Parama būstui įsigyti

Parama būstui įsigyti. Šiame puslapyje pateikiami visi klausimai-atsakymai susiję su fraze „parama būstui įsigyti“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Galiojančios ir patvirtintos dvi paramos būstui Lietuvoje:

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Edvinas

Dėl paramos jaunoms šeimoms. Gyvename kartu su žmona, vaikų neturime. Uždirbame po 900 eurų atskaičius mokesčius, neturime 35 metų. Ar galime pretenduoti į paramą jaunoms šeimoms įsigyti nekilnojamąjį turtą rajonuose? Yra kažkokių kitokių apribojimų, į ką atsižvelgiant, valstybė nesuteiks subsidijos? Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Edvinai, dėkui už klausimą. Taip, galite pretenduoti, daugiau informacijos rasite čia:

+3Buvo naudinga
Tomas

Sveiki. Gavome patvirtinimą kad galime pasinaudoti subsidija būstui įsigyti jaunai šeimai. Prašyme buvome nurodė namo pirkimui ir statybai. Radome pastatytą gyvenamosios paskirties namą baigtumas 95% namo kaina 87000 Eur. Paskambinus į bankus gaunu informaciją kad kompensacija kaip pirmam užstatui netinka nusipirkite namą, užbaikite statybas ir po pridavimo 100% atgausite skirtos Subsidijos sumą. Tai kaip nusipirkti beveik baigtą įrenginėti namą kai subsidija ne priskiriama kaip pradinis įnašas. O užbaigti galiu iš turimų lėšų

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, dėkui už klausimą. Subsidija išmokama tik pabaigus namo statybas per sutartą su kredito davėju laikotarpį (įprastai 1-2 metus). Tokia taisyklė priimta, siekiant užkirsti kelią netikslingam valstybės lėšų naudojimui ir užtikrinti, kad subsidiją gavusi šeima pastatytame name galėtų gyventi.

+3Buvo naudinga
Gabija

Sveiki, ar neįgalumo išmokas mokamas iš sodros priskaičiuoja prie šeimos pajamų siekiant gauti vastybės paramą būstui įsigyti?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gabija, dėkui už klausimą. Visos deklaruotos pajamos už metus yra įskaičiuojamos į vertinimą.

+3Buvo naudinga
Vaida

Laba diena, esu našlaitė, tačiau tik neseniai sužinojau, kad galima gauti valstybės paramą pirmam būstui įsigyti. Norėtumėm pirkti būstą, tačiau šiuo metu esu motinystės atostogose ir bankas jo nesuteikia. Tačiau norėčiau sužinoti ar būtų galimybė imti paskolą kartu su draugu, nes jo alga yra didesnė nei mano ir pasinaudoti šia subsidija, kad nereiktų pradinio įnašo? Ačiū!

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vaida, dėkui už klausimą. Paramos būstui suteikiamos tik susituokusioms šeimoms. Arba galėtumėte imti viena, bet kadangi pajamų nėra, atidėkite vėlesniam laikui.

+3Buvo naudinga
Inga

Sveiki, noriu imti iš SEB banko būsto paskolą, 22000 e, su pradiniu įnašu 20% iš savivaldybės. Ją kaip ir gaunu, turiu nusižiūrėjus namuką, gyvenamasis. Gal žinot kokie kriterijai būtini namui norint gauti paskolą? Jame nėra kolkas atvesta nuotekų, vanduo iš šulinio. Kažin tinkamas jis? Ačiū iš anksto.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Inga, dėkui už klausimą. Tik bankas galės pasakyti ar tinkamas namas ar ne. Tačiau tokių pastatų bankai sunkiai finansuoja dėl mažo likvidumo.

+3Buvo naudinga
Vilmantas

Laba diena. Laukiame eilėje paramai jaunoms šeimoms būstui įsigyti ir radome mums tinkantį butą kurio kaina 51000€ ir 77 kvadratiniai metrai. Tai kaip suprantu mums paramos neskirs nes viršija kvadrato normatyvinę vertę? Ką tokiu atvėju daryti? Labai Ačiū už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Valda

Mane taip pat domina sis klausimas. Pagal verciu zona atitinka, o pagal kv.m. kaina ne, tai kaip zinoti?

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vilmantai, dėkui už klausimą. Turbūt kalbate apie paskatą būstui jaunoms šeimoms regionuose. Jeigu normatyvinę vertę viršijate, parama neskiriama. Bet atkreipkite dėmesį, kad pirkti galite už kiek norite kv. m. kaina, kad ir 1000 eur kv. m., svarbu, kad tos zonos patektų pagal registrų centro duomenis ir jų nustatytas vertes. Galbūt verta pagalvoti apie kitą paramą, kurioje neskaičiuojamos normatyvinės vertės: parama būstui jaunoms šeimoms Lietuvoje.

Pasitikrinti, kur galima pretenduoti į paramą regionuose galite čia: www.regia.lt/zemelapis

Daugiau informacijos apie: paramą būstui regionuose.

Kito varianto nėra, jeigu neatitinkate reikalavimų - paramos negausite.

+3Buvo naudinga
Erika

Sveiki, gavau valstybės paramą pirmam būstui įsigyti, auginu viena vaiką, bet mano pajamos per mėnesį 460 eurų ir kad gauti paskolą iš Swedbanko turi atlyginimas būti mažiausia 500. Ar visuose bankuose tas pats ir negausiu paskolos?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Erika, dėkui už klausimą. Daugelyje bankų turėtų būti panašiai, bet bankai siūlo skirtingas sąlygas. Bandykite kreiptis į SEB ir Luminor pasitikrinimui.

+3Buvo naudinga
Evelina

Sveiki, norime imti paskolą būstui Kauno raj. Nesame susituokę, bet turime vaiką. Ar galime pretenduoti į subsidiją? Ar būtinai reikia susituokti?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Evelina, dėkui už klausimą. Norint gauti paskatą, reikia būti susituokus.

+3Buvo naudinga
Dagnė

Sveiki, esame jauna šeima (21 ir 23metai), vaikų neturime, būsto irgi. Ar galime tikėtis valstybės paramos. Abu dirbame. Vyro atlyginimas 800€, mano 700€.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dagne, dėkui už klausimą. Jeigu esate susituokę, galėtumėte pretenduoti nebent į paramą regionuose. Apie tai plačiau čia:

+3Buvo naudinga
Agnė

Sveiki, man 22 metai, esu netekusi vieno iš tėvų, ar man galiotų būsto paskolos finansavimas? Ar galiu kažkur kreiptis bent dėl kokios nors finansinės pagalbos šiuo klausimu? Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Agne, dėkui už klausimą. Nemanau, kad atitinkate šią sąlygą:

  • buvę likę be tėvų globos (rūpybos) asmenys, iki jiems sukanka 35 metai, ar jų šeimos, taip pat šeimos, auginančios tris ar daugiau vaikų (įvaikių), neįgalieji arba šeimos, kuriose yra neįgaliųjų, – apmokama 20 procentų suteikto valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito (ar šio būsto kredito likučio) sumos.
+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų