Sodyba

Sodyba. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „sodyba“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Ramona

Sveiki, norime pirkti žemės ūkio paskirties sklypą (2 ha) ir ten statyti ūkininko sodybą. Namo projektą jau turime, planuojame iškelti namo dėžę ir tada prašyti paskolos namo užbaigimui ir įsirengimui. Klausimas, ar galima gauti paskolą statant ant žemės ūkio paskirties ūkininko sodybą tokiom pačiom sąlygom kaip ir ant namų valdos paskirties? Ar vis dėlto teks keisti paskirtį į namų valdą kad gauti paskolą?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ramona, dėkui už klausimą. Priklauso nuo aplinkybių, bet norint gauti būsto paskolą įprastomis sąlygomis, reikės pakeisti žemės paskirtį. Žinoma pakalbėkite tiesiogiai su bankais ar net kredito unijomis, kad rasti geriausią variantą esamai situacijai.

+3Buvo naudinga
Gražina

Sveiki, mes turime žemės ūkio paskirties sklypą, kuriame norime formuoti ūkininko sodybą. Viską turime, planą namui, leidimus ir t.t. tačiau šiandien sužinojau, kad bankas neduoda namų statybos paskolos jeigu sklypas yra žemės ūkio paskirties. Ar tai yra tiesa? Ar čia visi bankai turi tokį reikalavimą? O gal čia tik nekompetetingo darbuotojo pasakojimas.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gražina, dėkui už klausimą. Na, priklauso nuo banko ir nuo žemės, tačiau tai įprasta, kad žemės ūkio paskirties žemėje statybų namų paskirties statybų mažai kas norės finansuoti.

+3Buvo naudinga
Tina P.

Laba diena. Papuolėme į užburtą ratą bandydami paimti paskolą. Turime seną rastinį namą/sodybą. Statytas 1940m, žemės ūkio paskirties sklype (15ha), kaimo vietovėje. Kiek patys suprantame- namų valdos nėra. Namą norime tvarkyti iš pagrindų/rekonstruoti, nes šiuo metu gyventi jis nėra tinkamas (nusidėvėjimas 66%). Ar yra galimybė gauti paskolą iš banko namo statybai/rekonstrukcijai? Ar bankas galėtų užstatu imti namą stovintį žemės ūkio paskirties žemėje? Ir ar įmanoma gauti paskolą dalimis vis keliant vertę? Nes šiuo metu tas senas namas tikrai nebus daug vertas. Bankuose į konsultacijas užsiregistruoti neįmanoma, o interentinėse paraiškose net nėra galimybės supildyti informacijos pagal mūsų situaciją.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tina, dėkui už klausimus. Na, čia viskas priklauso nuo statinio ir sklypo vertės. Įprastai, jeigu turtas yra mažai ko vertas ir yra nelikvidus, bankams nėra tinkamas turto įkeitimas. Reikia kalbėtis tiesiogiai su bankais. Užsiregistruoti konsultacijoms yra paprasta, tiesiog paskambinkite bankų nurodytais telefonais ir susitarkite tinkamą abejoms pusėms laiką.

+3Buvo naudinga
Sandra

Sveiki, reikalinga šiokia tokia informacija. Turime nusipirkę sodybą ir pasiėmę paskolą, paskolos likutis ~10000, bet norime statytis namą tame sklype, ten yra senos statybos namas. Ar būtų galimybė gauti paskolą naujo namo statybai? Norėtume sužinoti kokios sąlygos yra?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sandra, dėkui už klausimą. Dėl sąlygų reikia kreiptis į banką ir kombinuotis kokios gali būti galimybės su Jūsų turima paskola. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Ilona

laba diena Sandra,as turiu tokia pacia situacija kaip ir pas jus ,ar yra kokia galimybe gauti paskola naujam namui statyti,ir kokios salygos?

Buvo naudinga
Kristina

Laba diena. Kreipiausi dėl subsidijos būstui regione. Mano prašymą atmetė. Nes praeityje mano vardu buvo registruota giminaičių negyvenama sodyba kaime. Reikalinga pateikti statinio ekspertizę atlikusios institucijos išvadą, kad būstas buvo netinkamas gyventi. Kur galėčiau kreiptis dėl tokios pažymos? Savivaldybės darbuotojai nežino, tik minėjo, kad svarstys iš naujo mano prašymą kada pristatysiu pažymą. Ačiū. Pagarbiai, Kristina.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kristina, dėkui už klausimą. Na, turbūt registrų centre galėtumėte gauti informaciją apie turėtą nekilnojamąjį turtą. Taip pat, turėjote turėti dokumentus, kai NT priklausė. Jeigu sakote, kad sodyba buvo negyvenama, turite pagrįsti, kodėl ji buvo negyvenama - su dokumentais.

+3Buvo naudinga
Jurgita

Sveiki, pradėjome savomis lėšomis remontuoti sodybą. Dabar tame name neįmanoma gyventi ten tik stogas ir sienos. Norėčiau pasiimti paskolą namo įrengimo darbams bet paskolos būsto remontui labai skausmingos, geresnės sąlygos naujo namo įsigyjimui. Gal galit ką patarti? Kaip protingiau pasirinkti paskolą? Norėčiau ilgesnio termino nei 5 metai, į ką vis gi reikėtų atkreipti dėmesį.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jurgita, dėkui už klausimą. Na, čia reikia kalbėti su bankais tiesiogiai, kad įvertintų Jūsų turimą sodybą ir kokius paskolos variantus gali pasiūlyti. Tikėtina, kad tai nebus būsto paskola, o kitoks tipas. Tik ėjimu į bankus ir palyginimo būdu galėsite sužinoti kur galite gauti geriausias sąlygas. Kiekvienas turtas yra skirtingose lokacijose ir skirtingų verčių, tai yra labai individualu.

+3Buvo naudinga
Algis

Labą dieną, patarkite kokios finansinės pagalbos galime tikėtis mūsų atveju: mes keliamės pastoviai gyventi į Lietuvą iš Rusijos. Mums abiems virš 45 metų, 5 vaikai (4 mažamečiai). Aš ir vaikai turime Lietuvos pilietybę. Kredito istorijos - jokios, darbo stažo Lietuvoje - jokio. Norime pirkti sodybą Vilniaus rajone (renkamės investicinį projektą). Trūksta didžiosios dalies finansų įsigyti sodybą. Kur patartumėte kreiptis? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Algi, dėkui už klausimą. Deja, Jūsų atveju jokia finansinė pagalba ir paskolos nepriklauso.

+3Buvo naudinga
Jovita

Sveiki, Mano mėnesinės pajamos yra 750 Eur. Planuoju įsigyti butą, kurio kaina būtų apie 60000 Eur (naujos statybos). Šiuo atveju man reiktų apie 9000 Eur pradinio įnašo. Prieš metus įsigijau sodybą už 20000 Eur. Kolkas ši sodyba nėra įvertinta turto vertintojo. Mano klausimas būtų: ar yra galimybė pirkti butą ir vietoj pradinio įnašo, ar bent dalies pradinio įnašo, įkeisti turimą nekilnojamą turtą? Pagarbiai, Jovita

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jovita, dėkui už klausimą. Deja, pradinis įnašas privalomas pinigais, o ne įkeistu turtu.

+3Buvo naudinga
Liudvikas

Jei noriu pirkti sodybą už 16 tūkstančių eurų, tai bankas ją vertina 16 tūkstančių? Ir gali man duoti tą sumą? pradinį įnašą turėtume 15-20 %. Ir jei bankas įvertina būsto vertę kaip mažesnę tai klausimas, Ar galima gauti būsto paskolą įkeičiant ne tą būstą, kurį perki, o kitą, kurį jau turi? Pvz: jei turiu namą, kurio vertė 100 tūkstančių, ar galiu jį užstatyti ir gauti būsto kreditą nusipirkti sodybą, kurios vertė 16 tūkstančių eurų? Mano ir žmonos pajamos kartu sudėjus yra apie 850 eurų. Pradinį įnašą turime.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Liudvikai, dėkui už klausimą. Dėl turto vertės tai tik turto vertintojas pasakys kiek ta sodyba yra verta ir pagal tai būtų suteikiamas kreditas. Nesvarbu, kad mokėsite 16 tūkst., bet jeigu turto vertintojas įvertins mažiau, tai bankas galės tik tiek finansuoti, kiek turto vertintojas nustatė. Dėl pradinio įnašo tai individualu ir bankas, įvertinęs situaciją pasakys. Ir perkant sodybą, čia nelabai skaitysis kaip būsto pirkimas, čia bus šiek tiek kitokios sąlygos. Kreipkitės į bankus individualiam vertinimui. Parašykite kaip sekėsi, įdomu.

+5Buvo naudinga
Rasa

Vieniša mama, auginu tris vaikus. Gaunu tik pašalpą, ar gaučiau paskolą sodybai pirkti. Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rasa, dėkui už klausimą. Negautumėte. Reikia stabilių darbo pajamų.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų