Užstatas

Užstatas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „užstatas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Karolis

Laba diena, Su žmona turime nusipirkę sklypą. Namo projektą. Ar yra galimybė gauti kokią lengvatą paskolai statant namą? Sklypas kaip pradinis užstatas bus skaitomas ar ne? Turime 1 vaiką. Amžius iki 30. Ačiū už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Karoli, dėkui už klausimą. Priklausomai nuo to, į kurią paramą pretenduosite, reikia žiūrėti ar atitinkate reikalavimus. Plačiau apie paramų programas skaitykite čia:

Galiojančios ir patvirtintos dvi paramos būstui Lietuvoje:

+3Buvo naudinga
Paulius

Sveiki, norėjau paklausti, esu užstatęs butą gauti paskolai, ir man liko išmokėti 7000€. Ar įmanoma užstatyt daleiskim kitą nekilnojamą turta kurio vertė apie 15000€ tam, nusikabintu buto užstatas ir mokėti toliau tą likutį kuri esu skolingas?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Pauliau, dėkui už klausimą. Reikia žiūrėti sutartį ir kalbėtis su banku. Jeigu sutiks - įmanoma. Atvejai gali būti skirtingi.

+3Buvo naudinga
Dovydas

Sveiki, man yra 35m., žmonai 32m. Nusprendėme imti paskolą nuosavam būstui įsigyti, bet pradinio įnašo neturim, bet turime nuosavą 1 kambario butą, ar galima būtų jį įkeisti kaip pradinį įnašą kaip užstatą?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dovydai, dėkui už klausimą. Pradinis įnašas turėtų būti mokamas grynais pinigais, juos sutaupius. Tačiau būna išimčių, taip pat reikia žiūrėti ar tas turtas apskritai domins banką ir ar galėsite įkeisti. Be to, bus prastesnės sąlygos. Patariu nežaisti su įkeitimais, o taupyti pradiniam įnašui ir tik tada imti paskolą. Išmoksite taupyti, elgtis su pinigais ir būsite pasiruošę paskolai.

+4Buvo naudinga
Tomas

Sveiki, turiu vartojamąjį kreditą ir nuosavą nekilnojamą turtą. Ar yra tokia praktika gauti būsto paskolą naujam būstui, užstačius savo turimą NT (vietoje užstato) ir tuo pačiu padengti vartojamąjį kreditą. Ačiū už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, dėkui už klausimą. Ne, nėra. Būsto paskola išduodama tik būsto pirkimui.

+3Buvo naudinga
Greta

Sveiki. Turime sklypą ir norim statyti namą. Ar yra galimybė gauti paskolą iš banko be pradinio įnašo, bet užstatant kitą turtą (butą)?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Greta, dėkui už klausimą. Įprasta praktika yra įnešti pradinį įnašą grynais, tačiau nuo banko ir nuo Jūsų turimo turto priklausys ar bankas sutiks tai padaryti - reikia kalbėtis su bankais.

+4Buvo naudinga
Deimante

Laba diena, kiek laiko turi būti švari kredito istorija norint pasiimti būsto paskolą? Kreditai buvo imti jau turimo namo remontui (tėvų dovanotas), mėnesinės įmokos buvo mokamos laiku, vyras dirba vienoja įstaigoje 12 metų, alga 760e, aš 4 metus, alga 750e į rankas, turim vieną vaiką, ir ar pradiniam įnašui eina užstatyti jau turima namuką ar būtinai reiktų turėt grynųjų? Ačiū!

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Deimante, dėkui už klausimą. Dėl to kiek laiko turi būti švari kredito istorija negaliu pasakyti, nes kiekvienas bankas vertina individualiai ir žiūri skirtingai į šeimos portretą. Pradiniam įnašui yra reikalingi gryni pinigai, bet yra paskolų rūšys kur tinka ir užstatas - reikia teirautis bankuose pagal situaciją.

+4Buvo naudinga
Daiva

Sveiki, planuojame pirkti būstą, kuris dar tik bus statomas šiais metais, ir baigtas 2020 kovą, rangovas prašo 2000€ užstato, ar tai adekvati suma? Turto vertė 74000. Ar galima su jais derėtis dėl užstato dydžio? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Daiva, dėkui už klausimą. Na, jeigu užstatas yra dokumentuotas bei statybos įmonė yra patikima, tuomet gal viskas ir gerai. Derėtis visuomet galite :)

+3Buvo naudinga
Raimondas

Prieš 10 metų ėmiau būsto paskolą butui pirkti. Ar galiu dovanoti įkeistą butą žmonai (yra mūsų nepilnametis vaikas), o paskolą pagal sutartį mokėsiu toliau aš. Ar bankas duoda tokius leidimus dovanoti turtą su įkeitimu. Užstatas lieka tas pats butas. Dėkoju

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Raimondai, dėkui už klausimą. Ne, taip nebus galima daryti tol, kol neišsimokėsite paskolos.

+3Buvo naudinga
Laura

Laba diena, noriu pasiteirauti ar užstatas, kurį duodame pardavėjui skaičiuojamas kaip pradinis įnašas?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Laura, dėkui už klausimą. Taip, skaičiuojamas.

+3Buvo naudinga
SONATA

Sveiki, klausimėlis toks, Ar jei mes su vyrų įsigyjame sklypą, ir norime imti paskolą iš banko namo statybai (ant nuosavo sklypo), ar reikalingas pirmas įnašas? ar sklypas skaitytųsi kaip pirmas įnašas (užstatas)? (dėl paskolos bendravome su Swedbank).

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sonata, dėkui už klausimą. Jeigu dėl paskolos bendravote su Swedbank, tai turėjo pasakyti, kad sklypo neužtenka norint gauti būsto paskolą būsto statyboms. Turėsite daugiau pastatyti savomis lėšomis, iki bankui tinkamo baigtumo, tuomet gausite finansavimą likusioms statybos. Pradinis įnašas įprastu atveju reikalingas.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų