Neįgalumas

Neįgalumas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „neįgalumas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Agnė

Sveiki. Man 25 metai, turiu 55 proc. neįgalumą. Ar man yra galimybė gauti valstybės paramą būstui?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Agne, dėkui už klausimą. Taip, galimybė yra, turite kreiptis į savo savivaldybę dėl detalesnės informacijos, o taip pat turite atitikti reikalavimus ir būsto paskolos gavimui - čia jau turėsite tikrintis skirtinguose bankuose.

+4Buvo naudinga
Konstantin

Esu 26 metų, turiu 45% neįgalumą. Gyvenu su žmona, ar man priklauso parama būstui gauti? Ir jeigu galima kiek procentų?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Konstantin, dėkui už klausimą. Taip, jeigu Jūs atitinkate ir kitas įstatyme nusmatytas sąlygas, Jums priklausytų 20% parama pirmajam būstui: Paramos būstui įstatymas.

+3Buvo naudinga
Jurgita

Sveiki. 4 asmenų šeima, iš jų du vaikai. Vienas turi sunkią negalią, jam nuolat reikalinga priežiūra (ji paskirta). Vyras dirba oficialiai, rodo minimumą. Kokie šansai gaut valstybės finansuojamą (20%) paskolą būstui? Reiktų apie 30 000eu. Jei tokių pajamu neužtenka (žinau, kad vaiko neįgalumo pinigai neįeina į pajamas, bet aišku visad galima tai pateikt kaip papildomas pajamas) tai koks turėtų būt vyro "popierinis" atlyginimas, kad gautume mums reikiamą sumą ir kiek laiko jis toks turėtų būt iki imant paskola? Labai ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jurgita, dėkui už klausimą. Norint gauti būsto paskolą, reikia kalbėtis tiesiogiai su bankais, kad įvertintų Jūsų situaciją. Nepamirškite, kad vien pajamų žinoti neužtenka, reikia vertinti ir išlaidas ir kredito istoriją. Norint gauti 30 tūkst. eurų paskolą ir esant 4 asmenų šeimai, reikalingos ne mažiau nei 800 eurų mėnesinės pajamos į rankas.

+3Buvo naudinga
Valentuna

Esu jau virš 35 metu, turiu 40% neįgalumą. Gyvenu su vyru, ar man priklauso parama būstui gauti?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Valentuna, dėkui už klausimą. Deja, sulaukus jau 35 metų amžiaus parama nebepriklauso.

+3Buvo naudinga
justina

Sveiki, norėjau pasiterauti, turiu neįgalumą, gaunu pinigėlius. Jei aš išdeklaruočiau savo gyvenamą vietą iš LT į UK ar dar gaučiau pašalpą invalidumo ar būtų nutrauktas, nes išsideklaravau iš lt?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Justina, dėkui už klausimą. Na, šis klausimas nelabai susijęs su būstu ar paskolomis. Reikėtų tikslintis savo savivaldybėje ir sodroje dėl išvykimo priežasčių ir deklaravimo.

+3Buvo naudinga
Petras

Sveiki, norėjau išsiaiškinti, turime su žmona kreditą būstui nuo 2016 metų, 2018 gimė vaikas, kuriam skirta vidutinis neįgalumas, ar mums įmanoma gauti tą 20% paramą kredito likučiui? Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Petrai, dėkui už klausimą, deja, bet parama atgaline data nesuteikiamos.

+3Buvo naudinga
kestutis

Sveiki, noriu paklausti, ar imant paskola bustui? Neigalumas i bendras pajamas isiskaito ar ne? ir ar taip yra visuose bankuose, nes luminor banke pasake, kad neigalumo neskaiciuoja.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kęstuti, dėkui už klausimą. Pajamos turi būti gaunamos stabilios iš kažkokios darbinės veiklos, o neįgalumo pajamos gali būti kaip lengvinanti aplinkybė. Į kitus bankus reikia kreiptis individualiai ir pasiteirauti kaip būtų Jūsų situacijoje.

+3Buvo naudinga
Agata

Sveiki, Turiu neįgalumą (30proc darb), su vyru laukiame pagausėjimo. Bendros šeimos pajamos 650 eur. Ar realu gauti 20 proc valstybės kompensaciją pirmam būsto įnašui?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Agata, dėkui už klausimą. Manau, kad galėtumėte gauti 20% paramą. Kadangi pagal įstatymą neįgalusis – asmuo, kuriam Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka nustatytas arba sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis, arba 40 procentų ar mažesnis darbingumo lygis, arba senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo, kuriam nustatytas specialiųjų poreikių lygis.

+3Buvo naudinga
Roma

Laba diena. Esu ištekėjusi ir 3 vaikus. Aš ir vyras yra neįgaluma grupė. Mes pajamų gauname apie menesu 1500e. Aš nedirbu, tik vyras dirba. man 35m., o vyrui 40m. Ar gausime? Šiuo metu nuomojame namus jau 8 metus.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Roma, dėkui už klausimą. Dėl paskolos gavimo reikia kreiptis tieisiogiai į bankus tam, kad įvertintų Jūsų situaciją ir galimybes. Išsirinkite prelinarų būstą ir nuvykite į TOP3 bankus konsultacijai.

+4Buvo naudinga
Ona

Sveiki, 2004 m. paėmiau lengvatinį kreditą būstui įsigyti iš SEB banko. 2007 m. susilaukiau vaikelio, 2009 jam nustatytas neįgalumas iki 2025 m., vidutinis lygis. Taigi supratusi, kad turiu teisę į 20 proc. paramą nuo negrąžinto kredito, kaip man buvo žadėta išduodant kreditą, kreipiausi pažymos į Vilniaus miesto būstą. Ten man išdavė pažymą, kad turiu teisę į naują paskolą, o ne į senosios paskolos dalies grąžinimą. SEB banko vadybininkė sakė irgi, kad turiu teisę į naują paskolą. Bet gi ši lengvata skirta tik pirmajam būstui, kaip suprantu. Esu išsituokusi, du vaikučius auginu viena, gyvename 1 kambario bute. Mėnesio pajamos - apie 1900 eur.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ona, dėkui už klausimą. Jeigu turimas būstas yra nepakankamo ploto, tuomet galite pirkti didesnį su paramą pirmajam būstui. Yra sąlyga įstatyme, kad vienam šeimos nariui turi tekti bent 14 kv. m. naudingojo ploto. Kadangi Jūs esate tryse, tad jeigu būstas neviršija ±42 kv.m., tuomet antrą būstą galite pirkti.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų