Geriausios Bitcoin ir kriptovaliutų piniginės

2019-10-31
Bitcoin ir kriptovaliutų piniginės

Bitcoin ir kriptovaliutų piniginių palyginimas. Yra trijų rūšių Bitcoin ir kriptovaliutų piniginės: online (pasiekiamos internetu), hardware (laikmenoje), popierinės.

Online piniginės. Online piniginės yra nesaugiausios, bet patogiausios. Jų yra šimtai, tačiau iš tų šimtų, apžvelgsime geriausią reputaciją turinčias ir sunkiausiai nulaužiamas pinigines, kurios veikia mobiliųjų, kompiuterių, naršyklių programose (apps). Šių piniginių pliusas yra tas, kad jos yra visiškai nemokamos, jomis patogu naudotis ir iš karto išleisti pinigus atsiskaitant kavinėje, bare ar kitoje prekybos vietoje už prekes pasinaudojant mobiliuoju telefonu. Jų minusas yra tas, kad mūsų kompiuteriai ir mobilieji telefonai yra neapsaugoti ir į juos gali įsilaužti bet kas. Įdomu tai, kad John McAfee (Antivirusinės McAfee įkūrėjas ir kriptovaliutų entuziastas) yra pasakęs, kad jeigu laikai pinigus mobiliajame telefone ar keitykloje, tu pinigų kaip ir neturi, nes hackeriai bet kada juos gali pasiimti. Bet nebūčiau jau toks kategoriškas, tiesiog nereikia laikyti didelių sumų online piniginėje ir viskas bus gerai. Visur reikia pagasdinti, kad žinotumėte, jog yra tikimybė viską prarasti. Bet nėra jau taip viskas blogai, iš tiesų yra solidžių ir saugių online piniginių, tačiau norint jas naudoti, visų pirma reikia būti tikram, kad Jūsų telefonas ar kompiuteris yra apsaugotas nuo įsilaužimų, saugiai rinktis WIFI prie kurio jungiatės, nedalinti savo jokių prisijungimų ir saugiai laikyti 12 žodžių piniginės atkūrimo slaptažodį.

Hardware (laikmenų) piniginės. Kone saugiausios ir veikia ant įvairių USB, kurios yra patogiai valdomos ir neturi kontakto su išore (internetu), todėl į ją negalėsi įsilaužti. Hardware piniginių rinka yra labai siaura, o patikimų ir populiarių piniginių tiekėjų yra realiai 2 ir jie valdo šią rinką, dar yra keli mažiau populiarūs bet gana problematiški dėl piniginių stygiaus. Niekada nepirkite hardware piniginių per ebay ar skelbimų puslapių, ar iš panašių į oficialaus tiekėjo puslapių su keliomis raidėmis skirtingomis nuorodomis. Prieš pirkdami hardware piniginę turite būti tikri, kad tai Ledger arba Trezor kompanija (šias manau, kad galiu rekomenduoti). Įsivaizduokite, jeigu nusipirksite padirbtą (fake) piniginę, kuri bus sukurta taip, kad galėsite naudotis ja, bus moderni, lyg Ledger ar Trezor kopija, bet kažkas žinos Jūsų private key ir kitus reikiamus duomenis norint pasiekti Jūsų pinigus. Tai bus taip: naudojies, naudojies, praeina metai, du, kaupi, kaupi kriptovaliutą, jau esi milijonierius ir taip netikėtai dingsta pinigai. Tai manau gali būti naujoji scam forma, kai bus/yra pardavinėjamos fake piniginės. Todėl neapsigaukite ir rinkitės tik patikrintus tiekėjus ir TIK iš tiekėjų puslapių, o ne iš Petro, Jono, Tomo ar kito gero draugo draugo pažįstamo. Tai va ir vėl pagasdinom, bet nėra jau taip viskas blogai. Rinkitės patikrintus tiekėjus, nesistenkite sutaupyti 10 eurų pirkdami pas no name tiekėją ir viskas bus gerai.

Valiutos keitykla

Popierinės piniginės. Popierinės piniginės iš vienos pusės yra saugiausios, iš kitos nelabai. Popierinės Bitcoin piniginės atrodo labai paprastai, tiesiog du kodai užrašyti ant popieriaus: privatus raktas (private key) ir viešas raktas (public key). Privatus raktas - tai prieiga prie Jūsų pinigų, o viešas raktas yra piniginės adresas (sąskaitos numeris), į kurį Jums pervedinėja lėšas. Visų tipų piniginės ir yra sudarytos iš dviejų raktų, tačiau įvairiai užšifruotos. Popierinės piniginės nėra niekaip paslėptos, jos matomos ant popieriaus, taigi, jeigu pamesite lapuką ar kas nors nufotografuos ar nukopijuos privatų raktą, turėsite tikimybę būti apvogti. Dažniausiai popierinės piniginės yra saugomos seife ir įlaminuotas ar specialiomis programomis užšifruojant prieigą prie viešo rakto. Popierinių piniginių pliusas yra tas, kad jos yra visiškai nemokamos, generuojamos per įvairios online generatorius, o generuojant privačius raktus, būtinai reikia atsijungti nuo interneto.

Taigi, trumpai susipažinome su trimis tipais Bitcoin ir kriptovaliutų piniginėmis, o dabar pradėsime detalią hardware ir online piniginių apžvalgą ir palyginimus. Bankai.lt ruoštoje analizėje pateiksime populiariausias ir išbandytas pinigines. Tai reiškia, kad šios piniginės yra daugiausiai naudojamos ir saugios, turi mažus mokesčius ir valdomos kriptovaliutų garsių bendruomenės veikėjų, kurie turi autoritetą. Bet atminkite, kad kriptovaliutų piniginės nėra niekaip reguliuojamos, tai nėra bankas, nėra įstatymų, todėl reikia labai atsargiai pasirinkti kuo patikimesnę piniginę. Net ir patikima piniginė gali turėti tam tikrų klaidų, kurios gali atnešti nuostolius. Todėl galbūt popierinė piniginė galbūt ir yra saugiausia, jeigu Jūs pats sugalvojate kaip gerai apsaugoti savo private key nuo pašalinių.

Pradedam!

TOP 5 Bitcoin ir kriptovaliutų hardware piniginių palyginimas

Hardware (laikmenoje) piniginės yra saugiausias ir patogiausias būdas laikyti Bitcoin ir kitą kriptovaliutą. Yra nemažai hardware piniginių tiekėjų ir pačių piniginių tipų, kurias galite įsigyti internete, tačiau labiausiai apsaugotos ir geriausą reputaciją turi šios penkios: Ledger Nano S, Ledger Blue, Trezor, Digital Bitbox, KeepKey. Apžvelgsime ir palyginsime visas iš jų tam, kad galėtumėte išsirinkti geriausią.

#1 Ledger Nano S
Ledger Nano S pirkti

#2 Ledger Blue
Ledger Blue pirkti

#3 Trezor
Trezor pirkti

#4 Digital Box
Digital box pirkti

#5 KeepKey
Keepkey pirkti

Kaina Buy Ledger Nano S
59 EUR
(galutinė kaina, nemokamas pristatymas)
Buy Ledger Blue
274.8 EUR
Buy Trezor
89 EUR
(prisidės mokesčiai ir pristatymo kaina)
Buy Digital Box
54 EUR
Buy KeepKey
82 EUR
Saugumas Labai aukštas Labai aukštas Labai aukštas Labai aukštas Labai aukštas
Kompiuteris Win, OSX, Linux, Chrome OS Win, OSX, Linux, Chrome OS Win, OSX, Linux Win, OSX, Linux, Source code Win, Mac, Linux
Mobilus nėra nėra Android iOS, Android Store, APK download, Source code Android
Svoris 16.2g 90g 12g 10g 54g
Piniginės: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin, ZCash, DASH, Stratis, Ripple, Hello, Bitcoin Cash, Komodo, Ethereum Classic, Posw, ARK Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin, ZCash, DASH, Stratis, Ripple, Hello, Bitcoin Cash, Komodo, Ethereum Classic, Posw, ARK Bitcoin, Ethereum, Ethereum classic, Litecoin, DASH, ZCash, Bitcoin Cash, ERC-20, Namecoin, Dogecoin, Bitcoin Testnet Bitcoin, Ethereum, Ethereum Classic, ERC20 Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin, DASH, Namecoin
Rekomendacijos. Yra du pagrindiniai Bitcoin ir kriptovaliutų piniginių gamintojai: Ledger wallet ir Trezor. Šios piniginės yra labai panašios ir pačios populiariausios, jos taip pat turi labai gerą aptarnavimą (support) ir reputaciją internete. Yra labai sunku pagaminti saugią ir gerai veikiančią hardware piniginę, todė Jūs turėtumėt pasitikėti tik TOP kompanijų piniginėmis, kurioje laikysite savo virtualius pinigus. Mes nematome didelių skirtumų tarp Ledger ir Trezor piniginių, tiesiog Ledger atrodo žingsniu priekyje turėdami tokį produktą kaip Ledger Blue, kompanijos tobulėja, tad nuolat pasitikrinkite. Rinkitės atsakingai, palyginkite piniginių kainas, paskaitykite internete dar kartą atsiliepimus apie jas ir tik tada nuspreskite, kuri piniginė bus ta, kurioje laikysite savo kapitalą. Žinokite tai, kad hardware (USB laikmena) piniginė yra ženkliai saugesnė nei online (internetu pasiekiama) piniginė, todėl dideles pinigų sumas laikykite tik hardware arba popierinėje piniginėje, o smulkias sumas, atsiskaitymams - persiveskite į online piniginę (mobiliajame, kompiuteryje, naršyklėje).

TOP 5 multi kriptovaliutų online piniginių palyginimas (Bitcoin, Ethereum + Altcoins)

Čia palyginsime geriausias kriptovaliutų pinigines, kuriose galite laikyti įvairias kriptovaliutas. Šiame palyginime matysite geriausias išbandytas online (internetu pasiekiamas) kriptovaliutų pinigines, kurios palaiko daug valiutų vienu metu. Šios piniginės vadinamos Bitcoin, Ethereum + altcoins (altcoin - kitos kriptovaliutos, išskyrus Bitcoin). Online piniginę įsidiegti yra labai paprasta ir ji veikia ant kompiuterio, mobiliojo telefono arba naršyklėje kaip įskiepis (extension - chrome, firefox). Ne visos programėlės veikia ant telefonų, ne visos ant kompiuterių ir naršyklių. Kai kurius veikia tik mobiliajame, kai kurios tik kompiuteryje. Taip pat ne visos programėlės veikia ant iOS ar Android ar Windows ar Mac. Su didžiausia problema programėlių kūrėjai susiduria, kai reikia kurti programėlę Apple produktams - telefonams ir mobiliesiems. Apple labai ilgai tvirtina ir leidžia programėlių atnaujinimus, jos praeina pro saugumo filtrus ir pan. Todėl naujausios online piniginių versijos pasiekia Apple produktų turėtojus. Su Android to visiškai nėra. Taigi, dabar kviečiame susipažinti su mūsų atrinktomis ir patikrintomis online wallets, ir išsirinkti geriausią, kurią naudosite kriptovaliutos saugojimui ir atsiskaitymams.

#1 JAXX
JAXX pinginė

#2 Exodus
Exodus piniginė

#3 Coinomi
Coinomi pinginė

#4 Coinspace
Coinspace piniginė

#5 Agama (BETA)
Agama piniginė

Atsisiųsti Download JAXX
Nemokama
Download Exodus
Nemokama
Download Coinomi
Nemokama
Download Coinspace
Nemokama
Download Agama
Nemokama
Saugumas Geras Geras Geras Žemas Žemas
Kompiuterio programėlė Win, OSX, Linux, Chrome, Firefox Win, OSX, Linux nėra none Win, Mac, Linux
Mobilus, planšetė iOS, Android nėra Android iOS, Android nėra
Piniginės: Bitcoin, Ethereum, DASH, Ethereum Classic, Augur, Litecoin, ZCash, RSK Testnet, Doge, Iconomi, Golem, Gnosis, DigixDAO, BlockchainCapital, Civic, Stox, Poet, Bitcoin Cash, nuolat pildo naujomis Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, DASH, Litecoin, EOS, BAT, Decred, Gnosis, Golem, OmiseGo, Qtum, Augur, Aragon, nuolat pildo naujomis Bitcoin, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin, Dash, ZCash, OKCash, Namecoin, Dogecoin ir daugelis kitų Bitcoin, Ethereum, Litecoin Daug altcoins, bet dar vis BETA versija.
Rekomendacijos. Yra nedaug kriptovaliutų online piniginių, kurios siūlo galimybę laikyti Bitcoin ir altcoin vienoje programėlėje. Šis patogumas labai brangiai kainuoja programėlių kūrėjams dėl daug skirtingų valiutų suderinimų. Geriausius atsiliepimus turi trys Bitcoin ir altcoin kriptovaliutų piniginės: JAXX, Exodus ir Coinomi. Kitos piniginės yra testavimo fazėje ar veikia ne taip jau gerai ir nėra taip gerai apsaugotos kaip pirmos trys. Taip pat JAXX, Exodus ir Coinomi turi labai gerą aptarnavimą (support), į klausimus atsako, Twitter paskyroje bendrauja. Daugiausiai pliusų rašome #1 JAXX piniginei dėl palaikomų programėlių visiems įrenginiams, mūsų nuomone tobulo patogumo ir labai geros komunikacijos socialiniuose tinkluose (sekite jų Twitter paskyrą). Antrą vietą skiriame #2 Exodus, ši piniginė yra solidi, bet minusas, kad neveikia ant mobiliųjų įrenginių, o veikia tik kompiuteriuose (win, mac, linux). Visa kita su Exodus yra gerai - komunikacija, patogumas, saugumas, dažni programos atnaujinimai. Exodus yra taip pat gerai jeigu gaunate išmokas iš kriptovaliutų kasimo (mining), kai su JAXX nėra jau taip gerai, nes net patys JAXX atstovai komentavo, kad gali būti neužskaitomi pinigai iš mining dėl per mažų transakcijų. Atminkite, kad online piniginės yra skirtos laikyti nedidelėms sumoms, atsiskaitymams. Didesnes sumas laikykite hardware, popierinėse piniginėse.

Valiutos keitykla

TOP 5 geriausios Bitcoin online piniginės

Bitcoin yra pati populiariausia kriptovaliuta, todėl daugiausia piniginių yra kuriamos laikyti tik Bitcoin, be kitų valiutų. Yra labai lengva susikurti Bitcoin piniginę, jums tereikia atsisiųsti programėlę į telefoną, planšetę ar kompiuterį, užsiregistruoti ir Jūs jau turite Bitcoin piniginę. Bitcoin online piniginės nėra tokios saugios kaip hardware ar popierinės piniginės, todėl nelaikykite didelių sumų čia. Mes atlikome tikrai didelį darbą ir ištestavome nemažai Bitcoin online piniginių, sudarėme sąrašą ir pateikėme jas palyginimui. Geriausias variantas yra turėti Bitcoin online piniginę, kuri veikia ant visų įrenginių, bet su Bitcoin piniginėmis yra problema, nes yra tik viena tokia saugi piniginė. Visos kitos piniginės veikia arba tik mobiliuosiuose arba tik kompiuteriuose. Pagal saugumą ir reputaciją visos penkios Bitcoin piniginės yra panašios, tad palyginkite, dar kartą atlikite savo analizę ir išsirinkite geriausią.

#1 Copay
Copay piniginė

#2 GreenAddress
Greenaddress piniginė

#3 BTC.com
BTC.com piniginė

#4 Bitcoin Core
Bitcoin core piniginė

#5 AirBitz
AirBitz piniginė

Atsisiųsti Download Copay
Nemokama
Download GreenAddress
Nemokama
Download BTC.com
Nemokama
Download Bitcoin Core
Nemokama
Download AirBitz
Nemokama
Saugumas Geras Geras Geras Geras Geras
Kompiuterio programėlė Win, OSX, Linux, Chrome ext. Chrome extension BTC.com website Win, OSX, Linux None
Mobilus, planšetė iOS, Android, Win Phone iOS, Android iOS, Android Nėra iOS, Android
Piniginės: Bitcoin Bitcoin Bitcoin Bitcoin Bitcoin
Rekomendacijos. Geriausia Bitcoin online piniginė yra Copay. Copay turi programėles tiek mobiliems tiek kompiuteriams, taip pat tai gana saugi ir gerą aptarnavimą turinti piniginė. Visos kitos Bitcoin piniginės: GreenAddress, BTC.com, Bitcoin core ir Airbitz yra saugios, su rimtomis programuotojų komandomis, bet neturi piniginių programėlių abiems įrenginiams, t.y. veiks arba tik mobiliajame arba tik kompiuteryje. Bitcoin online piniginės palaiko tik Bitcoin valiutą, tad jeigu Jūs laikysite ar atliksite transakcijas tik Bitcoinais, tuomet šios piniginės yra kaip tik jums, bet jeigu galvojate turėti ir laikyti altcoinų (ethereum, litecoin, dash ir kt.), tuomet reikės kitų piniginių. Bet kokiu atveju prisiminkite, kad saugiausia Bitcoin ir kitą kriptovaliutą laikyti yra hardware ir popierinėse piniginėse.

Papildysime šią analizę, išsisaugokite nuorodą ir sekite.

Komentarai
Straipsnis komentarų neturi. Būk pirmas ir pakomentuok.
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų