Registrų centras

Registrų centras. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „registrų centras“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Gabija

Laba diena, norėčiau pasiteirauti, ar gali butas su daline apdaila Registrų centre būti įregistruotas kaip 100 proc. baigtumo? Daugiabutis namas jau priduotas, statybos užbaigimo aktas surašytas 2018 m. rudenį.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gabija, dėkui už klausimą. Butas su daline apdaila įprastai būna ±85% baigtumo. O ar gali būti įregistruotas kaip 100% baigtumo, tai nebūtų teisinga.

+3Buvo naudinga
Lina

Laba diena, Norėjau pasiteirauti, kaip siūlytumėte pasielgti šioje situacijoje; 2018 m. gruodį įsigijome būstą 79 kv. m. (II grupės nesudėtingas statinys) su žemės sklypu 85 proc. baigtumu įregistruotu registrų centre. Kuomet pasirašinėjome pirkimo pardavimo sutartį notarų biure statytojas nebuvo pabaigęs šių darbų: stogo apkalimas, vėdinimo kamino išvedimas dujiniam katilui, inžinerinės komunikacijos (dujos, elektra ir vanduo). Minėti darbai pirkimo pardavimo sutartyje nebuvo konkrečiai išvardinti, tačiau statytojas žodiniu patvirtinimu iki šiol žada, jog komunikacijos bus priduotos ir darbai pabaigti. Pradėjus domėtis ESO ir Rajono vandenų atsakingose institucijose paaiškėjo: elektros skaitikliui pastatyti reikalinga varžų matavimai, kurių statytojas nėra pateikęs ESO, dujoms reikalinga sertifikatai katilo ir vėdinimo kamino, kurio statytojas nėra pastatęs iki šiol, dėl vandens kadangi pagrindinė vandentiekio trasa praeina toliau nuo sklypo kur yra pastatas statytojas privalo gauti sutikimą iš siurblinės fizinio asmens (savininko), gavęs sutikimą jį pateikti institucijai ir tik tuomet galės prijungti vandentiekio, šito jis taip pat nėra padaręs. Šiuo metu statytojas visiškai atsisako bendrauti. Kokie turėtų būti veiksmai?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Lina, dėkui už klausimą. Reikia žiūrėti į tai, ką sutartyje statytojas įsipareigojo pastatyti ir kokį baigtumą pasiekti. Jeigu pagal sutartį statytojas įvykdė darbus, tai statytojas neatsako. Jeigu sutartyje numatyti dalykai, kurie nėra atlikti - kreipkitės į teismą. Žodiniai susitarimai negalioja.

+3Buvo naudinga
Monika

laba diena, nusipirkome butą, šiuo metu jo baigtumas registrų centre registruotas 85 proc., tačiau esame pasidarę pilną vidaus remontą ir dabar norime pasidaryti buto vertinimą. Ar tiesa, kad butas bus prastai įvertintas tik todėl, kad namas nėra priduotas 100proc.?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Monika, dėkui už klausimą. Manau, kad esant tokiai situacijai, save gerbianti turto vertinimo bendrovė, jeigu tai įtakotų, turėtų pasiūlyti įregistruoti 100% baigtumą. Bet formaliai, buto vertinimas su 85% baigtumu ir su 100% baigtumu turėtų skirtis. Todėl rekomenduoju įregistruoti 100% baigtumą - procesas labai paprastas.

+5Buvo naudinga
Jolanta

Sveiki, LR Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymo 5 str. nurodyta, kad teisę į finansinę parama turi šeimos, kurios įsigija būstą tame regione, kurio teritorijoje nekilnojamojo turto ploto vieneto normatyvinė vertė yra ne mažiau kaip 65 procentais mažesnė negu didžiausia būsto daugiabučiuose pastatuose vieno kvadratinio metro normatyvinė vertė. Klausimas - ar norint statyti namą ir pretenduojant gauti paramą, regiono tinkamumas vertinamas pagal daugiabučių namų ar pagal būsto vieno ir dviejų butų namuose kvadratinio metro vertę, kurią skelbia Registrų centras? Iš anksto dėkoju už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jolanta, dėkui už klausimą. Vertinama pagal bendrą normatyvinę būsto vertę tame regione. Pagal Nekilnojamojo turto registre nustatytą 2019 metais taikomą didžiausią kvadratinio metro normatyvinę vertę, kuri siekia 1450 eurus, į finansinę paskatą galima pretenduoti tuose regionuose, kuriuose būsto kvadratinio metro normatyvinė vertė neviršija 507,5 eurų, nors konkretaus perkamo būsto kvadratinio metro kaina gali būti ir kitokia.

Pasitikrinti, kur galima pretenduoti į paramą galite čia: www.regia.lt/zemelapis

+3Buvo naudinga
Aurimas

Sveiki, situacija tokia, kad rajone turiu butą daugiabučiame name. Tačiau noriu pirkti butą sostinėje su paskola. Tas daugiabutis šiuo metu renovuojamas ir sudaryta daugiabučio namo kreditavimo sutartis su rangovu (kai bus pabaigta renovacija, bus pateikta sąskaita ir bus galima išmokėti kreditu arba iškart grynais). Registrų centro nekilnojamojo turto išraše šalia 8 punkto ŽYMOS yra įrašas apie tai. Klausimas ar ši žyma šalia jau turimo NT gali įtakoti būsto kredito sąlygas naujam būstui įsigyti? (visgi tai yra finansinis įsipareigojimas, kuris turės būti įvykdytas baigus renovaciją)

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aurimai, dėkui už klausimą. Jeigu ta žyma padidins Jūsų išlaidas, tai taip, gali įtakoti. Patarčiau kreiptis tiesiogiai į bankus dėl tikslaus atsakymo įvertinus nuodugniai situaciją.

+3Buvo naudinga
Dovilė

Sveiki, ėmėme paskolą būstui dalį įsirengimui. Šiuo metu su remontu einame į pabaigą ir norėčiau pasiteirauti dėl vertinimo. Mūsų namas bendrai jau priduotas 100 %, patį butą irgi galėtumėm priduoti 100%. Ar nesudarys kažkokių problemų jei vertinimą pasidarysim šiek tiek vėliau nei butas bus priduotas 100% registrų centrui?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dovile, dėkui už klausimą. Reikia vadovautis viskuo kas yra surašyta sutartyje ir geriau nepažeisti terminų, kad nekiltų problemų. Bet kokiu atveju patarčiau bendrauti artimai su banku, kad nebūtų netikėtumų.

+3Buvo naudinga
Gintarė

Laba diena, turime klausimą dėl būsto paskolos. Bankas paskolą suteikia, tačiau yra 1 problema. Registrų centre jie mato įregistruotą 65 proc. baigtumą, o pagal turto vertinimą yra 85 proc., tad bankas reikalauja įregistruoti RC tą 85 proc. baigtumą ir tik tada perves mums pinigus. Ar čia tokia galiojanti tvarka? Galbūt kiti bankai to nereikalauja? Nes šiuo atveju dar mėnesį užsitęs dokumentacijos tvarkymas ir kam registruoti 85 proc., jei bankui ir taip įsipareigojame per 12 mėn. priduoti 100 proc. baigtumą, tai nelabai logiška, kad dabar reikėtų papildomai gaišti laiką ir mesti pinigus...

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gintare, dėkui už klausimą. Taip, 85% baigtumas yra ta riba, nuo kurios bankai finansuoja būsto pirkimą, o ne namo statybas.

+3Buvo naudinga
Domas

Laba diena, Steponai, norėčiau gauti Jūsų patarimą dėl paramos jaunoms šeimoms perkant būstą regionuose, kuri yra dar nepatvirtinta seimo. Esu gavęs gyvenamojo namo dovanojimą, kuris yra notariškai patvirtinas. Namas yra regione ir jo būklė yra avarinė (skirtas tik nugriovimui) nors RC išraše paskirtis yra nurodyta - gyvenamoji. Nepaisant šio fakto, mūsų šeima atitinka kriterijus paramai gauti pagal šios dienos dar nepatvirtintą įstatymo redakciją. 1. Kiek žinau, dovanojimas yra skirtas tik konkrečiam asmeniui (ne šeimai). Ar dėl to mes, kaip šeima, atitiktume 5 straipsnio pirmą punktą? 2. Ar vertėtų perleisti "dovaną" kitiems asmenims? 3. Ar ką nors keistų jeigu atnaujintame RC išraše paskirtis liktų tik kaip žemės klypas (ne gyvenamoji)? 4 Galbūt žinote į ką galima kreiptis dėl detalesnės informacijos? Pagarbiai Domas

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Domai, dėkui už klausimą. Kaip žinote, įstatymas dar nėra patvirtintas ir dar neaišku ar bus patvirtintas. Detalią informaciją Jums pasakys socialinės ir darbo ministerijos būsto paramos skyrius. Tačiau kiek teko bendrauti, jie nelabai ką ir gali ką komentuoti apie nepriimtą įstatymą. Kaip žinote, tikimasi, kad tai įvyks liepos mėn.

Dėl turimo NT, tai neaišku kaip jį traktuos, nes dabartiniame galiojančiame įstatyme jaunoms šeimoms, toks turimas turtas nesiskaitytų, nes galiotų sąlyga "fiziškai nusidėvėjęs daugiau kaip 60 procentų". Dėl to kaip bus naujame įstatyme dėl paramos regionuose - negaliu komentuoti, nes nežinau ką sugalvos. Jeigu atitinkate reikalavimus, bandykite pretenduoti į šiuo metu galiojančią paramą perkant būstą visoje Lietuvoje.

Plačiau apie paramas:

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų