Laiduotojas

Laiduotojas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „laiduotojas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Ellen

Laba diena. Klausiu savo tėvelio vardu. Jam nuosavybės teise priklauso butas, bei nuosavas namas su namų valdos žemės sklypu. Jis yra anūkės paskolos laiduotojas - paskola turi būti grąžinta bankui 2022metais. (Kaip tokios atskiros laidavimo sutarties nėra - tik sakinys, kad jis yra laiduotojas) Paskola mokama tvarkingai. Ar jis gali parduoti 1/3 dali namų valdos? Ar bankas gali prieštarauti? Iš anksto širdingai dėkoju.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ellen, dėkui už klausimą. Jeigu tas turtas, kurį nori parduoti, nėra niekaip įkeistas ar užstatytas, tuomet gali.

+3Buvo naudinga
Nijole

Ar gali būti laiduotoju asmuo, dirbantis Anglijoje? Ar yra laiduotojo amžiaus cenzas? Pagarbiai,Nijole.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Nijole, dėkui už klausimą. Amžius priklauso nuo paskolos termino, laiduotojo amžius + paskolos terminas, negali viršyti pensinio amžiaus. Tačiau laiduotojas su pajamomis ne eurais, t.y. užsienio valiuta, yra itin sudėtingas ir manau neįmanomas dalykas. Įprastai laiduotojo reikia asmenims, kurie ima paskolą Lietuvoje, bet dirba užsienyje.

+4Buvo naudinga
Lina

Sveiki, buvau ištekėjusi ir kartu su vyru paėmusi būsto kreditą. Kreditą mokėjo vyras, aš buvau kaip sutuoktinė laiduotoja. Dabar esu išsiskyrusi, būstas ir turtas likę vyrui ir jis kol kas moka paskolą. Aš viena auginu vaiką, vaikas turi mano pavardę, alimentų nėra. Dirbu, daugiau jokių pajamų negaunu. Ar pagal įstatymus aš vis dar galiu būti laiduotoja? Ar neturėtų bankas inicijuoti sutarties pakeitimo dėl laiduotojo garanto užtikrinimo? Visą laiką gyvenu ant tiksinčios bombos, nes buvęs vyras, bet kada, gali nustoti mokėti paskolą. Ar yra kokia nors apsauga man, kaip vienišai mamai? Prašau padėkite. Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lina, dėkui už klausimą. Na, turtas kaip suprantu dar yra abiejų, skyrybų metu turėjote susitvarkyti šį reikalą. Nedelskite, išsispręskite situaciją banke ir su teisininkais.

+3Buvo naudinga
Lina

Dėkui už atsakymą. Kaip minėjau anksčiau, po skyrybų turtas likęs vyrui ir viskas perregistruota Registrų centre jo vardu. Aš turto neturiu, tik esu paskolos laiduotoja. Į banką kreipiausi, tačiau jie nieko keisti nenori. Nežinau kokiais įstatymais remiantis, turėčiau inicijuoti banką peržiūrėti paskolos sutartį ir, kad jis prašytų mano buvusį vyrą ieškoti naujo laiduotojo. Prašau padėkite.

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jūs turite turėti sutartį su banku kurią pasirašėte. Turite reikalauti esamos sutarties ir su turima sutartimi kreiptis į teisininkus dėl galimybių nutraukti laidavimą esamai paskolai.

+3Buvo naudinga
Monika

Laba diena, vyras nori imti paskolą būstui, bet aš iš prieš tai buvusios santuokos esu likusi buto laiduotoja. Ar aš būsiu bankui kliūtis suteikiant paskolą? Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Monika, dėkui už klausimą. Taip, Jūs turite įsipareigojimą kaip laiduotoja, tad reikia pasiteirauti banko, kaip šis atvejis įtakos Jūsų dabartinę situaciją.

+3Buvo naudinga
Audronė

Sūnus 4 kurse, baigia studijas, jau pradėjo dirbti asmeniniu treneriu (individuali veikla). Baigus studijas, reikia ieškotis būsto. Nuomoti neapsimoka. Ar yra galimybė gauti kokią paskolą būstui? (apie 25000-30000 eur ). Pradinį įnašą dovanotų seneliai. Laiduotojai gali būti tėvai. Įkeisti bankui galima tą patį perkamą butą. Ar verta kur kreiptis?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Audrone, dėkui už klausimą. Kreiptis reikėtų į TOP3 bankus arba jeigu nepavyktų - į kredito unijas. Bankai gali sunkiau finansuotį asmenų pajamas individualia veikla. Laidavimas galimas, tačiau priklauso nuo to, kaip pajamas įvertins bankai ir kokio dydžio tos pajamos yra. Kreiptis verta, bandyti verta.

+3Buvo naudinga
audrius

Laba diena, norime su žmona pasiimti paskolą 20000. Aš dirbu Norvegijoje, žmona Lietuvoje. Pajamos apie 750€, ar galiu aš būti kaip laiduotojas?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Audriau, dėkui už klausimą. Savo žmonai laiduotojas negalėtumėte būti, nes jeigu imtumėt būsto paskolą, tai ją imtumėte kartu, juk bendras šeimos turtas ir įsipareigojimai.

+3Buvo naudinga
Aistė

Laba diena. Mūsų su sutuoktiniu bendros pajamos yra 1900 eurų į rankas. Norime imti paskolą maždaug 110000 eurų. Mano mama nori laiduoti su turimu savo turtu, kurio vertė rinkoje yra 20 000. Ar įmanoma laiduoti nekilnojamu turtu? Ar reikia vis tiek pradinio įnašo?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aiste, dėkui už klausimą. Negalima laiduoti turtu vietoj pradinio įnašo. Pradinis įnašas turi būti grynais sutaupytais Jūsų pinigais.

+3Buvo naudinga
Nijolė

Sveiki. Ketinu imti paskola iki 5000 € namo remontui. Esu 65 metu pensininkė, tuo pačiu laiduotoją giminaičiui. Bendros pajamos mano per mėnesį siekia /- 1000€. Ar galima gauti nurodytą sumą? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Nijole, dėkui už klausimą. Pensininkų bankai nefinansuoja dėl per didelės rizikos, nebent galbūt būtų galima įkeisti turtą. Reikėtų tiesiogiai pasikalbėti su bankais dėl galimybių, bet labai abejoju, o taip pat reikia laiduotojo duomenų.

+3Buvo naudinga
Albina

Sveiki, jei vyras laidavo paskolą ar ir žmona atsakinga?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Albina, dėkui už klausimą. Taip, esate susiję, santuokoje vyro ir žmonos bendras turtas ir įsipareigojimai.

+3Buvo naudinga
Indrė

Laba diena, Norėčiau pasiteirauti ar asmuo, esantis kaip laiduotojas būsto paskoloje gali tapti antrosios būsto paskolos laiduotoju? Taip pat, norėčiau pasiteirauti, ar norint gauti būsto paskola reikalingas pradinis įnašas, jeigu norima įkeisti turimą nekilnojamąjį turtą (t.y. Kitą turimą butą)?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Indre, dėkui už klausimą. Gali tapti antros paskolos laiduotoju, jeigu pajamos leidžia. Įprastos būsto paskolos sąlygos reikalauja pradinio įnašo grynais pinigais. Jeigu norėtumėte įkeisti papildomą nekilnojamą turtą - įmanoma, bet sąlygos būtų kitokios. Teiraukitės bankuose dėl galimybių.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2018 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų