Būsto paskolų konsultacijų centras

Konsultacijos apie būsto paskolas, pradinį įnašą, paskolas gyvenantiems užsienyje, paramą jaunoms šeimoms ir visus kitus susijusius klausimus. Bankai.lt tapo pagrindiniu šaltiniu Lietuvoje kur galima sužinoti kokybišką informaciją apie būsto paskolų sąlygas iš nepriklausomų asmenų lūpų. Nuolat stebime Lietuvos būsto paskolų rinką ir pateikiame naujausią informaciją. Atnaujiname vidutines būsto paskolų palūkanas bankuose, dalinamės su visais būsto paskolų sąlygomis, kurių bankai ne itin mėgsta demonstruoti viešai. Sulaukiame labai daug klausimų apie būsto paskolas perkant butą, namą, statant namą, pradinį įnašą, paramą jaunoms šeimoms, neįgaliesiems - subsidijas. Esant dideliam išvykusių į užsienį dirbti lietuvių skaičiui, aktualūs klausimai apie tai, kaip įsigyti būstą užsienyje pajamas gaunantiems asmenims. Per ilgą veiklos laikotarpį jau atsakėme begalę klausimų, tad paieškoję tarp jau užduotų klausimų-atsakymų tikrai galite rasti atsakymą. Visuomet galite užduoti Jums rūpimą klausimą arba pateikti į pateiktą klausimą atsakymą. Mes, Bankai.lt administracija visuomet prižiūrime, kad atsakymai bei klausimai būtų logiški ir nebūtų jokių apgavysčių ar propoguojamas konkretus bankas. Visuomet stengiamės padėti Jums tam, kad gautumėte geriausias sąlygas banke ir pasirinktumėte patį tinkamiausią banką ar kredito uniją imdami būsto paskolą. Į visus Jūsų atsakymus stengiamės atsakyti kaip tik galime greičiau, dėkui už supratingumą.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Liepa

Sveiki, reikalinga konsultacija. 2014 metais buvo paimtas kreditas (būsto paskola, įregistruotas šeimos turtas) "Kredito unijoje", šiais metais Kredito unijai paskelbtas bankrotas, nusprendėme pereiti į banką. Iš Kredito unijos gavome leidimą, kuriame parašyta, kad turime sumokėti 2 % refinansavimo mokestį ir vieno mėnesio dydžio palūkanos nuo anksčiau laiko grąžinamos sumos. Ar pagal įstatymus teisėtas yra 2 % refinansavimo mokestis? Ačiū

Atsakyti Dalintis
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas. Artimiausiu metu atsakymą pateiksime.
Asta Galinauskaite

Laba diena, Norėčiau sužinoti ar įmanoma pasiimti būsto paskolą, gyvenantiems Anglijoje ir gaunantiems užsienio valiuta (Svarais). Ačiū už informacija.

Atsakyti Dalintis
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas. Artimiausiu metu atsakymą pateiksime.
Audrius

Laba diena, Norime statyti namą savame sklype. Tarkime turime namo projektą, sąmatą ir esame pasistatę patys pamatus. Pagal sąmatą iki pilnos dalinės apdailos mums trūksta 50 000 eur. Tai kaip suprantu: Kreipiamės į turto vertintoją, jis įvertina esamą namo vertę tarkime jis įvertina, kad sklypo ir pamatų vertė yra daugiau nei 50 000 eur.

 1. Ar bankas duotų iškart visą trūkstamą sumą? sumokant 20 % pradinio įnašo tai skolintis reiktų tik 40 000 eur ?
 2. Jei sklypo ir pamatų vertė būtu įvertinta mažesne verte nei 50 000 eur. Tai bankas paskolą išduotų dalimis? Trimis etapais, po kiekvieno etapo vis vertindamas išnaujo? Tokiu atveju kaip būtu skaičiuojamas pradinis įnašas? Nuo kiekvieno etapo atskirai ar jau pačioje statybų pabaigoje nuo galutinės paskolintos sumos?
Atsakyti Dalintis
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas. Artimiausiu metu atsakymą pateiksime.
Inga

Sveiki. Man 43 metai, viena auginu 10 metų dukrą, dukros tėvas miręs. Šeimos metinės pajamos neviršyja 123 VRP, o turtas 262 VRP. Planuoju pardavusi turimą šeimos būstą- butą su banko paskola pirkti kitą šeimos būstą- poilsio apartamentus. Ar galiu gauti paramą 10% būsto finansavimui kaip auginanti našlaitį vaiką?

Atsakyti Dalintis
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas. Artimiausiu metu atsakymą pateiksime.
Anželika

Laba diena. Turime būtą Vilniuje, norime pirkti sklypą ir sodo namelį su paskola 60000 Eur, turime 15% pradiniam įnašui, šeimos pajamos 3600 Eur. Tačiau aš su vaikais dirbu ir gyvenu Lietuvoje, o vyras dirba ir gyvena Vokietijoje, pajamas Lietuvoje nedeklaruoja. Dėkui už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Anželika, o koks klausimas?

+4Buvo naudinga
Anželika

Ar galime gauti paskolą?

+2Buvo naudinga
Ieva

Sveiki. Šiandien iš dviejų skirtingų bankų vadybininkų išgirdau, kad valstybės remiama paskola būstui nebeteikiama, nes bankuose pasibaigė tam skirtos lėšos. Tai kaip dabar bus, nebegaus žmonės paskolų? Projektas trunka 3metus, dar tik kovo mėnesį pradėtas vykdyti, o jau pasibaigę lėšos?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ieva, dėkui už klausimą. Turėtų papildyti, bet neaišku kada, derinsis. Pasidomėsiu detaliau - informuosiu čia.

+11Buvo naudinga
Smalsutė

Taip. Seb lengvatinius kreditus buvo išdalinęs jau balandžio mėn. Daug milijonų, mane stebina, kad vadybininkai atsisako priimt kredito paraišką būtent su pažyma, su tikslu subsidiją gauti po paskolos gavimo. Ir pagalvojus, keista, kaip per mėnesį galėjo įsisavint apie 12 milijnų eurų. Ar tikrai tiek paskolų paėmę, ar įšaldyta lengvatinisi kreditai su paraiškom.

Buvo naudinga
Yolka

Ieva, kuriuose bankuose buvot?

+1Buvo naudinga
Etno

Seb ir swed, luminor nežinau. O kur sužinoti kiek buvo skirta subsidijų ir kokiam bankui?. Ankstesniais metais buvo statistika, kiek kokių paskolų buvo paimta. Dabar kol kas neaišku metams nepasibaigus, bet kažkaip keista. Irgi idomu,ar bankai gali nepriimti paraiškos su pažyma iš savivaldybes net ir išnaudojus subsidijas. Negalima stiti i eilę?

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Pasidomėjome, tai SEB, Luminor ir Swedbank jau yra išdalinę skirtą kiekį. Taip pat pasiteiravau socialinės apsaugos ir darbo ministerijos būsto paramos skyriuje, sakė, kad nežino kada bus skirtas paramos paketas ir ar apskritai bus skirtas. Užsiminė, kad paramos likučių dar gali būti kredito unijose. Tikėsimės praneš, kad dar papildys paramos krepšelį. Primenu, kur galite/galėjote gauti paramą:

 1. AB SEB bankas
 2. „Swedbank“, AB
 3. Luminor Bank AB
 4. Akademinė kredito unija (teritorija, kurioje gali teikti kreditus – Kauno m., Kauno r., Kaišiadorių r.)
 5. Anykščių kredito unija (teritorija, kurioje gali teikti kreditus – Anykščių r., Panevėžio r., Utenos r., Kupiškio r., Rokiškio r., Ukmergės r., Molėtų r.)
 6. Aukštaitijos kredito unija (teritorija, kurioje gali teikti kreditus – Panevėžio m., Panevėžio r.)
 7. Centro kredito unija (teritorija, kurioje gali teikti kreditus – Kauno m., Kauno r., Kaišiadorių r.)
 8. Grigiškių kredito unija (teritorija, kurioje gali teikti kreditus – Vilniaus m., Vilniaus r., Trakų r.)
 9. Kredito unija „Tikroji viltis“ (teritorija, kurioje gali teikti kreditus – Akmenės r. ,Joniškio r., Mažeikių r., Šiaulių r., Telšių r.)
 10. Kretingos kredito unija (teritorija, kurioje gali teikti kreditus – Kretingos r., Skuodo r., Klaipėdos r., Plungės r., Palangos m.)
 11. Panevėžio kredito unija (teritorija, kurioje gali teikti kreditus – Panevėžio m., Panevėžio r., Pakruojo r., Pasvalio r., Biržų r., Kupiškio r., Anykščių r., Ukmergės r., Kėdainių r., Radviliškio r.)
 12. Sedos kredito unija (teritorija, kurioje gali teikti kreditus – Mažeikių r., Naujosios Akmenės r., Skuodo r., Plungės r.)
 13. Šilutės kredito unija (teritorija, kurioje gali teikti kreditus – Šilutės r., Neringos sav., Klaipėdos r., Šilalės r., Tauragės r., Pagėgių sav.)
+5Buvo naudinga
Sandra

Laba diena, norėjau pasiteiraut ar galėčiau gauti paskolą? Būsto kaina 42000, naujos statybos. Esu vieniša mama ir auginu 1 dukrą. Pajamos 600 eur ir 66 eur vaiko alimentai. Ar galėčiau gauti valstybės paramą pradiniam įnašui?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sandra, dėkui už klausimą. Taip, manau, kad galimybė gauti paramą yra, reikia vykti į savivaldybę gauti pažymą, o su pažyma jau vyksite į bankus dėl valstybės remiamo kredito.

+3Buvo naudinga
Edgaras

Laba diena, ar bankas suteikia paskolą jei buto baigtumas "ant popieriaus" nėra 100% (pvz. 85%)? Šiaip jis įrengtas, bet norime pasiimti paskolą greičiau nei jis pilnai bus priduotas. Perkamas butas kotedže.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Edgarai, dėkui už klausimą. Finansavimas nebaigto buto yra įmanomas, bet Jūs įsipareigosite per nustatytą laiką (dažniausiai 12-24 mėn.) įregistruoti 100% baigtumą. Žinoma, dar priklausys ir nuo pačio buto, kokiama name yra ir pan. Bus reikalingas išsamus vertinimas.

+3Buvo naudinga
Virginija

Sveiki, noriu pasiteirauti ar kaip vienišas asmuo galėčiau gauti kokią paramą pirmam būstui Kauno mieste, jei darbo užmokestis atitinka reikalavimus, dirbu Kaune, tačiau esu registruota kitame mieste?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Virginija, dėkui už klausimą. Ne, parama būstui vienišiems asmenims nesuteikiama.

+3Buvo naudinga
Vilma

Sveiki. Aš neseniai išsiskyriau su vyru ir auginu keturias dukras. Mano pajamos 680€. Ar aš galėčiau gauti paskola būsto įsygijimui?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vilma, dėkui už klausimą. Na, manau, kad Jūsų pajamų yra per mažai norint gauti paskolą. Vien keturias dukras išlaikyti jau sunkiai užtektų gaunamų pinigų, o kur dar paskola. Reikia didinti pajamas.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2018 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų