Paskolos likutis

Paskolos likutis. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „paskolos likutis“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

    1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
    2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
    3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Deividas

Laba diena, Norėjau pasiteiraut, jei pirktas būstas per banko paskolą už 10900eur, po trijų metu parduodamas už 19000eur, tačiau iš tos sumos padengta būsto paskolos likutis 6000eur, nuo kurios sumos skaičiuotusi mokesčiai? Ar nuo likusio pelno tai butu 13000-10900=2100eur ar nuo pilnos sumos 19000eur? Dėkui už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Deividai, dėkui už klausimą. Skaičiuotųsi taip: būsto pardavimo kaina - būsto pirkimo kaina = pelnas (19000-10900=8100). Nuo pelno mokate 15%.

+3Buvo naudinga
Rolandas

Pirkau butą už 100.000eur (iš jų 40.000eur banko paskola). Parduodu uz 150.000eur (paskolos likutis 15.000eur). Butas neišlaikytas 10m ir nėra deklaruota vieta. Nuo kurios sumos bus mokamas GPM: 1) 150.000-100.000=50.000 2) 150.000-100.000=50.000, 50.000-15.000=35.000 nes paskolos likutis sumokamas bankui, todėl realus pelnas tėra 35.000

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rolandai, dėkui už klausimą. Mokėsite mokesčius nuo 50 tūkst. eurų. Beje, ne taip šiek tiek pelną skaičiuojate. Palūkanos yra Jūsų papildomos išlaidos virš įsigijimo kainos 100tūkst., bet palūkanos neįsiskaičiuoja į įsigijimo kainą. Todėl imsite tik pirkimo ir pardavimo kainas.

Citata iš VMI:

Visas faktiškai patirtas nekilnojamojo turto statybos (gamybos) išlaidas, neatsižvelgiant iš kokių lėšų (nuosavų ar skolintų) jos buvo apmokėtos. Palūkanos, sumokėtos už suteiktą paskolą, nepriskiriamos to turto ir/arba daikto įsigijimo kainai.

Šiuo atveju patirtos išlaidos turi būti pagrįstos išlaidas patvirtinančiais dokumentais.

Pavyzdžiui, gyventojas už 250 000 Eur parduoda savo gyvenamąjį namą, kuriam pasistatyti panaudojo 50 000 Eur savo nuosavų lėšų bei iš kredito įstaigos paimtą 150 000 Eur paskolą gyvenamajam namui statyti. Vadinasi visa namo įsigijimo kaina (pagrįsta namo statybai patirtų išlaidų dokumentais) sudaro 200 000 Eur (50 000 + 150 000 ). Palūkanos, sumokėtos už suteiktą paskolą, nepriskiriamos to turto įsigijimo kainai.

+3Buvo naudinga
Viktorija

Sveiki. Prieš 2.5 m pirkome butą su būsto paskola. Šiuo metu esame radę nuosavą namą (sodybą), kurio vertė yra didesnė už buto įsigijimo kainą (už butą mokėjome 48000),(paskolos likutis 30 000, namo kaina 75 000). Namo savininkas sutinka keistis lygiaverčiai savo namą į mūsų butą. Ar yra galimybė padaryti mainus ir perkelti esamą paskolą kitam nekilnojamam turtui. T. Y. ta pačia paskolą mokėti toliau, tik bankui užstatyti namą, o buto savininku taptų dabartinis namo savininkas. Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Viktorija, dėkui už klausimą. Na, priklauso nuo banko ir jo atsakymo, reiktų kalbėtis tiesiogiai. Bet manau, kad tai nėra realu.

+4Buvo naudinga
Gitana

Laba diena. Turiu banko paskolą, kuri buvo paimta namo įsirengimui. Šiuo metu noriu namą parduoti ir statyti kitą. Ar įmanoma turimą banko paskolos likutį perkelti tokiomis pat sąlygomis į naują namą. Esu moki, nei karto nevėlavau su įnašu į banką, likutis maždaug puse sumos kurią esu paėmusi. Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gitana, dėkui už klausimą. Reikia kalbėti su banku ar įmanoma Jūsų esamoje situacijoje.

+4Buvo naudinga
Sandra

Sveiki, reikalinga šiokia tokia informacija. Turime nusipirkę sodybą ir pasiėmę paskolą, paskolos likutis ~10000, bet norime statytis namą tame sklype, ten yra senos statybos namas. Ar būtų galimybė gauti paskolą naujo namo statybai? Norėtume sužinoti kokios sąlygos yra?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sandra, dėkui už klausimą. Dėl sąlygų reikia kreiptis į banką ir kombinuotis kokios gali būti galimybės su Jūsų turima paskola. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Ilona

laba diena Sandra,as turiu tokia pacia situacija kaip ir pas jus ,ar yra kokia galimybe gauti paskola naujam namui statyti,ir kokios salygos?

Buvo naudinga
Aušra

Sveiki. Esama situacija: turime būsto paskolą swedbank, kurios likutis 20000€. Buto vertė buvo 28000€. Šiuo metu pagal rinkos kainą jo vertė 40000-45000€. Šiuo metu norime imti antrą paskolą būstui, kurio vertė 53000€. Vyras dirba pastovų valstybės tarnautojo darbą, aš esu vaiko auginimo atostogose(pirmas vaikas). Bendros pajamos 1400€. Mėnesio įmoka ~140€ už esamą butą. Taigi: 1.Ar keičia ką nors pakilusi buto vertė? Tarkim jei bankui pateiktume buto vertinimą? 2. Kiek reikia tiksliai išmokėti pirmos būsto paskolos, kad būtų galima jį panaudoti kaip įnašą? 3. Planuojame pirmąjį butą nuomoti, ar šie pinigai bankui turi kokią nors reikšmę imant paskolą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aušra, dėkui už klausimą. Taip, klausimą gerina pakilusi būsto vertė. Pagal nurodytas pajamas, manau, kad galėtumėte gauti ir antrą paskolą, tik situaciją gali bloginti tai, kad esate vaiko priežiūros atostogose. Viskas priklausys nuo banko vertinimo. Keli variantai yra, arba imate antrą paskolą arba parduodate pirmąjį būstą ir perkate didesnį. Kaip pasielgti, kiekvienos šeimos požiūris yra skirtingas. Ar pavyks pirmąją paskolą panaudoti kaip pradinį įnašą ir mokėti dvi paskolas - priklausys nuo banko vertinimo, bet rekomenduoju, kol esate vaiko priežiūros atostogose, pakentėti ir susilaikyti nuo naujų pirkinių - taupyti.

+3Buvo naudinga
Donatas

Sveiki. Su žmona turimos namo paskolos likutis 28000 eur. Norėtume statytis kitą namą. Dabartinio namo rinkos vertė apie 90000 eur. Ar įsivertinus turtą iš naujo būtų įmanoma pasididinti paskolą ir gauti pinigų naujo namo statybos pradžiai?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Donatai, dėkui už klausimą. Taip tokia galimybė būtų, bet reikia žiūrėti kokios Jūsų pajamos ir kokį paskolos tipą bankas galės pasiūlyti. Svarbu ar galėsite padengti įsipareigojimus.

+4Buvo naudinga
Lina

Sveiki, lyg ir randu atsakymą į klausimą, bet matau, kad atsakinėjote prieš pora metų, gal kas bus pasikeitę kreditavimo srityje. Turiu butą su paskola, kurio turto vertintojų nuomone vertė- 85000 Eur. Paskolos likutis banke 46.000 Eur. Noriu pirkti didesnį butą, radau man tinkantį, kurio vertė ir kaina 130.000 Eur. Pajamų prasme bankas naujo buto pirkimui paskolą suteikia. Bet turiu greitai parduoti dabartinį butą, o prieššventiniu laikotarpiu greito pardavimo sunku tikėtis, tuo pačiu nenoriu prarasti atrasto varianto. Ar įmanoma susitarti su Banku, kad suteiktų naujo buto pirkimui paskolą su sąlyga, kad per 3 ar 6 mėn. parduosiu senąjį. Dabartinė paskolas SEB banke.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lina, dėkui už klausimą. Na, jeigu kaip sakote, pajamų pakanka, tuomet galite imti antrą paskolą ir turėti vienu metu dvi paskolas, su mintimi, kad parduosite pirmąjį butą per artimiausią laikotarpį. Su banku tai galite aptarti.

+3Buvo naudinga
Edgaras

Sveiki, toks klausimas, buvau paėmęs paskolą prieš 4metus apie 42000, tada dar neturėjau nei vaiko, nei žmonos. Dabar mūsų šeimos pajamos apie 1500eu. Paskolos likutis apie 35000eu. Įsipareigojimai apie 300eu. Norime pirkti didesnį butą, o šį kurį jau pirkome - išnuomoti. Pradiniui įnašui turime. Ar būtų išvis įmanoma gauti antrą paskolą, ir kiek preliminariai duotų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Edgarai, dėkui už klausimą. Reikia žiūrėti kokia Jūsų šeimos situacija. Bankuose dar suteiktų paskolą būstui, negaliu pasakyti sumos, reikia vertinimo, bet jau šiuo metu turite 20% įsipareigojimų nuo gaunamų pajamų, o tai mano požiūriu ir turėtų būti susilaikymas nuo didesnio skolinimosi. Pagal įstatymus dar galėsite skolintis, bet mano požiūris yra neviršyti 20% išlaidų įsipareigojimams nuo gaunamų pajamų.

+3Buvo naudinga
sigita

Sveiki. Norėjau paklausti, vyras yra pasiėmęs būsto paskolą. Būsto vertė šiai dienai 110000eurų. Paskolos likutis 46000eurų. Vyras į rankas uždirba 1000eurų, o aš su individualios veilos pažymą 400 eurų. Kitąmet susilauksime vaikelio. Norime statytis namą, ar bankai gali padidinti paskolos sumą, taip suteikdami kreditą namo statybai užstatant butą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sigita, dėkui už klausimą. Manau, kad yra tokia galimybė, galite išnaudoti jau turimą paskolą ir gana nemažą turto vertę tam, kad lengviau galėtumėte finansuotis namo statybas. Patogiau būtų, jeigu išeitų gauti geras sąlygas tame pačiame banke, kuriame dabar turite paskolą.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų