Skyrybos

Skyrybos. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „skyrybos“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Odeta

Sveiki, norėjau pasiteirauti, šiuo metu su vyru žadam išsiskirti, vyras dirba, aš šiuo metu nedirbu, turim 1.5 metu mergaite, turime pasiėmė būsto paskolą santuokoje. Kaip teismas skirs būsto paskolą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Odeta, dėkui už klausimą. Turtas priklauso lygiomis dalimis Jums abiems. Paprasčiausia yra turtą parduoti. Tačiau gali būti įvairiai ir teismas traktuoti įvairiai situaciją. Reikia jau žiūrėti kas per situacija pas jus. Kreipkitės į advokatą/teisininką, kad išnagrinėtų esamą situaciją.

+3Buvo naudinga
Vilma

Sveiki, norėjau paklausti, jeigu šeima įsigyja būstą, tiksliau jaunoms šeimos subsidija ir šeima išsiskiria, tai kas buna su būstu? Kažkuris iš sutuoktiniu gyvena ir toliau moka paskola ar kažkaip kitaip viskas vyksta ?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vilma, dėkui už klausimą. Reikėtų vadovautis šiuo įstatymo punktu:

„Tuo atveju, kai valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito gavėjas, kuriam suteikta subsidija valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti, gautą valstybės iš dalies kompensuojamą būsto kreditą grąžina kredito davėjui anksčiau kaip per 5 metus arba už šį kreditą įsigytą būstą per pirmuosius 5 metus nuo kreditavimo sutarties sudarymo dienos perleidžia kito asmens nuosavybėn, sutartyje dėl valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito teikimo (subsidijų finansavimo) tvarkos nustatyta tvarka iš kredito gavėjo išieškoma valstybės suteikta subsidija ir išieškota subsidijos suma pervedama į valstybės biudžetą.”

5 metus nuo sutarties pasirašymo geriau būtų nekeisti sutarties ar savininko, norint neprarasti subsidijos.

+3Buvo naudinga
Jurgita

Sveiki, skiriamės su vyru. Bendro nekilnojamo turto neturėjome. Planuoju imti būsto paskolą jaunoms šeimoms, bet kyla klausimas kaip bus skaičiuojamos: mano pajamos ar tik po skyrybų fakto įsiteisėjimo ,ar tai įtakos neturi ir skaičiuos 6-12 mėn.? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jurgita, dėkui už klausimą. Turėtų būti skaičiuojama po skyrybų. Kol neišsiskirsite bus skaičiuojamos Jūsų abiejų pajamos. Taip pat, norint gauti paramą, turite turėti bent vieną vaiką.

+3Buvo naudinga
Dainora

Prieš 15m ėmėm kreditą iš banko namo statybai. Teko įkeisti bankui turėtą butą ir žemės sklypą. Su vyru išsiskyrėm. Jam atiteko namas ir paskolos mokėjimas, man -įkeistas bankui butas. Dabar jis tą namą pardavinėja. Ar jį pardavus bankas nuims buto įkeitìmą, ar pati turiu imtis kažkokių veiksmų? Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dainora, dėkui už klausimą. Na, reikia derintis ar užteks namo vertės padengti paskolą ir pan. Turėtumėte bent iš dalies dalyvauti procese, nes paskolą ėmėte abu. Rekomenduoju žinoti viską parduodant būstą.

+3Buvo naudinga
agne

Sveiki, noriu skirtis su antra puse, bet turime paskolą už namą, įgyta santuokoje. Namas užrašytas per pusę abiems. Vaikų neturime. Perimti antros pusės paskolos dalį galimybių nėra man, parduoti namą ir gražinti paskolą taippogi neišeina (negaunama tokia kaina, kad padengti paskolą būtų galima) o gyventi kartu po skyrybų tikrai neišeis. Kokios galimybės man lieka?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Agne, dėkui už klausimą. Na, jeigu galimybės leidžia ir turite kur gyventi, galite nuomoti namą, o pajamas gautas už nuomą pasidalinti ir kaupti paskolos grąžinimui. Kitų variantų nelabai sugalvoju. Nebent vyras perimtų paskolą vienas, jeigu jo galimybės tai leidžia, o su banku būtų persirašoma sutartis ir paskolos gavėjas liktų tik vyras.

+3Buvo naudinga
Irena

Sveiki, aš su draugu gyvename du metus kartu, per ta laiką jis savo vardu paėmė tris paskolas t.y du butus, ir plius mašina. Aš investavau į remontus ir buitinę techniką, taip pat moku komunalinius mokesčius, o jis paskolas moka. Ketiname susituokti. Kaip būtų skyrybų atveju, ar atsiradus pvz: vaikeliui, tiesa, jei pasirašytumėm priešvedybinę sutartį dalintis per puse, kaip į tai pažiūrėtų, bankai, o jei nepasirašom aš kaip suprantu tampu bendraskolininke, o ne bendrasavininke. Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Irena, dėkui už klausimą. Jeigu draugas ėmė paskolas savo vardu, tai turtas yra banko ir draugo, bet Jūs nepretenduojate į turtą nors ir mokate mokesčius ar pirkote buitinę techniką. Norint, kad turtas Jums priklausytų, reikia persirašyti sutartį su banku ir kad bankas sutiktų įtraukti Jus į bendraskolius. Dabartinė situacija yra tokia, kad prieš santuoką įgytas turtas priklauso Jūsų draugui.

+3Buvo naudinga
Elena

Laba diena, Su bendraskoliu esame prieš pusę metų paėmę paskolą butui. Imant paskolą pradinį įnašą mokėjau aš, tačiau to niekur oficialiai nefiksavome, kaip įrodymus turiu tik bankinius pavedimus. Supratome, kad kartu gyventi negalime, nesutariame ir dėl paskolos dalybų (jis nori pasilikti butą, bet man siūlo sumokėti mažesnę dalį pinigų, kuri manęs netenkina, o parduoti nesutinka). Ar yra kitas kelias be teismo?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Elena, dėkui už klausimą. Butas lygiomis teisėmis priklauso Jums abiems, tad teisiškai yra taip, kaip sutartyje nurodyta. Geriausiai susitarti gražiuoju, teismas paskutiniu atveju.

+3Buvo naudinga
Viktorija

Vyras yra paėmęs paskolą 10 metų savo vardu, aš esu laiduotoja. Skyrybų atveju ar galiu perimti paskolą 30-35 metams (man 34) ir nuosavybę savo vardu. Paskola būstui įsigyti kurios nuosavybės teisė turėjo atitekti mažamečiui vaikui. Dėl to sutikau laiduoti, dabar nuosavybę žada perduot tik po mirties kaip palikimą. Ar galiu tuo vadovautis, kad apgaule tapau laiduotojas? Nt verte 108000.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Viktorija, dėkui už klausimą. Reikia draugiškai tartis su vyru ir gauti banko leidimą bei išsiaiškinti realias galimybes. Jeigu manote, kad esate apgauta, tai vienintelis būdas yra teismas.

+3Buvo naudinga
Renald

Sveiki, pasiimėme su drauge paskolą kaip bendraskolininkai ir pirkome butą. Notariškai patvirtinta, kad butas mums priklauso lygiomis dalimis t.y. po 1/2. Šiuo metu gavosi taip, kad mes skiriamės ir reikia išspręsti turtinius klausimus. Ji nesutinka man parduoti savo dalies? Mano pajamos pakankamos periimti visa kredito suma. Klausimas ar as turiu pirmumo teise isigyti jos dali turto? Ir kas turetu ivertinti kaina, nes pagal jos norus dalies kaina neatitinka realybes.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Renald, dėkui už klausimą. Parduoti galima tik sutinkant abiems pusėms ir bankui, todėl šiuo atveju jeigu nesutinka kita pusė parduoti NT, ji gali sakyti kainą tokią, kokią nori. Taip pat ir draugė savo dalies negalės perduoti be Jūsų ir banko, todėl pirmumo tik Jums. Čia taip pat yra svarbu ir banko sutikimas atlikti "pardavimą ar perdavimą". Yra sutartis ir pagal sutartį šis turtas priklauso Jums abiems. O šiaip įprastai, turto vertė yra nustatoma turto vertintojų.

+3Buvo naudinga
Jonas

Sveiki, Su drauge norime imti paskolą būsto įsigijimui kaip bendraskoliai. Klausimas ar abu bendraskoliai registruojami kaip būsto bendrasavininkiai? Ar gali būsto savininkas būti tik vienas iš bendraskolių? Jei tarkime nuspręsime išsiskirti su drauge kaip tuomet vyksta būsto padalinimas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jonai, dėkui už klausimą. Bendraskoliai būtų bendro būsto savininkai, bet realus būsto savininkas būtų bankas. Jeigu vyktų skyrybos, tuomet vienas iš bendraskolių turėtų išstoti iš tokio statuso su banko sutikimu. Taip pat, likęs bendraskolis turėtų turėti galimybę mokėti paskolą, būtų vertinamos pajamos ir kiti faktoriai iš naujo.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų