Sutuoktiniai

Sutuoktiniai. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „sutuoktiniai“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Monika

Situacija: sutuoktiniai skiriasi abipusius sutarimu (civilinė byla svarstoma teisme) ir numato parduoti jiems priklausantį namą, kuris yra vienintelis šeimos nekilnojamasis turtas. Nepilnametis vaikas (17 m.) kartu su mama kelis pastaruosius metus savo gyvenamąją vietą yra deklaravę ne šeimai priklausančiame name, bet kitu adresu (ne šeimai priklausančiame bute). KLAUSIMAS: Ar tokiu atveju, jei nepilnamečio vaiko gyvenamoji vieta nėra deklaruota šeimai priklausančiame nekilnojamame turte, reikalingas teismo leidimas parduoti šeimai priklausantį namą? Jei taip, ar teikiant teismui prašymą, kaip dokumentą, įrodantį, jog nepilnametis vaikas turės gyvenamąją vietą, pakanka pateikti būsto, kuriame vaikas su mama jau kurį laiką yra deklaruoti, savininko sutikimą ir toliau gyventi nurodytame nekilnojamame turte? Kaip toks sutikimas turėtų būti įformintas? Ačiū.

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Mantas

Sveiki, 2017 metai mes kaip jauna šeima (be vaikų) gavome iš valstybės paramą būstui (esu našlaitis ir turiu neįgalumą-tai buvo vienas iš paramos suteikimo punktų) Įsigijome butą Kauno mieste. Dabar šeima pagausėjo (1 vaikas) įsigaliojus naujam teisės aktui (būstui regioniuose) ir atsiradus šiam punktui: Padidėjus šeimai galima kreiptis dėl papildomos subsidijos, tačiau kreipimosi metu šeima turi atitikti jaunos šeimos apibrėžimą, tai yra sutuoktiniai, registruoti partneriai arba vienas vaikus auginantis asmuo iki 36-erių. Ar mes galime pretenduoti į šią subsidiją? Ar čia visiškai nesusiję dalykai? Dėkoju iš anksto.

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Ernesta

Sveiki, esamę sutuoktiniai. Bet vyrui jau yra 36m, o man sueis už kelių mėnesių. Ar galime gauti būsto paramą iš valstybės?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ernesta, dėkui už klausimą. Deja, jau nebegalioja.

+3Buvo naudinga
Eglė

Laba diena. Planuojame imti paskolą namo statybų užbaigimui (paskola statybom arba vartojimo paskola būstui). Kolkas namas ne mūsų vardu, dalinai pastatytą padovanos man mama. Paskolą ims vyras. Mes turim vedybinę sutartį. Ir dar aš dabar vaiko auginimo atostogose. Klausimas toks ar gausim paskolą jeigu būstas mano vardu, o paskola vyro?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Egle, dėkui už klausimą. Na, jeigu turtas yra padalintas kažkaip ypatingai per vedybinę sutartį, tuomet paskolos bankas negalės išduoti, jeigu tas turtas vyrui nepriklauso. Jeigu paskolą imsite kartu, kaip sutuoktiniai - tuomet turtas skaitytųsi abiejų ir galimybė būtų. Nebent vyras imtų vartojimo paskolą, tuomet turto įkeitimo nereikėtų.

+3Buvo naudinga
Rima

Labas vakaras, ar norint gauti paramą iš savivaldybės imant būsto kreditą iš banko turi kreiptis abu sutuoktiniai į savo deklaruotų gyvenamųjų vietų savivaldybes ar užtenka vienam iš šeimos kreiptis? Nes yra skirtingos savivaldybės

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rima, dėkui už klausimą. Galite kreiptis abu į vieną pasirinktą savivaldybę.

+3Buvo naudinga
INA

Sveiki, pretenduoju į subsidiją regionuose 20 proc. Turto nėra jokio. Ieškome sklypo tame pačiame regione. Ar sklypo pirkimą subsidijuotų valstybė? 15 proc? Ant sklypo planuojame statytis namą iki 80 kv m2. Bankas paskolą suteiktų tik pastačius dėžutę. Sekantis žingsnis - ar mums kompensuotų to pastatyto namo 20 proc paimtos paskolos, ar ne? Konkrečiai kaip su subsidija norint statyti namą, ar ji suteikiama statyboms? Ar ji suteikiama tik pridavus namą? Ar visai nesuteikiama tokiu atveju? ar perkamam sklypui suteiktų paramą? Ar dviems objektams (sklypui ir būstui) jau nesuteiktų ir reiktų vieną pasirinkti? Dėkoju už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ina, dėkui už klausimus. Klausimai persipina, tad pabandysiu pateikti esminius punktus, kurie kaip ir atsakys į Jūsų klausimus.

Kokio dydžio paramą galite gauti:

  • neauginančioms vaikų – 15 proc.;
  • auginančioms 1 vaiką – 20 proc.;
  • auginančioms 2 vaikus – 25 proc.;
  • auginančioms 3 ir daugiau vaikų – 30 proc.

Paskata:

  • Padidėjus šeimai galima kreiptis dėl papildomos subsidijos, tačiau kreipimosi metu šeima turi atitikti jaunos šeimos apibrėžimą, tai yra sutuoktiniai arba vienas vaikus auginantis asmuo negali būti vyresni nei 35-erių.
  • Būsto kredito suma, pagal kurią apskaičiuojama jaunai šeimai suteikiama subsidija, negali būti didesnė kaip 87 tūkstančiai eurų. Ji būtų išmokama ne vėliau kaip per 4 mėnesius nuo būsto kredito suteikimo dienos.
  • Sklypui, kuriame turi būti statomas jaunos šeimos būstas, gali būti skiriama ne daugiau kaip 15 proc. būsto kredito sumos.
  • Paskola suteikiama butui ar namui šalies regione įsigyti, taip pat namo statyboms.
+4Buvo naudinga
Roberta

Sveiki, jei norime pasiimti būsto paskolą kaip šeima, ar būtinai turi abu sutuoktiniai išdirbti 6 mėnesius, kad gautume paskolą? Ar užtenka vieno iš sutuoktinio, kuris išdirbtu 6 mėnesius ? Ar skaičiuojasi išdirbtas stažas nuo ankstesnių metų? Šiuo atveju, vyras išdirbęs yra pusę metų, tačiau aš dirbu tik keletą mėnesiu, nes esu pakeitusi darbą. Ačiū už informaciją.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Roberta, dėkui už klausimą. Jeigu pakanka vyro pajamų paskolai gauti, tuomet užteks ir jo stažo, bet jeigu norite didesnių pajamų ir galbūt geresnių sąlygų, geriau būtų palaukti ir Jūsų darbo stažo. Stažas iš ankstesnių metų neįskaičiuojamas, bet į tai atsižvelgiama.

+3Buvo naudinga
Dovile

Ar gali vienas sutuoktinis imti būsto paskolą? Situacija tokia, kad šiai dienai dėl manęs neduoda būsto paskolos. Bankas man pasakė, jog turi imti būtinai abu sutuoktiniai. Vienam nebus duodama būsto paskola.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dovile, dėkui už klausimą. Bendras biudžetas, bendras turtas, bendros pajamos - vienam negalima imti būsto paskolos. Nebent yra išimtys, povedybinės sutartys ir kiti rimti reikalai. Bet įprastomis sąlygomis turite imti abu.

+4Buvo naudinga
Roberta

Laba diena, norėjau paklausti, jei seimas priims įstatymą, kad nuo 2018 m. liepos 1 d. bus suteikiama valstybės paramos būstą regionuose perkančioms jaunoms šeimoms, ar šis įstatymas galios tik susituokusioms šeimoms, ar įmanoma gauti paramą jei neesame su vyru susituokę?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Roberta, dėkui už klausimą. Projektu siūloma pajamų ir turto finansinę paskatą (subsidiją būsto kredito daliai apmokėti) skirti jaunoms (abu sutuoktiniai ne vyresni kaip 35-erių metų) šeimoms, įsigyjančioms pirmąjį būstą regionų teritorijoje.

+3Buvo naudinga
Darek

Sveiki, esu girdėjęs, kad nuo šių metų bus skiriama parama butui/sklypui namo statybai įsigyti nuo 15% iki 30%. Sakykite prašau, kur galima būtų įsigyti būstą ar sklypą? Vilniaus rajone galima tikėtis paramos? Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Darek, dėkui už klausimą. Taip, parama yra svarstoma ir galbūt bus suteikiama įsigijant pirmąjį būstą regionuose. Pagal numatytą projektą planuojama:

Projektu siūloma pajamų ir turto finansinę paskatą (subsidiją būsto kredito daliai apmokėti) skirti jaunoms (abu sutuoktiniai ne vyresni kaip 35-erių metų) šeimoms, įsigyjančioms pirmąjį būstą regionų teritorijoje. Subsidija nebūtų skiriama įsigyjant būstą Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Druskininkų, Neringos ir Trakų miestuose bei dalyje Palangos miesto. Priklausomai nuo vaikų skaičiaus, subsidija galės sudaryti nuo 15 iki 30 proc. būsto vertės, kuomet būsto kredito suma neviršija 87 tūkst. eurų. Projektu būtų leista iki 15 proc. būsto kredito sumos panaudoti žemės sklypui pirkti, o subsidiją – pradiniam įnašui padengti. Jaunos šeimos būtų įpareigotos grąžinti subsidiją, jeigu už kreditą įsigytą būstą norima perleisti kito asmens nuosavybėn per pirmus 10 metus nuo būsto įsigijimo.

Daugiau informacijos rasite čia.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų