Būsto paskolų konsultacijų centras

Konsultacijos apie būsto paskolas, pradinį įnašą, paskolas gyvenantiems užsienyje, paramą jaunoms šeimoms ir visus kitus susijusius klausimus. Bankai.lt tapo pagrindiniu šaltiniu Lietuvoje kur galima sužinoti kokybišką informaciją apie būsto paskolų sąlygas iš nepriklausomų asmenų lūpų. Nuolat stebime Lietuvos būsto paskolų rinką ir pateikiame naujausią informaciją. Atnaujiname vidutines būsto paskolų palūkanas bankuose, dalinamės su visais būsto paskolų sąlygomis, kurių bankai ne itin mėgsta demonstruoti viešai. Sulaukiame labai daug klausimų apie būsto paskolas perkant butą, namą, statant namą, pradinį įnašą, paramą jaunoms šeimoms, neįgaliesiems - subsidijas. Esant dideliam išvykusių į užsienį dirbti lietuvių skaičiui, aktualūs klausimai apie tai, kaip įsigyti būstą užsienyje pajamas gaunantiems asmenims. Per ilgą veiklos laikotarpį jau atsakėme begalę klausimų, tad paieškoję tarp jau užduotų klausimų-atsakymų tikrai galite rasti atsakymą. Visuomet galite užduoti Jums rūpimą klausimą arba pateikti į pateiktą klausimą atsakymą. Mes, Bankai.lt administracija visuomet prižiūrime, kad atsakymai bei klausimai būtų logiški ir nebūtų jokių apgavysčių ar propoguojamas konkretus bankas. Visuomet stengiamės padėti Jums tam, kad gautumėte geriausias sąlygas banke ir pasirinktumėte patį tinkamiausią banką ar kredito uniją imdami būsto paskolą. Į visus Jūsų atsakymus stengiamės atsakyti kaip tik galime greičiau, dėkui už supratingumą.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Marius

Sveiki, ar užsienyje dirbantis asmuo gali gauti būsto paramą jaunai šeimai, esame susituokę, turime 1 metų vaiką, amžius 24 ir 23 metai.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mariau, dėkui už klausimą. Taip, galite, jeigu yra deklaruojamos pajamos Lietuvoje ir esate registruoti Lietuvoje. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad neužtenka gauti paramą, reikia, kad ir bankas išduotų paskolą.

+3Buvo naudinga
Laura

Sveiki, su draugu norime pirkti butą tad turiu keletą klausimų. 1. Ar yra kokia nors galimybė pradinį įnašą išskaidyti dalimis į mėnesines įmokas tarkim su laiduotoju ar užstatant būstą (mamos arba persiršyčiau savo vardu)? 2. Ar galima išsiimti mum su daugu (esame nesusituokę) išrašą iš savivaldybės kaip jaunos šeimos statusą, jog kai susituoksime ir turėsime vaikų bankui valstybė padengtų 15 ar tai 10 procentų buto kainos? P.S. Vilniuje 3. Ar galimą mašinos paskolą perrašyti kito žmogaus vardu? Ačiū Jums labai ir lauksiu atsakymo. :)

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Laura, dėkui už klausimus.

  1. Negalima, pradinis įnašas turi būti įmokamas iš karto;
  2. Susituokti neužtenka, reikia ir susilaukti vaiko. Valstybė jaunoms šeimoms dengia 10%;
  3. Galima, jeigu abi pusės sutiks (kredito įstaiga ir asmuo, kuriam perrašysite).
+3Buvo naudinga
Adolis

Sveiki, esu 24metų vaikinas, gyvenu Alytuje, iš bankų gavau atsakymą kad būsto kreditą be problemų gali suteikti iki ~46 tūkstančių pagal turimas pajamas, dabar iškilo klausimas dėl valstybės paramos, skaičiau įstatyme, kad gali pretenduotu ir asmenys kurių pajamos ir turtas neviršiją tam tikrų VRP, mano pajamos viršina 88 VRP bet neviršina turto 123 VRP nes jokio turto neturiu, tai ar galiu pretenduoti vienas į valstybės paramą kai pajamos viršina nustytą VRP bet turto neviršina?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Adoli, dėkui už klausimą. Į paramą gali pretenduoti tik jaunos šeimos, t.y. tie, kurie yra susilaukę vaiko ir yra susituokę (arba gyvena atskirai). Taigi, Jūs negalėtumėte gauti paramos. Taip pat sąlyga dėl pajamų ir turto negaliotų, nes turite neviršyti tiek pajamų, tiek turto dydžių. Įstatyme yra paminėta, kad parama suteikiama ir vienam asmeniui, ten turima omenyje neįgaliuosius ir našlaičius.

+3Buvo naudinga
Renata

Draugė su vyru pirkti namą nori, bet pajamų trūksta, aš būčiau kaip laiduotoja, ar tai pavojingas reikalas? Noriu jiems padėti.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Renata, dėkui už klausimą. Taip, tai pavojingas reikalas, nes atsitikus taip, kad jie negalėtų grąžinti paskolos - Jūs turėtumėte perimti įsipareigojimus.

+4Buvo naudinga
Violeta

Sveiki, Kaip vertinamos pajamos dėl paramos būsto paskolai įsigyti, esant vaiko priežiūros atostogose? Taip pat ar galima savivaldybės išduotą pažymą paramai gauti panaudoti ar gauti vėliau dar kartą? Norime žinoti ar galime gauti paramą, bet būsto dar nesame išsirinkę.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Violeta, dėkui už klausimą. Pažyma galioja 15 dienų nuo jos išdavimo datos. Taigi, turite kreiptis dėl pažymos tada, kai jau būsite išsirinkę būstą. O pajamos bus skaičiuojamos tokios, kaip bus pateikta metinėje deklaracijoje.

+5Buvo naudinga
Rimantas

Sveiki, norėjau paklausti ar mūsų 5 asmenų šeima 2 suauge ir 3 vaikai. Paėmę būsto kreditą praeitų metų gale ir įsigiję pirmą būstą gali tikėtis kažkokios valstybės paramos. Nes dabar sužinojau kad valstybė galėtų padengti 20% būsto paskolos jei butume dabar paėmę būsto paskolą, mūsu šeimos pajamos neviršyja 148 vrp į metus(t.y. 18056eurų). Tai ar čia jau viskas nuplaukė mūsų parama ar kažka dar galima padaryti?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rimantai, dėkui už klausimą. Galėjote gauti 10%, o ne 20% paramą. Reikėjo prieš imant būsto paskolą imti valstybės remiamą kreditą ir gauti pažymą savivaldybėje. Atbuline data parama neišduodama. Plačiau apie paramą paskaitykite čia.

+3Buvo naudinga
Donatas

Norėjau pasiteirauti kiek maždaug dabar kainuoja dokumentų sutvarkymas įsigyjant namą? Namo baigtumas 93% jį dar reiktų patvirtinti 100% baigtumui

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Donatai, dėkui už klausimą. Labai individualu nuo to apie kokias paslaugas kalbate. Galbūt bus naudingi buto pirkimo su paskola dokumentų tvarkymo įkainiai.

+3Buvo naudinga
Gintarė

Laba diena, Norėjau pasitikslinti - ar parama būsto įsigijimui skirta TIK jaunoms šeimos? Ar gali kreiptis ir pavieniai asmenys? Mano mėn. atlyginimas į rankas 570 EUR. + vykdau projektus pagal paslaugų sutartį, kurios siekia iki 6000 EUR per metus. Ar į šias pajamas bankai atsižvelgia? Dėkoju už atsakymus.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gintare, dėkui už klausimą. Parama suteikiama TIK jaunoms šeimoms. Pavieniai asmenys be vaikų negali gauti paramos.

+3Buvo naudinga
Dominyka

Sveiki, esu dirbanti su neterminuota darbo sutartim, atlyginimas apie 500€,+ toje pačioje darbovietėje yra sutartis automobilio nuomos 200€. Ar imant paskolą bankai užskaitytų auto nuomą, ar tik žiūrėtų mano darbo užmokestį? Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dominyka, dėkui už klausimą. Būtų vertinamas darbo užmokestis, o auto nuoma galėtų būti kaip papildomas teigiamas rodiklis, kuris nebūtų manau toks reikšmingas.

+3Buvo naudinga
Zygimantas

Sveiki, Gyvenu Australijoje, esu Lietuvos pilietis. Dirbu ir darbo užmokestį gaunu Australijos doleriais. Ar galiu pasinaudoti Lietuvos bankuose suteikiamais kreditais būsto Lietuvoje pirkimui? Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Žygimantai, dėkui už klausimą. Deja, bankai nefinansuoja perkamo būsto užsienio lietuvių gyvenančių ir gaunančių pajamas Australijoje.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2018 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų