Registrų centras

Registrų centras. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „registrų centras“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Aurimas

Sveiki, seniau būdavo, (kiek žinau iš pažystamų, kad nupirkus sklypą, jame padarius namo pamatus buvo galima gauti paskolą namo statybai.) Dabar, bankas pasakė, kad vertė turto kurį norėčiau įkeisti gaunant paskola turi siekti apie 30000 eurų. Tai yra, turi būti pastatytas mūras ir uždėtas stogas ant namo. Tačiau registrų centre sklypas yra įvertinas apie 18000 eurų. Ar yra galimybė, kad turint projektą, padarytus namo pamatus būtu įvertinimas apie 30000, kad galėčiau gauti banko paskolą. (finansinė dalis leidžia imti paskolą)

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Marius

Laba diena, imu kreditą namui 24000e ir turiu davęs ne savo vaikui pavarde, kadangi su jo mama buvome sugyventiniais, šiuo metu reikalingas teismo leidimas įkeisti būstą.. pats turiu ne vieną gyvenamą būstą, tad kaip ir nereikėtų teismo sprendimo, bet reikia registrų centre nurodyti, bent vieną būstą šeimos nuosavybe, bet jei as tai padarysiu tai gali kilti daugiau problemu kituose atvejuose.. vaikas su mama gyvena atskirai su vyru susituokę. ką patartumėt?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mariau, dėkui už klausimą. Esamoje situacijoje patarčiau kreiptis į teisininkus, kad sudėliotų situaciją taip, kaip Jums reikia.

+3Buvo naudinga
Laimonas

Sveiki, kaip galite pakomentuoti, nes nelabai suprantu tokio teiginio? Iš Swedbank: Likusiai daliai išmokėti reikia tik naujo vertinimo, tačiau butas tikrai neturi būti RC registruotas 100 proc., nes tada nebėra už ką išmokėti paskolą – jei visur matysis 100 proc. apdaila. Mokėsime pagal Jūsų pateiktą sąmatą, t.y. joje numatytus darbus ir medžiagas. 100 proc. registraciją prašysime pateikti, po to kai bus panaudoti visi pinigai. Mano suvokimas buvo, kad tik taip gali vertę pasikelti iš vertinimo pusės. Ką aš ir padariau, turtas yra 100% registruotas, bet pagal šį teiginį man tai trukdo gauti likusią paskolos dalį. Gal galite paaiškinti? Dėkoju

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Laimonai, dėkui už klausimą. Taip šiek tiek sudėtingai parašėte ir nealabai aiškus kontekstas. Bankas išmoka paskolą įsirengimui pagal tai, kokie darbai turi būti atlikti. Jums nėra būtina registruoti 100% baigtumo, jeigu bankas finansuoja ir pakanka neįrengto būsto vertės finansuoti įsirengimą. Todėl, kai neįregistruotas 100% baigtumas, yra lengviau pagrįsti įsirengimo išlaidas. O jeigu Jūs jau įsirengėte iki 100% ir dar matote, kad trūksta pinigų, nieko tokio - galite vertinti, pažiūrės būsto vertę ir pasakys kiek gali skolinti.

+4Buvo naudinga
Orestas

Laba diena, situacija, daugiabučio namo baigtumas registrų centre 100% , bet namas pridavinėjamas valstybinei komisijai bus vėliau, gruodžio mėn. Norint gauti paskolą ar bankui reikia valstybinės komisijos patvirtinimo, ar užtenka registrų centro įrašo? Ir kaip dėl subsidijos jaunoms šeimoms, ar užtenka registrų centro įrašo apie baigtumą 100% , kad gauti subsidiją?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Orestai, dėkui už klausimą. Priklausomai nuo banko ar turi sutartis tiesiogiai ar ne, jeigu neturės sutarčių, tuomet manau reikės pilno registravimo, bet priklausys ir nuo pačio turto situacijos. Dėl subsidijos turėtų būti pilnai priduotas būstas.

+3Buvo naudinga
Orestas

Dėkui už atsakymą, tai ir pats butas turi būti priduotas ar pastatas?

Buvo naudinga
Gabija

Laba diena, norėčiau pasiteirauti, ar gali butas su daline apdaila Registrų centre būti įregistruotas kaip 100 proc. baigtumo? Daugiabutis namas jau priduotas, statybos užbaigimo aktas surašytas 2018 m. rudenį.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gabija, dėkui už klausimą. Butas su daline apdaila įprastai būna ±85% baigtumo. O ar gali būti įregistruotas kaip 100% baigtumo, tai nebūtų teisinga.

+3Buvo naudinga
Lina

Laba diena, Norėjau pasiteirauti, kaip siūlytumėte pasielgti šioje situacijoje; 2018 m. gruodį įsigijome būstą 79 kv. m. (II grupės nesudėtingas statinys) su žemės sklypu 85 proc. baigtumu įregistruotu registrų centre. Kuomet pasirašinėjome pirkimo pardavimo sutartį notarų biure statytojas nebuvo pabaigęs šių darbų: stogo apkalimas, vėdinimo kamino išvedimas dujiniam katilui, inžinerinės komunikacijos (dujos, elektra ir vanduo). Minėti darbai pirkimo pardavimo sutartyje nebuvo konkrečiai išvardinti, tačiau statytojas žodiniu patvirtinimu iki šiol žada, jog komunikacijos bus priduotos ir darbai pabaigti. Pradėjus domėtis ESO ir Rajono vandenų atsakingose institucijose paaiškėjo: elektros skaitikliui pastatyti reikalinga varžų matavimai, kurių statytojas nėra pateikęs ESO, dujoms reikalinga sertifikatai katilo ir vėdinimo kamino, kurio statytojas nėra pastatęs iki šiol, dėl vandens kadangi pagrindinė vandentiekio trasa praeina toliau nuo sklypo kur yra pastatas statytojas privalo gauti sutikimą iš siurblinės fizinio asmens (savininko), gavęs sutikimą jį pateikti institucijai ir tik tuomet galės prijungti vandentiekio, šito jis taip pat nėra padaręs. Šiuo metu statytojas visiškai atsisako bendrauti. Kokie turėtų būti veiksmai?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lina, dėkui už klausimą. Reikia žiūrėti į tai, ką sutartyje statytojas įsipareigojo pastatyti ir kokį baigtumą pasiekti. Jeigu pagal sutartį statytojas įvykdė darbus, tai statytojas neatsako. Jeigu sutartyje numatyti dalykai, kurie nėra atlikti - kreipkitės į teismą. Žodiniai susitarimai negalioja.

+3Buvo naudinga
Monika

laba diena, nusipirkome butą, šiuo metu jo baigtumas registrų centre registruotas 85 proc., tačiau esame pasidarę pilną vidaus remontą ir dabar norime pasidaryti buto vertinimą. Ar tiesa, kad butas bus prastai įvertintas tik todėl, kad namas nėra priduotas 100proc.?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Monika, dėkui už klausimą. Manau, kad esant tokiai situacijai, save gerbianti turto vertinimo bendrovė, jeigu tai įtakotų, turėtų pasiūlyti įregistruoti 100% baigtumą. Bet formaliai, buto vertinimas su 85% baigtumu ir su 100% baigtumu turėtų skirtis. Todėl rekomenduoju įregistruoti 100% baigtumą - procesas labai paprastas.

+5Buvo naudinga
Jolanta

Sveiki, LR Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymo 5 str. nurodyta, kad teisę į finansinę parama turi šeimos, kurios įsigija būstą tame regione, kurio teritorijoje nekilnojamojo turto ploto vieneto normatyvinė vertė yra ne mažiau kaip 65 procentais mažesnė negu didžiausia būsto daugiabučiuose pastatuose vieno kvadratinio metro normatyvinė vertė. Klausimas - ar norint statyti namą ir pretenduojant gauti paramą, regiono tinkamumas vertinamas pagal daugiabučių namų ar pagal būsto vieno ir dviejų butų namuose kvadratinio metro vertę, kurią skelbia Registrų centras? Iš anksto dėkoju už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jolanta, dėkui už klausimą. Vertinama pagal bendrą normatyvinę būsto vertę tame regione. Pagal Nekilnojamojo turto registre nustatytą 2019 metais taikomą didžiausią kvadratinio metro normatyvinę vertę, kuri siekia 1450 eurus, į finansinę paskatą galima pretenduoti tuose regionuose, kuriuose būsto kvadratinio metro normatyvinė vertė neviršija 507,5 eurų, nors konkretaus perkamo būsto kvadratinio metro kaina gali būti ir kitokia.

Pasitikrinti, kur galima pretenduoti į paramą galite čia: www.regia.lt/zemelapis

+3Buvo naudinga
Aurimas

Sveiki, situacija tokia, kad rajone turiu butą daugiabučiame name. Tačiau noriu pirkti butą sostinėje su paskola. Tas daugiabutis šiuo metu renovuojamas ir sudaryta daugiabučio namo kreditavimo sutartis su rangovu (kai bus pabaigta renovacija, bus pateikta sąskaita ir bus galima išmokėti kreditu arba iškart grynais). Registrų centro nekilnojamojo turto išraše šalia 8 punkto ŽYMOS yra įrašas apie tai. Klausimas ar ši žyma šalia jau turimo NT gali įtakoti būsto kredito sąlygas naujam būstui įsigyti? (visgi tai yra finansinis įsipareigojimas, kuris turės būti įvykdytas baigus renovaciją)

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aurimai, dėkui už klausimą. Jeigu ta žyma padidins Jūsų išlaidas, tai taip, gali įtakoti. Patarčiau kreiptis tiesiogiai į bankus dėl tikslaus atsakymo įvertinus nuodugniai situaciją.

+3Buvo naudinga
Dovilė

Sveiki, ėmėme paskolą būstui dalį įsirengimui. Šiuo metu su remontu einame į pabaigą ir norėčiau pasiteirauti dėl vertinimo. Mūsų namas bendrai jau priduotas 100 %, patį butą irgi galėtumėm priduoti 100%. Ar nesudarys kažkokių problemų jei vertinimą pasidarysim šiek tiek vėliau nei butas bus priduotas 100% registrų centrui?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dovile, dėkui už klausimą. Reikia vadovautis viskuo kas yra surašyta sutartyje ir geriau nepažeisti terminų, kad nekiltų problemų. Bet kokiu atveju patarčiau bendrauti artimai su banku, kad nebūtų netikėtumų.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų