Sodo namelis

Sodo namelis. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „sodo namelis“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Indre

Sveiki, savivaldybė skyre subsidija bustui 30% finansuoja, norime nusipirkti sodo nameli 120kv. Tam sklype yra pirtis, tai ar duos bankas mums paskola? Ir mums sake kad pirti turesime patis issipirkti, kiek suprantu mums tik nama vertintu?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Vilhelmas

Sveiki, turime sklypą 6 arų su sodo nameliu, sodų bendrijoje, tačiau jame negyvename. Ar tokiu atveju galima prašyti subsidijos pirmajam būstui įsigyti?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vilhelmai, dėkui už klausimą. Jeigu tas sodo namas yra tikrai sodo namas, tuomet jis nesiskaito kaip gyvenamasis ir galite prašyti subsidijos. Tačiau, jeigu tas sodo namas pastatytas kaip gyvenamasis namas ir po kažkiek laiko išaiškėtų, kad neatitinka sodo namo apibrėžimo, tada galėtų tekti grąžinti subsidiją. Tačiau, jeigu situacija tvarkinga, legali, tiesiog turite sodą, tai drąsiai galite pretenduoti į subsidiją.

+3Buvo naudinga
Miglė

Sveiki. Turiu sklypą, kuriame yra pastatytas sodo namelis. Planuoju ten statyti namą (renovuoti esamą tik jį padidinti). Iškilo keleteas klausimų: 1. Ar reikalingas pradinis įnašas namo statybai - renovacajai bei kokio dydžio (procentaliai)? 2. Ar kaip pradinis įnašas gali būti bankui užstatomas žemės sklypas? 3. Ar galima gauti visą reikalingą sumą statybai ar tai vyksta etapais?

Atsakyti
Edvinas

1. Reikalinga, priklauso nuo banko 15-30% 2. Gali buti uzstatytas ir sklypas, priklausomai nuo ivertinimo sumos, jei sklypo verte 15% imamos poskolos tada valio, toliau jeigu pradinis inasas 30%, tai vertintojas tures ivertinti jusu jau pastatyta nama ir jeigu atitiks ir jis 15%, vel valio. 3. Galima gauti visa suma.

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Migle, dėkui už klausimą. Pakomentuosiu trumpai:

  1. Taip, pradinis įnašas bus reikalingas, bet priklausys nuo pačio projekto - individualu labai.
  2. Teoriškai gali būti, vėlgi, priklausys nuo banko ir projekto, vertės ir pan.
  3. Taip, galima, priklausomai nuo banko ir Jūsų vertinimo bei sąlygų.

Jeigu projektas sudėtingesnis, tuomet kreipkitės papildomai ir į unijas, tačiau jeigu pajamos ir projektas normalus, tuomet bankai finansuos, tik turėsite išsirinkti iš trijų bankų sau tinkamiausias sąlygas.

+3Buvo naudinga
Regina

Laba diena, dirbu Vokietijoje per lietuvišką firmą. Noriu paimt kreditą sodo namukui, kurio kaina 30000. Ar yra galimybė gaut, ir kiek reikėtų įnešt įnašą pirmą. Mano alga 1500 per mėnesį.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Regina, dėkui už klausimą. Reikia kreiptis į bankus individualiam vertinimui ir pasiūlymo pateikimui. Tikėtina, kad pradini įnašas gali siekti ir 50%. Taip pat priklausys ir nuo namuko tipo ir pan.

+3Buvo naudinga
Inga

Sveiki, Mes su vyru turime paskolą, už kurią įsigijome sodo namelį. Šią paskolą ėmė vyras, kai dar nebuvome susituokę. Šiuo metu sodo namelis yra rekonstruojamas į gyvenamąjį namą, bet jame gyventi dar nėra sąlygų, dar tik statoma ir bus statoma ilgokai. Esame jauna šeima (jau susituokėme) ir turime kūdikį, tebemokame paskolą. Noriu pasiteirauti ar mes su vyru galime pretenduoti į valstybės remiamą būsto paskolos (10%) lengvatą, jei dalį paskolos jau išmokėjome?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Inga, dėkui už klausimą. Galbūt galimybių dar yra. Susipažinkite su šiomis išimtimis dėl turimo būsto:

Įsigyja pirmą tinkamą būstą Lietuvos Respublikos teritorijoje arba atitinka vieną iš šių sąlygų:

  1. neturi būsto nuosavybės teise pastaruosius 5 metus ir iki prašymo suteikti paramą būstui įsigyti pateikimo dienos nebuvo pasinaudoję šia paramos forma;
  2. turi ar turėjo nuosavybės (bendrosios nuosavybės) teise būstą, kurio naudingasis plotas (visų Lietuvos Respublikoje nuosavybės teise turimų ir (arba) vienu metu turėtų būstų naudingųjų plotų suma), tenkantis (tenkanti) vienam asmeniui ar šeimos nariui, yra mažesnis (mažesnė) kaip 14 kvadratinių metrų, arba turimas būstas, neatsižvelgiant į jo naudingąjį plotą, Nekilnojamojo turto kadastro duomenimis, yra fiziškai nusidėvėjęs daugiau kaip 60 procentų. Parama teikiama būstui įsigyti arba nuosavybės teise turimam būstui rekonstruoti;
  3. neįgalusis ar šeima, kurioje yra neįgalusis, nuosavybės teise turi būstą, nepritaikytą neįgaliųjų poreikiams. Parama teikiama tik nuosavybės teise turimam būstui rekonstruoti pritaikant neįgaliųjų poreikiams.

Detalesnei informacijai turėtumėte kreiptis į savo savivaldybę dėl situacijos įvertinimo.

+3Buvo naudinga
Anželika

Laba diena. Turime būtą Vilniuje, norime pirkti sklypą ir sodo namelį su paskola 60000 Eur, turime 15% pradiniam įnašui, šeimos pajamos 3600 Eur. Tačiau aš su vaikais dirbu ir gyvenu Lietuvoje, o vyras dirba ir gyvena Vokietijoje, pajamas Lietuvoje nedeklaruoja. Dėkui už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Anželika, o koks klausimas?

+7Buvo naudinga
Anželika

Ar galime gauti paskolą?

+4Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Galite, reikia kreiptis į bankus dėl detalaus vertinimo. Priklausys nuo vyro gaunamų pajamų tipo, sutarties ir pan., tačiau jeigu pajamos eurais - dar yra galimybių.

+3Buvo naudinga
Vytautas

Sveiki, noriu nusipirkti sodo namelį už 16000eu. Ar gaučiau iš banko paskolą jei į mėnesį uždirbu ~1000 eu dirbant su individualia veiklą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vytautai, dėkui už klausimą. Bankai nelabai išduoda būsto paskolas sodo nameliams, bet reikia žiūrėti konkretų NT ir vertinti Jūsų individualią situaciją. Ne visuose bankuose bus vertinamos individualios veiklos pajamos, gali tekti kreiptis į kredito unijas.

+3Buvo naudinga
Viktorija

Sveiki. Esu vieniša mama, noriu pirkt sode sklypą su nameliu. Ar valstybė man skirs paramą pradiniam įnašui padengt?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Viktorija, dėkui už klausimą. Parama suteikiama įsigijant gyvenamąjį namą ar butą, bet ne sklypą su nameliu, kuris nėra gyvenamasis. Taip pat bankai sunkiai išduotų tokią paskolą būstui. Manau, kad sudėtinga bus gauti būsto paskolą net ir gavus pažymą paramai.

+3Buvo naudinga
As

Sveiki, turiu būsto paskolą, ar duotų koks bankas paskolą kitam pirkiniui sodo nameliui? Kur patartumete kreiptis, kad gautume ir palūkanos būtų ne tokios didelės? Pati skambinausi swed sake neduoda antram būstui paskolos, norime pasiskolinti tik 4000e... Ar ka ne taip supratau?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Bankai antram būstui paskolą tikrai duodą jeigu užtenka pajamų. Tik problema su sodo nameliu, kad tai ne gyvenamasis būstas. Jeigu reikia paskolos tik 4000 eurų, tuomet galite imti vartojimo paskolą. Kreipkitės į TOP3 bankus ir į savo miesto kredito uniją, gaukite individualius pasiūlymus ir pasirinkite geriausias sąlygas siūlantį.

+3Buvo naudinga
Loreta

Laba diena, norėtume pasiteirauti. Esu su banko paskola (būsto paskola) įsigijusi sodo namelį, 49kv. Jį įsigijau būdama nesantuokoje. Dabar esu santuokoj turim du vaikus ar galim pretenduoti į lengvatinį būsto kreditą jaunoms šeimoms? Lengvata sodo nameliui nebuvo suteikta, nes dokumentaliai sodo namelis ne gyvenamas būstas yra.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Loreta, dėkui už klausimą. Jeigu tas sodo namelis yra ne gyvenamasis būstas, tuomet turėtumėte gauti paramą.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų