Komunikacijos

Komunikacijos. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „komunikacijos“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Gineta

Laba diena, Norėjau pasiteirauti vienu klausimėliu dėl subsidijų gavimo jaunoms šeimoms atitinkame visus kriterijus ir pažyma dėl paramos yra gaunama, bet ar bankai priims ją ir bus suteikiama subsidija iš valstybės jei butas (daugiabutyje) yra dalinės apdailos (t.y. ištinkuotos sienos, išbetonuotos grindys lieka tik remontuotis pagal norus ir galimybes)taip pat yra pravesto visos komunikacijos (šildymas, vandentiekis, elektra) daugiabučio baigtumas 100 procentų. Tai ar tokiam būstu/butui galima gauti valstybinė subsidija jaunoms šeimos?

Atsakyti
Kristina

Mane taip pat labai domina atsakymas :).

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gineta, dėkui už klausimą. Taip, su šia problema susiduria daugelis norinčių gauti paramą. Paradoksas tame, kad savivaldybė išduoda pažymą ir kaip ir duoda žalią šviesą paskolos gavimui, bet bankas atsisako išduoti būsto paskolą. O tą patį butą, jeigu imtumėte būsto paskolą be paramos, banke, gautumėte paskolą. Yra daug niuansų ir dar daug skirtingų situacijų. Iš esmės, logikos negauti paramos ir paskolos esamu atveju neturėtų būti. Todėl manau, kad kiekvienos šeimos atveju gali būti skirtingai. Spaudoje buvo aprašyti minėti atvejai, o Lietuvos bankas pakomentavo, kad nusiskundimu kaip ir nebuvo būta. Tad reikia konkrečiu atveju, kilus akivaizdžioms problemoms kreiptis į savivaldybę, banką ir Lietuvos banką, kad pateiktų paaiškinimus, jeigu atsakymas būtų neigiamas.

+3Buvo naudinga
Deividas

Sveiki, turim žemės, turim projektą, šiais metais bus pamatai, išmurintos sienos bei uždėta perdanga. Komunikacijos suvestos iki taškų, kelias paruoštas. Esmė, kad, kad su žmona buvome banke ir paskolą duoda viskas tvarkoj. Bet iš darbo išėjau ir poto laiko pakeičiau gal dar 5 . Nes ateini, netinka ir išsidarbinu. Žmona dirba 7 metai. Aš šiuo metu darbinsiuosi į seną darbovietę. Ar nekils klausimų bankui dėl ko čia taip darbas keičiamas? Ar čia jau mano asmeniniai reikalai.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Deividai, dėkui už klausimą. Jeigu žmonos pajamų pakaks, tuomet nebus problemų, tačiau jeigu Jūsų yra pagrindinės pajamos, tai tikėtina, kad jų net nevertins jeigu neišdirbsite vienoje darbovietėje bent 6 mėn. Bankas motyvuos tuo, kad yra rizika, jog neteksite vėl darbo ir neturėsite iš ko mokėti paskolos.

+4Buvo naudinga
San

Sveiki. Buvau viename banke su namo skelbimu, nieko nesakė, kad galima negaut paskolos. Imčiau viena, pajamos tinkamos ir t.t. pasidariau vertinimą (250e). Išsiuntus paraiškas SEB ir Luminor atmetė dėl pačio būsto, skaito jį netinkamu gyventi, sako o jūs įrodykit kad gyvensit, nors namas geroje vietoje, mūrinis, visos komunikacijos, tik reikia remonto. Sakiau remontuočiau po truputi iš atlyginimo, galbūt pasiimčiau vartojimo paskolą remontui, nes pagal atlyginimą galiu gauti, bet jiems atseit neapsimoka jei man kas nutiktų, tai jie neatgautų tos sumos kurią suteikė. Laukiu atsakymo iš Swedbank. Jei ir šis atmes, ką daryti? Namo kaina palyginti su kitais namais tikrai gera, vieta gera, net butai panašios būklės daugiau kainuoja.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Na, bankai vertina turtą ir žiūri ar jis yra likvidus ir ar jiems verta prisiimti riziką, todėl sprendimas priklauso nuo banko. Jeigu bankai atmes, tuomet kitas variantas yra kredito unijos - jos palankiau žiūri į tokius projektus, bet bus šiek tiek aukštesnės palūkanos. Praneškite kaip sekėsi Swedbank.

+5Buvo naudinga
San

Sveiki. Paskola gavau, jau vyksta remonto darbai :)

+1Buvo naudinga
Karolis

Sveiki, statome namą ir ketiname prašyti paskolos iš banko. Kada galime eiti į banką tartis dėl paskolos. Esu girdėjas, kad pirma kelionė į banką turi būti, kai sklype pastatyta dėžutė. Ar tai tiesa? Šiuo metu sklype išlieti pamatai, atvestos visos komunikacijos. Bendra savų išleistų pinigų suma 39000eur (sklypas 31000eur pamatai 8000eur) Ar verta registruoti baigtumą, kviesti vertintoja ir keliauti į banką?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Karoli, dėkui už klausimą. Bet kokiu atveju nueikite į bankus ir ne į vieną o į bent jau top3, kad išsiaiškintumėte galimybes ir sąlygas. Pagal kiekvieno banko reikalavimus ir turto vertę, gali skirtis sąlygos, bet šiaip patogiausiai bankai jaučiasi skolindami, kai baigtumas yra ±60%, nors yra atvejų, kai užtenka ir mažesnio baigtumo arba net sklypo, bet užstatant papildomai kitą turtą.

+3Buvo naudinga
Raminta

Laba diena, Turime sklypą, planuojame statyti namą (projekto vertė apie 100.000 EUR). Komunikacijos jau atvestos, turime statybos leidimus. Pamatus įrengiame savo lėšomis. Su vyru bendros pajamos į rankas 1300 EUR/mėn. Auginame du mažamečius vaikus. Turime būsto paskolą, kurios liko 15.500 EUR (per mėnesį mokame 170 EUR. Liko mokėti 8 metus). Kokios mūsų galimybės gauti paskolą tolimesnei namo statybai? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Raminta, dėkui už klausimą. Galimybės manau realios, reikia kalbėti su banku ir žiūrėti ką galės pasiūlyti.

+7Buvo naudinga
Lina

Laba diena, Norėjau pasiteirauti, kaip siūlytumėte pasielgti šioje situacijoje; 2018 m. gruodį įsigijome būstą 79 kv. m. (II grupės nesudėtingas statinys) su žemės sklypu 85 proc. baigtumu įregistruotu registrų centre. Kuomet pasirašinėjome pirkimo pardavimo sutartį notarų biure statytojas nebuvo pabaigęs šių darbų: stogo apkalimas, vėdinimo kamino išvedimas dujiniam katilui, inžinerinės komunikacijos (dujos, elektra ir vanduo). Minėti darbai pirkimo pardavimo sutartyje nebuvo konkrečiai išvardinti, tačiau statytojas žodiniu patvirtinimu iki šiol žada, jog komunikacijos bus priduotos ir darbai pabaigti. Pradėjus domėtis ESO ir Rajono vandenų atsakingose institucijose paaiškėjo: elektros skaitikliui pastatyti reikalinga varžų matavimai, kurių statytojas nėra pateikęs ESO, dujoms reikalinga sertifikatai katilo ir vėdinimo kamino, kurio statytojas nėra pastatęs iki šiol, dėl vandens kadangi pagrindinė vandentiekio trasa praeina toliau nuo sklypo kur yra pastatas statytojas privalo gauti sutikimą iš siurblinės fizinio asmens (savininko), gavęs sutikimą jį pateikti institucijai ir tik tuomet galės prijungti vandentiekio, šito jis taip pat nėra padaręs. Šiuo metu statytojas visiškai atsisako bendrauti. Kokie turėtų būti veiksmai?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lina, dėkui už klausimą. Reikia žiūrėti į tai, ką sutartyje statytojas įsipareigojo pastatyti ir kokį baigtumą pasiekti. Jeigu pagal sutartį statytojas įvykdė darbus, tai statytojas neatsako. Jeigu sutartyje numatyti dalykai, kurie nėra atlikti - kreipkitės į teismą. Žodiniai susitarimai negalioja.

+3Buvo naudinga
Tomas

Sveiki, esame šeima (vyras ir žmona) žmona šiuo metu laukiasi, vyras grįžęs iš užsienio ir pradėjęs dirbti Lietuvoje, turime savo nuosavą sklypą regione, sklype atvestos komunikacijos (elektra, dujos, vandentiekis, kanalizacija), padaryti pamatai, jokių įsipareigojimų neturime, nuosavų lėšų turim tik sienoms ir stogui. Žmona uždirba 1000 į rankas, mano pajamos planuojamos apie 1000 į rankas. Kada būtų geriausia kreiptis dėl paskolos? Ar reikalingas pradinis įnašas, ar geriau investuoti visas lėšas į statoma namą ir tada kreiptis dėl paskolos, ar bankas užskaitys namą kaip pradini įnaša?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, dėkui už klausimą. Kreipkitės dabar į skirtingus bankus išsiaiškinti situacijai. Bankai turbūt reikalaus vyro pradirbti bent 6 mėn., todėl gali tekti laukti dar 6 mėnesius. Palaikykite ryšį su bankais, išsiaiškinkite kokios sąlygos bus, jeigu lauktumėtės kūdikio, nes planuojate. O po to viskas išsirutulios savaime.

Namo statybos finansavimo procesas atrodo taip: nusiperkate sklypą, pasistatote dėžutę (apie 40-50% baigtumas) savomis lėšomis, tada įvertinate pastatytą dėžutę ir pagal tai bankas suteikinėja paskolą (dalimis arba iš karto, priklausomai nuo banko ir situacijos). Pradinio įnašo Jums nereikės bankui mokėti, tiesiog bankas finansuos ±80% nuo įvertintos pastatytos dėžutės vertės, o Jūs privalėsite pasiekti 100% baigtumą per sutartą laiką.

Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Jūratė

Sveiki, planuojame namo statybą ir norime sužinoti ar galime gauti paskolą. Turime žemės sklypą, namo projektą, elektros komunikacijos jau įvestos, taip pat turime santaupų 20 000 eur. Sudėjus abiejų atlyginimai ant "popieriaus" siekia 1085 eur/mėn. Vaikų, įsiskolinimų ar kitokių apbribojimų neturime. Ar galėtume kreiptis į banką dėl paskolos namo statybai?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jūrate, dėkui už klausimą. Kreiptis galite, bet priklausomai nuo to, kokios sumos Jums reikia, priklausys ir banko sprendimas. Bankai vertina kiekvienos šeimos galimybes individualiai, todėl tik bankai pasakys ar galės ir kiek galės finansuoti Jūsų projektą. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Lina

Sveiki. Su vyru statome namą. Turime sklypą, jame atvestos komunikacijos pastatyta dėžutė (pamatai, sienos, stogas). Su vyru bendros vidutinės mėnesio pajamos 2000eur(į rankas) vyras gauna dienpinigius per metus apie 16000eur. Auginame 2 vaikus. Turime paskolą 96000eur (mėnesio įmoka 340 eur). Ar turime galimybę gauti paskolą namo statybai? Ir kuris bankas mums palankiausias. Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lina, dėkui už klausimą. Galimybę gauti pakolą namo statybai turite, tačiau priklausys nuo pačio namo projekto sumos. Bankai vertins projektą ir įvertins Jūsų galimybes. Jeigu pritrūktų pajamų, galima išnaudoti jau turimą būsto paskolą, tačiau bankai pasiūlys savo sprendimus. Atminkite, kad kiekvienas bankas siūlys skirtingas sąlygas, tad mano manymu, yra vertinga gauti pagrindinių bankų pasiūlymus.

+3Buvo naudinga
Deimantė

Laba diena, gal yra kokia lentelė, kurioje matytųsi kas įeina į namo turto vertinimą? Taip pat kas įeina į namo 100 proc. baigtumą?

Atsakyti
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Čia klausimas nepriklausomo turto vertintojams, bet iš praktikos yra maždaug taip : pamatai (5-7 proc.) uždėjus stogą (35-40 proc. baigtumas) sudėti langai ir lauko durys 45-50 proc.) įrengtas vidus (elektros instalaicija, komunikacijos 75-85 proc.) ir nuo 85-100 vidaus apdaila . Rekomenduojame prieš darant vertinimą pasitiklinti asmeniškai su nepriklausomu turto vertintoju, nes jie visi truputį skirtingai vertina.

+10Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2021 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų