Sklypas

Sklypas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „sklypas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Arnas

Sveiki, pradėtas statyti namas, sklypas, pamatai, sienos, stogas už savus pinigus. Turime 4 kambarių butą, garažą. Jokių kitų paskolų ar įsipareigojimų bankams neturim. Norime gauti paskolą tolimesniai namo statybai, ar bus reikalingas koks pradinis įnašas ar užteks nekilnojamo turto kurį turime? Šeimos pajamos apie 2000 eurų.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Arnai, dėkui už klausimą. Reikės pradinio įnašo, jis priklausys nuo namo statybos finansavimo modelio. Finansuos etapais, dalimis arba visą sumą iš karto. Skirtingi bankai gali taikyti skirtingus finansavimo modelius, tad kreipkitės į bankus dėl tikslaus pasiūlymo.

+3Buvo naudinga
Andrius

Sveiki, pas mane šiek tiek sudėtingesnis klausimas. Turim tokią situaciją: žmonos tėvas turi namą Vilniuje ir prie namo yra 3 arų sklypas, kuriame mums siūlo dasistatyt namą ir apjungt su jo esamu namu ir 2 aukštų, kurį mums atiduotu, nes pats gyvena 1 aukšte, 2 aukšto nenauduoja. Jis norėjo padovanot 2 aukštą dukrai (mano žmonai), kad mes turėtumėm bendrą savo turtą ir galėtumėm paimt paskolą, bet bankai atmetė šitą variantą, kadangi 1 įėjimas į namą, dovanojimo atveju notaras uždeda uzurfruktą ir jokie bankai neduoda paskolų. Yra dar variantas, kad tėvas perrašo dukrai žemės sklypą 3arų, kuris prie namų, ar tokiu atveju bankai duos paskola namo rekonstrukcijai? Ar reikėtų kreiptis į unijas? Taip pat bankas atmetė ir tokį variantą, kad tėvas užstatytų savo esamą turtą ir aš savo vardu paimčiau paskolą rekonstrukcijai, kadangi tėvui jau 57 metai. Yra galimybė įsikurti nuosavam būste, bet matau, kad reikia praeit kryžiaus kelius, kad kažką pasiekti. Nezinau kokie dar galėtų būti variantai.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimus. Na, bankai nefinansuos statybos projektų, kai Jums žemė nepriklauso, o norite gauti paskolą namo statyboms. Jeigu perrašo žemę, tai tik toje vietoje kur yra žemė, Jūs galite statyti savo būstą ir bandyti gauti paskolą statyboms. Nelabai suprantu kodėl norite statyti naują namą ir jį traktuoti kaip rekonstrukciją.

Yra keli variantai: tėvas perrašo dalį sklypo ir statotės ten namą su paskola arba tėvas perrašo Jums visą namą su sklypu ir bandote gauti paskolą įkeisdami turimą turtą. Gal taip gautųsi?

+3Buvo naudinga
Giedrius

Sveiki. Turime nuosavą butą. Šeimą sudaro trys asmenys, mažiausiam 3 metai. Mėnesinės pajamos į rankas 1500 eurų. Jokių įsiskolinimų bankams neturime. Taigi, ar galima kreiptis į banką ir tikėtis gauti paskolą naujo namo statybai turint tik sklypą ir kaip pradinį įnašą įkeisti surenovuotą butą?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Giedriau, dėkui už klausimą. Teoriškai galite, bet standartinė procedūra turėtų būti tokia, kad reikėtų pasistatyti ant turimo sklypo bent dėžutę ir tada kreiptis į banką dėl namo statybų. Pradinis įnašas būtų reikalingas.

+3Buvo naudinga
Skaistė

Sveiki, esame jauna šeima (30 metų) su vienu vaiku. Tėvai leido sklype statytis namą (sklypas ne mūsų). Norėtumėme paimti paskolą, bet pradinio įnašo neturime. Tėvai galėtų užstatyti sklypą (turi dar vieną), arba 2 sklypus (kiti tėvai irgi turi sklypą). Kokios mūsų galimybės paskolai neturint pradinio įnašo? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Skaiste, dėkui už klausimą. Na vistiek, žemė ant kurios statysite namą turi priklausyti Jums, o ne kažkam kitam. Pradinis įnašas turi būti grynais pinigais. Beje, iki paskolos gavimo dar reikės pastatyti dėžutę, norint gauti namo statybos paskolą.

+4Buvo naudinga
Rimvydas

Sveiki, su žmona nusižiūrėjom sklypą namo statybai. Ir norėtume sužinoti ar galima gauti paskolą tik sklypui įsigyti?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rimvydai, dėkui už klausimą. Bankai būsto paskolų neišduoda sklypo pirkimui, tačiau galėtumėte pabandyti kreiptis į unijas, kitu atveju reiktų imti vartojimo paskolą už didesnes palūkanas.

+3Buvo naudinga
Domas

Sveiki, koks yra procesas gauti paskolą namo statybai pradėti. Nėra nei sklypo nei pamatų, ar išvis įmanomas toks variantas? Kitas variantas, yra sklypas, nėra pamatų? Arba papraščiau, ar įmanoma gauti paskolą nami statybai nuo 0, ar turi buti privalomas užbaigtumas? Esame šeima, 2 1, pajamos į rankas sudėjus apir 1500e mėn. Įsipareigojimai apie 120e mėn. Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Domai, dėkui už klausimą. Turite nusipirkti savomis lėšomis ar su vartojimo paskola ar su paskola iš kredito unijos sklypą ir pastatyti dėžutę, o paskui jau galėsite imti būsto paskolą arba refinansuoti turimą paskolą banke. Bankai būsto paskolų, jeigu neturite sklypo ir pastatytos dėžutės nefinansuoja. Taigi, reikia pasirinkti tinkamą būdą ir pradėti procesą.

+3Buvo naudinga
Jonas

Sveiki, Norėčiau paklausti ar įmanoma gauti nevartojamą paskolą, bet būsto paskolą pirkti sklypui ir statybos namui iki 300000 eur.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jonai, dėkui už klausimą. Neįmanoma. Sklypo pirkimui būsto paskolų neišdavinėja. Galite gauti tik namo statybai turint sklypą ir dalį pastatyto namo.

+3Buvo naudinga
Aistė

Sveiki, Turime nuosavą sklypą ir 24 000 eur. grynais. 2019 m. vasarą norime pradėti statyti namą. Klausimas, ar pinigus geriau pasilikti kaip paskolos pradinį įnašą, ar už tuos pinigus pastatyti namo dėžutę ir po to įkeisti bankui? Ačiū už atsakymą

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aiste, dėkui už klausimą. Pasitarkite su banku iki kokio lygio pagal projektą Jums reikės pasistatyti dėžutę, kad bankas finansuotų namo statybas. Be dėžutės, būsto paskolos negausite, reikės nustatyto baigtumo lygio. Po to, kai bankas finansuos reikės taip pat ir pradinio įnašo.

+3Buvo naudinga
Gintare

Sveiki. Aš turiu sklypą ant kurio planuojame statytis namą. Su draugu nesame susituokę. Pusę namo sumos t.y iki langų viską pastatau aš, o likusią dalį jis ima paskolą. Klausimas ar jam gavus paskolą ir mums išsiskyrus viskas priklausys per pusę? O norint susituokti reikės vedybinės sutarties?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gintare, dėkui už klausimą. Norint susituokti nereikia vedybinės sutarties, reikia tiesiog pasitikėti vienas kitu arba nesituokti. Viską galima įforminti sutartyse, tačiau kai atsiranda bankas ir paskola, tuomet norint gauti paskolą reikia įkeisti tą visą turtą. Tad, kai įkeitinėsite turtą bankui, turės būti nurodyti turto savininkai.

+3Buvo naudinga
Audrius

Sveiki, Susidūriau su tokia problema: Reikalinga paskola sodo namo statybos baigimui. Nuo 2001 metu dirbu Airijoje. Sodo namas statomas Dvarčionių sodu bendrijoje, Vilniuje. Šiai dienai baigtumas 76 proc. Turtas įvertintas (sklypas, ūkinis ir nebaigtas statyti namas) 65000e. Prašome 35000e paskolos dešimčiai metų. Bet...12 metų pradirbęs vienoje vietoje, prieš pusę metų perėjau į geriau apmokamą darbą, žinodamas, kad teks imti paskolą. Turiu algalapius ir banko išrašus už metus laiko. Bet...atėjus "gyvai" tartis į Luminor ir į SwedBank, buvau iš karto "atmestas", nes nesu pradirbęs metų laiko vienoje darbovietėje. Mano manymu, darbuotojos irgi pritaria, jog yra neteisinga, bet nieko negali padėti, tokie įstatymai. Užstatome turto dvigubai daugiau ir jo vertė tik kils, nes dar kažka tai padarome savo lėšomis. Taip išeina kažkas pradirbęs tik metus, gautu paskola, o aš tiek metų dirbdamas, galiu tik pasvajoti apie nuosavą namuką ir grįžimą į Lietuvą? Būsiu labai dėkingas, jei pasiūlysite kokią tai išeitį. Pagarbiai Audrius

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Audriau, dėkui už klausimą. Taip, deja bankai reikalauja stažo ypač dirbantiems užsienyje. Bandykite kreiptis į kitus bankus ir kredito unijas.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2018 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų