Geriausi būdai keisti zlotus ir atsiskaityti už prekes Lenkijoje

2017-05-04
Valiutų kursai
Geriausi būdai atsiskaityti Lenkijoje už prekes, kur geriausi valiutos kursai (nuotr. Bankai.lt)

Į Lenkiją keliauja didelė banga lietuvių norinčių apsipirkti pigiau ir taip sutaupyti ar net uždirbti perparduodant prekes Lietuvoje. Tačiau daugelis lietuvių vis dar daro klaidas keisdami eurus į zlotus prie Lenkijos sienos esančiose valiutos keityklose, kai miestuose esančiose keityklose ar atsiskaitant kortele yra ženkliai pigiau.

Bankai.lt pabandė patys pasikeisti valiutą, atsiskaityti dviejų skirtingų bankų kortelėmis ir galime pasidalinti patarimais kokie geriausi būdai yra atsiskaityti už prekes Lenkijoje zlotais. Dalinamės rezultatais.

Geriausi būdai keisti zlotus ir atsiskaityti už prekes Lenkijoje zlotais

 1. Mokėjimo kortelė. Geras būdas atsiskaityti už prekes Lenkijoje yra savo lietuviško banko kortele, taip bus pritaikytas pats geriausias kursas. Svarbu žinoti, kad atsiskaitant už prekes Lenkijoje Jūsų daugelyje vietų pasiteiraus ar norite atsiskaityti eurais ar zlotais - būtinai pasirinkite zlotais. Prieš naudojantis savo mokėjimo kortele užsienyje, rekomenduojame pasitikrinti įkainius;
 2. Toliau už Lenkijos sienos esančiose keityklose. Čia reikia žinoti kur keisti ir pastovių garantijų dėl gerų kursų deja niekas neduos. Remiantis Bankai.lt lankytojo komentaru: „Bialystoko turguje pirkom PLN po 4.3 PLN ir jokių komisinių, tuo metu Lietuvoje geriausias kursas buvo 4.24 PLN, o Lietuvos bankai už pirkinius zlotais iškonvertavo net po 4.21 PLN.”;
 3. Eurų keitimas į Lenkijos zlotus didžiųjų Lietuvos miestų bankuose ir keityklose. Prieš važiuojant į Lenkiją patariame išsikeisti eurus į zlotus didžiuosiuose Lietuvos miestuose esančiuose bankuose ir valiutų keityklose. Prie Lenkijos sienos esantys valiutos keitimo kursai yra ženkliai prastesni nei esantys miestuose, skyriuose. Perkant ar parduodant valiutą geriausias būdas pasitikrinti keičiamas sumas yra tik su Bankai.lt valiutos skaičiuokle;

Nepalankūs būdai keist zlotus ir atsiskaityti Lenkijoje

 1. Eurų keitimas į zlotus esančiose keityklose prie Lenkijos sienos. Šiose keityklose valiutos kursas yra ženkliai prastesnis, o taip pat imamas dar ir komisinis mokestis. Visų prie sienos esančiose valiutos keityklose valiutų kursai yra panašūs, tad nepalankūs. Kursai valiutų keityklose prie sienos yra nepalankesni klientui dėl patogumo ir normalios jų verslo logikos - jų noro uždirbti. Tad jeigu jau važiuojate į Lenkiją norėdami sutaupyti apsipirkdami, galbūt verta sutaupyti ir keičiant valiutą?
 2. Atsiskaitant mokėjimo kortele ir pasirenkant atsiskaitymą eurais. Jeigu atsiskaitant kortele pasakysite pardavėjui ar paspausite patys atsiskaitymą eurais, tuomet bus taikomas ženkliai prastesnis kursas. Priklausomai nuo sumos skirtumas gali būti įvairus, pvz. nuo 60 eur sumos, jeigu paspausite ne tą mygtuką, t.y. pasirinksite atsiskaitymą eurais, Jums nuskaičiuos nuo kortelės 3 eurais daugiau - 63 eur, vietoj 60 eur. Jeigu atsiskaitysite už 700 eur sumą, tuomet nuskaičiuos ±720 eur, t.y. 20 eur daugiau;
 3. Pinigų gryninimas iš Lenkijoje esančių bankomatų. Priklausomai nuo banko ir kortelės, gryninti iš Lenkijoje esančio bankomato su Lietuviška kortele gali būti naudingiau už keitimą valiutų keitykloje. Įprastai už pinigų gryninimą iš Lenkijos bankomatų bankai ima tam tikrą procentą (±2%), bet gryninant mažą sumą bus imamas minimalus ±3 eur mokestis (priklausomai nuo banko).
Žinote gerų vietų Lenkijoje, kuriose palankūs zlotų keitimo kursai?
Pasidalinkite šia informacija, parašykite mums į info@bankai.lt

Zlotų į eurus keitimo patirtis prie Lenkijos sienos

Bankai.lt atliko eksperimentą ir prie Lenkijos sienos esančioje Medicinos banko keitykloje išsikeitė 924 PLN (Lenkijos zlotus) į eurus. Kursą gavome labai nepalankų 1 EUR = 4,336 PLN, tad už 924 PLN gavome 213,1 eurų, tačiau papildomai dar reikėjo sumokėti 1 EUR komisinį mokestį. Kitame banke ar keitykloje pagal tuo metu galiojusius kursus būtume už 924 zlotus gavę ±217 eurų.

Lenkijos zloto valiutos kursus palyginkite Bankai.lt portale. Pateikiame pagrindinių Lietuvoje veikiančių bankų ir valiutos keityklų skyrių valiutų kursų informaciją. Pastebėjome, kad Medicinos banko valiutos kursai skyriuose prie Lenkijos sienos yra ženkliai prastesni nei esančiuose to pačio banko pagrindiniame skyriuje. Medicinos bankas yra daugiausiai valiutos keitimo punktų turintis rinkos dalyvis, tad svarbu žinoti, kad skirtingose vietovėse valiutos kursai skiriasi - neapsigaukite.

Zloto kursas
Keičiant zlotus į eurus prie Lenkijos sienos siūlomas prastesnis kursas (nuotr. Bankai.lt)

Kaip reikėtų suprasti pateikiamą zloto kursą, kaip skaityti kursą?

Po euro įvedimo, Lietuvoje pasikeitė valiutų kurso pateikimas. Jeigu seniau valiutos kursas būdavo pateikiamas principu:

 • kiek litų bus verti vienas ar keli užsienio valiutos vienetai (pvz. 1 EUR = 3,4528 LTL, 1 PLN = 0,8321 LTL)

tai dabar kursai skaitomi taip:

 • kiek vienas euras bus vertas užsienio valiutos vienetų (pvz. 1 EUR = 1,0932 USD, 1 EUR = 4,2224 PLN ir t.t.)

perkant ar parduodant valiutą taip pat reikia mokėti skaityti valiutos kursą:

 • jeigu norite nusipirkti užsienio valiutos (pvz. Lenkijos zlotų), Bankai.lt lentelėje žiūrėkite "Bankas parduoda" grafą, šis skaičius parodys kiek valiutos (Lenkijos zlotų) įsigysite už 1 EUR;
 • jeigu norite parduoti užsienio valiutą (pvz. Lenkijos zlotus), lentelėje žiūrėkite grafą "Bankas perka", šis skaičius parodys už kiek valiutos (Lenkijos zlotų) gausite 1 EUR.

Patirtis Lenkijoje atsiskaitant kortele

Užfiksavome kelis mokėjimus Lenkijoje atsiskaitant skirtingomis Citadele ir DNB bankų mokėjimo kortelėmis. Pirkimai buvo atlikti balandžio 29 d. ir gegužės 1 d.

Atsiskaitant balandžio 29 d. su Citadele banko kortele ir perkant prekių už 555,5 zlotus nuo kortelės buvo nuskaičiuota 131,56 eurai. Lyginant su kursais prie sienos, buvo sutaupyta apie 4 eurai. Taip pat, pasirinkus atsiskaitymą zlotais, o ne eurais, buvo sutaupyta dar apie 5 eurus. Pateikiame sąskaitą iš parduotuvės:

Atsiskaitymas zlotais

Pateikiame išrašą iš Citadele banko:

Citadele išrašas

Kitas pirkimas Gegužės 1 d. Lenkijoje. Šiuo atveju buvo atsiskaityta DNB banko kortele ir buvo taikytas prastesnis kursas nei prieš tai buvusiame pirkime, bet taip pat labai geras, perkant už 245,92 PLN buvo nuskaityta nuo kortelės 59,53 EUR, pagal tuo metu galiojusius kursus buvo geriausias lyginant su grynųjų pinigų kursais. Taip pat buvo sutaupyta 3 eur dėl to, kad buvo pasirinkta atsiskaityti zlotais, o ne eurais. Pateikiame sąskaitą ir išrašą:

Orlen sąskaita

Pateikiame išrašą iš DNB banko:

DNB išrašas

Bendri patarimai, atmintinė keičiant valiutą:

 1. Valiutų kursai keičiasi daug kartų per dieną;
 2. Geresni valiutos kursai yra Lietuvos miestuose esančiuose bankuose ir keityklose;
 3. Jeigu pinigų nenorite nuo nieko nuslėpti ir jie yra legaliai uždirbti, nesikeiskite grynųjų, važiuodami į Lenkiją atsiskaitykite mokėjimo kortele;
 4. Atsiskaitant mokėjimo kortele Lenkijoje, pasirinkite atsiskaitymą zlotais, o ne eurais;
 5. Privalumas atsiskaitant kortele yra tas, kad nelieka nereikalingų zlotų;
 6. Taupyti keičiant valiutą yra visiškai normalu ir gali būti sutaupomos ženklios sumos pinigų;
 7. Lenkijoje esančių bankų ar valiutų keityklų kursai dažniausiai yra prastesni nei Lietuvoje;
 8. Medicinos banko skyriuose, priklausomai nuo vietovės, valiutos kursai skiriasi ženkliai. Prie Lenkijos sienos - nepalankūs;
 9. Naudokitės: Lenkijos zloto valiutos skaičiuoklė;
 10. Palyginkite: Lenkijos zloto kursas bankuose ir keityklose;
 11. Sekite: Lenkijos zloto kursas ir kitimo grafikas.

Apie valiutos kursus atsiskaitant mokėjimo kortele užsienio valiuta

Atsiskaitant mokėjimo kortele užsienio šalyje, kurioje valiuta yra ne eurai, būna galimybė kortelių skaitytuve pasirinkti, kokia valiuta norite atsiskaityti – eurais ar vietine. Visuomet rinkitės vietinę valiutą, šiuo atveju zlotus, kitu atveju konvertavimo kursas vartotojui gali būti nepalankus.

Kuomet mokėjimas atliekamas vietos valiuta, yra taikomas to banko, kuris išleido kortelę, valiutos konvertavimo kursas (t.y. negrynųjų pinigų kursas). Šis kursas klientui visada yra žinomas ir jis nekinta. Jeigu klientas pasirenka mokėjimą atlikti eurais, konvertavimą atlieka prekybininką aptarnaujantis bankas. Tokiu atveju valiutos konvertavimo mokestį nustato prekybininkas kartu su jį aptarnaujančiu banku. Kai kuriais atvejais šis mokestis gali siekti apie 5 proc. Konvertavimo kursas apskaičiuojamas taip: operacijos suma konvertuojama į eurus, naudojant operacijos apdorojimo (kliringo) dieną galiojantį „Visa Europe Services Inc“ / „MasterCard International“ tą dieną nustatytą euro ir atitinkamos valiutos keitimo kursą ir sumą didinant tam tikru procentu.

Susisiekite
Užduoti klausimą
Iškilo klausimų? Pasirinkite temą ir užduokite klausimą.
Bankai.lt Facebook
Sekite mus ir bendraukime Bankai.lt Facebook klube
Komentarai
Elniux
Prieš 4 metus

Keiskit valiuta Lenkijos turguje, ten geriausias kursas buna. O jei lieka zlotu, visada galit nueit i parduotuve ir atsiskaityt dali grynais, dali kortele. Bet jokiu budu neatsiskaitinekit kortelemis, labai bankai nuima daug ir nesvarbu, kad pasirenki PLN atsiskaitymui, o ne EUR.

Luka
Prieš 4 metus

Paysera labai geras valiutos kursas, užsisakiau VISA ir atsiskaitau toj pačioj Lenkijoj, ir UK teko, labai patenkinta.

Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų