Grynosios pajamos

Grynosios pajamos. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „grynosios pajamos“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Dovilė

Laba diena. Kas tiksliai yra grynosios pajamos? Jai tarkim deklaracijoje rašo, kad pajamų suma 23000€, tai iš jų dar reikia atimti "išskaičiuota pajamų mokesčio sumą" ? Domina suma į kurią žiūri sprendžiant ar suteikti paramą pirmam būstui šeimai su vaiku.

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Mantė

Sveiki. Dirbu su individualia veiklai jau 3 metai, pajamos kiekvienais metais didėja, už 2019 metus grynosios pajamos 12000. turim su draugu sklypą, kurio vertė 11000eur. Draugas šiuo metu nedirba. Ar įmanoma gauti paskolą namo statyboms? Tevai gyvenantis kitame mieste, galetų laiduoti, turi butą kurio vertė apie 20000eur. O gal yra galimybė gauti mažesnę paskolą, tam kad pasistatyti karkasinį namą be nieko (dėžutę) ir vėliau jį įkeitus gauti papildomą paskolos dalį? Esu kažkur tai girdėjusi, bet niekur nerandu papildomos informacijos. Dėkoju už atsakymą.

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Povilas

Sveiki, norėčiau sužinoti kaip yra skaičiuojamos šeimos grynosios pajamos. Jeigu abiejų atlyginimas į rankas po 600eur t. Y. 1200 eur plius maždaug po 1400eur dienpinigių t. Y. 2800eur viską bendrai sudėjus gaunasi 4000eur per abu. Kaip yra skaiciuojami dienpinigiai būsto paskolos atveju?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Povilai, dėkui už klausimą. Skaičiuojama individualiai, vertinant situaciją. Kiekvienas bankas gali vertinti savaip ir skirtingai, todėl reikia kreiptis tiesiogiai su savo šeimos situacija.

+3Buvo naudinga
Giedrė

Sveiki, esu našlaitė 23 metų, žinau, kad turiu galimybę pretenduoti į subsidiją būstui įsigyti, taip pat žinau, kad už 2018 metus turiu neviršyti 12932, 0€, įdomu kokius prašymu ar dokumentus savivaldybei turiu pateikti, kad suteiktų subsidija? Taip pat, kokių dokumentų reikia bankui tokiu atveju? Domina kuo smulkesnė ir aiškesnė informacija. Planuoju tvarkyti visą tai po naujų metų, nes dirbu 4 mėn, ir atlyginimas 800€ ant popieriaus komandiruotpinigei. Dėkoju iš anksto.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Giedre, dėkui už klausimą. Visas detales rasite paramos įstatyme. Teisę į paramą būstui įsigyti turi asmenys ir šeimos, kurių Gyventojų turto deklaravimo įstatyme nustatyta tvarka deklaruoto turto vertė ir pajamos, pagal Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 17 straipsnį įskaitomos į asmens ar šeimos gaunamas pajamas, neviršija šių dydžių:

  1. asmens be šeimos grynosios metinės pajamos – 106 valstybės remiamų pajamų
    (toliau – VRP) dydžių ir turtas – 129 VRP dydžių.

VRP dydis nuo 2019 m. buvo 122 eur, o nuo 2020 m. jau 125 eur.

Norint gauti paramą, turėsite gauti ir paskolą, o norint gauti būsto paskolą, reikia būti išdirbus bent 6 mėn., kad bankas galėtų bent svarstyti Jūsų kandidatūrą. Todėl reikėtų kreiptis pradžioje į bankus ir pasitikrinti savo galimybes, tada vykti į savivaldybę dėl pažymos. Tiek savivaldybėje, tiek banke gausite detalų sąrašą dokumentų, kuriuos reikės pristatyti. Pradžioje nuvykite į konsultacijas, išsiaiškinkite galimybes.

+3Buvo naudinga
Inga

Sveiki, norėčiau sužinoti, kas skaičiuojasi kaip grynosios šeimos pajamos? Ar gaunami alimentai skaitosi kaip gaunamos pajamos? Pvz. Gaunu algą -600€ į rankas, ir alimentus už vaikus 300€. Tai 900€ bankas skaičiuos kaip grynasiąs pajamas ar ne?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Inga, dėkui už klausimą. Pajamos bus vertinamos individualiai, taip pat ir alimentai, bus vertinama ar tikrai stabiliai gausite alimentus, ar nėra rizikos, kad tėvas, kuris moka alimentus, nebegalės mokėti jų. Jeigu viskas stabilu - gali alimentai įsiskaičiuoti, bet vėlgi priklausys ir nuo banko ar unijos sprendimo.

+4Buvo naudinga
Simona

Sveiki, mūsų su vyru grynosios pajamos į rankas yra apie 1250€, vaikų neturime, paskolų ar lizingų taip pat neturime. Norėtumėme imti būsto kreditą Vilniuje apie 70 000-80 000, ar turime galimybę, kad bankas suteiks tokio dydžio kreditą? kokią realią sumą galėtume gauti? ačiu

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Simona, dėkui už klausimą. Preliminariai galite galvoti apie 70 tūkst. eurų būsto paskolą, tačiau tik bankai individualiai įvertinę Jūsų situaciją pasakys tikslias sąlygas ir maksimalią galimą sumą.

+3Buvo naudinga
Martynas

Sveiki, ar įmanoma tikėtis būsto paskolos 45000 eu, pradinį įnašą turiu (Tikriausiai banke reikia prašyti maždaug 52000 pagal mano skaičiavimus), realus mano atlyginimas yra apie 900 eu, (kartais 1000), tačiau į kortelę gaunu tik 700, kadangi piluosi kurą įmonės kortele ir nusiskaičiuoja nuo gaunamų pajamų į kortelę. Aišku galiu kuro nesipilti ir pasikelti vidurkį, bet reikia paskolos dabar. Ar įmanoma?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Martynai, dėkui už klausimą. Reikia klausti banko ar įmanoma būsto paskola ir tokia suma. Pagal pateiktus duomenis turėtumėte gauti būsto paskolą, tačiau vistiek priklausys nuo individualaus banko vertinimo. Ir realios pajamos yra tos, kurios yra įrašytos sutartyje atskaičius mokesčius, minus įsipareigojimai. Tad su tuo kuru žiūrėkite kaip yra.

+3Buvo naudinga
Rūta

Sveiki, kokia yra tvarka, kad gauti subsidiją regione. Ar pirma reikia susirasti būstą ir tada teikti prašymą pažymai ir gavus ją eiti į banką. Ir nuo ko priklauso paskolos dydis. Ar gaučiau 80000 paskolą, jei grynosios mano pajamos yra 600 vaikų pinigai. Esu išsiskyrus, auginu 2 vaikus. Man 33m.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rūta, dėkui už klausimą. Galite ir neišsirinkus būsto eiti į savivaldybę, tačiau turėsite limituotą laiką, nes pažyma galios 15 kalendorinių dienų, todėl geriau iš anksto būti išsirinkus ir būstą ir banką. Labai rekomenduoju pasiskaityti: parama regionuose - čia rasite visus atsakymus.

+3Buvo naudinga
Laura

Sveiki, vienur skaičiau jog paskolos subsidija iš valstybės gali gauti jaunos šeimos. Kitur jog jaunas žmogus kurio metinės grynosios pajamos neviršija 8000€. Nesuprantu visiškai kokie žmonės gali pretenduoti į šia paramą. Esu jauna 20 metų moteris per metus gaunanti 4000€ grynųjų pajamų. Nuosavo turto neturiu. Ar įmanoma gauti paramą būstui?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Laura, dėkui už klausimą. Parama skirta jaunoms šeimoms. Jauna šeima yra susituokusi ir turinti vaikų. Vieniems jauniems asmenims, kurie nėra susituokę ir neturi vaikų - parama nesuteikiama, nebent yra našlaičiai ar neįgalieji.

Parama jaunoms šeimoms visoje Lietuvoje, detali informacija apie paramą būstui.

+3Buvo naudinga
Ligita

Laba diena, susidūriau su problema. Ėjau į savivaldybę prašyti teisės gauti subsidiją pirmam būstui įsigyti, kaip vienas asmuo, be šeimos ir vaikų. Man išrašė pažymą, kad turiu teisę gauti subsidiją. O dabar man aiškina, kad galbūt gausiu subsidiją jeigu iki 35 metų turėsiu vyrą ir vaikų. Gal galite man paaiškinti, kodėl aš negaliu gauti subsidijos kaip vienas asmuo, jeigu mano pajamos yra mažos ir pagal teisinį reglamentavimą atitinku visus keliamus reikalavimus? Juk ir teisės aktuose parašyta, kad "Teisę į valstybės remiamą būsto kreditą turi ASMENYS (šeimos), kurių vienų metų grynosios metinės pajamos ir turtas prieš paramos suteikimo metus neviršija šių dydžių: 1. pajamos asmeniui be šeimos - 8976 Eur, ir turtas -13158 Eur (vidutine rinkos kaina);"

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ligita, dėkui už klausimą. Parama yra skiriama jaunoms šeimoms, o šeimai yra būtina susituokti ir turėti vaiką (-ų). Vieno asmens sąlyga galioja tik neįgaliesiems ar našlaičiams. Tiesiog tokios paramos sąlygos.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų