Paskola

Paskola. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „paskola“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Miglė

Sveiki, Ar bankas suteikia būsto paskolą, jei ketinama būstą pirkti iš artimo giminaičio, t.y. ar gaučiau paskolą namui nusipirkti iš pvz. mamos? (Tarkime, kad visus kriterijus paskolos gavimui atitinku, domina tik konkretus faktas, ar pirkėjas ir pardavėjas gali būti susiję giminystės ryšiais). Ačiū už Jūsų skirtą laiką!

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Migle, dėkui už klausimą. Iš mamos pirkti būsto su banko paskola negalite.

+3Buvo naudinga
Viktorija

Sveiki. Neseniai su vyru pasiėmėme paskolą butui pirkti, tačiau norėtume pakeisti į kitą butą. Ar įmanoma kažkaip tą pačią paskolą perrašyti ant kito buto?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Viktorija, dėkui už klausimą. Reikia kalbėtis tiesiogiai su banku, kad įvertintų Jūsų galimybes tai atlikti. Bet perrašyti paskolos ant kito nebus galima. Reikės arba parduoti turimą būstą arba turėti vienu metu dvi paskolas - žinoma, jeigu galimybės leidžia. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Renata

Laba diena. Turime 60 arų namų valdos sklypą kurio vidutinė rinkos vertė apie 40000€ plius 9ha žemės ūkio paskirties. Turime leidima statyboms, norėtume gauti paskola namo statybai. Kaip yra su pradinių inašų ar kaip pradinis inašas bus užskaitytas namo baigtumas iki tam tikro % ar vistik reikia turėti tarkim 15% grinais plius namas butu pastatytas iki banko reikalaujamo baigtumo %. Žinau kad bankai statyboms paskolą išduoda dalimis ir kiekviena karta reikia pateikti turto vertinimą norint gauti paskolą, ar pats sklypas bus įtrauktas į bendra turto vertę ar bus vertinamas tik statomas namas? Ar turint kelis sklypus galėtume pretenduoti į valstybės mokama subsidiją jaunoms šeimoms? Esame abu 32 metu amžiaus ir turime du vaikus.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Renata, dėkui už klausimus. Statant namą pradinio įnašo bankui pačiam nereikės mokėti, bet reikės turėti savų pinigų. Vis pirma, turėsite savais pinigais pasistatyti dėžutę 40-50% baigtumą, o jau tada banko prašyti paskolos. Nuo pastatytos dėžutės vertės, bankas finansuos 80% ir Jūs turėsite kuo daugiau pakelti vertę, tada kai pakelsite vertę, vėl vertinate iš naujo ir vėl bankas finansuoja nuo jau naujos sumos atėmus pradinę sumą 80%, ir t.t., tol kol pasieksite 100%. Bus skaičiuojama bendra vertė, su sklypu.

Dėl paramos būstui, galite pretenduoti, šiuo metu galioja dvi paramos:

+3Buvo naudinga
Jurga

Statome namą. Turime būsto paskolą. Bankas maximaliai išmoka 40000 eu už kiekvieną etapą. Situacija: Po pirmo vertinimo turto vertė buvo 43000. Tada iš banko gavome 34400 eu statyboms pratęsti. Artėja antras etapas. Turto vertę pakėlėm iki 103000. Kadangi skirtumas 60000, nuo šios sumos teoriškai turėtume gauti 48000 eu. Bankas maksimaliai moka 40000 eu. Problema ta, kad turto vertę kėlėm statytojui į skolą ir tų 8000 eu iš banko mums vis tiek reikia. Ar galimas toks variantas, kad turto vertinimo ataskaitoje būtų įrašyta mažesnė suma nei yra iš tiesų (šiuo atveju 93000), kad gautume tuos 40000 iš banko?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jurga, dėkui už klausimą. Teoriškai galima, jeigu bankui tai nesukels įtarimų. Tik bankas atsakys. Kaip ir atitinka skaičiai :)

+3Buvo naudinga
Simonas

Sveki. Esam 3 asmenų šeima, žmona dekrete, šeimos pajamos 790e į rankas. Su kreditais reikalų neturėję. Luminor atmetė pasiūlymą, pajamos per mažos. Norėjau paklausti ar seb duotų paskolos kažkiek ar net neverta niekur kreiptis?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Simonai, dėkui už klausimą. Tik SEB ir kiti bankai gali į tai atsakyti. Kreipkitės tiesiogiai.

+3Buvo naudinga
Rūta

Sveiki, esu vieniša mama, turiu 2 vaikus 13-15m. Dirbu stabilioje įmonėje 5 metai, alga 700-750€ į rankas. Gaunu iš vaikų tėvo už vaikų išlaikymą 410€ kas mėnesį. Ar yra tikimybė gauti paskolą būstui 65000?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rūta, dėkui už klausimą. Priklausys nuo to ar išlaikymo pinigus bankas įvertins bankai ar ne - reikia individualaus vertinimo. Kreipkitės į bankus.

+3Buvo naudinga
Gret

Sveiki. Esame jauna šeima, turime mažametį vaiką. Oficialiai šeimos pajamos siekia apie 1200 į rankas. Taip pat turime žemės skypą soduose, norėtume jame pastatyti vasaros praleidimui namą. Ar būtų galima kreiptis į banką, kad gauti paskolą apie 25000 eu įgyvendinti svajonei? Suprantu apie vartojamą paskolą, tačiau noretųsi au mažesnėmis palūkanomis. Ką patartumėte?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Vienintelis patarimas - kreiptis į bankus ir išsiaiškinti visas įmanomas galimybes. Sužinokite ar bankai suteiktų būsto paskolą namo statyboms ir ar ji Jums būtų tinkama, nes reikės pradinio savo indėlio. Eikite per pagrindinius bankus ir iš gautų pasiūlymų išsirinkite geriausias sąlygas siūlantį banką.

+3Buvo naudinga
Kristina

Labas vakaras, turiu tokį klausima. Su draugu norime imti būsto paskola, yra vienas vaikas, bet jisai mano iš pirmos santuokos, ar būtina mums susituokti, kad galėtume paimti paskola abu? Ar esame šeima, nors vaikas ir ne jo, bet kartu gyvenam ir auginam jį?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kristina, dėkui už klausimą. Jeigu esate nesusituokę, galite imti paskolą kaip bendraskoliai - nebūtina susituokti.

+3Buvo naudinga
Laura

Ar gausiu paskolą, aš dirbu metus laiko, vyras dirba, bet planuoja pakeisti darbą ar ir jis turi išdirbt puse metų, kad galėčiau paimt būstui paskola? Mes susituokę.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Laura, dėkui už klausimą. Taip, turi išdirbti pusę metų. Tačiau, jeigu Jūsų vienos pajamų pakanka, galite imti tik su Jūsų pajamomis.

+3Buvo naudinga
Emilija

Sveiki. Planuojame pirkti namą (tiksliau, jau turim padavę įnašą 5 tūkst.), kuris yra 2a. 1a registrų centre vadinamas ,,pusrūsiu'' ir jame yra įrengtas gyvenamasis plotas. 2a registrų centre įvardintas kaip naudingas plotas ir įrašytas kaip 1a. Susidėliojo tokia situacija, kad registrų centre namo baigtumas, kurį planuojame pirkti yra 100 proc. (gyvenamas plotas, pusrūsis), tačiau naudingas plotas neįrengtas (įrašytas kaip 1a). Tai štai klausimėlis. Ar dėl to imant būsto paskolą nekils keblumų turto vertintojui (negali būti, kad baigtumas nėra 100 proc., kadangi fiziškai 2a yra registrų centre įvardintas kaip 1 ir jis neįrengtas, nors tai naudingas plotas, o ne gyvenamas)?

Atsakyti Dalintis
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas. Artimiausiu metu atsakymą pateiksime.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų