Būsto paskolų konsultacijų centras

Konsultacijos apie būsto paskolas, pradinį įnašą, paskolas gyvenantiems užsienyje, paramą jaunoms šeimoms ir visus kitus susijusius klausimus. Bankai.lt tapo pagrindiniu šaltiniu Lietuvoje kur galima sužinoti kokybišką informaciją apie būsto paskolų sąlygas iš nepriklausomų asmenų lūpų. Nuolat stebime Lietuvos būsto paskolų rinką ir pateikiame naujausią informaciją. Atnaujiname vidutines būsto paskolų palūkanas bankuose, dalinamės su visais būsto paskolų sąlygomis, kurių bankai ne itin mėgsta demonstruoti viešai. Sulaukiame labai daug klausimų apie būsto paskolas perkant butą, namą, statant namą, pradinį įnašą, paramą jaunoms šeimoms, neįgaliesiems - subsidijas. Esant dideliam išvykusių į užsienį dirbti lietuvių skaičiui, aktualūs klausimai apie tai, kaip įsigyti būstą užsienyje pajamas gaunantiems asmenims. Per ilgą veiklos laikotarpį jau atsakėme begalę klausimų, tad paieškoję tarp jau užduotų klausimų-atsakymų tikrai galite rasti atsakymą. Visuomet galite užduoti Jums rūpimą klausimą arba pateikti į pateiktą klausimą atsakymą. Mes, Bankai.lt administracija visuomet prižiūrime, kad atsakymai bei klausimai būtų logiški ir nebūtų jokių apgavysčių ar propoguojamas konkretus bankas. Visuomet stengiamės padėti Jums tam, kad gautumėte geriausias sąlygas banke ir pasirinktumėte patį tinkamiausią banką ar kredito uniją imdami būsto paskolą. Į visus Jūsų atsakymus stengiamės atsakyti kaip tik galime greičiau, dėkui už supratingumą.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Samanta
Prieš 1 valandą

Sveiki, jau pradedame po truputį domėtis nauja parama regionuose. Esame 22-24metų, rudenį planuojame vestuves, vaikų neturime. Norėtumėme imti paskolą po naujų metų, kai bus skirtas naujas finansavimas. Jei gerai per žinias girdėjau, paramą galės gauti ir šeimos be vaikų. Ar vis dar bus turto ir pajamų apribojimai? Taipogi, turiu seną seną sodybą kaime, kuris yra apie 450km nuo mūsų gyvenamosios vietos, be jokių patogumų (yra tik elektra, nei vandens, nei kanalizacijos, nei aplamai sanitarinių mazgų nėra). Vertė registrų centro pažymoje buvo 22 000LT (palikimas). Ar tokiu atveju būtų traktuojama kaip paskola jau ne pirmajam būstui ir trukdytų gauti paramą?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt
Prieš 1 valandą

Samanta, dėkui už klausimą. Dėl šios naujos paramos, kuri turėtų įsigalioti liepos 1 d. yra dar daug neaiškumų, nes jos dar nepatvirtino seimas ir dar įstatymas taisomas. Visko gali būti. Kiek buvo minėta premjero, kad pajamų ribojimų nebus, o taip pat dėl jau turimo turto nėra aišku. Reikia laiko ir patvirtinto įstatymo, kad tiksliai būtų galima atsakyti į Jūsų klausimą. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Sandra
Prieš 2 valandas

Sveiki. Norėjau paklausti, jeigu turime dovanotą sklypą Kauno rajone, kaime, ar galime tikėtis gauti paramą būsto paskolai.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt
Prieš 1 valandą

Sandra, dėkui už klausimą. Manau, kad galite tikėtis. Daugiau informacijos apie paramą jaunoms šeimoms rasite čia, susipažinkite su reikalavimais. Jeigu norėjote paklausti apie paramą regionuose, tuomet dar šis įstatymas seime nepatvirtintas ir reikia laukti kol bus priimtas. Sėkmės!

+4Buvo naudinga
Monika
Prieš 5 valandas

Laba diena, kokia parama man priklausytų jei 4 asmenų šeima gyvename (46kv) bute, esu nuo 12 metų netekusi tėvo, ar aš esu traktuojama kaip našlaitė. Ačiū už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt
Prieš 1 valandą

Monika, dėkui už klausimą. Apie paramos sąlygas galite pasiskaityti čia. Jūs nesate traktuojama kaip našlaitė, tačiau galbūt ir galėtumėte pretenduoti į paramą būstui, nes Jūsų turimas būstas yra per mažas 4 asmenų šeimai. Tikslesnę informaciją sužinosite savivaldybėje pateikę dokumentus bei įsigilinę į reikalavimus. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Marija
Prieš 5 valandas

Sveiki. Kada galima bus kreiptis dėl paramos būstui įsigyti? Kad sužinoti ar mums ji priklauso!

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt
Prieš 1 valandą

Marija, dėkui už klausimą. Visų pirma pasiskaitykite visą informaciją čia ir pažiūrėkite ar atitinkate visas sąlygas. Jeigu atitinkate tuomet eikite į savivaldybę, man atrodo jau galite kreiptis į savivaldybę dėl pažymų. Jeigu ne, tuomet galbūt kitą savaitę jau pradės priiminėti žmones (t.y. nuo kovo 26 d.). Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Gintarė
Prieš 7 valandas

Sveiki, esam dviese su 6m. dukra, dirbu su verslo liudijimu, norim gauti paramą, kokia maksimali pajamų suma per metus šiuo metu nustatyta? Ar skaičiuojami pilni metai (2017.01.01-2017.12.31) imtinai? Ačiū už atsakymus

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt
Prieš 1 valandą

Gintare, dėkui už klausimą. Pagal apibūdintą situaciją Jūs galėtumėte gauti 10% paramą nuo būsto kainos. Detalesnę informaciją apie paramos sąlygas ir reikalavimus rasite čia. Taip, metai skaičiuojasi nuo metų pirmos dienos iki paskutinės. Atminkite, kad būsto paskolos gaunant pajamas su verslo liudijimu yra sunkiau išduodamos.

+3Buvo naudinga
Neringa
Prieš 8 valandas

Laba diena, norėčiau paklausti ar būtų įmanoma gauti būsto paskolą jei turim įsipareigojimų? Mūsų įsiparegojimui mokame po 130eu į mėnesį, pajamos 1000eu, turim viena vaika.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt
Prieš 1 valandą

Neringa, dėkui už klausimą. Manau, kad galėtumėte gauti paskolą, tačiau priklausys nuo to, kokią sumą norėsite gauti. Turimi įsipareigojimai neužkerta kelio į būsto paskolos gavimą, tik sumažina galimos paskolos sumą. Kreipkitės į bankus su išsirinktų būstu/būsto skelbimu ir paprašykite individualaus įvertinimo.

+3Buvo naudinga
Indrė
Prieš 9 valandas

Laba diena, noriu pasiteirauti. Man 24 metai, draugui taip pat 24metai, turime leliuką, gyvename ne santuokoje. Norime imti paskolą namui. Draugo pajamos 650 eur į rankas, mano 490 Eur. Kaip skaičiuojamos pajamos ne santuokoje ir turint leliuką imant paskolą? Ar gali draugas imti tik savo vardu?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt
Prieš 1 valandą

Indre, dėkui už klausimą. Pajamos ne santuokoje skaičiuojamos taip pat kaip ir santuokoje. Draugas gali imti ir vienas būsto paskolą, tačiau klausimas ar užteks jo vieno pajamų gauti norimai sumai. Kai imate paskolą dviese, Jūsų pajamų yra daugiau ir galite gauti didesnę paskolą. Nebūtina būti susituokus norint gauti paskolą.

+3Buvo naudinga
Indrė
Prieš 1 valandą

Taip pat noriu paminėti, kad dar ir dabar moku įsipareigojimus, bet visi mokami laiku pagal grafiką ir niekada nebuvo vėluota. Moku vartojimo paskolą. Likutis apie 7000eurų ir moku po 180 eurų

Buvo naudinga
Linas
Prieš 18 valandų

Sveiki. 1.Individualią veiklą vykdau 3 mėn., pajamas deklaruoju kas ketvirtį. Ar įmanoma paskolą gauti praėjus 6 mėniasiams nuo veiklos vykdymo, jei pajamos deklaruojamos kas ketvirti? 2. Esu vedęs, žmona turi skolą vmi, perduota anstoliams. Ar tai bus kliūtis norint gauti paskolą?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt
Prieš 1 valandą

Linai, dėkui už klausimą. Su individualia veikla reikia metinės deklaracijos ir 1-2 praėjusių metų deklaracijų ir stabilių pajamų. Dėl žmonos skolų bus didelė problema, tikėtina, kad jos kredito reitingas bus labai prastas. Tad tiek skola VMI, tiek Jūsų pajamos yra kliūtis gauti paskolą.

+3Buvo naudinga
Laura
Prieš 20 valandų

Sveiki, norėčiau sužinoti ar nei vienas bankas ar unija nesuteikia būsto paskola dirbantiems užsienyje? Ačiū už atsakymus.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt
Prieš 1 valandą

Laura, dėkui už klausimą. Šiuo metu lyg ir visi bankai atsisako išduoti būsto paskolas jeigu gaunate pajamas ne eurais. Jeigu gaunate pajamas eurais - reikia eiti kalbėtis ir galbūt pasiseks. Bet taip pat yra pasikeitusi situacija dėl užsienyje nuolat dirbančių ir sunkiau išduoda paskolas. Kadangi nuomonės keičiasi, tai reikia nuolat pasiteirauti bankų tiesiogiai, kad įvertintų Jūsų situaciją.

+3Buvo naudinga
Gintarė
Prieš 1 dieną

Laba diena, iškart bandysiu nupasakoti situaciją: dabar jau esame kaip ir išsirinkę namą, kuris yra planuojamas statyti (asmens/firmos, kuri tuo užsiima). Tačiau pirmiausia pardavėjas nori, kad mes iš jo nupirktume sklypą, tam kad jis turėtų garantą, kad jis tikrai statys būtent ta namą. Pagrindinis dabar klausimas, ar mums apsimokėtų būti jau nusipirkus tą sklypą, norint pretenduoti į paramą, numatytą regionuose, žinome, kad dar dėl jos niekas kaip ir neaišku, tačiau iki liepos negalime laukti jei bus patvirtinta, jei norime būtent to objekto. Ar geriau, kad būtume visai be turto, t.y. kad neturėtume jokio sklypo, arba jeigu perkame, kad jis tada priklausytų dokumentiškai kažkam kitam. Kaip geriausiai dabar pasielgti, kad po to turėtume pasirinkimų galimybę, kad jei būtų priimta parama galėtume pasinaudoti ja, o jei ne tada kiti sprendimai, bet kokiu atveju imtume paskola NT. Iš anksto dėkoju už atsakymą, tikiuosi suprantamai paaiškinau ;)

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt
Prieš 2 valandas

Gintare, dėkui už klausimą. Na, labai sunku komentuoti ir patarti, kai dar net neaišku ar ta parama regionuose bus liepos 1 d. ir kokia tiksliai ji bus. Šiaip manau, kad patogiau būtų, jeigu kai parama įsigalios, kad tuomet ir pirktumėte visą pastatytą namą su sklypu ir imtumėte paskolą. Tik žiūrėkite ar bankai išduos paskolą pagal vertę ir Jūsų pajamas. Pasiruoškite dar pradžioje bankuose, nes jeigu bankai neišduos paskolos - paramos negausite.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2018 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų