Rekonstrukcija

Rekonstrukcija. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „rekonstrukcija“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Justina

Sveiki, norime pasiimti paskolą namo rekonstrukcijai. Šiuo metu namo baigtumas yra 30%.(Savo lėšomis pastatyta,,Dėžutė'') Klausimas:ar bankas reikalaus pradinio įnašo?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Jolanta

Planuojame įsigyti savo būsta ir dabar svarstome, ar pirkti jau pastatytą namą o gal vertėtu įsigyti sklypą ir ten statytis savo svajonių namą. Esame jauna šeima,po 30m. Turime du mažamečius vaikus. Planuojame pasinaudoti galimybe gauti parama jaunoms šeimoms. Šioje srityje esame visiškai žali, tad daug neaiškumų. Gal jūs galite paaiškinti, kaip geriau daryti, kiek aš suprantu bankas įprastai paskola statyboms duoda tik tada kai jau stovi namo pamatai, dėžutė,ar dar daugiau, bet kaip tada su parama? Kiek suprantu jei nusprestumeme statytis ir jei kreiptumemes i banka kai savo lėšomis jau būtumeme pasistate dėžute tai dar nesiskaitytu kaip namas ir parama būstui įsigyti mums nešviečia,o kaip su ta parama statyboms 15%? Kaip teisingai padaryti? Ir kitas klausimas,jei pirktumeme jau pastatyta sena nameli ir nusprestumeme daryt rekonstrukcija,kaip bankai žiūri į tokius dalykus ar lebgvai duoda paskolas? Ačiū

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
EGLĖ

Buto turto vertinimas daromas pagal bendrą buto kvadratūrą ar pagal naudingo ploto kvadrtūrą. Buto naudingas plotas 63kv. bendras plotas 63kv. po remonto į buto bylą įtraukti balkonai ir bylos duomenys pasikeitė. Buto bendras plotas pasikeitė į 79kv.o naudingas išlokotie patys 63kv.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Egle, dėkui už klausimą. Vertinant turtą yra įvertinama viskas ir naudingas plotas ir nenaudingas plotas. Naudingasis plotas gali padidėti, jeigu buvo įvykdyta rekonstrukcija, perplanavimas ir buvo registruoti pakeitimai registrų centre. Į naudingąjį plotą neįeina balkonai, terasos, rūsiai ir pan., tačiau vertinant jie yra įrašomi.

+3Buvo naudinga
Greta

Sveiki, turiu sklypą ir jame gyvenamosios paskirties namą, tačiau šiuo metu norėčiau atlikti namo pilną rekonstrukciją ir pristatyti priestatą. Bankas suteikia tik kreditą namo remontui, tačiau suma manęs netenkina, kaip galėčiau gauti didesnį kreditą? Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Greta, dėkui už klausimą. Na, reikėtų kreiptis į daugiau bankų ir gauti daugiau pasiūlymų. Kito varianto, be papildomai įkeičiamo turto - nelabai yra.

+4Buvo naudinga
Tina P.

Laba diena. Papuolėme į užburtą ratą bandydami paimti paskolą. Turime seną rastinį namą/sodybą. Statytas 1940m, žemės ūkio paskirties sklype (15ha), kaimo vietovėje. Kiek patys suprantame- namų valdos nėra. Namą norime tvarkyti iš pagrindų/rekonstruoti, nes šiuo metu gyventi jis nėra tinkamas (nusidėvėjimas 66%). Ar yra galimybė gauti paskolą iš banko namo statybai/rekonstrukcijai? Ar bankas galėtų užstatu imti namą stovintį žemės ūkio paskirties žemėje? Ir ar įmanoma gauti paskolą dalimis vis keliant vertę? Nes šiuo metu tas senas namas tikrai nebus daug vertas. Bankuose į konsultacijas užsiregistruoti neįmanoma, o interentinėse paraiškose net nėra galimybės supildyti informacijos pagal mūsų situaciją.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tina, dėkui už klausimus. Na, čia viskas priklauso nuo statinio ir sklypo vertės. Įprastai, jeigu turtas yra mažai ko vertas ir yra nelikvidus, bankams nėra tinkamas turto įkeitimas. Reikia kalbėtis tiesiogiai su bankais. Užsiregistruoti konsultacijoms yra paprasta, tiesiog paskambinkite bankų nurodytais telefonais ir susitarkite tinkamą abejoms pusėms laiką.

+4Buvo naudinga
Ana

Sveiki, Planuojame namo rekonstrukciją. Abu su vyru esame virš 55 metų amžiaus. Vyras dirba. Aš turiu individualią veiklą. Dirbu pagal pažymą. Aš turiu įsipareigojimų, moku 220 eurų į mėnesį. Per abu mūsų pajamos sudaro 2000 eurų. Mums reiktų 60000-70000 eurų paskolos. Ką realiai galime gauti? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ana, dėkui už klausimą. Ką realiai galite gauti gali pasakyti tik bankas įvertinęs individualiai Jūsų situaciją ir poreikius. Galimybės yra, tačiau gali būti ribojamas paskolos laikotarpis. Kreipkitės į bankus.

+3Buvo naudinga
Sandra

Sveiki. Planuojam įsigyti būstą pastate, kur vyks rekonstrukcija, bet statybos dar nepradėtos. Norim gauti būsto paskolą banke, kur mažiausios palūkanos, bet sužinojome, kad kol nėra unikalaus būsto adreso, bankas neduos paskolos. Adresas bus suteiktas maždaug po pusmėčio. Ar visur taip? Kokia gali būti išeitis? 15% pirmo įnašo turime. Dar problema, kad vyks būsto vertinimas jam nebaigiant statyti, reiškia paskola gali buti žymiai mažesnė, ir mums neužteks.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sandra, dėkui už klausimą. Taip, imant būsto paskolą, reikia, kad turtas turėtų adresą ir vertę, kitu atveju šio turto negalėsite įkeisti bankui ir bankas dėl to neišduos paskolos, nes nebus jokio garanto. Išeitis būna tik tokiu atveju, kai bankai būna partneriai tam tikrų objektų, tada būna viskas paprasčiau.

+3Buvo naudinga
Gediminas

Laba diena, Šiuo metu turime sklypą, su senu (1967 m. statybos) namu Vilniaus mieste. Šiuo metu rengiame namo rekonstrukcijos projektą ir ruošiamės artimiausiu metu gauti statybos leidimą. Esame 4 asmenų šeima (du suauge ir du mažamečiai vaikai) žmona dar metus bus vaiko priežiūros atostogose. Klausimas ar bankas duotų paskolą namo statybai, nors darysime namo rekonstrukciją? Į bankus ruošiamės kreiptis, kai bus jau namo dėžutė (t.y. pamatai, sienos, perdanga, stogas). Ar turėtume ankščiau pradėti bendrauti su bankais?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gediminai, dėkui už klausimą. Nuo projekto, banko ir vertinimo priklausys. Manau su bankais turėtumėte anksčiau pradėti bendrauti, be to, man kyla klausimų dėl rekonstrukcijos ir namo statybų apiforminimo imant būsto paskolą. Reikia bendrauti su bankais kokios yra galimybės atsižvelgiant į šias aplinkybes. Parašykite kaip seksis, įdomu.

+5Buvo naudinga
Agne

Sveiki, ar galite pasidalinti patirtim ar gavote paskola namo rekonstrukcijai ir kokiom salygom suteike. Aciu.

+2Buvo naudinga
Andrius

Sveiki, pas mane šiek tiek sudėtingesnis klausimas. Turim tokią situaciją: žmonos tėvas turi namą Vilniuje ir prie namo yra 3 arų sklypas, kuriame mums siūlo dasistatyt namą ir apjungt su jo esamu namu ir 2 aukštų, kurį mums atiduotu, nes pats gyvena 1 aukšte, 2 aukšto nenauduoja. Jis norėjo padovanot 2 aukštą dukrai (mano žmonai), kad mes turėtumėm bendrą savo turtą ir galėtumėm paimt paskolą, bet bankai atmetė šitą variantą, kadangi 1 įėjimas į namą, dovanojimo atveju notaras uždeda uzurfruktą ir jokie bankai neduoda paskolų. Yra dar variantas, kad tėvas perrašo dukrai žemės sklypą 3arų, kuris prie namų, ar tokiu atveju bankai duos paskola namo rekonstrukcijai? Ar reikėtų kreiptis į unijas? Taip pat bankas atmetė ir tokį variantą, kad tėvas užstatytų savo esamą turtą ir aš savo vardu paimčiau paskolą rekonstrukcijai, kadangi tėvui jau 57 metai. Yra galimybė įsikurti nuosavam būste, bet matau, kad reikia praeit kryžiaus kelius, kad kažką pasiekti. Nezinau kokie dar galėtų būti variantai.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimus. Na, bankai nefinansuos statybos projektų, kai Jums žemė nepriklauso, o norite gauti paskolą namo statyboms. Jeigu perrašo žemę, tai tik toje vietoje kur yra žemė, Jūs galite statyti savo būstą ir bandyti gauti paskolą statyboms. Nelabai suprantu kodėl norite statyti naują namą ir jį traktuoti kaip rekonstrukciją.

Yra keli variantai: tėvas perrašo dalį sklypo ir statotės ten namą su paskola arba tėvas perrašo Jums visą namą su sklypu ir bandote gauti paskolą įkeisdami turimą turtą. Gal taip gautųsi?

+4Buvo naudinga
Agnė

Laba diena, Su vyru turime būsto paskolą, įsigytas pirmasis būstas. Norėjome pasiteirauti, ar yra galmybė gauti valstybės finansavimą būsto rekonstrukcijai? Ar finansavimas suteikiamas tik pirmajam būstuo įsigyti? Jei tokia galimybė yra (finansavimas būsto rekonstrukcijai)kur turėtume kreiptis dėl tolimesnių veiksmų. Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Agne, dėkui už klausimą. Taip, būsto rekonstrukcijai galite gauti paramą. Kredito suma, nuo kurios galite gauti paramą yra 35 tūkst., tad jeigu priklausytų 10%, gautumėte 3.5 tūkst. eurų paramą. Tačiau atminkite, kad rekonstruoti būstą turi būti priežastis.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų