Sklypo pirkimas

Sklypo pirkimas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „sklypo pirkimas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Antanas

Sveiki. Planuojame nusipirkti patys sklypą ir statytis namą už savus pinigus ir įkeisti turta tada bankui ir įsirengti vidų su visais baldais norime su paskola. Jeigu imsim paskolą namo įrengimui ar mes gausime tuos pinigus į rankas ar yra kažkokia kita tvarka?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Božena

Laba diena, planuojame pirkti namą, bet žemės sklypas neišpirktas iš Valstybės. Pardavėjai atliko geodezinius matavimus, bet žemės sklypo taip ir neišpirko, o nuomavo iš Valstybės. Ar bankas suteiks paskolą tokio namo pirkimui?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Agata

Sveiki, ar tiesa, kad bankas gali duoti paskolą sklypo pirkimui, jei tam sklypui yra išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir yra parengtas namo statybos projektas. Domintų ne vartojimo paskola, o būsto statybai. Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Agata, dėkui už klausimą. Priklauso nuo banko, projekto, situacijos. Tačiau dažniau bankai sako neigiamą atsakymą, nes nėra ką įkeisti ir prašo pastatyti su nustatyti baigtumu bent dėžutę.

+5Buvo naudinga
Irina

Sveiki. Už sutaupytus pinigus nusipirkome sklypą ir jau baigiame dėžutę. Bet visgi, kas turima omenyje dėžutė? Pamatai sienos ir stogas (be skardos) ar tai jau dėžutė? Iš viso įdėta apie 32 tūkst. Namo sąmata apie 120 tūkst., ar realu gauti banko paskola 80-90 tūkst? Pajamos per mėn. Virš 2100 eur, jokių kitų bankui įsiskolinimų neturime. (šeima iš 3 asmenų).

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Irina, dėkui už klausimą. Dėžutė, kuri tinkama bankams turėtų būti su 35-65% baigtumu (priklauso nuo banko ar unijos). Tačiau kiekvienu atveju gali būti individualiai. Gali būti atvejų, kai bus finansuojamas ir sklypo pirkimas ir namo statybos (unijose), o gali būti ir atvejų, kai reikės 60% baigtumo. Reikia eiti į bankus, pateikti projektą, pateikti savo situaciją (pajamas) ir laukti bankų pasiūlymų.

+4Buvo naudinga
Asta

Laba diena, Su vyru norėtume imti paskolą sklypo pirkimui, pradinį įnašą 20 proc. sklypo vertės jau turime. Sklypą radome mūsų norimoje gyvenvietėje, tinkamos paskirties, labai gera kaina ir geroje vietoje (t.y. mūsų svajonių sklypas, kurio kito tokio pačio galime ir neberasti), todėl nesinori ilgiau laukti, pakol susitaupysime didesnę sumą namo statybų pradžiai. Ar galimas toks sklypo pirkimas imant būsto paskolą? Nusipirkus sklypą, toliau taupytume namo statybos pradžiai. Ar kreipiantis į banką dėl paskolos sklypui jau reikia turėti norimo namo projektą ir darbų sąmatą? Ar bankas nustato terminus kiek laiko galime taupyti pradiniams namo statybos darbams, kuriuos jau galėtų atvykti įvertinti turto vertintojas, t.y. ar bankas griežtai nustato per kiek laiko turi būti pradėtas ir baigtas statyti namas?

Atsakyti
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Asta, sunku spręsti apie situaciją, nežinant aplinkybių, t.y. kokia yra planuojamo įsigyti sklypo vertė, kokiai sumai ją įvertintų vertintojai. Nežinant šių aplinkybių galiu pakomentuoti tik abstrakčiai. Jeigu nėra statybų leidimo ir namo projekto, bankai nefinansuoja 80 proc. sklypo vertės, maksimaliai gali finansuoti 50-60 proc. vertės. Didesnę dalį vertės galėtų finansuoti kredito unijos, bet jų taikomos palūkanos yra didesnės (4-5 proc.). Bankai šiuo metu statybų paskolas finansuoja už 1,6-2 proc. Jeigu įsigysite sklypą be statybų leidimo, tai įsipareigoti neprivalėsite, o jeigu imsite kaip statybų paskolą, tuomet per 24 mėn. turėsite įsipareigoti pastatyti ir 100 proc. priduoti namą.

+10Buvo naudinga
Ieva

Laba diena. Planuojame imti būsto paskolą namo statybai. Buvome pradinėje konsultacijoje dėl namo pirkimo, pagal pajamas paskolą gautumėme, tačiau noriu paklausti kaip vyksta paskolos gavimas STATYBAI. Situacija: turime savo sklypą, esame nusprendė dėl projekto, preliminari namo sąmata (dėžutės) ~35 tūks. Eur. Pradiniam įnašui turime 10 tūkst. Eur. Ar išmokama paskola dalimis? Kaip mokamas įnašas? Ar kiekvieną kartą vis po įnašą reikia daryti?

Atsakyti
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Ieva, ačiū už klausimą. Namo statybos yra sudėtingas procesas, jis susideda iš tokių etapų:

  1. Kadangi jau turite sklypą, tai pirmiausia reikia surinkti visus bankui reikalingus dokumentus (pajamas, statybų leidimus, statybų sąmatą, žemės sklypo vertinimą) ir tuomet eiti į banką. Banko (rekomenduoju) prašyti maksimalios sumos, kuri priklauso nuo namo sąmatos, NT vertinimo (bankas suteikia 70 -85 proc. vertės, priklauso nuo situacijos ir nuo banko).
  2. Rekomenduoju kuo mažiau naudoti nuosavų lėšų, naudotis banko suteiktais pinigais, savus pasilikti nenumatytiems atvejams. Jeigu bankas suteiks didesnę sumą nei bus reikalinga, ją galėsite grąžinti, už tai palūkanų mokėti nereikės.
  3. Pinigai banke išmokami dalimis, pagal tuo metu esantį statybų baigtumą, kiekvieną kartą iš naujo atliekant vertinimą.

Pvz. bankas Jums patvirtino 80.000 Eur paskolą, pirmiausia bus išmokama suma pagal sklypo (nelygu kokia sklypo vertė, gali reikėti iš savų lėšų statyti ir pamatus) vertę. Suteikiama iki 80 proc. tuo metu esamos NT vertės (pvz.jei sklypo (ir pamatų) vertė 20.000 Eur, bankas išmokės 16.000 Eur).

Tuomet 16.000 Eur skiriate namo statyboms, kai pinigus panaudojate vėl atliekate turto vertinimą (tarkim vertė jau siekia 50.000 Eur) ir kreipiatės į banką. Jums išmokama 80 proc. suma nuo skirtumo (nuo 30.000 Eur skirtumas sudarytų 24.000 Eur) ir t.t., kol bus išmokama visa suma. Jeigu namo vertė sieks 100.000 Eur, galėsite gauti visą - 80.000 Eur sumą. Bankui kiekvieną kartą įnašų daryti nereikia, savo turimus pinigus naudosite statybose, o tai bankas matys per NT vertinimą.

+52Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų