Gimus vaikui

Gimus vaikui. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „gimus vaikui“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Bartas

Sveiki, su žmona esame dirbantys, uždirbame apie 1700€ į rankas. Sakykite, ar gimus vaikui būtų galimybė gauti paskolą būstui? Kaip Bankas skaičiuos mūsų pajamas gimus vaikui?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Bartai, dėkui už klausimą. Gimus vaikui pajamos skaičiuosis nebe ant 2 asmenų, o jau ant 3 asmenų. Gaunant tokio dydžio pajamas, būsto paskolą turėtumėte gauti, tik priklausys kokio dydžio. Žinoma, bus vertinama visa kredito istorija ir kiti faktoriai.

+3Buvo naudinga
Kristina

Sveiki, Su vyru jau pasirašėme sutartį dėl paskolos su banku pirmam būstui įsigyti. Po keletos dienų sužinojau, kad laukiuosi. Ar yra tokia galimybė dėl paramos jaunai šeimai kreiptis po paskolos gavimo? Ar į šią paramą pretenduojama tik gimus vaikui?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kristina, dėkui už klausimą. Reikėjo prieš imant kreditą gauti pažymą ir imti valstybės remiamą kreditą ir po to, kai susilaukiate vaikelio - gaunate paramą. Šiuo metu pavėlavote, nes jau paėmėte įprastą kreditą. Tačiau paskambinkite į savivaldybę ir pasiteiraukite dėl situacijos papildomai.

+3Buvo naudinga
Kristina

Laba diena, Kokios pajamos skaičiuojasi kai pildai paraiška subsidijai? Domina konkrečiai - ar skaičiuojasi darbo biržos mokėta stipendija (ne bedarbio pašalpa bet stipendija už mokslą) ? 13alga išmokėta 2018 metais nors turėjo būt išmokėta sausį? Vienkartinės išmokos gimus vaikui?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kristina, dėkui už klausimą. Skaičiuojasi nuolatinės pajamos, kurios bus pateikiamos deklaracijoje už praėjusius metus. Jeigu kyla klausimų dėl konkrečių pajamų tipų - pasiteiraukite savivaldybės paramos būstui skyriuje.

+3Buvo naudinga
Dovilė

Sveiki, noriu paklausti ar galime tikėtis paramos pirmam būstui įsigyti, jeigu paskolos ėmimo metu dar neturime kūdikio, bet laukiuosi 4 mėn.?

Atsakyti
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Dėl pačios paramos patartumėme kreiptis tiesiogiai į savo savivaldybę. Tačiau iš savo praktikos patartumėme dėl paskolos kreiptis į banką vaikui dar negimus, taip galėtumėte gauti didesnę paskolą su mažesne rizika ir geresnėmis sąlygomis. Kadangi gimus vaikui šeimos pajamas bankai skaičiuos ne 2 žmonėms , o trims ir visa finansinė atsakomybė teks vyrui.

+2Buvo naudinga
Sonata

Sveiki, gyvenu su draugu, nesame susituoke (bet planuojame), laukiuosi kūdikio, draugas savo vardu prieš metus turi pasiėmęs paskolą, ar gimus vaikui ir susituokus galima dar tikėtis kažkokios kompensacijos?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sonata, dėkui už klausimą. Šiuo metu nėra tokios paramos, kuria galėtumėte pasinaudoti, nes jau turite būstą. Nebent pirktumėte būstą viena turėdama jau vaikelį, tuomet galėtumėte gauti 10% paramą, bet ir jūsų pajamos turėtų atitikti.

+3Buvo naudinga
Vitalija

Sveiki, su vyru planuojame imti būsto paskolą. Turime sūnų 13 mėnesių, vaikui gimus vyras buvo dekrete, pirmus metus gavo 70 proc., o dabar antrus metus gauna 40proc ir tuo pačiu eina į darbą, atlyginimas apie 850 eu ir plius 40 proc. dekreto gaunasi 200eu. Aš niekur nedirbu, būnu su vaikučiu. Klausimas ar vyras turi išdirbti 6 mėnesius, kad gautume paskolą? Nes iki vaiko gimimo jis dirbo 2 metus tame pačiame darbe. Šiuo metu visos mūsų pajamos būtų 1050eu. Ar būtina yra dirbti ir man, kad galėtume gauti paskolą? Pradinį įnašą apie 20 000 eu turime. Norėtume paskolos apie 60 000 eu. Priklauso nuo perkamo namo sumos. Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vitalija, dėkui už klausimą. Saugiausia būtų išdirbti 6 mėn. po dekreto ir tada kreiptis dėl paskolos. Tačiau žinome atvejų, kad kai kuriuose bankuose užtenka ir 1-3 mėn., tačiau reikia žiūrėti ir priklausys nuo individualios situacijos. Kreipkitės į SEB, DNB, Nordea, Swedbank ir pasitarkite. Jums dirbti nėra būtina, jeigu po paskaičiavimo, perkamo turto įvertinimo, Jūsų individualaus šeimos vertinimo užteks Jūsų pajamų perkamam būstui.

+3Buvo naudinga
Arunas

Sveiki, norėjau paklausti kokią paskolą būtų galima gauti maksimalią, dvejais atvejais, kai gyvename dviese ir kai planuojame šeimos pagausėjimo vieno vaikelio? Kada būtų protingiausia kreiptis į banką ir prašyti paskolos? Šiuo metu gyvename dviese abiejų bendros pajamos sudaro paskutinių 6 mėn vidutiniškai 1300 e abu dirbame ilgiau nei metus vienoje darbovietėje. Kredito istorija švari. Šiaip planuojam pirkti namą bet nežinome kiek galime saugiai sau leisti, kad tai nepaveiktų gyvenimo gerovės. Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Arūnai, dėkui už klausimą. Labai pagirtinas Jūsų mąstymas dėl saugumo ir ateities planavimo. Yra keli būdai mąstyti apie būsto paskolos ėmimą:

  1. Imti tokio dydžio paskolą, kurios mėnesinė įmoka sudarytų iki 20% Jūsų šeimos mėnesinių pajamų;
  2. Imti tiek, kiek maksimaliai leidžia LB įstatymai ir rizikuoti. T.y. apie 35-40% mėnesinė įmoka nuo mėnesinių pajamų.

Pagal pirmąjį scenarijų turėtumėte imti apie 60 tūkst. eurų (25 m.), o mėnesinė įmoka būtų apie 250 eurų. Tokiu būdu 250 eurų nesudarytų didelės naštos esamoje situacijoje, o ir pakilus palūkanom būtumėte pajėgūs mokėti paskolą.

Antruoju scenarijumi, paskolos dydis galėtų būti apie 95 tūkst. eurų (25 m.), o mėnesinė įmoka siektų apie 400 eurų ir būtų ženkliai pavogingesnė situacija pakilus palūkanoms.

Dėl gyvenimo dviese ar gimus vaikui, rekomenduočiau imti paskolą arba prieš gimstant arba jau grįžus mamai iš atostogų į darbą. Banko sąlygų dviese ar su vaikeliu ženkliai keistis neturėtų.

Sėkmės!

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų