Kriptovaliutos

Atnaujinta: 2023 rugsėjo mėn.

Čia rasite informaciją kur nusipirkti kriptovaliutų, kuriose piniginėse jas laikyti bei kitą aktualią informaciją apie kriptovaliutas.

Įspėjimas: kriptovaliutų pirkimas yra itin aukštos rizikos, kriptovaliutos yra nereguliuojamos, tad kriptovaliutų kaina gali nukristi iki nulio.

Kriptovaliutų keityklos

Populiariausios ir patikrintos keityklos, kuriose kriptovaliutų gali įsigyti ir lietuviai. Atrinkome ir patikrinome kriptovaliutų keityklas, kuriose yra galimybė atlikti kriptovaliutų pirkimą persivedant eurus iš savo banko sąskaitos į žemiau esančias keityklas ir eurus išsikeisti į norimas kriptovaliutas. Didžiųjų bankų klientai (SEB, Swedbank, Luminor ir kt.) iki šiol (2023 m. rugsėjo mėn. duomenimis) gali pervedinėti eurus į kriptovaliutų keityklas, tačiau pervedant didesnes sumas gali paklausti kokiu tikslu perkate kriptovaliutas ir kitų susijusių klausimų su pinigų plovimu. Deja, bet Paysera ir Revolut klientai į kriptovaliutų keityklas pervedinėti pinigų negali.

Binance

1. Binance

Binance yra viena populiariausių ir sparčiausiai augančių kriptovaliutų keityklų. Binance įkurėjas, 2018 metais atsidūrė ant forbes žurnalo viršelio, keityklą aplanko ±400mln. žmonių per mėnesį. Pati keitykla turi daug egzotinių valiutų, vartotojų bazė sparčiai auga dėl labai geros marketingo strategijos. Galima pirkti ir parduoti kriptovaliutą eurais, įnešimas bankiniu pavedimu. Į patvirtintą Binance paskyrą, eurai iš lietuviško banko (pvz. SEB) į Binance įkris per kelias sekundes atliekant nemokamą momentinį mokėjimą.

Patikrinta Bankai.lt
Atnaujinta 2023 09 20
Registruotis
CEX.io

2. CEX.IO

CEX.IO yra populiari tarptautinė kriptovaliutų keitykla. Turi licensijas įvairiose jurisdikcijose, taip pat žengė į Lietuvą ir įsiregistravo kaip virtualiųjų valiutų keityklų operatorius. Veikia kaip CEX.IO EU VASP, UAB. CEX.IO kriptovaliutų keitykloje galima nusipirkti daug įvairių kriptovaliutų. Galimybė įsinešti pinigus įvairiais būdais: kortelėmis (visa/mastercard, google/apple pay), pavedimais (s.w.i.f.t., sepa, skrill, neteller, paypal ir kt.).

Patikrinta Bankai.lt
Atnaujinta 2023 09 20
Registruotis
bitFlyer

3. bitFlyer

bitFlyer kriptovaliutų keitykla turinti daugiau nei 2 mln. registruotų vartotojų. Tai yra viena didžiausių ir patikimiausių kriptovaliutų keityklų, kuri veikia Europoje, Japonijoje ir Šiaurės Amerikoje. Ši keitykla taip pat patenka į patikimųjų sąrašą. Galima pirkti ir parduoti kriptovaliutą eurais, įnešimas bankiniu pavedimu.

Patikrinta Bankai.lt
Atnaujinta 2023 09 20
Registruotis
Kraken

4. Kraken

Kraken kriptovaliutų keitykla yra patikima ir mėgstama tarp lietuvių pirkėjų. Patikimumo suteikia tai, kad keitykla bendradarbiauja su vokišku Fidor banku. Kraken keitykloje nėra tiek daug kriptovaliutų kiek Binance, bet ši keitykla vertinama teigiamai. Galima pirkti ir parduoti kriptovaliutą eurais, įnešimas bankiniu pavedimu.

Patikrinta Bankai.lt
Atnaujinta 2023 09 20
Registruotis
Bitfinex

5. Bitfinex

Bitfinex kriptovaliutų keitykla yra viena patogiausių savo įrankių ir grafikų stebėjimo galimybėmis. Keitykla yra viena seniausių, tačiau turi ne kokį įvaizdį tarp senųjų kripto bendruomenės vilkų dėl leidžiamos tether (USDT) valiutos. Į keitykla be jokių problemų galima pervesti eurus ir pirkti kriptovaliutą.

Patikrinta Bankai.lt
Atnaujinta 2023 09 20
Registruotis
Bitstamp

6. Bitstamp

Bitstamp kriptovaliutų keitykla yra viena solidžiausių ir labiausiai vertinama institucinių investuotojų. Šioje kriptovaliutų keitykloje galėsite nusipirkti ne tokį didelį kiekį kriptovaliutų, bet pagrindinės tikrai yra. Bitstamp kriptovaliutų keityklos duomenimis dažnai remiasi Bloomberg, CNBC ar kitos žiniasklaidos priemonės pateikdamos kriptovaliutų kainas. Galima pirkti ir parduoti kriptovaliutą eurais, įnešimas bankiniu pavedimu.

Patikrinta Bankai.lt
Atnaujinta 2023 09 20
Registruotis
Poloniex

7. Poloniex

Poloniex kriptovaliutų keitykla yra skirta įsigyti tokias kriptovaliutas, kurių neįsigysite kitur. Šioje keitykloje nėra galimybės pirkti eurais, tačiau galite persivesti kriptovaliutą, pavyzdžiui BTC ir su jais įsigyti kažkokią kitą. Šią keityklą vertintumėme kaip mažiausiai patikimą, bet ji veikia nuo 2014 m.

Patikrinta Bankai.lt
Atnaujinta 2023 09 20
Registruotis

Naudinga informacija? Pasidalink!

Kriptovaliutų piniginės

Saugiausios "hardware" kriptovaliutų piniginės

Ledger Nano S

1. Ledger Nano S

Ledger Nano S yra viena populiariausių kriptovaliutų piniginių, kuri yra laikoma viena saugiausių hardware piniginių rinkoje. Jungiamasi su laidu. Ledger Nano S kaina 59 eur.

Patikrinta Bankai.lt Pirkti
Ledger Nano X

2. Ledger Nano X

Ledger Nano X yra tobulesnė Nano S versija. Nano X nuo Nano S skiriasi tuo, kad Nano X yra didesnė talpa ir galima jungtis per Bluetooth (be laido), kai Nano S jungiamasi su laidu. Ledger Nano X kaina 119 eur.

Patikrinta Bankai.lt Pirkti
Trezor One

3. Trezor One (Juodas arba Baltas)

Trezor one taip pat priskiriama prie populiariausių ir saugiausių piniginių, palaiko daugiau nei 1000 kriptovaliutų. Šis Trezor One modelis yra pats pigiausias ir galima rinktis tarp juodos, baltos arba metallic spalvos. Juodos arba baltos spalvos piniginė kainuos 59 eurus.

Patikrinta Bankai.lt Pirkti
KeepKey

4. KeepKey

KeepKey kriptovaliutų piniginė yra viena pirmųjų ir turi gerą vardą tarp kriptovaliutų entuziastų. Ši kriptovaliutų piniginė palaiko ne tiek daug kriptovaliutų kiek Trezor ar Ledger. Taip pat ši piniginė bus siunčiama iš JAV, todėl gali užtrukti. Įprasta piniginės kaina $79, bet būna dažnai akcija, kai parduodama už $49.

Patikrinta Bankai.lt Pirkti
Trezor model T

5. Trezor Model T

Trezor Model T yra brangesnė ir daugiau galimybių turinti kriptovaliutų pinginė. Didžiausias skirtumas Model T piniginės nuo Model One, yra tas, kad Model T piniginės ekranėlis yra didesnis 240x240 pixel ir ekranėlis turi touchscreen galimybę. Model T taip pat palaiko daugiau nei 1000 skirtingų kriptovaliutų. Trezor Model T kaina 192.39 eur.

Patikrinta Bankai.lt Pirkti
Trezor One Metallic

6. Trezor One Metallic

Trezor One Metallic techniškai yra tokia pati piniginė kaip ir Trezor One, tik šios piniginės išorė yra pagaminta rankų darbo iš aukštos kokybės aliuminio (EN AW 5083), todėl pati spalva ir korpusas gali keisti spalva unikaliai nuo pasitrynimų. Gražiai išgraviruoti užrašai ant nugarėlės suteikia šiai piniginei unikalumo. Tačiau ji kainuoja net 605 eurus.

Patikrinta Bankai.lt Pirkti
Ledger Pack

7. Ledger Nano S + Nano X

Jeigu norite įsigyti Ledger Nano S ir Nano X, šis combo pasiūlymas yra Jums. Geresne kaina galite įsigyti abu - Ledger Nano S ir X.

Patikrinta Bankai.lt Pirkti
Ledger Pack

8. Ledger Nano S (3 vnt.)

Ledger Nano S pasiūlymas šeimoms/grupėms. Čia galite įsigyti 3 vnt. Ledger Nano S už geresnę kainą nei pirktumėte atskirai.

Patikrinta Bankai.lt Pirkti
Ledger Pack

9. Ledger Nano X (3 vnt.)

Ledger Nano X pasiūlymas šeimoms/grupėms. Čia galite įsigyti 3 vnt. Ledger Nano X už geresnę kainą nei pirktumėte atskirai.

Patikrinta Bankai.lt Pirkti

TOP 10 kriptovaliutos

Kriptovaliutos tampa vis populiaresnės ir jų rinka nuolat auga. Tiesa, yra tūkstančiai kriptovaliutų, tačiau tik dalis iš jų yra tikrai populiarios ir patikimos. Pateikiame TOP 10 kriptovaliutų, kurias rekomenduojame stebėti. Tarp jų yra Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), Polkadot (DOT), XRP, Solana (SOL), Polygon (MATIC) ir Litecoin (LTC). Kiekviena iš šių kriptovaliutų turi savo unikalius privalumus ir yra verta jų atidžiai ištirti. Jei norite sužinoti daugiau apie populiariausias kriptovaliutas, žemiau pateikiame jų trumpus aprašymus.

Bitcoin

1. Bitcoin

BTC arba Bitcoin yra seniausia ir populiariausia kriptovaliuta pasaulyje, sukurta 2009 metais. Bitcoin yra decentralizuotas ir nekontroliuojamas, naudojantis kriptografiją užtikrinančią privatumą ir saugumą. Maksimalus BTC kiekis, kuris bus įveiktas gavybos procese, yra 21 mln. Tai yra viena iš savybių, dėl kurių Bitcoin yra taip patrauklus investuotojams. Be to, BTC yra populiarus tarptautiniu mastu, kadangi leidžia greitai ir pigiai atlikti pavedimus. Jis yra pripažintas visame pasaulyje ir priimtas kaip mokėjimo priemonė tam tikrose internetinėse parduotuvėse. BTC kainos svyravimai gali būti itin dideli, todėl būtina atlikti savo paties tyrimą ir pasikonsultuoti su specialistu prieš pradedant investuoti.

Populiarumas Vardai, susiję su BTC: anonimas Satoshi Nakamoto
Ethereum

2. Ethereum

Ethereum yra viena populiariausių kriptovaliutų, o jos skaitmeninė valiuta yra žinoma kaip ETH. Ethereum turi neapibrėžtą maksimalų kiekį, o nauji blokai yra kuriama kas 13-15 sekundžių, todėl kiekvienais metais gali būti išleista didelė ETH suma. Esant tokiam scenarijui, galutinio ETH kiekio riba gali būti pasiekiama tik po ilgo laiko. Dabar yra apie 115 milijonų ETH, tačiau šis skaičius nuolat keičiasi, atsižvelgiant į naujų blokų kūrimą ir transakcijų apdorojimą.
Ethereum konsensuso mechanizmas yra "proof of stake", kuris yra efektyvesnis ir mažiau energijos sunaudojantis nei "proof of work" mechanizmas, kuriuo remiantis veikia Bitcoin ir kai kurios kitos kriptovaliutos. "Proof of stake" reikalauja, kad turėtojai laikytų savo ETH kaip garantiją ir jais pasitikėtų, kad būtų patvirtinti nauji sandoriai. Tai yra priežastis, kodėl "proof of stake" vadinamas energijos efektyvesniu, nes jis nereikalauja galingų kompiuterių kaip "proof of work".

Populiarumas Ethereum įkūrėjas: Vitalik Buterin
BNB

3. Binance coin (BNB)

Binance coin (BNB) yra viena populiariausių kriptovaliutų, kuria prekiaujama biržoje "Binance". BNB buvo įkurta 2017 m. kriptovaliutų biržos "Binance" iniciatyva. BNB yra kriptovaliuta, kurios vertė siejasi su "Binance" prekybos platformos naudojimu ir kriptovaliutos pirkimu. Kiekvienais metais "Binance" atlieka atnaujinimus, kad pagerintų BNB naudą ir padidintų jo vertę. BNB yra vertinga kriptovaliuta, kuri gali būti potencialiai pelninga investicija ateityje.

Populiarumas BNB sukūrė: Changpeng Zhao (CZ)
Cardano (ADA)

4. Cardano (ADA)

Cardano (ADA) yra kriptovaliuta, kuri buvo įkūrta 2015 metais IOHK kompanijos, kuriai vadovauja Charles Hoskinson. IOHK yra blockchain ir kriptovaliutų technologijų specialistai, kurie siekia sukurti decentralizuotą ekosistemą, kuri būtų greita, saugi ir skalabili (angl. scalability).
Vienas iš svarbiausių Cardano atnaujinimų buvo jos perėjimas į "proof of stake" (PoS) konsensuso mechanizmą 2017 metais. Tai leido Cardano naudoti mažiau energijos ir turėti aukštesnį transakcijų greitį, nei senasis "proof of work" (PoW) konsensuso mechanizmas, kuris reikalauja didelių skaičiavimo resursų ir energijos.
Cardano (ADA) yra vertinga ir populiari kriptovaliuta, kuri turėjo ir nuolat turi daug atnaujinimų. Tai viena perspektyviausių kriptovaliutų ir blockchain'ų.

Populiarumas Cardano sukūrė: Charles Hoskinson (IOHK)
Dogecoin (DOGE)

5. Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE) yra kriptovaliuta, kuri buvo pradėta kaip juokingas internetinis "memas" 2013 metais, tačiau dabar tapo populiariu investiciniu pasirinkimu. Dogecoin įkūrėjais laikomi programuotojas Billy Markus ir šunų mėgėjas Jackson Palmer.
Dogecoin tapo labiau žinomas dėl Elon Musk, žymaus verslininko ir inovatoriaus, komentarų ir veiksmų. Elon Musk viešai kalbėjo apie Dogecoin ir dažnai dalyvavo jo populiarinimo kampanijose socialinėje žiniasklaidoje, pavyzdžiui, pasirodė "Saturday Night Live" laidų metu, kur Dogecoin buvo pagrindinė tema. Jis taip pat nusprendė įdiegti DOGE kaip atsiskaitymo būdą į TESLA internetinę parduotuvę ir tai įrodė, kad DOGE gali ir yra naudojamas kaip atsiskaitymo būdas už realius produktus.
Dėl tokio didelio dėmesio nuo Musk ir kitų investuotojų, Dogecoin vertė nemažai kilo. Tačiau svarbu paminėti, kad Dogecoin yra rizikinga investicija ir jo vertė gali stipriai svyruoti. DOGE naudoja "proof of work" (PoW) konsensuso mechanizmą.

Populiarumas Dogecoin sukūrė: Billy Markus, Jackson Palmer
Polkadot

6. Polkadot (DOT)

Polkadot (DOT) yra kriptovaliuta (tokenas), susijusi su Polkadot blokų grandine. DOT kriptovaliuta yra skirta skatinti grandinės naudojimą ir yra naudojama kaip kriptovaliutos mokėjimo būdas Polkadot blokų grandinėje. DOT gali būti naudojamas ir kaip investicija, kadangi jo vertė gali kisti atsižvelgiant į rinkos poreikius ir populiarumą. Polkadot yra labai perspektyvi kriptovaliuta dėl savo unikalaus valdymo modelio ir galimybės jungtis su kitomis blokų grandinėmis, todėl ją stebi daug investuotojų ir kriptovaliutų ekspertų.
Polkadot (DOT) yra decentralizuota blokų grandinė, kuri buvo įkūrta 2016 metais Gavin Woodo, Ethereum buvusio techninio direktoriaus ir Parity Technologies įkūrėjo. Polkadot yra pagrįsta "Proof-of-Stake" konsensuso mechanizmu, kurio dėka galima greitai patvirtinti sandorius ir užtikrinti grandinės saugumą. Polkadot konsensuso mechanizmas vadinamas NPoS (Nominated Proof-of-Stake), kuriame savininkai gali balsuoti už validatorius, kurie yra atsakingi už blokų grandinės patikimumą.

Populiarumas Polkadot sukūrė: Gavin Wood
Ripple (XRP)

7. Ripple (XRP)

Ripple (XRP) yra viena iš populiariausių kriptovaliutų, sukurta 2012 metais Ripple Labs bendrovės. Ripple kriptovaliutų grandinė naudoja unikalų konsensuso mechanizmą vadinamą XRP Ledger Protocol (RCL). RCL yra decentralizuotas konsensuso mechanizmas, kuris remiasi XRP tokenų naudojimu sandorių apdorojimui. Priešingai nei dauguma kitų kriptovaliutų, Ripple grandinė yra sukurta su tikslu tapti finansų sektoriaus standartu, kuriame pinigų pavedimai ir transakcijos vyksta be tarpininkų ir yra labai greiti ir saugūs. Tarp kriptobendruomenės dalyvių yra labai daug neigiamos nuomonės ir klaustukų dėl XRP decentralizacijos, tačiau XRP ir didelę fanų ir didelę "haterių" bazę.
Tarp SEC (JAV vertybinių popierių ir biržų komisija) ir Ripple vyksta teisiniai procesai ir yra susijusę su tuo, ar XRP turi būti laikomas vertybiniu popieriu ir ar Ripple Labs neteisėtai pardavinėjo XRP kaip neregistruotą vertybinį popierių. SEC teigia, kad Ripple Labs ir kiti susiję asmenys neteisėtai pardavinėjo XRP investuotojams, o Ripple Labs ginasi, kad XRP neturėtų būti laikomas vertybiniu popieriu, o yra kriptovaliuta. Byla turi didelę įtaką Ripple ir XRP vertei, nes tai kelia nerimą rinkai ir galbūt gali paveikti XRP naudojimo galimybes finansų sektoriuje. Byla yra dar nagrinėjama, o galutinis sprendimas dar nėra priimtas (pagal 2023 m. duomenis).

Populiarumas XRP sukūrė: David Schwartz, Jed McCaleb, Arthur Britto
Solana (SOL)

8. Solana (SOL)

Solana (SOL) yra blokų grandinės projektas, įkurtas 2017 m. Anatoliu Yakovenkom, kurio tikslas yra pasiekti aukštesnį blokų grandinės našumo lygį ir greitį, palyginti su kitomis blokų grandinėmis. Solana siekia pagerinti blokų grandinės transakcijų patvirtinimo greitį ir efektyvumą, kad jos naudojimas būtų patogesnis ir pritaikytas didesniam masteliui. Solana naudoja savo unikalų konsensuso mechanizmą, vadinamą "proof of history" (POH), kuris kartu su tradiciniu "proof of stake" (POS) mechanizmu padeda išlaikyti grandinės saugumą. POH technologija leidžia Solana grandinei greitai patvirtinti sandorius, o POS mechanizmas apsaugo grandinę nuo piktybinio elgesio. Dėl savo greičio ir našumo galimybių Solana tampa vis populiaresnė alternatyva kitoms blokų grandinėms.
Tiesa, yra versijų, kad tarp 2022 metų pabaigoje bankrutavusios kriptovaliutų biržos FTX ir projekto Solana (SOL) buvo artimas bendradarbiavimas, abu projektai vienas kitą palaikė ir investavimo vieni į kitus. Tačiau, kai bankrutavo FTX, Solanos vertė ženkliai krito taip pat, nors krito ir visa rinka. FTX bankroto šešėlis ant šio projekto yra, tačiau dalis bendruomenės tiki, kad FTX bankrotas ir Solana yra nesusiję vienas su kitu.

Populiarumas Solana sukūrė: Anatoliu Yakovenkom
Polygon (MATIC)

9. Polygon (MATIC)

Polygon (MATIC), yra viena iš populiariausių kriptovaliutų, kurią galima įsigyti ir laikyti virtualiose piniginėse. Ši kriptovaliuta buvo sukurta siekiant pagerinti Ethereum tinklo skalavimą/išplėtimą (angl. scalability) ir padaryti jį efektyvesniu, todėl ji laikoma Ethereum technologijos papildymu. Kitaip tariant Polygon sprendžia Ethereum problemą susijusią su per dideliu transakcijų kiekiu ir lėtumu. Polygon turi savo spartaus ir pigaus tinklo struktūrą, kuri gali būti naudojama kaip "tiltas" tarp skirtingų kriptovaliutų tinklų. Tai reiškia, kad vartotojai gali lengvai atlikti sandorius su skirtingomis kriptovaliutomis, naudodami Polygon kaip tarpininką.

Populiarumas Polygon sukūrė: Jaynti Kanani, Sandeep Nailwa, Anurag Arjun, Mihailo Bjelic
Litecoin (LTC)

10. Litecoin (LTC)

Litecoin (LTC) yra viena populiariausių kriptovaliutų, kuri buvo įkūrta 2011 metais Charlie Lee, kuris buvo ankstesnis Coinbase inžinierius. Ši kriptovaliuta yra pagrįsta atviro kodo blokų grandine ir naudoja savo konsensuso mechanizmą, vadinamą Proof-of-Work (PoW), kuris padeda patikrinti transakcijų tikrumą ir blokų grandinės saugumą.
Litecoin (LTC) yra labai patikima ir efektyvi kriptovaliuta dėl savo greičio ir saugumo. Ši kriptovaliuta taip pat yra labai populiari tarp investuotojų, prekybininkų ir vartotojų, dėl jos žemos kainos ir aukštos likvidumo rinkoje.
Dėl savo greičio, efektyvumo ir saugumo, Litecoin (LTC) yra viena populiariausių kriptovaliutų rinkoje ir tęsia savo augimą ir plėtrą.

Populiarumas Litecoin sukūrė: Charlie Lee

Aktualūs straipsniai apie kriptovaliutas

Susipažinkite su informacija, kuri bus naudinga žengiant į kriptovaliutų pasaulį

Kriptovaliutos

Kriptovaliutos yra naujas reiškinys, kuris prasidėjo 2009 metais, kai buvo pradėtas naudoti Bitcoinas. Po to sekė begalė kitų blockchain technologija paremtų kriptovaliutų kūrimas. Šiuo metu yra skaičiuojama tūkstančiais įvairių kriptovaliutų. Naujas kriptovaliutų finansavimo modelis yra labai palankus, jeigu turi idėją, parašai gražų rašinėlį, vadinamą "White paper", kuriame bus detaliai aprašoma Jūsų idėjos koncepcija, tada žingsnis marketingui. Užperkate daug reklamos tam, kad daug žmonių patikėtų Jūsų idėja, tada dar žinoma reikia garsių ir patikimų žmonių, kad projektas atrodytų solidžiau - ir pirmyn, darote pre ICO ir ICO (initial coin offering). Žmonės tikėdami idėja suneša pinigus, bet žino, kad ši idėja gali ir neišsivystyti ir prisiima riziką. Kriptovaliuta yra nereguliuojama, tad surinkus pinigus toji naujoji Kriptovaliuta gali ir išnykti, o už tai nebus kaltų. Todėl, daugelis pradėjo naudotis žmonių patiklumu ir visa šia banga, sukuria gražias idėjas, bet net negalvoja jų vystyti, kiekviename ICO ir jų White paper yra aiškiai parašyta, kad jie gali ir nepristatyti galutinio produkto ir investuoti pinigai bus negrąžinami. Puiki terpė kriptovaliutų sukčiams pasiimti iš patiklių investuotojų pinigus.

Daugelis garsių kriptovaliutų asmenybių yra pasakę, kad 90% ICO ir naujai susikūrusių kriptovaliutų yra apgavystė (scam, fraud). Todėl tai šiek tiek sugadino Bitcoino reputaciją. Nors galbūt ir pats Bitcoinas yra labai gražiai sugalvota ir didelio masto afera. Kolkas taip neatrodo, nes kuo toliau, tuo daugiau žinomų investuotojų ir bankų pradeda vertinti bitcoiną dėl "proof of work" principo. T.y. Bitcoinai yra ne šiaip sukuriami ar įrašomi, tam, kad sukurti bitcoiną, reikia galingų kompiuterių, kurie išspręstų uždavinius, tvirtintų transakcijas, o už tai kaip atlygis susikuria bitcoinas. Vienam bitcoinui sukurti šiuo metu reikia išleisti virš $1000 dolerių, tad tai ne šiaip atspausdinti pinigus, čia realios sanaudos. Ši idėja ir veža bitcoiną į priekį, nes pavyzdžiai su Venesuela ar Zimbabve, kur pinigai spausdinami be protiškais tempais ir jie nuvertėja, neneša nieko gero fiat valiutai, kuri atspausdinama priklausomai nuo to, kiek reikia ar kiek sugalvoja šalių vyriausybės. JAV skola dėl atspausdintų pinigų problemos yra milžiniška, tas pats vyksta ir Europos Sąjungoje ir Kinijoje, bei daugelyje kitų šalių.

Šių dienų išsigelbėjimas yra kriptovaliutos, kurios gali padėti pakeisti visą pinigų sistemą. Tiesa "proof of work" algoritmas ne visuomet bus naudojamas, nes čia vėlgi kriptovaliutų gamintojai susidurs su tam tikrais ribojimais, kai uždaviniai taps nebeišsprendžiami ir prireiks kvantinių kompiuterių, o gal net ir jie nebeišspręs šių uždavinių, nebeapsimokės kasti bitcoinų, nebebus kas tvirtina transakcijas ir valiuta bus pasmerkta žlugti. Todėl daug kitų valiutų kaip Ethereum pereina iš "proof of work" į "proof of stake" principą, kur žmonės patys naudodami valiutą, pervesdami ją, tvirtins transakcijas, t.y. tu nepervesi valiutos, nepatvirtindamas jos. Kriptovaliutos nuolat tobulėja ir ieškos sprendimų kaip tapti ateities mokėjimo priemone.

Įvairių šalių vyriausybės matydamos kaip veržiasi į priekį blockchain technologija ir kriptovaliutos, bandys neįsileisti Bitcoin ar kitą valiutą į savo šalių ekonomiką, o sukurti savo. Pirmieji šalių kriptovaliutas sukurs tikėtina, kad Japonija ir Australija. Japonija jau turi net ir pavadinima J coin ir buvo kalbų, kad nori ją pasileisti iki Olimpinių žaidynių pradžios 2020 metais. Kaip bus, matysime. Tačiau, kad kriptovaliutos yra ateitis jau mažai yra abejonių. Abejonė yra tik ar nereguliuojamos valiutos tokios kaip Bitcoin turės galimybę egzistuoti ir tapti pasaulio valiuta.