Geriausios Bitcoin ir kriptovaliutų piniginės

Yra trijų rūšių Bitcoin ir kriptovaliutų piniginės: hardware (laikmenoje), popierinės, online (pasiekiamos internetu).

2021 02 02

Hardware (laikmenų) piniginės. Kone saugiausios ir veikia ant įvairių USB, kurios yra patogiai valdomos ir neturi kontakto su išore (internetu), todėl į ją negalėsi įsilaužti. Hardware piniginių rinka yra labai siaura, o patikimų ir populiarių piniginių tiekėjų yra realiai 2 ir jie valdo šią rinką, dar yra keli mažiau populiarūs bet gana problematiški dėl piniginių stygiaus. Niekada nepirkite hardware piniginių per ebay ar skelbimų puslapių, ar iš panašių į oficialaus tiekėjo puslapių su keliomis raidėmis skirtingomis nuorodomis. Prieš pirkdami hardware piniginę turite būti tikri, kad tai Ledger arba Trezor kompanija (šias manau, kad galiu rekomenduoti). Įsivaizduokite, jeigu nusipirksite padirbtą (fake) piniginę, kuri bus sukurta taip, kad galėsite naudotis ja, bus moderni, lyg Ledger ar Trezor kopija, bet kažkas žinos Jūsų private key ir kitus reikiamus duomenis norint pasiekti Jūsų pinigus. Tai bus taip: naudojies, naudojies, praeina metai, du, kaupi, kaupi kriptovaliutą, jau esi milijonierius ir taip netikėtai dingsta pinigai. Tai manau gali būti naujoji scam forma, kai bus/yra pardavinėjamos fake piniginės. Todėl neapsigaukite ir rinkitės tik patikrintus tiekėjus ir TIK iš tiekėjų puslapių, o ne iš Petro, Jono, Tomo ar kito gero draugo draugo pažįstamo. Tai va ir vėl pagasdinom, bet nėra jau taip viskas blogai. Rinkitės patikrintus tiekėjus, nesistenkite sutaupyti 10 eurų pirkdami pas no name tiekėją ir viskas bus gerai.

TOP Bitcoin ir kriptovaliutų piniginės

Saugiausios "hardware" kriptovaliutų piniginės

Ledger Nano S

1. Ledger Nano S

Ledger Nano S yra viena populiariausių kriptovaliutų piniginių, kuri yra laikoma viena saugiausių hardware piniginių rinkoje. Jungiamasi su laidu. Ledger Nano S kaina 59 eur.

Patikrinta Bankai.lt Pirkti
Ledger Nano X

2. Ledger Nano X

Ledger Nano X yra tobulesnė Nano S versija. Nano X nuo Nano S skiriasi tuo, kad Nano X yra didesnė talpa ir galima jungtis per Bluetooth (be laido), kai Nano S jungiamasi su laidu. Ledger Nano X kaina 119 eur.

Patikrinta Bankai.lt Pirkti
Trezor One

3. Trezor One (Juodas arba Baltas)

Trezor one taip pat priskiriama prie populiariausių ir saugiausių piniginių, palaiko daugiau nei 1000 kriptovaliutų. Šis Trezor One modelis yra pats pigiausias ir galima rinktis tarp juodos, baltos arba metallic spalvos. Juodos arba baltos spalvos piniginė kainuos 59 eurus.

Patikrinta Bankai.lt Pirkti
KeepKey

4. KeepKey

KeepKey kriptovaliutų piniginė yra viena pirmųjų ir turi gerą vardą tarp kriptovaliutų entuziastų. Ši kriptovaliutų piniginė palaiko ne tiek daug kriptovaliutų kiek Trezor ar Ledger. Taip pat ši piniginė bus siunčiama iš JAV, todėl gali užtrukti. Įprasta piniginės kaina $79, bet būna dažnai akcija, kai parduodama už $49.

Patikrinta Bankai.lt Pirkti
Trezor model T

5. Trezor Model T

Trezor Model T yra brangesnė ir daugiau galimybių turinti kriptovaliutų pinginė. Didžiausias skirtumas Model T piniginės nuo Model One, yra tas, kad Model T piniginės ekranėlis yra didesnis 240x240 pixel ir ekranėlis turi touchscreen galimybę. Model T taip pat palaiko daugiau nei 1000 skirtingų kriptovaliutų. Trezor Model T kaina 192.39 eur.

Patikrinta Bankai.lt Pirkti
Trezor One Metallic

6. Trezor One Metallic

Trezor One Metallic techniškai yra tokia pati piniginė kaip ir Trezor One, tik šios piniginės išorė yra pagaminta rankų darbo iš aukštos kokybės aliuminio (EN AW 5083), todėl pati spalva ir korpusas gali keisti spalva unikaliai nuo pasitrynimų. Gražiai išgraviruoti užrašai ant nugarėlės suteikia šiai piniginei unikalumo. Tačiau ji kainuoja net 605 eurus.

Patikrinta Bankai.lt Pirkti
Ledger Pack

7. Ledger Nano S + Nano X

Jeigu norite įsigyti Ledger Nano S ir Nano X, šis combo pasiūlymas yra Jums. Geresne kaina galite įsigyti abu - Ledger Nano S ir X.

Patikrinta Bankai.lt Pirkti
Ledger Pack

8. Ledger Nano S (3 vnt.)

Ledger Nano S pasiūlymas šeimoms/grupėms. Čia galite įsigyti 3 vnt. Ledger Nano S už geresnę kainą nei pirktumėte atskirai.

Patikrinta Bankai.lt Pirkti
Ledger Pack

9. Ledger Nano X (3 vnt.)

Ledger Nano X pasiūlymas šeimoms/grupėms. Čia galite įsigyti 3 vnt. Ledger Nano X už geresnę kainą nei pirktumėte atskirai.

Patikrinta Bankai.lt Pirkti

Rekomendacijos. Yra du pagrindiniai Bitcoin ir kriptovaliutų piniginių gamintojai: Ledger wallet ir Trezor. Šios piniginės yra labai panašios ir pačios populiariausios, jos taip pat turi labai gerą aptarnavimą (support) ir reputaciją internete. Yra labai sunku pagaminti saugią ir gerai veikiančią hardware piniginę, todė Jūs turėtumėt pasitikėti tik TOP kompanijų piniginėmis, kurioje laikysite savo virtualius pinigus. Mes nematome didelių skirtumų tarp Ledger ir Trezor piniginių, tiesiog Ledger atrodo žingsniu priekyje turėdami tokį produktą kaip Ledger Blue, kompanijos tobulėja, tad nuolat pasitikrinkite. Rinkitės atsakingai, palyginkite piniginių kainas, paskaitykite internete dar kartą atsiliepimus apie jas ir tik tada nuspreskite, kuri piniginė bus ta, kurioje laikysite savo kapitalą. Žinokite tai, kad hardware (USB laikmena) piniginė yra ženkliai saugesnė nei online (internetu pasiekiama) piniginė, todėl dideles pinigų sumas laikykite tik hardware arba popierinėje piniginėje, o smulkias sumas, atsiskaitymams - persiveskite į online piniginę (mobiliajame, kompiuteryje, naršyklėje).

Naudinga informacija? Pasidalink!

Online kriptovaliutų piniginės

Online piniginės yra nesaugiausios, bet patogiausios. Jų yra šimtai, tačiau iš tų šimtų, apžvelgsime geriausią reputaciją turinčias ir sunkiausiai nulaužiamas pinigines, kurios veikia mobiliųjų, kompiuterių, naršyklių programose (apps). Šių piniginių pliusas yra tas, kad jos yra visiškai nemokamos, jomis patogu naudotis ir iš karto išleisti pinigus atsiskaitant kavinėje, bare ar kitoje prekybos vietoje už prekes pasinaudojant mobiliuoju telefonu. Jų minusas yra tas, kad mūsų kompiuteriai ir mobilieji telefonai yra neapsaugoti ir į juos gali įsilaužti bet kas. Įdomu tai, kad John McAfee (Antivirusinės McAfee įkūrėjas ir kriptovaliutų entuziastas) yra pasakęs, kad jeigu laikai pinigus mobiliajame telefone ar keitykloje, tu pinigų kaip ir neturi, nes hackeriai bet kada juos gali pasiimti. Bet nebūčiau jau toks kategoriškas, tiesiog nereikia laikyti didelių sumų online piniginėje ir viskas bus gerai. Visur reikia pagasdinti, kad žinotumėte, jog yra tikimybė viską prarasti. Bet nėra jau taip viskas blogai, iš tiesų yra solidžių ir saugių online piniginių, tačiau norint jas naudoti, visų pirma reikia būti tikram, kad Jūsų telefonas ar kompiuteris yra apsaugotas nuo įsilaužimų, saugiai rinktis WIFI prie kurio jungiatės, nedalinti savo jokių prisijungimų ir saugiai laikyti 12 žodžių piniginės atkūrimo slaptažodį. Online piniginių yra daugybė, todėl išbandę tiek daug, galime rekomenduoti šias nemokamas online kriptovaliutų pinigines:

Rekomendacijos. Yra nedaug kriptovaliutų online piniginių, kurios siūlo galimybę laikyti Bitcoin ir altcoin vienoje programėlėje. Šis patogumas labai brangiai kainuoja programėlių kūrėjams dėl daug skirtingų valiutų suderinimų. Geriausius atsiliepimus turi trys Bitcoin ir altcoin kriptovaliutų piniginės: JAXX liberty, Exodus ir Coinomi. Kitos piniginės yra testavimo fazėje ar veikia ne taip jau gerai ir nėra taip gerai apsaugotos kaip pirmos trys. Taip pat JAXX liberty, Exodus ir Coinomi turi labai gerą aptarnavimą (support), į klausimus atsako, Twitter paskyroje bendrauja. Daugiausiai pliusų rašome #1 JAXX piniginei dėl palaikomų programėlių visiems įrenginiams, mūsų nuomone tobulo patogumo ir labai geros komunikacijos socialiniuose tinkluose (sekite jų Twitter paskyrą). Antrą vietą skiriame #2 Exodus, ši piniginė yra solidi - atstovų komunikacija, programėlės patogumas, saugumas, dažni programos atnaujinimai. Exodus yra taip pat gerai jeigu gaunate išmokas iš kriptovaliutų kasimo (mining), kai su JAXX nėra jau taip gerai, nes net patys JAXX atstovai komentavo, kad gali būti neužskaitomi pinigai iš mining dėl per mažų transakcijų. Atminkite, kad online piniginės yra skirtos laikyti nedidelėms sumoms, atsiskaitymams. Didesnes sumas laikykite hardware, popierinėse piniginėse.

Popierinės piniginės

Popierinės piniginės iš vienos pusės yra saugiausios, iš kitos nelabai. Popierinės Bitcoin piniginės atrodo labai paprastai, tiesiog du kodai užrašyti ant popieriaus: privatus raktas (private key) ir viešas raktas (public key). Privatus raktas - tai prieiga prie Jūsų pinigų, o viešas raktas yra piniginės adresas (sąskaitos numeris), į kurį Jums pervedinėja lėšas. Visų tipų piniginės ir yra sudarytos iš dviejų raktų, tačiau įvairiai užšifruotos. Popierinės piniginės nėra niekaip paslėptos, jos matomos ant popieriaus, taigi, jeigu pamesite lapuką ar kas nors nufotografuos ar nukopijuos privatų raktą, turėsite tikimybę būti apvogti. Dažniausiai popierinės piniginės yra saugomos seife ir įlaminuotas ar specialiomis programomis užšifruojant prieigą prie viešo rakto. Popierinių piniginių pliusas yra tas, kad jos yra visiškai nemokamos, generuojamos per įvairios online generatorius, o generuojant privačius raktus, būtinai reikia atsijungti nuo interneto.

Taigi, trumpai susipažinome su trimis tipais Bitcoin ir kriptovaliutų piniginėmis, o dabar pradėsime detalią hardware ir online piniginių apžvalgą ir palyginimus. Bankai.lt ruoštoje analizėje pateiksime populiariausias ir išbandytas pinigines. Tai reiškia, kad šios piniginės yra daugiausiai naudojamos ir saugios, turi mažus mokesčius ir valdomos kriptovaliutų garsių bendruomenės veikėjų, kurie turi autoritetą. Bet atminkite, kad kriptovaliutų piniginės nėra niekaip reguliuojamos, tai nėra bankas, nėra įstatymų, todėl reikia labai atsargiai pasirinkti kuo patikimesnę piniginę. Net ir patikima piniginė gali turėti tam tikrų klaidų, kurios gali atnešti nuostolius. Todėl galbūt popierinė piniginė galbūt ir yra saugiausia, jeigu Jūs pats sugalvojate kaip gerai apsaugoti savo private key nuo pašalinių.