprendžia bankas, tad gali būti vertinama įvairiai, priklausomai nuo situacijos.

+4Buvo naudinga
Giedrius

Sveiki. Su drauge galvojame apie nuosavą būstą ir žinoma paskolą. Esame nesusituokę ir turime vaiką. Mano pajamos 560€. Paskolą imčiau savo vardu. Ar pajamos dalintųsi ant trijų šeimos narių ar ant dviejų (manęs ir vaiko), kadangi esame nesusituokę. Ar būtų įmanoma gauti bent kokią paskolą būstui esant tokiai padėčiai?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Giedriau, dėkui už klausimą. Ar būsto paskolą išduos ar ne, gali pasakyti tik bankas įvertinęs Jūsų situaciją individualiai. Bankas įprastai vertintų Jūsų trijų asmenų šeimą, jeigu kartu gyvenate. Jeigu gyvenate atskirai ir nesate šeima, tuomet galima laviruoti. Tačiau bendras patarimas yra toks, kad išsirinktumėte būstą, kuris atitiktų Jūsų poreikius ir su tuo būstu vyktumėte į banką konsultacijai. Jeigu bankas pasakytų, kad negali išduoti paskolos dėl nepakankamų pajamų, tuomet patarčiau pradėti dirbti abiems ir didinti pajamas šiek tiek pakentėjus be būsto. Kai susinormalizuosite pajamas, galėsite rimtai galvoti apie būsto paskolą. 560 eurų trijų asmenų šeimai yra per mažai norint gauti būsto paskolą.

+3Buvo naudinga
Gytis

Sveiki, imant paskolą būstui iki 25000€ su būsto įrengimo paskola pvz: 20000€ ar jas gali susumuoti į vieną paskolą ir ją mokėti 30 metų ar jas reikia mokėti atskirai? Būsto 30 metų pagal nurodytą sumą, o įrengimo 10 metų pagal nurodytą sumą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gyti, dėkui už klausimą. Priklausys nuo banko ir situacijos. Galimybė gauti įrengimo paskolą tomis pačiomis sąlygomis kartu būdavo galima.

+6Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų