Kur pirkti įmonių akcijas, auksą, naftą?

Čia rasite informaciją kur nusipirkti JAV, Prancūzijos, Vokietijos, Baltijos šalių ar kitų šalių įmonių akcijas. Kur pirkti išvestinius vertybinius popierius (auksą, sidabrą, naftą, kukurūzus, sojos pupeles, kava, kakavą, naftą ir kitus)? JAV akcijų birža yra populiariausia pasaulyje ir lengvai pasiekiama lietuviams. Sužinokite kurį brokerį naudoti, mokant mažiausius komisinius. Atlikome analizę ir pateikiame pigiausią ir seniausiai rinkoje veikiantį brokerį per kurį galite pirkti įmonių akcijas ir kitas priemones. O taip pat pateikiame pačius patogiausius įrankius grafikų stebėjimui ir įmonėms atsirinkti.

Akcijų pirkimo-pardavimo platforma, brokeris

Išbandėme nemažai akcijų pirkimo-pardavimo brokerių ir vis tik pasaulio akcijų pirkimui rekomenduojame Interactive brokers. Šis brokeris siūlo geriausias sąlygas ir mažiausius mokesčius. Interactive brokers patrauklus tuomet, kai perkate užsienio (JAV ar kitų šalių) akcijas. Įsigijant Baltijos šalių įmonių akcijas galima naudoti ir Swedbank ar SEB platformas, nes siūlomi mažesni mokesčiai, bet jeigu su lietuviškų bankų platformomis pirksite akcijų JAV ar kitose šalyse - mokėsite didelius komisinius. Interactive brokers tapo dar patrauklesniu, nes panaikino mėnesinius mokesčius ir yra mokama tik už akcijų ar išvestinių vertybinių popierių pirkimą ir pardavimą.

Interactive brokers

1. Interactive brokers

Interactive brokers yra vienas populiariausių ir seniausių brokerių pasaulyje. Interactive brokers įmonės akcijos yra kotiruojamos NASDAQ biržoje, Interactive brokers yra įkurta 1977 m., todėl šis brokeris yra vienas lyderių ir turi patikimą vardą. Registruojantis per šią specialią Bankai.lt turinio autoriaus Stepono Jurelės nuorodą, gausite 1% nuo įneštos į paskyrą sumos Interactive brokers akcijomis - maksimali dovanos suma 1000 USD (plačiau skaitykite Interactive brokers taisyklėse).

Patikrinta Bankai.lt Registruotis

Kaip viskas vyksta?

Visų pirma, turėsite užsiregistruoti per pateiktą nuorodą, pateikti prašomą informaciją ir palaukti kol bus patvirtinta Jūsų paskyra. Atliekant paskyros nustatymus, turėsite pasirinkti ar norite pirkti ir parduoti akcijas su Cash (grynais) ar su Margin (prekyba su svertu). Jeigu esate naujokas, tuomet rinkitės Cash (grynais), kadangi prekyba su Margin (prekyba su svertu) skirta tik profesionaliems investuotojams dėl didesnės investavimo rizikos. Tarkime, kad nusprendėte nusipirkti Apple akcijų už 1000 eurų, tam turėsite persivesti pinigus į Interactive brokers sąskaitą pagal pateiktus nurodymus, o kai eurai įkris į Jūsų Interactive brokers sąskaitą (užtrunka 1 darbo dieną), turėsite eurus pasikeisti į JAV dolerius ir tik tuomet galėsite atlikti Apple akcijų pirkimą. Dažna klaida būna ta, kad žmonės persiveda eurus ir iš karto nori pirkti JAV akcijas, svarbu atminti, kad priklausomai nuo to, kurios šalies akcijas pirksite, į tą valiutą turėsite ir išsikeisti. Pavyzdžiui, JAV įmonių akcijas pirksite JAV doleriais, todėl iš eurų reikės išsikeisti į JAV dolerius. Jeigu pirksite Prancūzijos, Belgijos, Baltijos šalių akcijas, tuomet keisti valiutos nereikės, tiesiog atliksite pirkimą eurais. Interactive Brokers sąskaitoje galite turėti įvairių valiutų ir keisti ją itin palankiu kursu.

Svarbu pažymėti, kad įsigiję tam tikrų įmonės akcijų su Cash paskyra, Jūs tapsite oficialiais akcininkais ir Jums realiai priklausys akcijos. Jeigu įmonė moka dividendus - Jūs gausite dividendus. Tai rašome todėl, kad pavyzdžiui viena labai daug besireklamuojanti bendrovė eToro to nesiūlo, ten kai perkate akcijas, Jūs netampate akcininkais, o tiesiog nusiperkate kontraktą, bet realiai akcijos Jums nepriklauso.

Svarbu įvertinti riziką ir pasirinkti strategiją

Labai svarbu suvokti, kad perkant akcijas reikia išanalizuoti ką perki, kodėl ir kokia bus strategija. Šis straipsnis ir aprašymas nėra skatinimas investuoti, tai tiesiog informacija apie tai, kaip tai galite padaryti ir kokius įrankius galima naudoti, jeigu galų gale patys priėmėte sprendimą investuoti. Reikia suvokti, kad įmonių akcijų pasirinkimas, kurias galima pirkit, su Interactive brokers yra milžiniškas. Todėl nesate apriboti su mažu akcijų ar išvestinių priemonių kiekiu, galite analizuoti ir pasirinkti dominančias akcijas ar išvestines priemones srityse, kuriose dirbate ar nemažai išmanote. Tam, kad galėtumėte analizuoti įmonių grafikus ir atsirinkti įmones atrinkome geriausią grafikų stebėjimo įrankį ir įmonių atsirinkimo įrankį, kuriuos pateikiame toliau. Ir dar, svarbu paminėti, kad esame išbandę daug įvairių įrankių ir populiariausias pasaulyje ir patogiausias įmonių grafikų stebėjimo įrankis yra Tradingview, kuriuo galite naudotis tiek mokama, tiek nemokama versija.

Grafikų stebėjimas, analizės - Tradingview

Tam, kad galėtumėte stebėti grafikus - akcijas, indeksus, žaliavų kainas vienoje vietoje, susidėti viską į savo "watchlistus", labai patariame naudoti Tradingview įrankį. Šis įrankis yra ženkliai geriau nei visi viešai prieinami yahoo, investing.com, marketwatch ir kiti. Išmokus naudotis Tradingview, Jums palengvės ir supaprastės kainų stebėjimas, grafikų analizavimas. Tradingview turi ir programėlę ir web versiją, ja galite naudotis tiek nemokama, tiek mokama versija. Pradžiai pilnai pakanka nemokamos versijos. Ateityje, pramokus naudotis, galima užsisakyti ir mokamą versiją, kurioje galima naudoti daugiau techninės analizės indikatorių, kurtis platesnius "watchlistus" ir pan.

Tradingview

1. Tradingview

Tradingview yra populiariausias akcijų ar išvestinių vertybinių popierių kainų analizės įrankis. Kaip ir minėjome anksčiau, čia galite pasinaudoti specialia Bankai.lt nuoroda su kuria gausite nuolaidą užsisakant mokamą Tradingview versiją, tačiau mokama versija nėra būtina, drąsiai galite naudotis nemokama versija apačioje paspaudę "Try free basic".

Patikrinta Bankai.lt Registruotis

JAV įmonių atrinkimas - Finviz

Tam, kad įsigyti JAV įmonių akcijų, prieš tai reikia atlikti analizę, kad žinotume ką perkame. Naudojantis Finviz įrankiu galima atlikti fundamentalią ir techninę analizę ir gauti sąrašą įmonių. Apskritai, šis įrankis yra patogus susipažinti su įmonių kiekiu, labai pravartu matyti įmonių kiekius ir pačias įmones pagal sektorius. Pavyzdžiui filtruoti įmones pagal IT, biotechnologijas, aviacijos, medicinos, finansų ir pan. Jeigu esate naujokas, tiesiog filtruokite įmones pagal perspektyviausius sektorius. Atsižvelgiant į esančią pasaulye situaciją galima rinktis įvairias situacijas, pavyzdžiui, esant COVID situacijai, galbūt verta investuoti į medicinos ar biotechnologijų įmones. Arba, dėl pandeminės krizės aviacijos ir turizmo įmonės buvo nukritusios, bet vis dar vertingos, kai pasaulis grįš į normalias vėžias, tad galbūt yra logikos atsižvelgti į nukritusias tam tikrų sektorių įmonių akcijas, kurios ateityje galbūt kils? Dar viena šio įrankio panaudojimo galimybė, atsirinkti įmones, kurios yra mažos kapitalizacijos, perspektyviuose sektoriuose. Strategijų ir filtrų Finviz įrankio pagalba galima sugalvoti labai daug, todėl tai yra itin naudingas įrankis vertinant įmonių pagrindinius rodiklius. Tiesiog eikite į Finviz ir pasirinkite meniu punktą "Screener", čia galėsite atlikti įmonių analizę.

Finviz

1. Finviz

Finviz yra vienas populiariausių įrankių, kurio dėka galite atlikti įmonių techninę ir fundamentalią analizę tiesiog filtrų pagalba. Manome, kad tai būtinas įrankis norint giliau pažinti įmones ir pasirinkti tinkamą akcijų įsigijimo laiką. Tiesiog reikia susikurti įvairias strategijas pagal šiuo metu esančias situacijas. Šio įrankio pilnai užtenka naudotis be jokių mokamų planų, tačiau norint daugiau patogumo ir išplėstų funkcijų, galite užsisakyti ir mokamus planus per šią specialią Bankai.lt nuorodą.

Patikrinta Bankai.lt Registruotis

Naudingos nuorodos, skaitiniai

  • Lietuvių autoriaus blogas apie investavimą - Lėtas pelnas
  • Pabandykite pradėti investuoti su virtualiais pinigais, virtualiame prekybos žaidime, kad suvoktumėte kaip viskas veikia, tam naudokite Marketwatch
  • Finansinės naujienos portaluose: finance.yahoo.com, investing.com