Sodo namas

Sodo namas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „sodo namas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Sigita

Laba diena, Prie Vilniaus turiu nuosavą medinį sodo namą (statybos metai 1992 100% baigtumas). Šiuo metu jį pritaikau nuolatiniam gyvenimui. Savų santaupų užteks tik daliai planuojamų statybos darbų atlikimui. Viso projekto vertė apie 80 000 eur, bus investuota apie 35 000 - 40 000 eur. Kokia galimybė gauti paskolą likusiai sumai? Gaunamos pajamos per mėnesi daugiau negu pakankamos tokio dydžio paskolai (pagal skaičiuokles max. galima paskola virš 100 000 eur). Kokios dar galimos tokio objekto finansavimo galimybės? Ačiū už atsakymą

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sigita, dėkui už klausimą. Gaite bandyti įkeisti kitą turtą, bet iš esmės, tai viskas priklausys nuo to, kaip tą turimą Jūsų turtą įvertins bankas ir ar jis bankui bus patrauklus. Šiaip mediniai namai nėra taip jau gerai vertinami, bet namas namui nelygus. Reikia kalbėtis su bankais tiesiogiai ir ieškoti sprendimų su turimais resursais.

+3Buvo naudinga
Martynas

Sveiki, Šeimos turtui yra priskirtas mūsų sodo namas, turime nepilnamečių vaikų. Šiuo metu norime parduoti šį objektą. Mes esame paėmę būsto kreditą kitam būstui, naujas būstas yra įkeistas bankui. Ar galime perkelti šeimos turtą į naują objektą? Kokių dokumentų gali prireikti? Ar reikalingas teismo arba banko leidimas? Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Martynai, dėkui už klausimą. Iš tiesų nelabai supratau turto perkėlimo motyvo. Tačiau jeigu turtas yra įkeistas ir norite su įkeistu turtu ką nors daryti - banko leidimas būtinas.

+3Buvo naudinga
Nerijus

Laba diena. Turiu sodo namelį, aš jį noriu renovuot ir pastatyt priestatą, padaryti projektai. Jis ir išliks sodo namas. Bet nėr tam lėšų. Tai kokią paskolą priskirti šitam reikalui. Uždirbu gan neblogai virš 1000 į rankas. Su banku kalbėjau tai siūlė vartojimo paskolą. Su didelem palūkanom... ar kitokio varianto nėra, kad būtų kaip būsto paskola statybai? Ar kažkas tokio. Ačiū iš anksto.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Nerijau, dėkui už klausimą. Reikia kalbėtis su bankais individualiai, kad įvertintų kas per turtas ir kokie planai. Tikėtina, kad kredito unijose būtų lankstesnė situacija dėl paskolų statyboms. Taip pat svarbu, kokia yra to sodo namelio ir sklypo vertė, kurį galėtumėte užstatyti. Jeigu norėtumėte neužstatyti turto - tuomet lieka vartojimo paskola.

+3Buvo naudinga
Laura

Sveiki,aš su tokiu klausimu. Esu ištekėjusi ir šiuo metu nesenai esu išėjusi iš darbo. Tad bendros pajamos yra 950euru per menesį. Planuojame imti paskola sodo namui,kuris būtų kaip Pagrindinė gyvenamoji vieta. Namo kaina 52000tukstančiai euru mes turėtume 20procentu reikiamo pradinio inašo grynais. Taipogi dar turime nedidele 1000 euru vartojamo kredito paskola kuria mokame 111euro per men. Kaip manote ar mums bankas skirtu 41000 paskola?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Laura, dėkui už klausimą. Na, reikia kalbėti su bankais ar Jūsų išėjimas iš darbo ir pajamų netekimas būtų pakankamas tokio dydžio paskolai gauti. Reikia, kad bankai įvertintų Jūsų šeimos galimybes individualiai, turimos vartojimo paskolos motyvus ir t.t.

+3Buvo naudinga
Irina

Laba diena. Vyras buvo banke dėl būsto paskolos (ėjo tiesiog pasiteirauti, ar gautų paskolą būstui). Banko atsakymas teigiamas, paskolą suteikti gali, tačiau ieškant namo sužinojome, kad jei norime pirkti sodo namą (taip namas dokumentuose vadinasi), jam galioja kitokios sąlygos ir ne visada bankas suteikia paskolą. Norėčiau sužinoti, ar tiesa kad ne visada bankas duoda paskolą sodo namui? Šiuo atveju pirmas mūsų būstas, paskolą suteikti gali (tik neaišku kaip su sodo namais). Jei įmanoma gauti paskolą sodo namui, tai kokios tūrėtų panašiai būti sąlygos? Į ką bankas atsižvelgia? Lauksiu atsakymo. Gražios dienos.Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Irina, dėkui už klausimą. Labai priklauso nuo pačio nekilnojamojo turto, nuo jo vietos, likvidumo ir panašiai. Reikia kalbėtis tiesiogiai su banku ir pateikti norimą įsigyti turtą, kad gautumėte tikslų vertinimą. Aš negaliu žinoti to, kaip bankai vertins Jūsų šeimą, o taip pat kaip vertins pasirinktą NT. Tai yra labai individualu.Tikėtina, kad sodo namas ir paprastas namas pagal registraciją gali būti prasčiau vertinamas ir finansuojamas.

+3Buvo naudinga
Gret

Sveiki. Esame jauna šeima, turime mažametį vaiką. Oficialiai šeimos pajamos siekia apie 1200 į rankas. Taip pat turime žemės skypą soduose, norėtume jame pastatyti vasaros praleidimui namą. Ar būtų galima kreiptis į banką, kad gauti paskolą apie 25000 eu įgyvendinti svajonei? Suprantu apie vartojamą paskolą, tačiau noretųsi au mažesnėmis palūkanomis. Ką patartumėte?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Vienintelis patarimas - kreiptis į bankus ir išsiaiškinti visas įmanomas galimybes. Sužinokite ar bankai suteiktų būsto paskolą namo statyboms ir ar ji Jums būtų tinkama, nes reikės pradinio savo indėlio. Eikite per pagrindinius bankus ir iš gautų pasiūlymų išsirinkite geriausias sąlygas siūlantį banką.

+3Buvo naudinga
Eglė

Sveiki, Ar galima gauti būsto paskolą statant gyvenamąjį namą sodo sklype? Kokių dokumentų reikia dėl sklypo, namo? Jei atitinkam jaunos šeimos statusą iki 35m pirmajam būstui įsigyti regione, tai sodo sklypui paskola galioja?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Egle, dėkui už klausimą. Sklypą galite pirkti su parama visoje Lietuvoje. Reikia gauti pažymą ir su ta pažyma vykti į bankus dėl finansavimo. Bankai įvertinę situaciją arba suteiks paskolą arba ne. Prieš stojant į eilę, nuvykite į bankus pasiteirauti dėl galimybių gauti finansavimą su ir be paramos.

+3Buvo naudinga
Marija

Sodo namas, naujos statybos, 100% baigtumas, turi energetinę klasę, t.y. nuolat gyvenamas. Ar galimas tokio objekto pirkimas su subsidija? Ar reikia būtinai pakeisti namo statusą?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Marija, dėkui už klausimą. Taip, namas turi būti gyvenamasis sodo namas. Yra dviejų tipų paramos: paskata regionuose ir parama jaunoms šeimoms. Pažiūrėkite kuri Jums tinka, kreipkitės į savivaldybę dėl detalesnės objekto vertinimo situacijos: daugiau informacijos apie paramą būstui čia.

+3Buvo naudinga
Audrius

Sveiki, Susidūriau su tokia problema: Reikalinga paskola sodo namo statybos baigimui. Nuo 2001 metu dirbu Airijoje. Sodo namas statomas Dvarčionių sodu bendrijoje, Vilniuje. Šiai dienai baigtumas 76 proc. Turtas įvertintas (sklypas, ūkinis ir nebaigtas statyti namas) 65000e. Prašome 35000e paskolos dešimčiai metų. Bet...12 metų pradirbęs vienoje vietoje, prieš pusę metų perėjau į geriau apmokamą darbą, žinodamas, kad teks imti paskolą. Turiu algalapius ir banko išrašus už metus laiko. Bet...atėjus "gyvai" tartis į Luminor ir į SwedBank, buvau iš karto "atmestas", nes nesu pradirbęs metų laiko vienoje darbovietėje. Mano manymu, darbuotojos irgi pritaria, jog yra neteisinga, bet nieko negali padėti, tokie įstatymai. Užstatome turto dvigubai daugiau ir jo vertė tik kils, nes dar kažka tai padarome savo lėšomis. Taip išeina kažkas pradirbęs tik metus, gautu paskola, o aš tiek metų dirbdamas, galiu tik pasvajoti apie nuosavą namuką ir grįžimą į Lietuvą? Būsiu labai dėkingas, jei pasiūlysite kokią tai išeitį. Pagarbiai Audrius

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Audriau, dėkui už klausimą. Taip, deja bankai reikalauja stažo ypač dirbantiems užsienyje. Bandykite kreiptis į kitus bankus ir kredito unijas.

+3Buvo naudinga
Beatričė

Sveiki, norėčiau paklausti. Gavome subsidiją statybai (20%). Statinys įregistruotas, kaip gyvenamasis sodo namas. Swed bankas paskolos nesuteikia, nes su subsidija. Atsisakius subsidijos gal suteiks. Nelabai su vyru suprantame, kodėl sąlygos keičiamos (su subsidija ir be). Ar išvis tai teisėta?? Ačiū. P.s. Swed bankas net perkant jau pastytą namą su subsidija reikalauja 100% baigtumo, o be subsidijos 80%.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Beatriče, dėkui už klausimą. Manau, kad labai negražu kai taip daro bankai. Ką galiu pasiūlyti - kreiptis į kitus bankus Luminor ir SEB.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų