Palūkanų skaičiavimas

Palūkanų skaičiavimas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „palūkanų skaičiavimas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Darius

Ar EBIFN kredito palūkanų normos skaičiavimas prie būsto paskolos yra taikoma visose Europos sąjungos ar Euro zonos šalyse?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dariau, dėkui už klausimą. Tik Lietuvoje ir tik buvusioms DNB paskoloms.

+4Buvo naudinga
Arturas

Laba diena. Ketinu imti paskolą butui. Pilna suma 70700 eurų. Esu pasirašęs prieliminarią sutartį ir įnešęs 10605 eurų sumą. Imant paskolą banke man reikės pradinio inašo ar ne? Ir imant paskolą bankas palūkanas skaičiuos nuo 70700 eurų sūmos ar nuo 60095 eurų sumos. Ačiū

Atsakyti
Gintaras

Bankas suteiks paskolą 60095 eurų, t.y. 85% būsto vertės. Pradinis įnašas jiems nelabai įdomus, preliminarioj sutarty bus nurodyta, kad jau sumokėjote statytojui 15% būsto vertės. Palūkanos taip pat skaičiuosis nuo paskolos t.y. 60095 eurų.

+1Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Artūrai, dėkui už klausimą. Priklausys nuo to, kaip bankas nustatys reikalaujamą pradinio įnašo % nuo būsto vertės. Pasikalbėkite tiesiogiai su savo pasirinktu banku.

+3Buvo naudinga
Edvinas

Laba diena. Kokie DNB banko palūkanų skaičiavimo pliusai ir minusai lyginant su kitais bankais? Norimas pirkti butas 1987m statybos daugiabutyje, paskolos terminas 30m, ar tai įtakoja DNB skaičiuojamoms palūkanoms turto nuvertėjimas, tarkim, kai buto amžius bus 50 metų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Edvinai, dėkui už klausimą. DNB palūkanų skaičiavimas yra kitoks nei visų bankų. DNB siūlo maržą + EBIFN, o kiti marža + EURIBOR. Apie šią temą buvo labai daug diskusijų, galite pasiskaityti žemiau esančiuose klausimuose. Daugiau apie EBIFN ir EURIBOR skirtumus pasiskaitykite čia: Nuoroda 1, Nuoroda 2.

Dėl senos statybos butų, įprastai bankai suteikia mažesnį finansavimą, t.y. senos statybos butams tikėtina, kad negausite 85% finansavimo, tad teks įnešti didesnį pradinį įnašą.

+3Buvo naudinga
Rūta

Sveiki. Planuojam imti būsto paskolą (mastom iš DNB). Būsto vertė 12000€. Mes pusę sumos turim. Būstui reikalingas remontas. Kaip geriau imti paskola 12000€, o savus pasilikt pradiniui įnašui ir remontui ar galima tiesiog imt 12000€ ir pradinį įnešti tarkim 6000€? Nuo kurios sumos skaičiuotų palūkanas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rūta, dėkui už klausimą. Palūkanos skaičiuosis nuo tos sumos, kurią skolinatės. O variantai yra keli ir priklauso nuo Jūsų poreikių. Visuomet yra gerai nebūti skolingiems ir greičiau atiduoti paskolą, tačiau šiuo metu yra labai žemos palūkanos ir priklausomai nuo to, kokio gerumo pasiūlymą gavote galima skolintis daugiau, mokant ne 50%, o tik 15% (jeigu bankas sutinka) pradinį įnašą. Likusius pinigus pasiliekant remontui. Spręsti turite patys, kaip Jums patogiau.

+3Buvo naudinga
Aurimas

Laba diena, Norėčiau pasidomėti apie banko maržas. Visi bankai taiko Euribor, vienintelis DNB suteikia kintamas palūkanas Ebifn. Koks tai skirtumas? Kokios galimos rizikos ilguoju laikotarpiu? Kodėl tik šis bankas taip skaičiuoja? Kokia praktika tokių paskolų skaičiavime? Koks skirtumas kilant palūkanoms? Koks skaičiavimas priimtiniausias paskolos gavėjui?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aurimai, dėkui už klausimus. Taip, EBIFN palūkanas taiko tik DNB bankas. Šį terminą DNB bankas „sugalvojo” ir įdiegė 2014 m. vasario mėn. teigdami, kad iki šiol skaičiuota banko marža klientui sumažės, nes iš jos bus eliminuota ilgalaikio pinigų skolinimosi kainos (EBIFN) dedamoji dalis. Banko logika tokia, kad palūkanų dydis priklausytų nuo tuo metu esančių palūkanų pinigų skolinimosi rinkose.

Atminkite, kad EBIFN bus visuomet didesnis už EURIBOR, kadangi EBIFN = EURIBOR + IFM (ilgalaikio finansavimosi marža). Šiai dienai skirtumas tarp EBIFN ir EURIBOR yra 0,4% (EBIFN rodiklis didesnis). Tarpbankinių palūkanų dydžius galite pasitikrinti čia. Šiuo metu yra „tik” toks skirtumas (0,4%), tačiau palūkanoms kylant matomai EBIFN palūkanos bus dar didesnės nei EURIBOR, nes kiltų dvi EBIFN sudedamosios EURIBOR ir IFM.

Paskolos gavėjui priimtiniausia, kai su pasirinktu banku pasirašytos būsto paskolos sutarties bendros palūkanos (banko marža klientui + tarpbankinės palūkanos) yra ir bus mažesnės nei siūlomos kituose bankuose. Paskolos gavėjo tikslas išsirinkti banką, kuriam sumokėsite mažiau palūkanų.

Rinkitės atsakingai, įvertinkite visų bankų pasiūlymus ir pasirinkite geriausią Jums variantą. Sėkmės!

Daugiau informacijos apie EBIFN:

+23Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų