Sklypas

Sklypas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „sklypas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Renata

Laba diena. Turime 60 arų namų valdos sklypą kurio vidutinė rinkos vertė apie 40000€ plius 9ha žemės ūkio paskirties. Turime leidima statyboms, norėtume gauti paskola namo statybai. Kaip yra su pradinių inašų ar kaip pradinis inašas bus užskaitytas namo baigtumas iki tam tikro % ar vistik reikia turėti tarkim 15% grinais plius namas butu pastatytas iki banko reikalaujamo baigtumo %. Žinau kad bankai statyboms paskolą išduoda dalimis ir kiekviena karta reikia pateikti turto vertinimą norint gauti paskolą, ar pats sklypas bus įtrauktas į bendra turto vertę ar bus vertinamas tik statomas namas? Ar turint kelis sklypus galėtume pretenduoti į valstybės mokama subsidiją jaunoms šeimoms? Esame abu 32 metu amžiaus ir turime du vaikus.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Renata, dėkui už klausimus. Statant namą pradinio įnašo bankui pačiam nereikės mokėti, bet reikės turėti savų pinigų. Vis pirma, turėsite savais pinigais pasistatyti dėžutę 40-50% baigtumą, o jau tada banko prašyti paskolos. Nuo pastatytos dėžutės vertės, bankas finansuos 80% ir Jūs turėsite kuo daugiau pakelti vertę, tada kai pakelsite vertę, vėl vertinate iš naujo ir vėl bankas finansuoja nuo jau naujos sumos atėmus pradinę sumą 80%, ir t.t., tol kol pasieksite 100%. Bus skaičiuojama bendra vertė, su sklypu.

Dėl paramos būstui, galite pretenduoti, šiuo metu galioja dvi paramos:

+3Buvo naudinga
Liutauras

Labas, noriu paklausti ar galima pirkti sklypą Panevėžio r. Kad jis priklausytų dviem žmonėms?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Liutaurai, dėkui už klausimą. Taip, galima.

+3Buvo naudinga
Marius

Sveiki, Ar norint gauti būsto paskolai, galima įkeisti kitą nekilnojamą turtą vietoj pradinio įnašo? Pvz. Reikalingas pradinis inasas 10000-14000Eur. Turimas NT - Sklypas, vertė įvertinta 18000eur. Sklypas toje pačioje kaiminystėje kaip norimas įsigyti namas. Gal tai pat galimas sklypo įkeitimas, su terminu jį parduoti ir taip padengti prad. įnaša? Labai lauksiu Jūsų atsakymų. Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Povilas

Galima tik vienu atveju. Jaigu užstatyta turta isipareigosite parduoti per metus laiko.

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mariau, dėkui už klausimą. Pradinis įnašas perkant būstą turėtų būti įnešamas grynais, sutaupytais pinigais. Tačiau jeigu yra įsipareigojimas parduoti turtą, galbūt ir tiktų - priklausys nuo banko. Bet taip pat nesu tikras ar sklypas kaip įkeičiamas turtas tiks. Bankai pasakys. Pasidalinkite informacija, kai žinosite

+3Buvo naudinga
Andrius

Sveiki. Ar reikia banko leidimo (hipoteka namui ir sklypui) statyti sandėliuką (apie 20kv.m karkasinis) su gręžtiniais pamatais sklype?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Jeigu namas ir sklypas yra banko, tuomet manau, kad reikia.

+3Buvo naudinga
Dainora

Laba diena, su vyru planuojame pirkti sklypą. Klausimas tas, ar bankas duotų pilną paskolą namo statybai be pradinio įnašo? Tarkim turime sklypą įsigyję pilna kaina ir norime, kad įmonė pastatytų namą. Ar bankas duotų tokiu atveju pilną reikalingą paskolą?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dainora, dėkui už klausimą. Kadangi bankui neturėtumėte ką įkeisti, tai turėsite pasistatyti 40-50% baigtumo savomis lėšomis, o po to kreiptis į bankus dėl paskolos. Nebent kalbėtis su kredito unijomis, kurios finansuoja lengviau, bet prastesnėmis sąlygomis.

+3Buvo naudinga
Alex

Sveiki. Turime sklypą ar užtenka tik pasistatyti pamatus, kad gauti iš banko paskolą ar pilnai turi stovėti už savo pinigus dežutė?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Alex, dėkui už klausimą. Priklauso nuo to, kur imsite būsto paskolą. Tačiau pagrindiniuose bankuose reikės 40-50% baigtumo savomis lėšomis, o jau tada galite įkeisti turtą ir gauti nuo įkeisto turto apie 80% finansavimą iš banko.

+3Buvo naudinga
Marija

Sveiki, Ar galima pretenduoti į subsidiją jaunoms šeimoms regionuose, jei sklypas (sodų bendrija) kuriame būtų statomas būstas nuosavybės teise priklauso tėvams.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Marija, dėkui už klausimą. Norint gauti paramą, visas turtas turi priklausyti Jums.

+3Buvo naudinga
Laura

Laba diena, norėjau paklausti. Turiu nusipirkus sklypą ir pasidariusi pamatus. Noriu tolesnei statybai imti paskolą. Šeimos pajamos apie 1100 eurų. Ar bankai suteikia paskolas nuo pamatų. Ir jei suteikia tai kaip su paskolos mokėjimu. Ar reikia mokėti nuo tos dienos kai tik gauni kažkiek pinigų namo statybai?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Laura, dėkui už klausimą. Visi klausimai, kuriuos uždavėte priklausys nuo banko, kurį pasirinksite ir kaip bus įvertinta Jūsų situacija. Šiaip, vien pamatų gali ir neužtekti, nes gali būti per maža pradinė vertė, todėl bankai prašo bent 40-50% baigtumo - bet pasikartoju, priklausys nuo situacijos. Įmokos mokamos nuo to laikotarpio, kai paimate kreditą, nebent pasirinksite būsto paskolos mokėjimo atidėjimą.

+3Buvo naudinga
Saulius

Sveiki, Turiu kelis įdomesnius klausimus. Pats gyvenu užsienyje daug metų, o Lietuvoje yra likęs mamos paveldėtas turtas t.y. namas ir keli žemės sklypai. Namo nuosavybės ir žemės dokumentai 100% sutvarkyti 2018m. Žemė nuomojama. Namas be kokių įsiskolinimų, bet reikalingas kapitalinis remontas. Klausimai 1. Ar įmanoma imti paskola įkeięiant namą jo remontui su tikslu renovavus jį parduoti? 2. Gavus paskolą yra gaunama iš banko tam tikra suma į saskaitą ar bankas dalimis finansuoja? 3. Ar remonto darbus gali atlikti privatus asmuo ar būtina įmonė, kuri faktūruotų darbus bei medžiagas? Namo vertė dabar neviršyja 25000€, Bet po remonto jo vertė turetų būti apie 100 000€. Jei gerai suprantu bankas max galėtų duoti tik iki 20000€ Tikiuos viską aiškiai parašiau.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sauliau, dėkui už klausimą. Manau, kad įmanoma, tačiau priklausys nuo pačios Jūsų situacijos, turto vertės, reikiamos sumos, turto likvidumo. Atsakau:

  1. Galbūt ir įmanoma, sąlygos priklausys nuo banko. Galbūt bus naudinga informacija: būsto paskolos, pajamas gaunantiems užsienio valiuta. Čia galbūt labiau net tiktų vartojimo paskola įkeičiant turtą.
  2. Taip, jeigu bankas sutiktų išduoti paskolą pagal formulę, kad 80% finansuoja, tai maksimaliai gautumėte 20 tūkst. eurų. Pakėlus vertę, vėl galėtumėte vėl skolintis 80%, pakeliate vertę, vėl skolinatės ir t.t. Bet tam turi būti rimtas projektas ir pagrindimas. Atminkite, kad jeigu tai namas, kuris yra nelikvidus, t.y. jeigu jį už tuos 25 tūkst. eurų reikėtų pardavinėti kokius 5 metus, nes nėra patraukli vieta ir pan., tai bankas apskritai nefinansuos. Bet jeigu turite neeilinių sugebėjimų už 20 tūkst. eurų pakelti turto vertę iki 100 tūkst., tuomet net neverta skolintis iš banko, o tuo labiau įkeitinėti turto.

Visos situacijos yra individualios ir kiekvienu atveju bus skirtingai. Todėl kreipkitės į bankus ir pasikalbėkite.

+3Buvo naudinga
Audrius

Sveiki. Esu dirbantis VŠĮ įstaigoje į rankas gaunu 900eu norėčiau imti paskola su vieno iš tėvų pagalba (bendra skolininku - laiduotoju) įsigijimui žemės sklypui ir jame pastatyti pamatus užgautus pinigus. Ar pradinio įnašo vis tiek reikės? Ar galima butu po to viską užstatyti bankui, kad įvertinus viską gaučiau pinigų sienų statyboms ir po to vėl viską užstatyti, kad gaučiau pinigų namo stogui uždengimui? Ir viska užstatyti bankui, kad galėčiau pasidaryti lauko ir vidaus apdailą. Ačiū už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Audriau, dėkui už klausimą. Norint statyti namą ir gauti paskolą jam, Jums reikės savomis lėšomis nusipirkti sklypą ir pasistatyti pamatus, kad siektų apie 40-50% baigtumas. Su tokiu baigtumu galėsite gauti paskolą statyboms. Atminkite, kai imate būsto paskolą Jūs bet kokiu atveju užstatote savo būstą, dėl to bankai ir skolina, nes turi kažko vertą garantą. Ir taip, Jūs galite skolintis dalimis, tačiau nuo situacijos, nuo projekto ir kitų aspektų priklausys sąlygos.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų