Namo pirkimas

Namo pirkimas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „namo pirkimas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Jurga

Laba diena, Norime su vyru pasiimti būsto paskolą apie 90 000 vertės namui. Dirbu dvejuose darbovietėse, vienoje ilgiau kaip 5 metus (ne pagrindinė darbovietė), kitoje šiuo metu esu išdirbusi metus su puse. Vyras dabartinėje darbovietėje dirba virš 2 metų. Bendros pajamos dabar 1910 eur. Į rankas, mano alga vienoje darbovietėje pakiko prieš pora mėnesių (apie 200 eur), o kitoje apie 70 eurų yra pakilus pusę metų, vyro alga taip pat kilo daugiau kaip prieš pusę metų (apie 100 eur). Norėjau pasiteirauti ar užtenka tokio darbo stažo bei pajamų paskolai pagal naujausius reikalavimus? Iš anksto ačiū už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jurga, dėkui už klausimą. Taip, pagal pirminius duomenis manau visko pakanka. Reikia vykti į bankus ir kalbėtis dėl sąlygų ir detalaus vertinimo.

+3Buvo naudinga
Inga

Sveiki, noriu imti iš SEB banko būsto paskolą, 22000 e, su pradiniu įnašu 20% iš savivaldybės. Ją kaip ir gaunu, turiu nusižiūrėjus namuką, gyvenamasis. Gal žinot kokie kriterijai būtini namui norint gauti paskolą? Jame nėra kolkas atvesta nuotekų, vanduo iš šulinio. Kažin tinkamas jis? Ačiū iš anksto.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Inga, dėkui už klausimą. Tik bankas galės pasakyti ar tinkamas namas ar ne. Tačiau tokių pastatų bankai sunkiai finansuoja dėl mažo likvidumo.

+3Buvo naudinga
Miglė

Sveiki, esame jauna šeima, 31 m., turime 1 vaiką. Mano pajamos netto 900 eur, vyro taip pat 900 eur. Planuojame pirkti ne naujos statybos namą. Pradinio įnašo neturime, bet turiu 2 kambarių butą, savo vardu, jis pilnai išmokėtas. Ar įmanoma gauti paskolą namo pirkimui, kurio vertė apie 100 000 eur., užstatant butą, kurio vertė 40 000 eur. ir neturint pradinio įnašo grynais?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Migle, dėkui už klausimą. Pradiniam įnašui reikia pinigų grynais, tačiau reikia kalbėtis su bankais, galbūt rastų kokių nors sprendimų įvertinus situaciją.

+3Buvo naudinga
Sveiki,

Sveiki, Butas yra įkeistas bankui, ar yra galimybė butą parduoti ir isigyti namą, paskolos neatsisakau ir toliau moku, bet vietoj parduodamo buto įkečiu naują namą. Ar bankas sutiktų ? Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Jeigu butas yra įkeistas bankui ir norite jį parduoti, tai turėsite daryti su banko leidimu. Pardavę butą ir grąžinę paskolą, galėsite imti naują būsto paskolą namui. Derinkitės su banku, tik jis pasakys visus įmanomus variantus.

+3Buvo naudinga
Jonas

Sveiki. Mes planuojame grįžti į Lietuvą gyventi ir susituokti. Kiek reikia laiko pradirbti, kad gautume paskolą, mes žinome, kad uždirbsime apie 1500 eur kartu į mėnesį sudėjus. Namas kurio norime kainuoja 95000. Ir ar mes galėtume gauti jaunos šeimos parama mums po 23 metus. Ačiū už sugaišta laika. :)

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jonai, dėkui už klausimą. Turėsite pradirbti abu bent 6 mėn. nenutrūkstamai, o tada jau pretenduoti į būsto paskolą. Dėl paramų, tai galioja dvi paramos, visoje Lietuvoje ir regionuose, apie jas plačiau rasite čia:

+3Buvo naudinga
Paulius

Sveiki, norime pirkti namą Vilniuje su daline apdaila. Planuojame imti paskolą pirkimui su įsirengimu. Namo kaina 100.000 eur, bet vertintojas vertina brangiau- 110.000eur. Pasak banko, bankas skolins 85% nuo 100.000eur, o įsirengimui skolins 85% iškeltos vertės nuo 110.000eur. NT brokeris minėjo, kad gerai, jei vertintojas vertina brangiau, nes bankas jau turėtų duoti 85% nuo 10.000eur (110.000-100.000) įsirengimui. Kurio tiesa? Dėkoju

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Pauliau, dėkui už klausimą. Žinoma, kad yra geriau, kai turtas įvertintas daugiau. Tačiau bankai finansuoja 85% nuo būsto kainos, o ne nuo įvertinto turto. Tačiau, kadangi būstas įvertintas daugiau ir jeigu Jūsų pajamos leidžia, tuomet galite gauti ir papildomą paskolą įsirengimui, nes turtas yra vertas daugiau nei namo kaina už kurią pirkote.

+3Buvo naudinga
Emilis

Sveiki, perkam namą už 65000€, vertintojas įvertino 44000€. Įnašą turime 31000€. Reikalinga 34000€ paskola. 1. Klausimas ar man bus didesnės palūkanos? Jeigu perkamą namą įvertino mažiau. 2. Ar geriau susitarti, kad perku už tiek kiek įvertino? Gal tokiu atveju mažiau reikėtų permokėti bankui.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Emili, dėkui už klausimą. Pasiteiraukite bankų ar didesnis pradinis įnašas pagerins būsto paskolos sąlygas. Jeigu pagerins - įneškite didesnį įnašą, jeigu nepagerės, galvokite ar verta įnešti ar geriau kažką kitką su tais pinigais padaryti. Labai individualiai bankai gali nuspręsti, reikia kalbėtis tiesiogiai ir lyginti.

+3Buvo naudinga
Marija

Sodo namas, naujos statybos, 100% baigtumas, turi energetinę klasę, t.y. nuolat gyvenamas. Ar galimas tokio objekto pirkimas su subsidija? Ar reikia būtinai pakeisti namo statusą?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Marija, dėkui už klausimą. Taip, namas turi būti gyvenamasis sodo namas. Yra dviejų tipų paramos: paskata regionuose ir parama jaunoms šeimoms. Pažiūrėkite kuri Jums tinka, kreipkitės į savivaldybę dėl detalesnės objekto vertinimo situacijos: daugiau informacijos apie paramą būstui čia.

+3Buvo naudinga
Amanda

Sveiki, norėčiau paklausti, gyvename nesusituokę 8 metus, draugas gavo paskolą namo pirkimui, ar bus galima pas notarą rašyti namą ant mūsų abiejų, nors paskolą ėmė jis vienas? Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Amanda, dėkui už klausimą. Norint, kad namas priklausytų ir Jums, turi tam pritarti bankas, nes realiai turtas yra banko kol neišsimokėsite paskolos.

+3Buvo naudinga
Tadas

Sveiki. Su žmona esame abu iki 35 metų, turime du vaikus, norime pirkti pirmą būstą (nesame turėję jokio NT nei vienas). Objektas teritorijoje, kur parama (jaunoms šeimoms regionuose) teoriškai įmanoma. Na pinigėliai šiems metams lyg ir pasibaigė pagal prašymų skaičių ir skirtą sumą. Atsakymą dėl galimybės gauti paramą mes turbūt dar galime gauti ir su pardavėju galima tartis, kad lukteltų tas dvi savaites. Banke - davė suprast, kad paskolą gauti galime. Pora niuansų ir su tuo susijusių klausimų: 1. Namas nėra 100% baigtas (76%), banko darbuotoja sakė tai kliūtis gauti paramą. Nieko panašaus internete neradau. Ar tai tiesa? 2. Jei šiemet mes paramos negalim gauti, nes eilėje esame tikrai per toli, tai ar tas atsakymas dėl kriterijų atitikimo ir buvimas "eilėje" turi kokią nors prasmę? Ar tokiu atveju lengvatinio kredito sutartis sudaroma ir bankas lauks savo pinigėlių iš valstybės? Tas lyg ir turėtų būti padaryta per 4 mėn remiantis straipsniais internete, bet tai nebeįmanoma. Žodžiu ar šiemet nepatekdami į sąrašą tų, kuriems bus suteikta parama mes praktiškai prarandam galimybę ją gauti ar yra prasmė buvimo eilėje ir teoriškai po 3jų metų gausim paramą ir sumažės įsiskolinimas? Būti eilėje ir laukti 3 metus, kad nupirkti kiek juokingas scenarijus, joks normalus pardavėjas tiek nelauks, tai nebent iš giminių pirkdami pasišildys apsukresni sulaukę eilės.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tadai, dėkui už klausimą. Taip, būsto pirkimas su parama privalo būti 100% baigtumo. O dėl paramos gavimo, kai gaunate pranešimą ir ateina Jūsų eilė, tik tuomet turite vykti į banką ir sudaryti kredito sutartį. Jeigu tai atliksite anksčiau, paramos negausite. Taip, scenarijus nelogiškas ir šitas visas paskatos reikalas yra neišdirbtas ir sudaro daug neaiškumų ir nepatogumų.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų