Bendras turtas

Bendras turtas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „bendras turtas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Nijolė

Sūnus, gyvendamas santuokoje, gavo žemės sklypą dovanų iš savo tėvų. Ar tai skaitysis bendras šeimos turtas abiems sutuoktiniams,ar tik sūnaus nuosavybė.

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Eglė

Laba diena, Mes su vyru abu esame iki 35m., turime vieną vaiką iki 1m. Bendros pajamos šiuo metu yra apie 2100€. (Aš esu vaiko priežiūros atostogose-dar būsiu jose 1.5m). Jokio NT turto neturime. Ar galime pretenduoti į paramą pirmam būstui STATYTI, jeigu turime nusipirkę savomis lėšomis sklypą, pasistatysime namo “dėžutę” ir bankas gali suteikti paskolą apie 110 tūkst.? Prašau paaiškinkite apie 87 000€ nekilnojamo turto dydį ! Jeigu mes imame didesne paskolą ir bendras turtas (namas ir sklypas) kainuoja apie 110 tūkst., į paramą nebegalime pretenduoti ar parama tokiu atveju suteikiama nuo 87 tūkst. sumos? Kada reikia pradėti tvarkytis dokumentus jeigu mes galime pretenduoti į pramą (paskola bus imama 2020 metų pabaigoje) ? Ačiū už išaiškinimą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Egle, dėkui už klausimą. Jūs galite pretenduoti į paramą, bet faktas apie gaunamas pajamas užkerta kelią ją gauti, nes jos yra per didelės. Pasiskaitykite paramos būstui įstatymą Bankai.lt portale apie galimus pajamų dydžius. Jeigu statotės namą regione, tuomet į pajamas nėra žiūrima, plačiau taip pat skaitykite įstatyme. Būstas gali būti brangesnis, bet maksimali paskolos suma, nuo kurios gautumėte subsidiją būtų 87 tūkst. eurų.

Galiojančios ir patvirtintos dvi paramos būstui Lietuvoje:

+4Buvo naudinga
Inga

Laba diena, 2014 m. pirkome butą ir trūkstamą sumą (tuomet dar litais - 120 000 LT) teko skolintis iš banko. Paskolą tuomet ėmėme vyro mamos vardu 12 metų, taigi paskola ir pats butas vyro mamos vardu. Bute visą laiką gyvenome mes su šeima ir paskolą visada mokėjome mes su vyru (anytai darome pavedimus kas 3 mėnesius). Paskolą baigsime išmokėti 2026 m. Vyras dirba užsienyje, o aš su dviem vaikais gyvenu ir dirbu Lietuvoje. Klausimai: 1. Ar vyro mama gali dovanoti šį butą savo sūnui (mano vyrui) su paskola? 2. Kaip tuomet perrašyti paskolą? 3. Tuomet, jeigu butas bus padovanotas mano vyrui, ar vyro butas man kaip žmonai priklausytų? Jeigu dovanojimo atveju būstas nebūtų bendras šeimos turtas (mano ir vyro), klausimas toks: 4. Kaip protingiausiai tapti buto savininkais mums su vyru dar nebaigus išmokėti paskolos, kuri imta anytos vardu? Labai ačiū už atsakymus

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Inga, dėkui už klausimą. Pateikiu atsakymus:

  1. Kol vyro mama neišmokės būsto paskolos, tol jokių operacijų negali daryti be banko leidimo. Būstas priklauso bankui ir Jūsų mamai pagal sutartį, norint atlikti keitimus reikia banko leidimo. Galite kalbėtis su banku kaip galėtumėte perpirkti ar perrašyti būstą;
  2. Perpirkimo būdu arba kitu su banku sutartu būdu;
  3. Visas įgytas turtas santuokos metu, jeigu nėra pasirašyta vedybinė sutartis, priklauso abiems sutuoktiniams lygiomis dalimis;
  4. Na, kaip ir minėjau yra keli būdai, tartis su banku ir ieškoti išeičių dėl perrašymo ir motyvų kodėl reikia tai daryti, bet sutartis yra sudaryta su mama, tad realiausias variantas yra perpirkti būstą. Priklausys nuo pasirašytos sutarties ir Jūsų šeimos vertinimo. Viskas individualu, tad kreipkitės į banką ir tikrai rasite išeitį.
+5Buvo naudinga
Ema

Laba diena. Su sugyventiniu turime įsigiję 2 kambarių butą nelygiomis dalimis. Jam priklauso didesnė buto dalis. Man priklauso 1/8 dalis buto. Jei nuspręsčiau su juo skirtis, ir jis sutiktų perleisti man savo turto dalį, ar užstačius butą, galėčiau tikėtis banko paskolos? Paskola būtų reikalinga tam, kad sugyventiniui galėčiau atlyginti jo turto dalį. O gal yra kitokių variantų? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ema, dėkui už klausimą. Ne, būsto paskolos pinigų negalima naudoti asmeniniams poreikiams ar kitokio tipo mokėjimams nei būstas. Būsto paskola išduodama pagal gaunamas pajamas ir tik tam turtui, kurį realiai perkate. Paskolos su turto įkeitimu įmanomos, bet riekia kalbėti su bankais tiesiogiai, nes vien tik įkeisti turto nepakaks, reikės turėti ir stabilias pajamas.

+3Buvo naudinga
Staska

Laba diena, pas mane tokia problema, ruošiuosi skirtis su žmona, buvome nutarę parduoti butą, plius turim pasiėmę paskolą butui kurios vertė šiai dienai 20 tūkstančių ir plius akcijos 32 tūkstančiai eurų. Prieš tai dirbau ir buvau akcininkas, dabar dirbu kitur ir akcijas parduodam. Situacija tokia: kol dar dirbau savo darbe, turtą dalinome taip, butą parduodame, grąžiname paskolą už butą, ir jai 19 tūkst. eurų duodu, o akcijos lieka man. Bet gavosi dabar taip, kad aš nusprendžiau buto neparduoti, pasilikti sau, o parduoti tik akcijas, plius už jas dar skolingi bankui, 10 tūkst. eurų. Ji dabar iš tų 19 tūkst. eurų manęs reikalauja 22 tūkstančių. Nors iš buto ji viską išsinešė beveik už 3 tūkstančius eurų. Noriu pasilikti butą sau, plius man lieka visos skolos apie 20 tūkstančių, ji sutinka, kad taip būtų, bet aišku viską reiks notariškai patvirtinti, nes butas dar banko, kol negražinta skola. Kaip Jūs galvojate, ar ne per didelės sumos ji pradėjo reikalauti? Kaip buvome sutaria kitaip. Ar kitaip galima spręsti, nes mes viską kolkas gražiuoju sprendžiame, bet paskutiniu metu ji dar daugiau pradeda reikalauti turto, nors taip gražiai lygiomis dalimis dalinomės.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Staska, dėkui už klausimą. Na, tikrai negaliu pasakyti ar ji per daug prašo. Teisiškai Jums priklauso bendras užgyventas turtas santuokoje lygiomis dalimis po 50%. Šioje situacijoje turite susitarti gražiuoju ir manau tie keli tūkstančiai ten ar ten jau nieko nebepakeis, o išsaugos daugiau nervų nei jei pyksitės dėl smulkmenų, kažkuriam teks nusileisti jeigu norėsite išsiskirti greičiau. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
audrius

Laba diena, norime su žmona pasiimti paskolą 20000. Aš dirbu Norvegijoje, žmona Lietuvoje. Pajamos apie 750€, ar galiu aš būti kaip laiduotojas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Audriau, dėkui už klausimą. Savo žmonai laiduotojas negalėtumėte būti, nes jeigu imtumėt būsto paskolą, tai ją imtumėte kartu, juk bendras šeimos turtas ir įsipareigojimai.

+3Buvo naudinga
Albina

Sveiki, jei vyras laidavo paskolą ar ir žmona atsakinga?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Albina, dėkui už klausimą. Taip, esate susiję, santuokoje vyro ir žmonos bendras turtas ir įsipareigojimai.

+3Buvo naudinga
Kamile

Sveiki, Mes su draugu kolkas dar neesame susituokę (tačiau jau planuojame). Draugas prieš 4 metus pirko būstą. Bendras turtas neviršija 31000 eur. Turtas yra įgytas prieš mūsų santuoką. Ar yra galimybė gauti jaunos šeimos pirmojo būsto subsidiją iš savivaldybės?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kamile, dėkui už klausimą. Parama būstui suteikiama tik susituokusioms poroms ir turinčioms vaikų. Taip pat, parama nesuteikiama jeigu bent vienas iš šeimos narių jau turi būstą.

+3Buvo naudinga
Dovile

Ar gali vienas sutuoktinis imti būsto paskolą? Situacija tokia, kad šiai dienai dėl manęs neduoda būsto paskolos. Bankas man pasakė, jog turi imti būtinai abu sutuoktiniai. Vienam nebus duodama būsto paskola.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dovile, dėkui už klausimą. Bendras biudžetas, bendras turtas, bendros pajamos - vienam negalima imti būsto paskolos. Nebent yra išimtys, povedybinės sutartys ir kiti rimti reikalai. Bet įprastomis sąlygomis turite imti abu.

+4Buvo naudinga
Rūta

Laba diena, Esam susituokę, turim vieną mažametį vaiką. Planuojame įsigyti nekilnojamą turtą Marijampolėje. Šiuo metu gyvename bute, kuris yra ne bendras šeimos turtas, o tik vyro nuosavybė (gautas dovanojimo būdu). Ar galime pretenduoti į paramą jaunoms šeimoms įsigyjant nekilnojamą turtą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rūta, dėkui už klausimą. Turint nekilnojamąjį turtą, pirmojo būsto parama negalioja. Tačiau yra išimtys:

  • neturi būsto nuosavybės teise pastaruosius 5 metus ir iki prašymo suteikti paramą būstui įsigyti pateikimo dienos nebuvo pasinaudoję šia paramos forma;
  • turi ar turėjo nuosavybės (bendrosios nuosavybės) teise būstą, kurio naudingasis plotas (visų Lietuvos Respublikoje nuosavybės teise turimų ir (arba) vienu metu turėtų būstų naudingųjų plotų suma), tenkantis (tenkanti) vienam asmeniui ar šeimos nariui, yra mažesnis (mažesnė) kaip 14 kvadratinių metrų, arba turimas būstas, neatsižvelgiant į jo naudingąjį plotą, Nekilnojamojo turto kadastro duomenimis, yra fiziškai nusidėvėjęs daugiau kaip 60 procentų. Parama teikiama būstui įsigyti arba nuosavybės teise turimam būstui rekonstruoti.
+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų