Būsto paskola

Būsto paskola. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „būsto paskola“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
andrius

Sveiki, ar bankas vertina kaip pajamas, gautas iš nekilnojamo turto nuomos? Ar gaučiau paskolą dar vienam butui ?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Vertina, bet turi būti tęstinumas ir stabilumas. Paskolą antram būstui galima gauti.

+3Buvo naudinga
Evaldas

Laba diena, Noriu pasiimti busto paskolą, bet neturiu pradinio įnašo, bet kadangi mano atlyginimas yra 800-900e, o jeigu man kitas bankas suteiktų vartojimo paskolą pradiniui inašui sumokėti ar tokiu atveju gaučiau busto paskolą? Jeigu tokiu atveju turėčiau isipareigojimą - 200e per mėn?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Evaldai, dėkui už klausimą. Pradinis įnašas yra privalomas norint gauti būsto paskolą. Skolintis pradiniam įnašui negalima, reikia sutaupyti.

+3Buvo naudinga
Lina

Sveiki, norėjau pasiteirauti, jeigu dėl konkretaus buto kreipėmės į banką, tačiau jau baigia praeiti terminas iki kurio turime sumokėti avansą, o bankas dar nepriima sprendimo. Ar sumokėti avansą ir rizikuoti, nes dar neturime 100 proc garantijos, kad bankas finansuos, ar įmanoma kažkaip, kad būsto pardavėjai palauktų?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lina, dėkui už klausimą. Bendraukite su banku ir raginkite greičiau priimti sprendimą. Tačiau, rizikuoti nežinant ar gausit būsto paskolą, tikrai nesiūlau.

+3Buvo naudinga
Gabrielė

Sveiki, noriu užduoti kelis klausimus. Pirmiausiai trumpai apie mane ir mano finansinę padėtį:

 • Man yra 24 metai, netekėjusi, vaikų neturiu.
 • Dirbu 3,5 metų tojo epačioje įmonėje.
 • Pareigos konsultantė.
 • Atlyginimas į rankas 650€ (nuolatinis). Tačiau turiu finansinių įsipareigojimų: lizingu paimtas telefonas ir kompiuteris. Bendra suma 63€. Iš turimos algos 650-63=587€ lieka pragyvenimui. Yra galimybė toje pačioje įmonėje paimti 0.5 etato konsultanto pareigų tada finansai būtų didesni.
 • Kredito istorija švari, viskas laiku mokama. Noriu sužinoti keliais skirtingais atvejais galiu gauti paskolą ir kokio dydžio?

Klausimai:

 1. Kokio dydžio paskolą galėčiau gauti turint 15% įnašą?
 2. Kokio dydžio paskolą galėčiau gauti neturint 15% įnašo, bet tūrint nuosavo namo dovanojimą (ne pomirtinis palikimas) ir jį užstatant. Jo vertė galbūt būtų apie 30-40tūkst.
 3. Ar yra galimybė išperkamajai nuomai be jokio įnašo ir kokia būsto suma tai galėtų būti?
Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gabriele, dėkui už klausimą. Pateikiu atsakymus:

 1. Galėtumėte galvoti apie 30 tūkst. eurų paskolą;
 2. Pradinis įnašas yra privalomas būsto paskolai, kitu atveju reikėtų imti kitokio tipo paskolą su papildomo turto įkeitimu;
 3. Taip, yra galimybė prikti būstą su išperkamąją nuoma, kai statytojas siūlo tokią galimybę;
 4. Taip, papildomas etatas pagerintų galimybes.
+3Buvo naudinga
Andrius

Laba diena, pasiėmus būsto paskolą, kokiu principu yra peržiūrima palūkanų norma? Turiu omenyje, jei palūkanos nėra fiksuotos, kintamos. Keičiasi euribor, tai jis kas 6 mėn. ar pan, vis didėja/mažėja, o kaip su banko marža? Jei paskolos pasirašymo diena buvo nustatyta kintamoji 2,3 %, ji bėgant metams gali užaugti iki tarkim 5 %? Ačiū

Atsakyti Dalintis
Tomas

Marza islieka visada ta pati, tik palukanos keiciasi siuo metu yra jos minusines, bet gali uzaugti ir iki 5 ar daugiau

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Banko marža tokiu atveju visą sutarties laikotarpį išlieka ta pati, tačiau EURIBOR yra kintamas ir kai is dabar yra minusinis, jį skaičiuoja kaip nulį. Tačiau, kai pakils EURIBOR, pradės kilti ir įmokos, nes Jūsų paskolos kaina pagal ką mokate yra: marža (statinis) + EURIBOR (kintamas).

+3Buvo naudinga
Juliana

Laba diena, Vyras dirba užsienyje statybose. Įmonė Lietuviška. Gauna 600 eur algos ir 1500/1600 komandiruotpinigių. Pažymiu, kad tai statybų sektorius (NE TRANSPORTO). Šiandien konsultavausi su Luminor banko vadybininku. Luminor atstovybė pasakė, kad komandiruotpinigius skaičiuoja tik jei jie mokami 12mėn. iš eilės ir tik asmenims dirbantiems TRANSPORTO srityje. Norėjau sužinoti ar visi bankai taip pat traktuoja tuos komandiruotpinigius? Iš anksto dėkoju, Pagarbiai, Juliana.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Juliana, dėkui už klausimą. Panašiai traktuoja. Pasikonsultuokite tiesiogiai ir su kitais bankais.

+3Buvo naudinga
Seimur Karimov

Ar galima gauti kreditą su laikinu leidimu gyvent?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Seimur, dėkui už klausimą. Negalima.

+3Buvo naudinga
Vitalij

Sveiki. Noriu statyti namą ar yra bankai kurie kredituoja naują statybą? Ir kokios sąlygos?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vitalij, dėkui už klausimą. Taip, bankai finansuoja namo statybą, tačiau Jums reikia turėti sklypą ir jame pastatytą bent dėžutę ar bent pamatus savomis lėšomis, kad galėtumėte gauti paskolą iš banko.

+3Buvo naudinga
Egle

Sveiki, kokios galimybės gauti paskolą, kai vyras buvo įsiskolinęs didelę sumą greitajam kreditui? Ir su anstoliais turėjo problemų, bet jos beveik išspręstos? Bet aš neturėjusi pati jokių problemų ar skolų! Kaip manot ar įmanoma man gauti paskolą ar ir mane žymės kaip bendraturtę ir nelabai kokios sąlygos tam būtų... nors paskola buvo įgyta prieš vestuves ir sužinojau apie tai tik gerokai po jų... ačiū už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Egle, dėkui už klausimą. Na, turbūt suprantate, kad anstoliai ir greitieji kreditai yra itin neigiamas dalykas ir bankai nenori finansuoti tokių rizikingų asmenų ir šeimų. Tačiau rekomenduoju pakalbėti su bankais ir pasiteirauti kaip galėtumėte išspręsti šias problemas ir kada galima būtų galvoti apie paskolą. Kiekvienas bankas gali pateikti skirtingą atsakymą, tad pasitarkite su bent 3 bankais.

+3Buvo naudinga
Lina

Sveiki, lyg ir randu atsakymą į klausimą, bet matau, kad atsakinėjote prieš pora metų, gal kas bus pasikeitę kreditavimo srityje. Turiu butą su paskola, kurio turto vertintojų nuomone vertė- 85000 Eur. Paskolos likutis banke 46.000 Eur. Noriu pirkti didesnį butą, radau man tinkantį, kurio vertė ir kaina 130.000 Eur. Pajamų prasme bankas naujo buto pirkimui paskolą suteikia. Bet turiu greitai parduoti dabartinį butą, o prieššventiniu laikotarpiu greito pardavimo sunku tikėtis, tuo pačiu nenoriu prarasti atrasto varianto. Ar įmanoma susitarti su Banku, kad suteiktų naujo buto pirkimui paskolą su sąlyga, kad per 3 ar 6 mėn. parduosiu senąjį. Dabartinė paskolas SEB banke.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lina, dėkui už klausimą. Na, jeigu kaip sakote, pajamų pakanka, tuomet galite imti antrą paskolą ir turėti vienu metu dvi paskolas, su mintimi, kad parduosite pirmąjį butą per artimiausią laikotarpį. Su banku tai galite aptarti.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2018 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų