Subsidija

Subsidija. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „subsidija“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Ignas

Sveiki. 2017m nusipirkom savo pirmąjį būstą su banko paskola, savivaldybėje susitvarkėme subsidiją dėl paramos jaunai šeimai, bet vaikelio dar neturėjome, banko paskola taip pat su subsidija. Dabar susilaukus vaikelio, norime gauti tą paramą, tai kokie būtų tolimesni žingsniai? Nes čia kaip suprantu jau atbulinės datos parama. Ar mes išvis ją gausime? Ar taikys paramą 2017m ar 2019m?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ignai, dėkui už klausimą. Na, manau, kad viską atlikote gerai ir turėtumėte gauti paramą atbuline data. Turite kreiptis su pažyma į savivaldybę ir paaiškins ką toliau daryti. Manau, kad bankas išmokėti subsidiją turėtų, tai turėsite pateikti vaiko gimimo įrodymus.

+3Buvo naudinga
Justas

Sveiki, Esame jauna šeima ir bandysime pasinaudoti subsidija. Deja nerandame tinkamo (įrengto ir atitinkančio mūsų poreikius) būsto įsigijimui... Keliai lieka du: 1. Pirkti su daline apdaila. Deja bankai aiškina, kad su subsidija perkamas būstas turi būti pilnai tinkamas gyventi, su pilna apdaila (nepakanka formalaus "100%" baigtumo). Prašau pakomentuokite, kokia yra veiksmų seka tuo atveju, jei norima pirkti būstą su daline apdaila, jei tai įmanoma. 2. Statytis patiems. Pabendravus su bankais tapo neaišku, kokia veiksmų seka šiuo atveju. Vieni sako, kad įsigiję sklypą turime laukti bent metus ir tada savo jėgomis pasistatyti "dėžutę" su bent 40% baigtumu, kad būtų, ką užstatyti. Prašau pakomentuokite, kokie galimi variantai ir vaiksmų sekos, jei norime statytis, bet neturime sklypo. Ačiū!

Atsakyti Dalintis
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Kristina

Laba diena, Kokios pajamos skaičiuojasi kai pildai paraiška subsidijai? Domina konkrečiai - ar skaičiuojasi darbo biržos mokėta stipendija (ne bedarbio pašalpa bet stipendija už mokslą) ? 13alga išmokėta 2018 metais nors turėjo būt išmokėta sausį? Vienkartinės išmokos gimus vaikui?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kristina, dėkui už klausimą. Skaičiuojasi nuolatinės pajamos, kurios bus pateikiamos deklaracijoje už praėjusius metus. Jeigu kyla klausimų dėl konkrečių pajamų tipų - pasiteiraukite savivaldybės paramos būstui skyriuje.

+3Buvo naudinga
Karolis

Laba diena, esam jauna šeima, planuojame pirkti namą. Norime pasinaudoti lengvata - Parama jaunoms šeimoms regionuose. Pretenduojam 15% gauti. Klausimas, šios lengvatos pinigais, galim dengti pradinį įnašą? Ar jie yra skirti tik paskolos daliai padengti?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Karoli, dėkui už klausimą. Galite subsidiją panaudoti kaip tik norite, tik paramos išmokėjimas pervedamas ne vėliau kaip per 4 mėnesios nuo būsto kredito suteikimo datos. Taigi, pradinį įnašą turėsite turėti savo, o paskui jį ar jo dalį atgausite.

+3Buvo naudinga
Kristina

Sveiki, norėjau paklausti kokios pajamos skaičiuojasi į tas bendrąsias kai norima gauti subsidiją? Pavyzdžiui: ar skaičiuojasi stipendija gauta iš darbo biržos? Mokėsčių inspekcijos grąžinti mokėsčiai? Atlyginimas kuris turėjo būti išmokėtas tik sausio mėnesį bet buvo išmokėtas gruodį kaip tryliktas atlyginimas?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kristina, dėkui už klausimą. Skaičiuojasi visos pajamos, kurias deklaruojate kaip nuolatines pajamas. Dėl pajamų Jūsų atveju siūlyčiau pasikalbėti su savivaldybe.

+3Buvo naudinga
Greta

Sveiki. Jei esame 156 eilėje dėl subsidijos, ir pasiimsime kreditą būstui dabar ar kai ateis mūsų eilė jie dar galės išmokėti mūsų bankui. Nes pateikiant paraišką dėl subsidijos jau reikėjo išsirinkti būstą (ką ir padarėme, ir avansą sumokėjome)

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Greta, dėkui už klausimą. Ne, jeigu nusipirksite būstą negavę pažymos - deja, bet paramos negausite atbuline data.

+3Buvo naudinga
Justas

Sveiki. Planuojame metų gale įsigyti būstą ir bandysime pretenduoti į subsidiją. Jeigu tuo metu visos lėšos skirtos subsidijoms bus išnaudotos ir imsime paskolą sumokėdami 15% pradinį įnašą iš savo lėšų ar bus galima gauti subsidiją jau gautai paskolai?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Justa, dėkui už klausimą. Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus - nebus tokios galimybės. Norint gauti subsidiją, reikia būtent tuo metu gauti pažymą ir valstybės remiamą būsto paskolą.

+3Buvo naudinga
Renata

Laba diena, norėčiau sužinoti ar jau visos subsidijos būstui regione yra išdalintos ? Ar galima tikėtis, kad gausime šiais metais jeigu esame 30 vietoje.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Renata, dėkui už klausimą. Manau, kad dar sulauksite eilės. Pasiskambinkite vis į paramos būstui skyrių ministerijoje ir pasiteiraukite. Būna, kad atkrenta žmonės, negauna finansavimo ir pan. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Jauna šeima

Sveiki, vieno iš sutuoktinių tėvai Kauno rajone turi žemės, kurią dovanotų vaikams pirmojo būsto statybai. Sakykite, prašau, ar tokiu atveju galima tikėtis jaunai šeimai gauti subsidiją namo statybai? Ar jau negaliotų, nes skaitytųsi, kad šeima jau turi nekilnojamojo turto? Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Sklypas nėra gyvenamoji vieta, tad turėdami sklypą, galite pretenduoti į subsidiją.

+3Buvo naudinga
Živilė

Laba diena, gavau subsidiją 20%, į banką nunešiau prašymą iš savivaldybės. Per kiek dienų bankas man paskambins?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Živile, dėkui už klausimą. Paklauskite banko, tikrai nežinau kada Jums paskambins :)

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų