Valiutų kursų skaičiuoklė

Valiutos skaičiuoklė. Ši valiutos skaičiuoklė leidžia lanksčiai konvertuoti valiutas ir sužinoti kiek vertos valiutos Jūsų pasirinktų valiutų atžvilgiu. Valiutos skaičiuoklė suskirstyta į tris sekcijas, kur sekcijoje „Bendras kursas” konvertuojama valiuta pagal naujausius Europos Centrinio Banko valiutų kursus, o sekcijose „Noriu pirkti ar parduoti valiutos skaičiuoklė apskaičiuoja ir parodo kuriame banke ar valiutų keitykloje yra geriausias Jūsų perkamos ar parduodamos valiutos kursas ir už kokią sumą nusipirksite ar parduosite norimą valiutą.

Šioje „Bendro kurso” valiutų skaičiuoklėje galite pridėti tiek valiutų kiek Jus domina ir iš karto matyti kiek pasirinktos valiutos atžvilgiu yra vertos kitos Jūsų pasirinktos valiutos skaičiuoklėje. Valiutų kursai skaičiuoklėje konvertuojami pagal tuo metu galiojantį oficialų ECB nustatytą kursą. Į valiutos laukelį, kurios atžvilgiu norite matyti kiek vertos kitos valiutos, įveskite norimą sumą.

Atrinkome patikimas valiutos keityklas, kurias Bankai.lt rekomenduoja, jas rasite čia: valiutos keityklos.

Įveskite konvertuojamą sumą pasirinktos valiutos laukelyje:
EUR
EUR
GBP
GBP
1 EUR = 0,8550 GBP | 1 GBP = 1,1697 EUR
1 EUR = 0,8550 GBP
1 GBP = 1,1697 EUR
USD
USD
1 EUR = 1,0852 USD | 1 USD = 0,9215 EUR
1 EUR = 1,0852 USD
1 USD = 0,9215 EUR
PLN
PLN
1 EUR = 4,3053 PLN | 1 PLN = 0,2323 EUR
1 EUR = 4,3053 PLN
1 PLN = 0,2323 EUR
RUB
RUB
1 EUR = 100,115 RUB | 1 RUB = 0,0100 EUR
1 EUR = 100,115 RUB
1 RUB = 0,0100 EUR
NOK
NOK
1 EUR = 11,4285 NOK | 1 NOK = 0,0875 EUR
1 EUR = 11,4285 NOK
1 NOK = 0,0875 EUR
Pridėti naują valiutą į skaičiuoklę:
Pasirinkite valiutą iš žemiau esančio sąrašo, kurią norite naudoti skaičiuoklėje. Pašalinti iš sąrašo galėsite spustelėję šalia valiutos esančią ikonėlę.
Valiutos
Duomenys atnaujinti 2024.02.26 17:05:13

Ši valiutos skaičiuoklė yra aktyviai naudojama ir yra vienas populiariausių įrankių Bankai.lt portale. Valiutų kursai šioje skaičiuoklėje yra nuolat atnaujinami, tad duomenys yra nuolat aktualūs, valiutų kursus atnaujiname kas 5 minutes. Labai patogu, kad valiutos skaičiuoklė suskirstyta į tris dalis, kur pagrindinė valiutų skaičiuoklė skaičiuoja pagal bendrus ECB ir forex valiutų kursus, o skaičiuoklėse perkant ar parduodant valiutą yra naudojami Lietuvoje veikiančių bankų ar valiutos keityklų kursų nuolat atnaujinami duomenys.

Populiariausios valiutos, kurias skaičiuoklėje konvertuoja lietuviai yra beabejo svarai, JAV doleriai, zlotai, rubliai bei skandinavijos šalių kronos. Šios valiutos yra iš karto įdiegtos Bankai.lt bendrojoje valiutų skaičiuoklėje, bet Jūs galite prisidėti ar išimti iš skaičiuoklės kurias tik norite valiutas. Tai universalus ir unikalus įrankis norint apskaičiuoti valiutų vertę bet kurios valiutos atžvilgiu. Pavyzdžiui įsidedate į valiutų skaičiuoklę 10 skirtingų valiutų, vedate į pasirinktos valiutos laukelį sumą, o skaičiuoklė automatiškai konvertuoja skaičiuoklėje pridėtas valiutas.

Bankai.lt valiutos skaičiuoklė leidžia konvertuoti valiutas ir sužinoti kiek vertos valiutos Jūsų pasirinktų valiutų atžvilgiu. Valiutos skaičiuoklė suskirstyta į tris sekcijas, parengėme specialų video, kuriame pristatome visas tris skaičiuokles, rekomenduojame žiūrėti su garsu: Bankai.lt valiutų skaičiuoklių video (įgarsina Rytis Zemkauskas).

Ši valiutos skaičiuoklė atstoja visas kitas skaičiuokles swedbank, seb, luminor, dnb, medicinos ar Lietuvos bankuose. Nereikia niekur kitur eiti ir naudotis lrytas ar delfi valiutos skaičiuokle. Viskas ko reikia, yra Bankai.lt valiutos skaičiuoklėje, vienoje vietoje - visos įmanomos valiutų keitimo variacijos ir labai paprastas valiutos konvertavimas.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2019 m. gruodžio mėnesio didieji bankai atsisakė keisti valiutą grynais pinigais ir nuo šiol valiuta grynais pinigais nebekeičiama didžiausiuose bankuose: SEB, Swedbank ir Luminor. Valiutą grynais pinigais keičia: Šiaulių, Citadele, Medicinos bankai ir valiutos keityklos TOP EXCHANGE, Florinus.lt, Valiuta24.lt ir JUNONALT. Taip pat yra ir kitų pavienių mažesnių keityklų, bet didžiausios yra išvardintos ir lyginamos Bankai.lt portale. Valiutos skaičiuoklė parodo visų bankų ir keityklų geriausius valiutų kursus, tereikia pasirinkti „Noriu pirkit” arba „Noriu parduoti” veiksmą.

Pastebime skaičiuoklės naudojamumo aktyvumą, kuomet ateina savaitgalis ar šventinės dienos, o per jas lietuviai keliauja į Lenkiją apsipirkti. Tuomet daugelis lankytojų konvertuoja eurus į zlotus ar zlotus į eurus būdami ar išvykdami į Lenkiją. Kita įdomi valiutos skaičiuoklės naudojamumo tendencija yra kuomet žiniasklaidoje pasigirsta kokių nors naujienų apie svaro kurso pokytį, tada skaičiuokle naudojasi Anglijoje gyvenantys ir dirbantys lietuviai, norintys sužinoti savo turimų santaupų pokytį - valiutos konvertavimas tampa itin populiarus turintiems užsienio valiutą. Šventiniu laikotarpiu, kai užsienyje gyvenantys lietuviai grįžta į Lietuvą, ypač padaugėja besinaudojančių Anglijos svaro, Norvegijos, Danijos ar Švedijos kronų skaičiuoklių naudojamumas konvertuojant šias valiutas iš ar į eurus.

Jeigu Jums yra aktualūs valiutų kursai bei norite nuolat žinoti savo turimos ar gaunamos užsienio valiutos santykius ir vertę su euru, kviečiame naudotis Bankai.lt valiutos skaičiuokle. Kartais yra patogiau naudoti paruoštas valiutos bendro kurso skaičiuokles. Šiame puslapyje Jūs matote bendrą skaičiuoklę su daug valiutų joje, tačiau yra jau paruoši atskiri koncentruoti skaičiuoklių puslapiai kiekvienai valiutų porai su euru. Čia galite patekti į populiariausių skaičiuoklių puslapius kur bus užsienio valiutos ir euro skaičiuoklė be kitų laukelių:

Aukščiau aprašytos bendrojo kurso skaičiuoklės naudojamumas. Dabar apžvelgsime valiutos skaičiuoklės naudą tuomet, kai Jums reikia išsikeisti valiutą banke ar keitykloje. Keičiant užsienio valiutą ją galite pirkti arba parduoti, tad bankai ar keityklos taiko pirkimo arba pardavimo valiutos kursus. Tam sukūrėme dvi papildomas valiutos skaičiuokles „Norint pirkti valiutą” ir „Norint parduoti valiutą”. Šių abiejų skaičiuoklių veikimo principas yra toks pats, pasirenkate valiutą, kurią norite pirkti arba parduoti, įvedate sumą ir matote geriausius kursus siūlančių bankų ir keityklų rezultatų lentelę. Pagal šią lentelę galite orientuotis kuriame banke yra geriausias kursas. Rezultatuose pateikiamos sumos, kurias gausite arba turėsite sumokėti už perkamos ar parduodamos valiutos kiekį, lentelė iš karto surūšiuota pagal geriausią kursą siūlančius bankus. Taip pat, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad rezultatų lentelė susideda iš grynųjų ir negrynųjų pinigų kursų. Bankai.lt portale pirmąjį matysite grynųjų pinigų rezultatų sąrašą, o šalia rezultatus pagal negrynųjų pinigų kursus. Atminkite, kad negrynais pinigais (dažniausiai interneto banke), keičiama valiuta daugeliu atveju yra geresniu kursu, tad jeigu gaunate užsienio valiutą į banko sąskaitą, tuomet rekomenduojame ją konvertuoti į eurus interneto banke, taip bus pritaikytas geresnis valiutos kursas.

Taigi, šios valiutos skaičiuoklės naudojamumo priežastys gali būti kelios. Viena, naudojant bendro kurso valiutos skaičiuoklę su skirtingomis valiutomis, tiesiog galite sužinoti valiutų reikšmes pagal oficialų šiuo metu galiojantį įvairių valiutų kursą. Kita priežastis, kai norite pirkti ar parduoti valiutą ir reikia žinoti, kuris bankas ar keitykla pasiūlys geriausią valiutos kursą - tuomet naudojate „Noriu pirkti valiutą” arba „Noriu parduoti valiutą” skaičiuokles. Priklausomai nuo banko siūlomo kurso ir žinojimo, kuriame banke jis geriausias, Jūs galite sutaupyti ženklias pinigų sumas.

Valiutų kursų skaičiuoklė mobiliajame telefone

Valiutos skaičiuoklė
Valiutų skaičiuoklė mobiliajame telefone - Bankai.lt valiutos skaičiuoklės iliustracija.

Bankai.lt valiutų skaičiuoklė yra pritaikyta mobiliesiems įrenginiams. Galite sklandžiai ir patogiai naudotis šia skaičiuokle tiek iOS, tiek Android, tiek kitas operacines sistemas turinčiuose mobiliuosiuose telefonuose. Valiutų skaičiuoklė yra dinaminė ir prisitaiko prie kiekvieno įrenginio naršyklės individualiai, todėl galite skaičiuokle naudotis vertikaliai ir horizontaliai pakreipę telefoną. Norėdami naviguoti į kitus valiutų ar Bankai.lt skilčių puslapius, tiesiog viršutinėje kairėje ekrano pusėje, pasirinkite meniu ir naviguokite po kitus svetainės puslapius.

Valiutos keityklos

Bankai.lt portale yra skelbiami bankų ir valiutų keityklų valiutų kursai, kuriuos galite palyginti, apskaičiuoti ir pasirinkti geriausią kursą siūlančią valiutų keitimo įstaigą. Ilgus metus pagrindinėmis valiutos keityklomis patogiose vietose buvo įvardijamos Medicinos banko ir Snoro banko (bankrutavusio) valiutos keityklos. Tačiau nuo 2015 metų, Lietuvoje pradėjo atsidarinėti daug valiutos keityklų po skirtingais prekiniais ženklais. Kaip žinia, Medicinos bankas išliko, tačiau Snoras bankrutavo, o Medicinos banko valiutos keityklų pradėjo mažėti.

Bankai.lt portale yra lyginami keturių valiutos keityklų kursai: TOP EXCHANGE, Florinus.lt, Valiuta24.lt ir Valiutoskeitykla.eu (Junona).

TOP EXCHANGE, pradėjo veiklą 2015 metais. Ši valiutos keitykla veikia Vilniuje, Kaune ir Palangoje, ir iš viso turi 14 valiutos keityklų.

Valiutos keitykla Florinus Lietuvoje turi 11 valiutos keityklų, kuriose taip pat galite įsigyti ir aukso.

Progresyvi, Kaune atsidariusi valiutos keitykla Valiuta24.lt savo veiklą pradėjo su vienu skyriumi 2018 metais. Pirmasis skyrius buvo atidarytas Kauno autobusų stotyje. Šiuo metu Valiuta24.lt turi 4 valiutos keityklas, 2 Kaune ir 2 Vilniuje.

Populiari valiutos keitykla Valiutoskeitykla.eu (Junona) turi vieną skyrių Kaune, prekybos miestelyje URMAS.

Šių keturių valiutos keityklų ir visų pagrindinių Lietuvoje veikiančių bankų nuolat atnaujinamus valiutos kursus, galite palyginti Bankai.lt portale.

Lietuvoje taip pat veikia ir daugiau valiutos keityklų, tačiau jos neturi daug skyrių arba veikia mažesniuose miestuose. Pavyzdžiui, yra kelios valiutos keityklos Šiauliuose: Eurokaita ir Rolten, valiutos keityklos Kaune: Forexlita, Valiutų mainai (Girstutyje), Ravyda, valiutos keityklos Klaipėdoje: MORLITA, valiutos keityklos Panevėžyje: Geras kursas, o Vilniuje dominuoja didžiosios valiutos keityklos. Šių mažesnių valiutos keityklų kursų, Bankai.lt lankytojai, šiuo metu dar neturi galimybių palyginti.

Kur geriausia keisti valiutą?

Žinoma, valiutų kursai keičiasi nuolat, tačiau žmonėms aktualiausias valiutos keitimas grynais pinigais. Čia galime šiek tiek pažerti patarimų dėl valiutos keitimo. Bent jau 2018 metais, blogiausius kursus įvairiomis grynais pinigais siūlo SEB bankas (situacija keičiasi, tad nuolat pasitikrinkite, tačiau ilgą laiką SEB banko grynų pinigų kursas yra prasčiausias). Tarp geriausių valiutą keičiančių įstaigų galima būtų įvardinti žinoma, Medicinos banką (turi daugiausiai skyrių Lietuvoje), valiutos keityklas TOP EXCHANGE, Valiuta24.lt, Florinus, Valiutoskeitykla.eu (Junona), taip pat panašius kursus siūlo ir Šiaulių bankas, Citadele, MT Bank. Įdomu pastebėti, kad Swedbank valiutų kursai yra taip pat palankūs, ypač keičiant JAV dolerius, tačiau problema su Swedbank valiutos keitimu yra didžiulės eilės skyriuose ir jau Swedbank nebeteikia operacijų grynaisiais pinigais, valiutą galima keisti tik internetu. Ši informacija yra tik rekomendacinio pobūdžio ir prieš keičiant valiutą, pasitikrinkite kur geriausi valiutų kursai, Bankai.lt valiutų skaičiuoklėje.

Kriptovaliutų keityklos

Kriptovaliutos yra elektroninės valiutos, kurios yra saugomos ir valdomos naudojant kriptografiją. Šios valiutos yra decentralizuotos ir nekontroliuojamos valstybių ar centrinių bankų. Kriptovaliutos turi daug privalumų, pvz., greitas ir pigus tarptautinis pavedimas, privatumas ir saugumas. Šiandien kriptovaliutos tampa vis populiaresnės, ir investuotojai bei prekybininkai pradeda jas naudoti kaip alternatyvą tradicinėms valiutoms. Jei norite sužinoti daugiau apie kriptovaliutas, kur jų įsigyti, kokiose piniginės laikyti, apsilankykite specialioje Bankai.lt skiltyje: kriptovaliutos.

Kodėl dažniau naudojami terminai „valiutos keitykla”, „valiutos skaičiuoklė”, o ne „valiutų keitykla”, „valiutų skaičiuoklė”?

Kuriant ir tobulinant portalą Bankai.lt, kilo klausimas, kolėl keityklų pavadinimai yra „valiutos keitykla”, o ne „valiutų keitykla”, juk keityklos keičia daug skirtingų valiutų. Taip pat terminas „valiutos skaičiuoklė” paieškos rezultatuose yra labiau paplitęs nei „valiutų skaičiuoklė”. Taigi, vienaskaita ar daugiskaita?

Tiksliam išaiškinimui, klausimą uždavėme VLKK: Kaip teisingai įvardinti šiuos terminus: "valiutos keitykla" ar "valiutų keitykla", "valiutų kursai" ar "valiutos kursai", "valiutos skaičiuoklė" ar "valiutų skaičiuoklė"? Lyg ir viskas aišku, vienaskaita ir daugiskaita, tačiau, kodėl keityklos, kurios keičia valiutas vadinasi "valiutos keitykla", o ne "valiutų keitykla". Taip pat yra LRS įstatymai susiję su "valiutos keityklomis", o ne "valiutų".

VLKK konsultantai pateikė atsakymą: Formaliai gramatiškai taisyklingi abu junginiai, tačiau finansų specialistai kaip savo srities terminą yra pasirinkę junginį su vienaskaitos forma (apibendrinamoji vienaskaita tokiame junginyje gali būti vartojama). Oficialiuose dalykiniuose tekstuose paprastai vartojamas specialistų sutartas terminas, o laisvesnio stiliaus tekstuose gali būti vartojamas ir kitas taisyklingas junginys.

Pagal VLKK pateiktą išaiškinimą yra teisingi abu terminai, tiek vienaskaita, tiek daugiskaita. Taip pat vienaskaita gali būti paplitusi ir naudojama įstatymuose ir todėl, kad verčiant iš anglų kalbos „currency exchange” naudojama vienaskaita „valiutos keitykla” arba „currency converter” taip pat vienaskaita „valiutos skaičiuoklė”.

Valiutų skaičiuoklė užsienio kalbomis

Mūsų kurtas valiutų skaičiuoklės įrankis itin populiarus Lietuvoje, todėl nusprendėme nesustoti ir šį įrankį pateikti ir pasauliui. Užsienio lankytojams skirtame valiutų portale currexy.com įdiegėme skaičiuokles įvairiomis užsienio kalbomis. Šiuo metu valiutų skaičiuoklė jau veikia ir pritaikyta anglų, prancūzų, italų, portugalų, suomių, latvių kalbomis. Nuolat pildome ir diegiame naujas užsienio kalbas. Tačiau tai stengiamės daryti ne bet kaip, o šiek tiek pateikus tam tikrų patarimų kaip ir kur geriausia keisti valiutą tam tikroje šalyje. Taigi, jeigu jums patiems aktualu ar turite draugų kalbančių minėtomis kalbomis, galite pasidalinti šiomis puikiomis skaičiuoklėmis ir jose esančia naudinga informacija:

Valiutų skaičiuoklė anglų kalba - Currency converter
Valiutų skaičiuoklė prancūzų kalba - Convertisseur de devises
Valiutų skaičiuoklė italų kalba - Convertitore di valuta
Valiutų skaičiuoklė portugalų kalba - Conversor de moedas
Valiutų skaičiuoklė latvių kalba - Valutas kalkulators
Valiutų skaičiuoklė suomių kalba - Valuuttamuunnin

Skaičiuokles užsienio kalbomis sukūrėme todėl, kad pamatėme labai didelį susidomėjimą mūsų Bankai.lt skaičiuokle. Ja naudojasi kitų šalių piliečiai, tad atsižvelgėme į tai ir pristatėme daugiakalbes valiutų skaičiuokles. Nuolat naujiname ir kuriame įvairias skaičiuokles. Šiuo metu vystome valiutų skaičiuokles Afrikos šalių gyventojams, tačiau kadangi ten dauguma anglakalbiai, tad kalbų versti nereikia. Skaičiuoklės tik pritaikomos pagal skirtingas valiutas. Kaip žinote, tik Europa vienija daugelį šalių su viena valiuta, o už Europos ribų, daugelis šalių naudoja savo vietinę valiutą. Tad pritaikome skaičiuokles pagal kiekvienos šalies ir valiutos poreikį.

Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2024 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų