Subsidija

Subsidija. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „subsidija“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Renata

Laba diena. Turime 60 arų namų valdos sklypą kurio vidutinė rinkos vertė apie 40000€ plius 9ha žemės ūkio paskirties. Turime leidima statyboms, norėtume gauti paskola namo statybai. Kaip yra su pradinių inašų ar kaip pradinis inašas bus užskaitytas namo baigtumas iki tam tikro % ar vistik reikia turėti tarkim 15% grinais plius namas butu pastatytas iki banko reikalaujamo baigtumo %. Žinau kad bankai statyboms paskolą išduoda dalimis ir kiekviena karta reikia pateikti turto vertinimą norint gauti paskolą, ar pats sklypas bus įtrauktas į bendra turto vertę ar bus vertinamas tik statomas namas? Ar turint kelis sklypus galėtume pretenduoti į valstybės mokama subsidiją jaunoms šeimoms? Esame abu 32 metu amžiaus ir turime du vaikus.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Renata, dėkui už klausimus. Statant namą pradinio įnašo bankui pačiam nereikės mokėti, bet reikės turėti savų pinigų. Vis pirma, turėsite savais pinigais pasistatyti dėžutę 40-50% baigtumą, o jau tada banko prašyti paskolos. Nuo pastatytos dėžutės vertės, bankas finansuos 80% ir Jūs turėsite kuo daugiau pakelti vertę, tada kai pakelsite vertę, vėl vertinate iš naujo ir vėl bankas finansuoja nuo jau naujos sumos atėmus pradinę sumą 80%, ir t.t., tol kol pasieksite 100%. Bus skaičiuojama bendra vertė, su sklypu.

Dėl paramos būstui, galite pretenduoti, šiuo metu galioja dvi paramos:

+3Buvo naudinga
Tomas

Sveiki. Gavome patvirtinimą kad galime pasinaudoti subsidija būstui įsigyti jaunai šeimai. Prašyme buvome nurodė namo pirkimui ir statybai. Radome pastatytą gyvenamosios paskirties namą baigtumas 95% namo kaina 87000 Eur. Paskambinus į bankus gaunu informaciją kad kompensacija kaip pirmam užstatui netinka nusipirkite namą, užbaikite statybas ir po pridavimo 100% atgausite skirtos Subsidijos sumą. Tai kaip nusipirkti beveik baigtą įrenginėti namą kai subsidija ne priskiriama kaip pradinis įnašas. O užbaigti galiu iš turimų lėšų

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, dėkui už klausimą. Subsidija išmokama tik pabaigus namo statybas per sutartą su kredito davėju laikotarpį (įprastai 1-2 metus). Tokia taisyklė priimta, siekiant užkirsti kelią netikslingam valstybės lėšų naudojimui ir užtikrinti, kad subsidiją gavusi šeima pastatytame name galėtų gyventi.

+3Buvo naudinga
Vaida

Laba diena, esu našlaitė, tačiau tik neseniai sužinojau, kad galima gauti valstybės paramą pirmam būstui įsigyti. Norėtumėm pirkti būstą, tačiau šiuo metu esu motinystės atostogose ir bankas jo nesuteikia. Tačiau norėčiau sužinoti ar būtų galimybė imti paskolą kartu su draugu, nes jo alga yra didesnė nei mano ir pasinaudoti šia subsidija, kad nereiktų pradinio įnašo? Ačiū!

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vaida, dėkui už klausimą. Paramos būstui suteikiamos tik susituokusioms šeimoms. Arba galėtumėte imti viena, bet kadangi pajamų nėra, atidėkite vėlesniam laikui.

+3Buvo naudinga
Evelina

Sveiki, norime imti paskolą būstui Kauno raj. Nesame susituokę, bet turime vaiką. Ar galime pretenduoti į subsidiją? Ar būtinai reikia susituokti?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Evelina, dėkui už klausimą. Norint gauti paskatą, reikia būti susituokus.

+3Buvo naudinga
Renata

Laba diena, gal žinote kiek šeimų šiais metais bus skirtos subaidijos regionuose? Ir nuo kada bus pradėtos dalinti pažymos?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Renata, dėkui už klausimą. Apie 60 šeimų gavo jau šiais metais. Dalinamos pažymos visada, tik po truputį.

+3Buvo naudinga
Dovilė

Laba diena, Esame jauna šeima. Užpildėme paraišką subsidijai gauti, perkant būstą regione. Kokia tikimybė yra gauti ją dar šiais metais? Visi tyli, bet eilėje vis kylame į viršų.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dovile, dėkui už klausimą. Tikimybė yra, nieko kito nelieka tik laukti. Džiaukitės, kad kylate :) Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Olivija

Sveiki, esame šeima susituokę, turime vaiką aš esu našlaitė, tai norėjau paklausti mūsų pajamos yra apie 1250eu. Ar galėtume pretenduoti i 20% paramą? Ir gal žinote kada bus dalinamos subsidijos pirmam būstui isigyti ar jos jau yra skirtos?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Olivija, dėkui už klausimą. Pagal pateiktą situaciją Jums galėtų būti suteiktą parama pirmajam būstui. Reikia vykti į savivaldybę ir pildyti prašymą paramai gauti bei stoti į eilę.

+3Buvo naudinga
Gintaras

Laba diena, Praėjo nemažai laiko nuo paramos regionuose jaunoms šeimoms įsigyjant pirmąjį būstą įsigaliojimo. Kai kas atsinaujino. Vienas klausimas yra apie bankus. Ar tik SEB ir SWEDBANK gali teikti kreditus būstui kreipiantis pagal šią paramos priemonę ? Kitas klausimas: jeigu perkamas naujos statybos būstas yra 85% baigtumo ar bus suteikta subsidija ? Kaip suprantu nuo pažymos aktyvavimo per 3 mėn reikia pasirašyti kredito sutartį, kas bus ir atlikta susitarus su banku, o subsidija sumokama per 4 mėnesius. Ar tai reiškia, kad jei per 4 mėn būstas nebus 100% baigtas subsidija nebus sumokama ? Dar vienas klausimas: ar yra žinomas vidutinis pažymų parengimo greitis ? Viena, dvi pažymos suformuojamos per dieną ? Ačiū už atsakymus

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gintarai, dėkui už klausimus. Kolkas tik SEB ir Swedbank teikia kreditus paskatai regionuose. Buvo praktikoje, kad bankai atsisakė suteikti kreditus, kai buvo perkamas ne 100% baigtumo būstas, todėl reikia teirautis individualiai ir papildomai. Jeigu nebus 100% baigtumo, tai gali būti, kad bankas neišduos tokio kredito ir negausite paramos. Pažymų gavimo greitis nėra žinomas, jie kažkaip proporcingai paskirsto, kad nebūtų vienu metu visiems iš karto, bet juda ta eilė. Daug pažymų nėra patenkinamos arba žmonės neišlaukia.

+4Buvo naudinga
Edas

Sveiki, norėjau paklausti kurie bankai ar unijos duoda paskolas jaunoms šeimoms su valstybės subsidija? Ar nėra skirtumo kur aš kreipsiuosi jau poto kaip gausiu patvirtinimą, kad pretenduoju į subsidiją? Ir kas bus jei man bankas ar unija neduos tos paskolas? Kas nutiks su mano patvirtinimu iš savivaldybės, nes mačiau parašyta po gavimo per 15 dienų turiu kreiptis į kreditavimo įstaigą.. Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Edai, dėkui už klausimą. Ne visi bankai ir unijos duoda valstybės remiamus kreditus. Bankų ir unijų sąrašą rasite čia, priklausomai nuo paramos tipo:

Jeigu negausite būsto paskolos iš banko, tai ir paramos negausite.

+3Buvo naudinga
Marija

Sveiki, Ar galima pretenduoti į subsidiją jaunoms šeimoms regionuose, jei sklypas (sodų bendrija) kuriame būtų statomas būstas nuosavybės teise priklauso tėvams.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Marija, dėkui už klausimą. Norint gauti paramą, visas turtas turi priklausyti Jums.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų