Bankai

Lietuvos centrinis bankas prižiūri ir kontroliuoja Lietuvos finansų rinkos dalyvius. Daugiausiai žmonės naudojasi įvairių tipų bankais, mokėjimo įstaigomis, kredito unijomis ir keityklomis. Tam, kad finansų rinkų dalyviai vykdytų atitinkamą veiklą, reikalinga, kad Lietuvos bankas išduotų licenciją.
Šiuo metu Lietuvos bankas yra išdavęs 6 banko licencijas šiems bankams: AB Swedbank, AB SEB bankas, AB Šiaulių bankas, UAB Medicinos bankas, UAB Revolut Bank ir UAB PayRay Bank.
Specializuoto banko licencijų yra išduota 7 šiems bankams: AB Mano bankas, UAB GF Bankas, AB Fjord Bank, UAB European Merchant Bank, UAB SME Bank, UAB Finora Bank, UAB Saldo Bank.
Taip pat yra prižiūrimi ir 6 užsienio bankų filialai: Luminor Bank AS, Citadele Banka AS, OP Corporate Bank plc, BIGBANK AS filialas, AS Inbank filialas, Danske Bank A/S.
Lietuvoje taip pat populiarios yra kredito unijos jų yra daug ir jų veiklą prižiūri Lietuvos bankas.
Kiti populiarūs finansų rinkų dalyviai - valiutų keityklos. Valiutų keityklų Lietuvoje pradėjo steigtis labai daug po to, kai didieji bankai atsisakė teikti klientams valiutos keitimo operacijų grynaisiais pinigais. Bankai.lt portale galite sekti šių valiutos keityklų atnaujinamus valiutų kursus: Florinus ir Valiutoskeitykla.eu.

Lietuvos bankų rinkoje dominuoja Skandinavų ir Baltijos šalių kapitalo bankai. Rinka yra gana nedidelė ir pasidarė mažiau konkurencinga po to, kai buvo likviduoti ir bankrutavo keli stambūs lietuviški bankai. Po krizinio laikotarpio „nudegus” bankams ir jų klientams, Lietuvos bankas šiuo metu sėkmingai diegia saugiklius į visą Lietuvos bankinę sistemą.

Lietuvoje veikiantys bankai:

Lietuvos bankas
Lietuvos bankas logotipas
Banko turtas: 29 mlrd. EUR
Lietuvos bankas

Lietuvos bankas yra centrinis Lietuvos Respublikos bankas, kuris išduoda licencijas ir leidimus finansų rinkų dalyviams, kontroliuoja bankų, kredito unijų, draudimo įmonių ir kitų finansinių įstaigų veiklą. Lietuvos bankas palaiko kainų stabilumą Lietuvos valstybėje ir yra visiškai nepriklausomas nuo vyriausybės ir valstybės įmonių. Nuo 2021 m. Lietuvos banko valdybos pirmininkas yra Gediminas Šimkus.

Swedbank bankas
Swedbank bankas logotipas
Banko turtas: 16,16 mlrd. EUR
Swedbank bankas

„Swedbank” banko ištakos Lietuvoje prasideda 1999 metais, kuomet Lietuvoje veiklą pradėjo bankas „Hansabank”. 2001 metais šis bankas įsigijo tuomet buvusį vieną didžiausią privatizuotą Lietuvos taupomąjį banką ir tapo vienu svarbiausių žaidėjų Lietuvos bankų rinkoje. 2005 metais „Hansabank” perleido savo akcijas švedų milžinei „Swedbank” ir 2008 metais „Hansabank” vardas Lietuvoje tapo „Swedbank”. Šis bankas teikia visas bankines paslaugas ir yra vienas lyderių Lietuvoje pagal klientų skaičių ir populiarumą, didelį dėmesį kreipia visiems klientų segmentams, o ypač jaunimui prisirišdami juos nuo pat vaikystės. Pagrindiniai „Swedbank” banko veidai žiniasklaidoje yra: Dovilė Grigienė (Valdybos pirmininkė), Nerijus Mačiulis (Vyriausias ekonomistas).

SEB bankas
SEB bankas logotipas
Banko turtas: 12,03 mlrd. EUR
SEB bankas

2000 metais SEB grupė įsigijo 1990 metais Lietuvoje įsteigtą AB „Vilniaus bankas” ir buvo pervadintas į „SEB Vilniaus bankas”. 2008 metais švedų bankas iš pavadinimo visiškai panaikino sąsają su Vilniaus banku ir banko pavadinimas tapo SEB. Šiuo metu tai yra vienas didžiausių ir kokybiškiausių Lietuvoje veikiančių bankų, kuris teikia visas bankines paslaugas, yra modernus diegdamas naujausias IT technologijas savo klientams. Nuo 2021 m. liepos mėn. SEB banko vadovė yra Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė. Ilgus metus su SEB banku buvo siejami šie žmonės: Raimondas Kvedaras (buvęs SEB Valdybos pirmininkas, prezidentas), Gitanas Nausėda (buvęs SEB vyriausias ekonomistas, prezidento patarėjas, o nuo 2019 m. Lietuvos Respublikos prezidentas).

Revolut
Revolut logotipas
Banko turtas: 8,08 mlrd. EUR
Revolut

UAB „Revolut Bank“ yra bankas, įkurtas Lietuvos Respublikoje. Jo registruotasis adresas: Konstitucijos pr. 21B, Vilnius, 08130, Lietuvos Respublika, registracijos numeris – 304580906, FI kodas – 70700. UAB „Revolut Bank“ yra licencijuota Europos Centrinio Banko ir reguliuojama Lietuvos banko. UAB „Revolut Bank“ teikia kreditų, mokėjimų, einamųjų sąskaitų ir indėlių iki pareikalavimo sąskaitų paslaugas.

Šiaulių bankas
Šiaulių bankas logotipas
Banko turtas: 3,96 mlrd. EUR
Šiaulių bankas

Šiaulių bankas buvo įkurtas 1992 metais Šiauliuose, tačiau per daugiau nei 20 metų veiklą išsiplėtė ir šiuo metu bankas teikia savo paslaugas daugelyje Lietuvos miestų. Ilgą laiką bankas buvo minimas kaip smulkiojo ir vidutinio verslo bankas, tačiau situacija pasikeitė kuomet 2013 metais bankrutavo Ūkio bankas ir Šiaulių bankas perėmė didžiąją dalį turto, įsipareigojimų ir klientų. Nuo tada pastebimos banko transformacijos į privačių ir verslo klientų banką, kuris teikia didelį spektrą bankinių paslaugų. Pagrindinis banko akcininikas yra Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas.

URBO bankas
URBO bankas logotipas
Banko turtas: 412 mln. EUR
URBO bankas

2024 m. Medicinos bankas tapo URBO banku. Banko istorija: bankas savo veiklą pradėjo 1992 metų lapkričio 24 dieną Vilniaus mieste. Pagrindinė banko buveinė nuo 1995 metų yra Vilniuje, Pamėnkalnio g. 40. Bankas teikia pagrindines bankines paslaugas: įvairių tipų mokėjimus, indėlių surinkimus, išduoda paskolas. Orientuojasi į smulkias, mažas ir vidutines įmones, ūkininkus bei privačius asmenis.

PayRay bank
PayRay bank logotipas
Banko turtas: 299 mln. EUR
PayRay bank

2019 m. gruodžio mėn. Lietuvos banko teikimu Europos Centrinis Bankas (ECB) išdavė „PayRay“, UAB, banko licenciją, leisiančią skolinti ir priimti indėlius. Bankas teikia faktoringo (trumpalaikių skolų perleidimo, perduodant kredito riziką) paslaugas bei mikrokreditus smulkiajam ir vidutiniam verslui. Taip pat išduoda indėlius ir veikia įvairiose Europos šalyse.

„PayRay“, UAB, akcininkas – Liuksemburge registruotas holdingas. Italų kapitalo įmonė Lietuvoje veiklą pradėjo 2018 m. birželio mėn. (kaip „Vilnius factoring company“), teikė faktoringo ir kitas apyvartinio kapitalo finansavimo paslaugas.

Luminor
Luminor logotipas
Banko turtas: N/A
Luminor

Luminor bankas. 2017 metų rudenį, susijungus DNB ir Nordea bankams, iš jų susikūrė ir atsirado naujas bankas - Luminor. Žvelgiant į aptarnavimo vietų pokyčius, galima teigti, kad Luminor banke yra daugiau DNB nei Nordea banko, kadangi daugelis DNB skyrių buvo pervadinti į Luminor. Tik 3 buvę Nordea skyriai tapo Luminor. Taigi, po susijungimo, Luminor bankas tapo vienu iš trijų didžiausių bankų Lietuvoje. DNB bankas iš tiesų yra kitoks bankas nei kiti du didžiausi Lietuvos bankai, jaučiasi jaunatviškumas, modernumas, nauji sprendimai ir nuo to nenukenčia kokybė ir konkurencinis pranašumas.

Citadele bankas
Citadele bankas logotipas
Banko turtas: N/A
Citadele bankas

AB „Citadele” bankas priklauso Latviško „Citadele” banko grupei. Šis bankas prieš tai „nešiojo” kitą vardą - PAREX, tačiau 2010 metais bankas buvo restruktūrizuotas ir įsteigtas naujas bankas pavadinimu „Citadele”. Visi buvę klientai, sutartys perėjo naujajam bankui. Šios bankų grupės pagrindinė veikla yra Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Lietuvoje „Citadele” bankas turi 8 klientų aptarnavimo padalinius, nemažą bankomatų tinklą, teikia pagrindines bankines paslaugas (išskyrus būsto paskolas).

OP Corporate Bank
OP Corporate Bank logotipas
Banko turtas: N/A
OP Corporate Bank

2016 metais „Pohjola Bank Plc” pakeitė pavadinimą ir nuo šiol vadinasi OP Corporate Bank. "OP Corporate Bank plc" yra Suomijos finansinių paslaugų lyderio "OP Financial Group" dalis. Žurnalas "Global Finance" 2013 metų spalio mėnesį paskelbė, kad "OP Financial Group" saugiausių pasaulio bankų 50-uke pakilo į 32-ąją vietą iš 34-osios.

„Pohjola Bank Plc” į Lietuvos rinką žengė 2013 metais ir Lietuvoje veikia kaip užsienio banko filialas. Šis bankas priklauso didžiausiai Suomijos finansinių paslaugų grupei „OP-Pohjola Group”. Įvairių reitingų duomenimis bankas priskiriamas prie saugiausių bankų pasaulyje. „Pohjola Bank Plc” bankas Lietuvoje teikia pagrindines bankines paslaugas ir finansinius sprendimus verslo klientams.

SME Bank
SME Bank logotipas
Banko turtas: 91 mln. EUR
SME Bank

SME Bank yra Europos Centrinio Banko licencijuota finansų įstaiga. 2021 m. vasario 12 d. UAB SME Bank buvo suteikta specializuoto banko licencija. SME Bank orientuojasi į smulkaus ir vidutinio verslo finansavimą. Bankas priima indėlius, išduoda paskolas, teikia mokėjimų paslaugas.

Inbank
Inbank logotipas
Banko turtas: N/A
Inbank

AS Inbank filialas yra estiškos kilmės bankas, kuris teikia finansavimo ir taupymo paslaugas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje. Mūsų paslaugos pasiekiamos ten, kur tik yra internetas. „Digital“ (skaitmeniniai) sprendimai mums leidžia savo paslaugas teikti visiems ir visur, kur tik jų prireikia. Šiuo metu Inbank turi per 550 000 klientų keturiose šalyse. Banko kategorija: ES/EEE licencijuoto užsienio banko filialas, įsteigtas LR.

GF bankas
GF bankas logotipas
Banko turtas: 119 mln. EUR
GF bankas

2020 m. gegužės 18-ąją finansų bendrovė „General Financing“ tapo banku ir nuo šiol savo klientams suteiks ne tik galimybę skolintis, tačiau ir taupyti – terminuotųjų indėlių forma.

Prieš 14 metų veiklą pradėjęs kaip lietuviškas aukštos kokybės finansinių paslaugų – vartojimo paskolų – startuolis GENERAL FINANCING BANKAS be jau populiarių vartojimo, Autolizingo, Medlizingo paskolų, paskolų būsto remontui, refinansavimo paslaugos esamiems ir būsimiems klientams pasiūlys kaupti indėlius su patrauklia palūkanų norma.

Mano bankas
Mano bankas logotipas
Banko turtas: 194 mln. EUR
Mano bankas

AB „Mano bankas“ yra LR licencijuotas specializuotas bankas, reguliuojamas Lietuvos banko. 2019 m. sausį, pirmieji Lietuvoje gavo specializuoto banko licenciją, orientuojasi į verslo paskolas ir mokėjimų paslaugas. Bankas yra prisijungęs prie tarptautinių mokėjimo sistemų SWIFT, SEPA, TARGET2, todėl savo klientams gali pasiūlyti tarptautinius pervedimus visame pasaulyje. Bendradarbiauja su Europos investiciniu fondu dėl Lietuvos įmonių finansavimo. Fondo suteiktos garantijos leidžia padėti smulkioms ir vidutinėms įmonėms augti, suteikiant joms paskolas palankesnėmis sąlygomis.

Fjord Bank
Fjord Bank logotipas
Banko turtas: 21,5 mln. EUR
Fjord Bank

2019 m. gruodžio 10 d. Lietuvos bankas suteikė specializuoto banko licenciją AB „Fjord Bank”. Banko specializacija – vartojimo paskolos ir kreditai internetu, terminuotieji indėliai. „Fjord bank” yra Norvegiško kapitalo įmonė, kuri veikia Lietuvoje ir dauguma darbuotojų yra lietuviai.

Saldo bank
Saldo bank logotipas
Banko turtas: N/A
Saldo bank

2021 10 26 UAB Saldo bank buvo suteikta specializuoto banko licencija. Pagrindinės Saldo banko paslaugos yra: paskolos verslui ir fiziniams asmenims bei indėliai.

Saldo teikia finansines paslaugas privatiems klientams, smulkiam bei vidutiniam verslui Lietuvoje. Kompanijos nuosava, pažangi paskolų suteikimo sistema užtikrina, kad būtų laikomasi atsakingo skolinimo principų ir būtų remiama tarptautinė verslo plėtra. Saldo turi atstovybes Suomijoje (kol kas neaktyvi) ir Lietuvoje. Klientų aptarnavimo komandos dirba ne pačiuose biuruose, tačiau juos galima labai lengva pasiekti elektroniniu paštu.

Paysera
Paysera logotipas
Banko turtas: > 4 mln. EUR
Paysera

„Paysera“ - tai mokėjimų sistema, kuri įsteigta 2004 m., o 2012 m. Lietuvos banko sprendimu jai išduota elektroninių pinigų licencija, kuri suteikia teisę leisti elektroninius pinigus ir teikti mokėjimo paslaugas visose Europos Sąjungos šalyse. „Paysera“ buvo pirmoji elektroninių pinigų įstaiga Lietuvoje, kuri kadaise buvo geriau žinoma kaip „Mokėjimai.lt”.

Bankai.lt manymu, ši įstaiga yra lyg elektroninis ir modernus bankas, kuris įvedė į bankinių mokėjimų rinką naujų vėjų ir konkurencingumo.

Florinus
Florinus logotipas
Banko turtas: N/A
Florinus

FLORINUS teikia užsienio valiutos keitimo paslaugas tiek grynaisiais pinigais, tiek bankiniais pavedimais visoje Lietuvoje. Valiutos keitimo paslauga užtikriname saugų ir kokybišką keitimą, palankiu valiutos kursu. Valiutos keitimas galimas tiek grynaisiais pinigais, tiek bankiniais pavedimais. UAB Florinus nuo 2020 m. lapkričio 23 d. Lietuvos banko įrašyta į oficialų valiutos keityklos operatorių sąrašą.

Florinus šiuo metu Lietuvoje turi 5 skyrių tinklą, kuriuos rasite Vilniuje (Šeimyniškių g. 24), Kaune (Kaunakiemio g. 40, Pramonės pr. 29), Klaipėdoje (Skerdėjų g. 12), Šiauliuose (Dvaro g. 64).

Valiuta24.lt
Valiuta24.lt logotipas
Banko turtas: > 2mln. EUR
Valiuta24.lt

2018 m. balandžio 18 d. buvo atidaryta pirmoji valiutos keitykla Kauno autobusų stotyje registruotu prekiniu ženklu Valiuta24.lt. Atsižvelgę į rinkoje mažėjantį komercinių bankų padalinių skaičių ir išaugusias valiutos keitimo maržas bei padidėjusį skaičių Lietuvos piliečių, kurie keliauja į Egzotines šalis, buvo nuspręsta atidaryti valiutos keityklą Valiuta24.lt, kuri padėtų žmonėms sutaupyti keičiant valiutą. Šiuo metu veikia 5 Valiuta24.lt valiutos keityklos: 2 Kaune - Kauno autobusų stotyje (Vytauto pr. 24) ir PC River mall (Jonavos g. 60), 2 Vilniuje - PC Rimi Mylia (Kedrų g. 4) ir PC Rimi Šiaurės miestelis (Žirmūnų g. 64) bei 1 Klaipėdoje - PC „BIG” (Taikos pr. 141).

Valiutoskeitykla.eu
Valiutoskeitykla.eu logotipas
Banko turtas: N/A
Valiutoskeitykla.eu

Valiutoskeitykla.eu (UAB JUNONALT) – finansų įstaiga įsteigusi vieną pirmųjų valiutų keityklų Kaune ir veikia po pavadinimu valiutoskeitykla.eu. Finansines paslaugas teikiame nuo 2015 m. balandžio 27 dienos. Į valiutos keityklos operatorių sąrašą įstaiga įrašyta nuo 2015 m. vasario 23 d. Lietuvos banko priežiūros tarnybos direktoriaus sprendimu Nr. 241-26.

Klientams teikiame greitą ir profesionalią valiutos keitimo paslaugą ir siūlome vienus iš geriausių valiutų kursus ir įkainius. Keitykloje galite pirkti ar parduoti daugiau nei 30 užsienio šalių valiutų.

Bankų istorija. Lietuvoje veikę bankai:

DNB bankas
DNB bankas logotipas
Nuostolis po bankroto: N/A
DNB bankas

2017 metais DNB bankas susijungė su Nordea ir tapo Luminor banku.

Nordea bankas
Nordea bankas logotipas
Nuostolis po bankroto: N/A
Nordea bankas

2017 metais Nordea bankas susijungė su DNB ir tapo Luminor banku.

Danske Bank
Danske Bank logotipas
Nuostolis po bankroto: N/A
Danske Bank

„Danske bank” banko ištakos Lietuvoje siekia 1994 metus, tačiau pati Danijos bankinė grupė „Danske bank A/S” į Lietuvos rinką įžengė tik 2006 metais, kuomet įsigijo Suomijos grupę „Sampo Plc.”, kuri valdė Lietuvoje veikusį banką pavadinimu SAMPO. Žvelgiant dar truputėlį atgal, Suomijos finansinė grupė „Sampo Plc.” 2000 metais įsigijo 1994 metais įsteigtą Lietuvos vystymo banką. Šiuo metu „Danske bank” veikia kaip Užsienio banko filialas Lietuvoje bei teikia platų bankinių paslaugų spektrą tiek fiziniams tiek juridiniams asmenims. 2015 metų pradžioje „Danske bank” pranešė, kad labiau pakreips savo strategiją ir dėmesį ties verslo klientais. Pagrindinis „Danske bank” banko padalinio Lietuvoje žmogus 17 metų buvo Gintautas Galvanauskas (Generalinis direktorius), tačiau 2017 rugsėjį jis paliko pareigas.

"Danske Bank" nebeteikia bankinių paslaugų klientams Lietuvoje. Naujos sutartys su klientais nėra sudaromos.

Finasta bankas
Finasta bankas logotipas
Nuostolis po bankroto: 68 mln. EUR
Finasta bankas

1994 metais buvo įsteigta finansų maklerio įmonė „Finasta”, įmonė vystė savo veiklą, o 2007 metais įsteigė banką AB „Finasta”. Neužilgo, 2009 metais banką ir visą grupę įsigijo AB bankas „Snoras”, kuris 2011 metais bankrutavo ir buvo nacionalizuotas, o „Finasta” atiteko Lietovs valstybei. 2014 metais AB „Invalda LT” susigrąžino atgal sau „Finasta” grupę, o 2015 metais finansų maklerio įmonę ir banką „Finasta” įsigijo Šiaulių bankas. Šiuo metu „Finasta” bankas turi vieną klientų aptarnavimo skyrių Vilniuje, teikia standartines paslaugas, tačiau labiau orientuotas į investavimo produktus.

Bankas SNORAS
Bankas SNORAS logotipas
Nuostolis po bankroto: 3,4 mlrd. LTL
Bankas SNORAS

Bankas SNORAS vykdė bankinę veiklą nuo 1992 03 17 iki 2011 12 07. AB Bankui SNORAS Vilniaus apygardos teismas 2011 m. groudžio 7 d. iškėlė bankroto bylą. Bankroto administratoriumi buvo paskirtas Neil Cooper. Pagrindiniai banko akcininkai buvo Vladimiras Antonovas (rusas) 67,28% akcijų ir Raimundas Baranauskas (lietuvis) 25,01% akcijų. Nuo 2011 m. lapkričio 16 d. 100 % akcijų valdo Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Manoma, kad iš banko nepagrįstai dingo apie 3,4 mlrd. litų. Šiuo metu buvę banko akcininkai slapstosi nuo teisėsaugos.

Ūkio bankas
Ūkio bankas logotipas
Nuostolis po bankroto: 1,58 mlrd. LTL
Ūkio bankas

Ūkio bankas vykdė bankinę veiklą nuo 1989 07 27 iki 2013 05 02. 2013 m. gegužės 2 d. Kauno apygardos teismas iškėlė bankroto bylą AB Ūkio bankui. Teismo nutartimi AB Ūkio banko administratore paskirta UAB Valnetas. Pagrindinis banko akcininkas buvo Vladimiras Romanovas, kuris labai mėgo prabangą. Bendra Ūkio banko įsiskolinimų suma manoma, kad siekia 1 mlrd. 582 mln. litų, didžiausia įsiskolinimų sumos dalį sudaro 0,9 mln. litų įsipareigojimai indėlininkams.

Lietuvos akcinis inovacinis bankas
Lietuvos akcinis inovacinis bankas logotipas
Nuostolis po bankroto: 280 mln. LTL
Lietuvos akcinis inovacinis bankas

Lietuvos akcinis inovacinis bankas vykdė bankinę veiklą nuo 1988 12 14 m. iki 1995 12 19. 1995 m. gruodžio 19 d. Lietuvos banko valdyba paskelbė moratoriumą bankinėms operacijoms. Buvo įtarta, kad indėlininkų pinigus, apie 280 mln. litų iššvaistė ar įsisavino LAIB valdybos pirmininkas Artūras Balkevičius ir banko viceprezidentas Eugenijus Verbavičius. 1995 metais šiems asmenims buvo iškeltos baudžiamosios bylos, tačiau 2003 metais bylos nutraukos nesurinkus pakankamai įrodymų. Banko iššvaistytus pinigus indėlininkams padengė Lietuvos vyriausybė, o suma siekė 400 mln. litų.

LITIMPEKS bankas
LITIMPEKS bankas logotipas
Nuostolis po bankroto: 180 mln. LTL
LITIMPEKS bankas

LITIMPEKS bankas vykdė bankinę veiklą nuo 1991 06 10 iki 1995 12 20. 1999 m. rugsėjo 9 d. Vilniaus apygardos teismas iškėlė bankroto bylą AB LITIMPEKS bankui, reali banko veikla nutrūko jau 1995 metais. Teismo nutartimi AB LITIMPEKS banko administratoriumi paskirtas UAB Valeksa atstovas Algimantas Sadauskas. Banko įsiskolinimų dydis siekė 180 mln. litų. Vieni pagrindinių banko valdytojų buvo banko valdybos pirmininkas Gintautas Preidys ir banko tarybos pirmininkas Jonas Mackevičius, abu jie buvo kaltinami turto iššvaistymu stambiu mastu, tačiau 2001 metais byla nutraukta nesurinkus pakankamai kaltės įrodymų.

Tauro bankas
Tauro bankas logotipas
Nuostolis po bankroto: 120 mln. LTL
Tauro bankas

Tauro bankas vykdė bankinę veiklą nuo 1991 05 20 iki 1997 07 08. 1997 m. liepos 8 d. Vilniaus apygardos teismas iškėlė bankroto bylą AB Tauro bankui. Teismo nutartimi AB Tauro banko administratoriumi paskirtas AB Turto banko atstovas Martynas Žvirblis. Su Tauro banko aferomis, kurie išvaistė daugiau nei 120 mln. litų, buvo siejami trys asmenys: banko įkūrėjas ir prezidentas Genadijus Konopliovas, banko valdybos pirmininkas Gintaras Terleckas, valdybos pirmininko pavaduotoja Rasa Šerėnienė ir bankininkas Darius Konopliovas.

Vakarų bankas
Vakarų bankas logotipas
Nuostolis po bankroto: 50 mln. LTL
Vakarų bankas

Vakarų bankas vykdė bankinę veiklą nuo 1991 12 19 iki 1996 09 16. 1996 m. rugsėjo 16 d. Klaipėdos apygardos teismas iškėlė bankroto bylą Vakarų bankui. Teismo nutartimi Vakarų bankui paskirtas bankroto administratorius Žilvinas Balsevičius. Bankui buvo nustatyta didesnė nei 50 mln. litų skola indėlininkams, o dėl 48 mln. litų iššvaistymo ar pasisavinimo buvo teisiami banko vadovas Petras Kravtas ir banko viceprezidentas Ričardas Taraškevičius. Na ir kaip įprasta tokiose bylose 2005 metais šie bankininkai buvo išteisinti dėl senaties.

Sekundės bankas
Sekundės bankas logotipas
Nuostolis po bankroto: 43 mln. LTL
Sekundės bankas

Sekundės bankas vykdė bankinę veiklą nuo 1991 09 25 iki 1994 12 06. 1994 m. gruodžio 6 d. Kauno apygardos teismas iškėlė bankroto bylą Sekundės bankui. Teismo nutartimi Sekundės bankui paskirtas bankroto administratorius Rimvydas Siutilas. Šis bankas garsėjo šūkiu Reikia pinigų? Pinigų yra! Žmonės iš visos Lietuvos važiuodavo į Kauną dėti indėlius į šį banką, visus viliojo siūlomos milžiniškos indėlių palūkanos. Bankui tai padėjo per 2 metus surinkti apie 70 mln. litų, įsisavinti pinigus ir bankrutuoti. Apie 15 tūkst. žmonių prarado įneštus pinigus. Banko vadovas buvo Gintaras Dilys, kuris už šį nusikaltimą buvo nuteistas kalėti 7 metus dėl maždaug 43 mln. litų skolos indėlininkams. Per tą laiką pinigai neatsirado, kaip manoma Gintaras Dilys buvo tik statytinis, o visus pavogtus pinigus pasisavino neišaiškintų asmenų grupuotė.

Aurabankas
Aurabankas logotipas
Nuostolis po bankroto: 40 mln. LTL
Aurabankas

Aurabankas vykdė bankinę veiklą nuo 1992 12 01 iki 1995 06 21. 1995 m. birželio 21 d. Vilniaus apygardos teismas iškėlė bankroto bylą Aurabankui. Šis bankas buvo susijęs su kitu bankrutavusiu banku Balticbank, banką siejo didelė grupė asmenų. Aurabankas liko skolingas indėlininkams daugiau nei 40 mln. litų, dėl to buvo teisiami banko vadovas Vidmantas Kudarauskas ir akcininkai Liudas Getautas, Raimundas Kiauleikis, Aidas Kudirka. Visi šie asmenys taip ir nebuvo nuteisti, kadangi 2002 metais byla buvo nutraukta dėl senaties.

Bankas Nida
Bankas Nida logotipas
Nuostolis po bankroto: 25 mln. LTL
Bankas Nida

Bankas Nida vykdė bankinę veiklą nuo 1992 02 07 iki 1995 05 12. 1995 m. gegužės 12 d. Vilniaus apygardos teismas iškėlė bankroto bylą Akciniam kredito bankui Nida. Teismo nutartimi AKB Nida administratoriumi paskirtas AB Turto banko atstovas Martynas Žvirblis. Su bankrutavusio Nidos banko aferomis siejami šie asmenys: banko valdytoja Vida Januškevičienė, jos pavaduotojas Česlovas Maculevičius ir buhalterė Roma Narečionienė. Šie asmenys manoma buvo pagrindiniai iniciatoriai iššvaistyti 25 mln. litų, kurių indėlininkai atgavo tik labai mažą dalį.

Bankas Lietuvos verslas
Bankas Lietuvos verslas logotipas
Nuostolis po bankroto: 20 mln. LTL
Bankas Lietuvos verslas

Bankas pavadinimu Lietuvos verslas vykdė bankinę veiklą nuo 1991 m. iki 1995 m. 1995 m. rugsėjo 26 d. Vilniaus apygardos teismas iškėlė bankroto bylą Akcinei bendrovei bankui Lietuvos verslas. Teismo nutartimi ABB Lietuvos verslas bankroto administratoriumi paskirtas AB Turto banko atstovas Martynas Žvirblis. Spėjama, kad pinigų iššvaistymo mastas siekia 20 mln. LTL.

Bankas Apus
Bankas Apus logotipas
Nuostolis po bankroto: 15 mln. LTL
Bankas Apus

Bankas Apus vykdė bankinę veiklą nuo 1991 m. iki 1994 m. 1994 m. birželio 15 d. Kauno apygardos teismas iškėlė bankroto bylą Apus bankui. Teismo nutartimi komerciniui Apus bankui paskirtas bankroto administratorius Rimvydas Siutilas. Tai buvo vienas pirmųjų bankų, kuris bankrutavo Lietuvoje, todėl jo istorija yra miglota. Verta paminėti, kad bankui vadovavo garsusis žmogus-enciklopedija Algimantas Čekuolis.

Ateities bankas
Ateities bankas logotipas
Nuostolis po bankroto: 14 mln. LTL
Ateities bankas

Panevėžio komercinis bankas Ateitis vykdė bankinę veiklą nuo 1993 03 15 iki 1994 09 19. 1994 m. rugsėjo 19 d. Panevėžio apygardos teismas iškėlė bankroto bylą Ateities bankui. Teismo nutartimi Ateities bankui paskirtas bankroto administratorius Algimantas Kolpertas. Banko valdytoja buvo Rita Kildišienė, kuri buvo apkaltinta iššvaisčius daugiau nei 14 mln. litų, tačiau po ilgo teismų maratono 2003 m. jai buvo pritaikyta amnestija ir bausmė panaikinta.

Komercijos ir kredito bankas
Komercijos ir kredito bankas logotipas
Nuostolis po bankroto: 12 mln. LTL
Komercijos ir kredito bankas

Komercijos ir kredito bankas vykdė veiklą nuo 1992 08 06 iki 1995 05 04. 1995 m. gegužės 4 d. Kauno apygardos teismas iškėlė bankroto bylą komerciniam bankui Kredito bankas. Teismo nutartimi komercinio banko Kredito banko administratoriumi paskirtas AB Turto banko atstovas Rimvydas Siutilas. Kredito banko savininkas ir tarybos pirmininkas buvo Vladislavas Kliukovskis, o banko valdybos pirmininkas Sigitas Gečys. Šie asmenys už turto iššvaistymą 2002 metais buvo nuteisti 3 metų laisvės atėmimo bausmėmis.

Ekspres bankas
Ekspres bankas logotipas
Nuostolis po bankroto: 12 mln. LTL
Ekspres bankas

Ekspres bankas vykdė bankinę veiklą nuo 1993 01 06 m. iki 1996 08 16. 1996 m. rugpjūčio 16 d. Vilniaus apygardos teismas iškėlė bankroto bylą Ekspres bankui. Teismo nutartimi komerciniui Ekspres bankui paskirtas bankroto administratorius Martynas Žvirblis. Banko steigėjas ir kaip teigiama aferų sumanytojas buvo Vladimiras Naidunas bei jo darbuotojai, kartu manoma iššvaistė ar pasisavino daugiau nei 12 mln. litų banko indėlininkų pinigų. Tačiau, kad ir kokie kaltinimai bebūtų, 2003 metais iškelta byla nutraukta dėl senaties.

Balticbank bankas
Balticbank bankas logotipas
Nuostolis po bankroto: 6 mln. LTL
Balticbank bankas

Bankas Balticbank vykdė bankinę veiklą nuo 1993 m. - 1995 m. 1995 m. spalio 11 d. Vilniaus apygardos teismas iškėlė bankroto bylą Bankui Balticbank. Teismo nutartimi komerciniui bankaui Balticbank paskirtas bankroto administratorius Vytautas Petronis. Pagrindinis viešas šio buvusio banko veikėjas buvo Romualdas Juška, kuris 1998 metais buvo nuteistas kalėti 6,5 metų. Bankas buvo siejamas su kitu bankrutavusiu banku AURABANKU, šie bankai buvo siejami su nusikalstamomis grupuotėmis Vilniuje, kurios per keletą metų iš bankinės veiklos sugebėjo neteisėtai itin didelias pinigų sumas.

Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2024 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų