Našlaitis

Našlaitis. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „našlaitis“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Erikas

Sveiki, Statausi namą ir namo pabaigimui trūkstamų lėšų prašysiu banko. Ar yra galimybė gauti paramą būsto statybai vienam asmeniui?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Erikai, dėkui už klausimą. Taip, galimybė gauti būsto paskolą yra. Tačiau paramos būstui, jeigu esate vienas asmuo ir nesate našlaitis ar neįgalusis, negalėsite gauti.

+5Buvo naudinga
Justina

Sveiki. Ar norint gauti 20% subsidijos našlaičiui pirmam būstui įsigyti turi būti abiejų tėvų netekęs iki 18 metų?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Justina, dėkui už klausimą. Norint pretenduoti į paramą būstui, šiuo atveju reikia atitikti šią sąlygą: buvę likę be tėvų globos (rūpybos) asmenys, iki jiems sukanka 35 metai, ar jų šeimos, taip pat šeimos, auginančios tris ar daugiau vaikų (įvaikių), neįgalieji arba šeimos, kuriose yra neįgaliųjų, – apmokama 20 procentų suteikto valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito (ar šio būsto kredito likučio) sumos.

+4Buvo naudinga
Ugne

Sveiki, Man 23 metai. Neturiu vieno iš tėvų, gaunu našlaičio išmoką kas mėnesį (našlaičio pensiją). Studijuoju antros pakopos studijas ir esu dirbanti, pajamos apie 1000. Noriu pasiteirauti, ar turiu galimybę prašyti paskolos lengvatos dėl 20% padengimo?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ugne, dėkui už klausimą. Jeigu pajamos per mėnesį yra 1000 eurų, tuomet jų yra per daug ir negalėtumėte gauti paramos. Plačiau: paramos būstui įstatyme 11 straipsnyje.

+5Buvo naudinga
Liveta

Laba diena, perskaičiau visus atsakymus ir supratau, kad našlaičiai gali gauti paramą būsto įsigijimui 20 proc. (Taip, man buvo paskirta globa-rūpyba iki pilnametystės ir man dabar 23 metai.) Gyvenu su draugu, kuris uždirba už mane žymiai daugiau ir planuojame imti būsto paskolą, ar galime imti būsto paskolą ant abiejų ir gauti 20 proc. paramą, ar tik aš viena galiu imti paskolą ir gauti paramą, o norint imti bendrą paskolą, reikia būti susituokus? Iš anksto dėkoju už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Liveta, dėkui už klausimą. Paramą galėsite gauti tik tuomet, jeigu imsite paskolą viena ir bus vertinamos Jūsų vienos pajamos. Pasidomėkite plačiau ir detaliau apie šią paramos galimybę savo savivaldybėje.

+4Buvo naudinga
Valentinas

Sveiki, esu našlaitis turiu vaiką, neseniai gimusį, su žmona dar nesusituokę, norėjau sužinoti ar vis dar galiu pretenduoti į 20% našlaicio parama?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Valentinai, dėkui už klausimą. Taip, galite pretenduoti, bet būsto paskolą ir pažymą turėtumėte gauti tik Jūs. Kadangi parama suteikiama tik susituokusioms poroms ir/arba turintiems bent vieną vaiką.

+3Buvo naudinga
Povilas

Laba diena, norėjau pasiteirauti, man yra 26 metai, esu našlaitis, ar yra galimybė man vienam gauti lengvatą įsigyjant pirmą būstą? Šeimos neturiu, paskolą planuoju imti vienas. Arba galbūt galite kažkur nukreipti kitur, kur galėčiau apie tai pasidomėti. Dėkoju. Povilas.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Povilai, dėkui už klausimą. Taip, galite kreiptis dėl paramos būstui 20%. Jums reikia kreiptis į savivaldybę, kurioje esate registruotas, gavęs pažymą kreipkitės į bankus paskolai gauti. Tačiau norint pasinaudoti šia parama, turite gauti paskolą ir atitikti bankų reikalavimus. Dėl paramos būstui, išsamią informaciją rasite čia: detali informacija apie paramą būstui.

+4Buvo naudinga
Jolita

Mano sūnus pirmo kurso studentas, niekur nedirba, nevedęs, ar jis gali gauti lengvatą pirmam būstui įsigyti, o mes (tėvai) mokėti paskolos įmokas. Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jolita, dėkui už klausimą. Lengvata pirmam būstui skiriama šeimoms, kurios yra susituokusios ir turi vaikų. Pavieniams asmenims kredituojama jeigu yra našlaitis arba neįgalusis.

+3Buvo naudinga
Darija

Sveiki, mes su vyru norime imti būsto paskolą, mūsų pajamos yra abiejų per mėnesį apie 1200, jis kaip yra našlaitis, be tėvų, jis gali pasinaudoti subsidija, sakykite ar mums reikės dar mokėti procentą bankui jeigu norėsime būstą pirkti?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Darija, dėkui už klausimą. Jeigu savivaldybė suteiks paramą pagal našlaičio sąlygą, tuomet gausite 20% nuo būsto kainos. Taigi, ar reikės dar papildomai mokėti, priklausys kaip bankas įvertins turtą ir kokio paprašys pradinio įnašo.

+4Buvo naudinga
Inga

Sveiki. Man 43 metai, viena auginu 10 metų dukrą, dukros tėvas miręs. Šeimos metinės pajamos neviršyja 123 VRP, o turtas 262 VRP. Planuoju pardavusi turimą šeimos būstą- butą su banko paskola pirkti kitą šeimos būstą- poilsio apartamentus. Ar galiu gauti paramą 10% būsto finansavimui kaip auginanti našlaitį vaiką?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Inga, dėkui už klausimą. Paramos negausite, nes Jums jau virš 35 metų. Parama teikiama šeimoms iki 35 metų.

+3Buvo naudinga
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Būtinai reikia tikslintis savivaldybėje, nes POILSIO patalpos nesiskaito, kaip pastoviai gyvenamos paskirties. Bankai tokius NT finansuoja sunkiau ir prašo nuo 20-40 proc. savų lėšų pradiniam įnašui. Rekomenduojame su šiuo konkrečiu NT kreiptis į paramos davėjus ir banką. Derinkite šį klausimą individuliai, nes turi sutikti ir savivaldybė ir bankas skolinti lengvatinėmis sąlygomis.

+2Buvo naudinga
Loreta

Laba diena. Vyrui 35m. Man 29m. Abu dirbantys, auginame du vaikus. Gyvename namo dalyje, kartu su vyro mama,kuri dovanojimo sutartimi tą namo dalį yra užrašiusi mano vyrui. Vyro tėtis miręs, kai vyrui buvo 16m. Ar dar galėtume pretenduoti į jaunos šeimos statusą arba jis kaip našlaitis. Dėl valstybės paramos? Šių metų spalio mėnesį jam bus 36metai.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Loreta, dėkui už klausimą. Ne, deja parama suteikiama tik jaunoms šeimoms, t.y. asmenims šeimoje negali būti suėję 35 metai. T.y. iki 35 metų.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų