Bendraskoliai

Bendraskoliai. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „bendraskoliai“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Bendraskoliais dažniausiai tampa bendrą ūkį vedantys asmenys – sutuoktiniai, kartu gyvenantys partneriai. Tačiau yra buvę ir išimtinių atvejų, kai bendraskoliais tapo asmenys, neturintys bendro ūkio.

Bendraskoliai yra ne tik solidariai atsakingi už kreditą, bet ir tampa įsigyto turto savininkais.

Kai klientas kreipiasi dėl būsto paskolos, kiekvieną atvejį bankas analizuoja ir vertina individualiai. Vertina kliento finansines galimybes, pajamų tvarumą, turimus kitus finansinius įsipareigojimus, kredito istoriją (ar klientas yra vėlavęs, vėluoja vykdyti įsipareigojimus), taip pat atsižvelgiama į prašomo kredito sumą ir terminą, nuosavų lėšų dalį, kt. ir pagal tai sprendžia, kokiomis sąlygomis ir kokio dydžio paskolą suteikti.

Taigi prieš priimant sprendimą dėl paskolos suteikimo, yra įvertinama labai daug kriterijų. Atvejai, kai dėl paskolos kreipiasi bendro ūkio nevedantys asmenys, yra dar individualesni – atsiranda papildomų veiksnių, į kuriuos turi atsižvelgti bankas.

Pavyzdžiui, būna atvejų, kai tėvai nori padėti savo vaikui įsigyti būstą ir tampa bendraskoliais (bendraskoliais tampa abu tėvai, išskyrus atvejus, kai jie yra išsiskyrę), tokiu atveju vertinamos ir jų gaunamos pajamos, įsipareigojimai ir kiti veiksniai, o būsto paskolos terminas ir kitos sąlygos taip pat nustatomos atsižvelgiant į visus bendraskolius ir jų finansinę situaciją. Vėliau, kai vaikų finansinė situacija leidžia jiems vieniems būti atsakingiems už paskolą (pavyzdžiui, auga pajamos, sukuriama šeima ir vyras ar žmona tampa bendraskoliu), tėvai gali išstoti iš bendraskolio prievolės.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Dainius

Sveiki, pasiimėme su drauge paskolą kaip bendraskolininkai ir pirkome butą. Notariškai patvirtinta, kad butas mums priklauso lygiomis dalimis t.y. po 1/2. Šiuo metu gavosi taip, kad mes skiriamės ir reikia išspręsti turtinius klausimus. Ji sutinka palikti butą man. Ar pavyktų paimtą kreditą persirašyti mano vardu? Ir dar klausimas, manau, kad mano pajamų gali neužtekti mokėti visą kreditą, tai gal būtų įmanoma esamą bendraskolininkę pakeisti į kitus bendraskolininkus t.y. mano tėvus. Ačiū už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dainiau, dėkui už klausimą. Na, čia klausimas skirtas tik bankui ir reikia vertinti Jūsų situaciją ir galimybes. Reikia tartis su banku tiesiogiai dėl galimybės koreaguoti sutartį.

+4Buvo naudinga
Rokas

Sveiki, planuoju imti paskolą su savo sužadėtine, norime imti paskolą kaip bendraskolininkai, tačiau iškilo klausimas jei aš dirbu Lietuvoje, o ji dirba užsienyje, kokius dokumentus reikia pateikti bankui iš sužadėtinės pusės ?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rokai, dėkui už klausimą. Reikės visų dokumentų susijusių su legalių pajamų gavimu ir jų stabilumo įrodymu, bankų išrašų ir pan. Pasiteiraukite banko konkrečiau, taip pat atminkite, kad bus svarbu kokia valiuta yra gaunamos pajamos, pagal tai gali mažėti pripažįstamų pajamų dydis. Kiekvienas bankas gali vertinti pagal skirtingus rizikos vertinimo kriterijus.

+3Buvo naudinga
Gabrielė

Laba diena, Ar įmanoma gauti paskolą būstui, kaip bendrasavininkams, asmenims , kai vienas iš asmenų dirba pagal terminuota darbo sutartį?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gabriele, dėkui už klausimą. Įmanoma, tačiau priklauso kas per situacija. Bankai vertina individualiai išnagrinėdami kiekvieną atvejį. Kreipkitės į bankus.

+3Buvo naudinga
Paulius

Sveiki, esu trečio kurso studentas, dirbu sezoninį darbą, per metus pajamos susijusios su darbo santykiais yra apie 5000 eurų, taip pat dar padeda tėvai. Tėvas valstybės tarnautojas ir gauna apie 900 eurų per mėnesį. turiu keletą klausimų dėl būsto paskolos: 1. Ar būtų įmanoma pasiimti būsto paskolą su bendraskoliu, ją iš esmės mokėčiau aš, tėvas tik padėtų nes jo pajamos stabilios. 2. Jei mano buvimas bendraskoliu yra negalimas, koks būtų geriausias variantas šioje situacijoje?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Pauliau, dėkui už klausimą. Reikia nuvykti į bankus su esama situacija ir pasiteirauti kaip galima būtų imti paskolą. Realus variantas, kad tėvas imtų paskolą, o Jūs naudotumėtės būstu. Kitas variantas, palaukite kol pradėsite dirbti stabiliai ir imkite pats paskolą be tėvų pagalbos arba su tėvų pradiniu įnašu.

+3Buvo naudinga
Tomas

Sveiki, norėčiau paklaust ar bendraskolis gali būti ne šeimos narys? Mes su draugu (sužadėtiniu) norim pasiimti paskola namo statybai bet draugas dirba su individualia veikla dar tik metus, viena deklaracija už 2018m ir seniau yra turėjas greitu kreditu ir skolų su anstoliais. Tai manom kad bankam netiks. Ar aš galėčiau imti paskola ir kad draugo mama būtų bendraskolė?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, dėkui už klausimą. Nemanau, kad būtų įmanomas toks variantas. Tačiau tiksliai gali pasakyti tik bankai, todėl reikėtų kreiptis į juos.

+3Buvo naudinga
Olita

Sveiki, ar yra galimybė gauti būsto paskola dirbant ir gyvenant užsienyje, abieju pajamos gaunamos užsienio valiuta. Ar butinai reikia vienam iš mūsu dirbti ir gyventi Lietuvoje? Ir kokia situacija būtu jei norėčiau tėvus prideti į bendraskolininkus? Kokios informacijos reikėtų dėl bendraskolininkų? Ačiū už bet kokia informacija.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Olita, dėkui už klausimą. Į šį klausimą atsakyti be individualaus vertinimo nėra galimybės. Reikia pateikti bankams situacijas ir žiūrėti ką pasakys, kaip atrodys Jūsų pajams, kokia šalis ir pan. Pabandėme atlikti tyrimą dėl pajamas gaunantiems užsienio valiuta būsto paskolų, pasiskaitykite.

+3Buvo naudinga
Giedrė

Sveiki, noriu paklausti, kiek laiko reikėtų pradirbti Lietuvoje, kad butu galima pasimti paskolą būstui turint pradinį įnašą? Ir ar įmanoma imti kartu paskolą jei esi nesusituokusi, o tik su vaikinu gyveni. Ir kokios pajamos turėtų buti per mėnesi kad lengviau būtų galima gauti paskolą? Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Giedre, dėkui už klausimus. Minimalus nenutrūkstamo darbo stažas reikalaujamas bent 6 mėn. Jeigu esate nesusituokę, tuomet būsto paskolą galite imti kartu kaip bendraskoliai - tai įprasta praktika. Priklausomai nuo to, kokio dydžio būsto paskolos reikia, priklausys ir minimalių pajamų dydis. Jeigu abu uždirbate 1000 eurų į rankas ir neturite skolų, būsto paskolą bus gauti paprasčiau.

+3Buvo naudinga
Vitalijus

Sveiki. Perkant butą, ar buto bendraskolininkas gali būti brolis, kai abu asmenys (broliai) nėra sukūrę šeimas?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vitalijau, dėkui už klausimą. Įprastas bendraskolis turėtų būti antroji pusė, kai vedamas bendras ūkis. Yra buvę atvejų, kai bendraskoliai buvo brolis ar tėvai, tačiau tai jau neįprastas atvejis ir tam turi bankai pritarti įvertinę situaciją.

+3Buvo naudinga
Deividas

Labas vakaras. Galvoju apie būsto pirkimą. Pradinis įnašas mano yra apie 30% būsto vertės. Kadangi bankas nesuteikia paskolos, paskola būtų imama su bendraskoliais, t.y tėvais. Kadangi drauge tik pradėjo dirbti, jin nėra iš dirbusi pusės metų, todėl negali būti bendraskole. Tačiau po tam tikro laiko norėčiau, kad draugė taptų mano bendraskole. Taigi įdomu ar būstas priklausys abiems per pusę, jeigu mano yra pradinis įnašas ir būsiu iš mokėjęs 50 proc būsto vertės. Ar atidavus paskola būsim lygiaverčiai būsto savininkai?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Deividai, dėkui už klausimą. Kai pasirašysite būsto paskolos sutartį ir joje nebus Jūsų draugės, tuomet būstas priklausys tik Jums ir Jūsų tėvams. Draugei būstas nepriklausys. Tik tuomet, kai grąžinsite būsto paskolą, galėsite dalintis turtą su drauge.

+3Buvo naudinga
Ilona

Sveiki, su draugu planuojame imti buto paskolą, galvojam ar aš galėčiau būti kaip bendraskolė, nes turiu kreditinių įsipareigojimų, per abu mėnesinė pajamos siekia 1400 eur.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ilona, dėkui už klausimą. Priklausys nuo banko vertinimo ir požiūrio į kreditinius įsipareigojimus.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų