Skyrybos

Skyrybos. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „skyrybos“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Darjuš

Sveiki, ruošiamės skirtis su žmona. Sutarėm, kad pusę skirtumo žmonai atiduosiu ir namą pasiliksiu sau. Šiam momentui pilnos palūkanos mums yra 1.6%, bet reikės paskeisti sutartį ar pakeitus sutartį reikės moketi už sutarties keitimą ir palūkanos perskaičiuojamos iš naujo ir bus pagal tą dieną galiojančias bankę? Ar keisis asmeninė marža? Kiek žinau jos dabar yra daug didesnės naujiems klientams. Ačiū labai.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Darjuš, dėkui už klausimą. Reikia skaityti sutartį, kokios sąlygos yra numatytos tuomet, kai keičiate sutarties sąlygas. Taip, reikės keisti sutartį. Įkainiai skiriasi priklausomai nuo banko ir pasirašytos sutarties. Maržos dydis priklausys nuo derybų ir banko vertinimo bei galimybių.

+3Buvo naudinga
Rūta

Su vyru paėmę paskolą kotedžui, bet į jį įsikėliau viena ir viena moku paskolą. Jis pavedimu moka elementus vaikams. Skyrybų atveju kaip suprantu turtas dalinamas per pusę ir jam tenktų mokėt dalį paskolos ką jis atsisako daryt. Ar galimas koks notariškas susitarimas, kad aš ir toliau moku paskolą, o ją išmokėjus turtą jis įsipareigoja perrašyti man?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rūta, dėkui už klausimą. Jeigu sutartis yra ant Jūsų abiejų, tai ir turtas, kai išsimokėsite bus abiejų. Žinoma, kad vyktų teismai ir Jūs įrodytumėte, kad vyras nemokėjo paskolos, o mokėjote Jūs ir tikriausiai laimėtumėte. Tačiau rekomenduočiau kreiptis į banką dėl paskolos perrašymo, pasikonsultuokite su teisininkais kaip geriau padaryti Jūsų atveju.

+3Buvo naudinga
Rima

Laba diena. Gyvenom su draugu ir mano vaikais. Aš pasiėmiau paskolą savo vardu ir įsigijome butą. Su draugu po kurio laiko susituokėm. Pragyvenus dešimt metų, nutarėm skirtis. Ar gali vyras pretenduoti į tą butą?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rima, dėkui už klausimą. Teoriškai gali, jeigu įrodys, kad paskolos įmokas mokėjo jis ir žinoma daug kitų aplinkybių. Tačiau dažniausiai būna taip, kad viskas kas įgyta prieš santuoką, o ne santuokos metu yra Jūsų.

+3Buvo naudinga
Rita

Sveiki. Turime būsto kreditą, kuris priklauso lygiomis dalimis mums su vyru. Skyrybų atveju noriu persirašyti būsto kreditą sau (pajamų tikrai užtenka) ir vyrui sumokėti (kompensuoti) jo dalį, kurią įnešėme kaip pradinį įnašą. kaip suprantu, tam man reikės pasididinti patį būsto kreditą. Gal galite pakomentuoti, kaip šiuo atveju turėtų atrodyti būsto kredito" pasididinimo procedūra, kad: a) galėčiau kompensuoti vyru jo dalį (apie 35000): b) turtą persirašyčiau tik savo vardu. Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rita, dėkui už klausimą. Norėdami persirašyti būstą ir būsto kreditą tik ant savęs turėsite keisti būsto paskolos sutartį ir vadovautis sutartyje numatytomis sąlygomis. Taip pat bus reikalingas ir banko sutikimas ir patvirtinimas, kad Jūs pajėgi būsite įsipareigoti kreditui. Didinti būsto kreditą galėtumėte tuo atveju, jeigu būsto vertė bus pakankama jį padidinti. Dėl visos procedūros reikia kreiptis tiesiogiai į banką ir pasikonsultuoti koks būtų paprasčiausias variantas Jūsų atvejui, kadangi daugelis situacijų yra skirtingos.

+3Buvo naudinga
Klausimas

Sveiki, norime skirtis su žmona. Banke turime neišmokėtą paskolą mano vardu. Ar galima sudaryti sutartį kad turtas ir paskolos mokėjimai pereitų žmonai, o aš likčiau kaip laiduotojas. Banko atstovo paaiškinimu - sutarties pakeitimas reikš padidėjusias palūkanas. Kaip galima būtų išsiskirti, kad bankas nepablogintų kredito sąlygų?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Nelabai ir yra kitų galimybių. Norint skirtis ir keisti mokėjimus - reikės keisti sutartį. Tik nuo banko priklauso kokios banke sąlygos ir kokia sutartis pasirašyta.

+4Buvo naudinga
Dainius

Sveiki, pasiimėme su drauge paskolą kaip bendraskolininkai ir pirkome butą. Notariškai patvirtinta, kad butas mums priklauso lygiomis dalimis t.y. po 1/2. Šiuo metu gavosi taip, kad mes skiriamės ir reikia išspręsti turtinius klausimus. Ji sutinka palikti butą man. Ar pavyktų paimtą kreditą persirašyti mano vardu? Ir dar klausimas, manau, kad mano pajamų gali neužtekti mokėti visą kreditą, tai gal būtų įmanoma esamą bendraskolininkę pakeisti į kitus bendraskolininkus t.y. mano tėvus. Ačiū už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dainiau, dėkui už klausimą. Na, čia klausimas skirtas tik bankui ir reikia vertinti Jūsų situaciją ir galimybes. Reikia tartis su banku tiesiogiai dėl galimybės koreaguoti sutartį.

+4Buvo naudinga
Aurimas

Sveiki, skiriamės su žmona ir turime pasiėmę paskolą butui. Vaikų neturime. Svarstome butą parduoti ir pelną bei pradinį įnašą pasidalinti lygiomis dalimis. Bet iš vieno žmogaus sužinojome, kad jeigu ji nenorėtų parduoti buto, o palikti man tai gali reikalauti sau kompensacijos lygios visos buto kainos pusei. T.y. jei pvz butas kainavo 100 tūkst., išmokėta paskolos dalis yra 30 tūkst., tai ji gali reikalauti kompensacijos kuri lygi (100-30)/2. Kas yra 35 tūkst. Ar tai tiesa? Ar jai visgi priklausytų tik pusė jau išmokėtos sumos (30/2), jei ji norėtų butą palikti man? Apskritai ar ji gali reikalauti neparduoti buto ir palikti man ir tokiu būdu reikalauti kompensacijos? Ar aš galiu nesutikti pasilikti buto ir parduoti, o likusius pinigus padengus kreditą pasidalinti po lygiai? Ar jeigu net ir pardavus butą, padengus kreditą ir pasidalinus, ji gali reikalauti viso buto kainos pusės, t.y. 50 tūkst. kaip kompensacijos? Ar kompensacija gali būti lygi tik pusei tos sumos kuri lieka padengus kreditą?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aurimai, dėkui už klausimą. Na, gali būti visaip, kaip tik susitarsite. Teoriškai, jai priklausytų 50% per santuoką sumokėtų įmokų dalis, jeigu lieka butas Jums. Tačiau žmona gali norėti daugiau, tai jos pasirinkimas. Jeigu susitarti nepavyksta, tuomet parduodate turtą ir pasidalinate lygiomis dalimis arba taip, kaip teismas ar Jūsų advokatai susitaria skyrybų atveju. Čia nėra tokio žmona gali, Jūs galite, viskas susitarimų klausimas. Taip pat, nepamirškite, kad turtas priklauso bankui ir su banku reikės persirašyti būsto paskolos sutartį, taip pat tikėtina, kad sąlygos keisis.

Praneškite kaip sekėsi, įdomu.

+3Buvo naudinga
Vita

Sveiki, kreipiuosi draugo vardu. Jis yra paskolos, kuri priklauso buvusiai žmonai, laiduotojas. Atsisakęs visų pretenzijų į laiduojamą turtą. Skyrybu metu, žodiniu sutarimu buvo sutarta, perrašyti sutartį ir "nuimti" jį nuo laidavimo per pusę metų, tačiau per 2 metus nieko panašaus neįvyko. Kokios laiduotojo galimybės inicijuoti sutarties perrašymą?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vita, dėkui už klausimą. Na, turi bankas ir buvusi žmona sutikti su šiuo prašymu, jeigu sutartyje nėra numatyta kitaip. Bankas gali nesutikti keisti sutarties, o jeigu keis, gali keistis sąlygos. Reikia kalbėtis visoms šalims ir spręsti problemą norint visiems.

+4Buvo naudinga
Oksana

Laba diena. Man 35m, šiuo metu yra tvarkomi skyrybų dokumentai, nuosavo turto neturiu (turėjo vyras), po skirybų planuoju kreiptis dėl būsto paskolos.(menesines pajamos /-850-900e, vienas vaikas) Klausimas: Ar yra kokia parama perkant būstą, pirmam įnašui ar panašiai? Kur reiktu kreiptis ir kada? Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Oksana, dėkui už klausimą. Parama būstui visoje Lietuvoje jau nebegaliotų, nes parama suteikiama tik tiems, kam dar nesuėjo 35 metai. Kita parama būstui, regionuose, galbūt ir būtų tinkama, tačiau nesu tikras ar tikrai suteiktų. Jums reikėtų užpildyti prašymą spis.lt svetainėje ir žiūrėti kokia situacija.

+3Buvo naudinga
Rasa

Laba diena, noriu pasiteirauti, turiu butą kurį noriu persirašyti ant savęs, su vyru išsiskyrėm ir jis sutinka perrašyt ant manęs, nes jam išmokėsiu kažkokią sumą už butą.. yra likus paskola kuria mokėsiu pati. Ar yra įmanoma persirašyti ant savęs tą butą, ar geriau perrašyti jį ant tėvų. Kiek minimaliai turiu uždirbti, kad leistų persirašyti ant savęs?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rasa, dėkui už klausimą. Be banko leidimo negalėsite persirašinėti. Visuose perrašymuose turės dalyvauti bankas, po perrašymo reikia žiūrėti kokios sąlygos bus. Derinkitės su banku.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų