Euro banknotų apsaugos požymiai

Eurų banknotai yra septynių skirtingo dydžio nominalų: 5, 10, 20, 50, 100, 200 ir 500 eurų. Visi jie – teisėta mokėjimo priemonė visoje euro zonoje. Juose pavaizduoti skirtingų Europos istorijos laikotarpių architektūriniai stiliai.

Dėmesio, nuo 2019 metų gegužės 28 d. į apyvartą bus išleisti naujieji 100 ir 200 eurų banknotai - susipažinkite su jais šiame video:

Ant visų serijų eurų banknotų priekinės pusės pavaizduoti langai ir vartai, simbolizuojantys Europos atvirumo ir bendradarbiavimo dvasią. Antrojoje banknotų pusėje pavaizduoti tiltai simbolizuoja Europos tautų tarpusavio bei Europos ir pasaulio bendradarbiavimą. Ant banknotų pavaizduoti langai, vartai ir tiltai yra stilizuoti, jie nėra konkrečių statinių atvaizdai.

Ant kiekvieno banknoto yra Willem F. Duisenberg, Jean-Claude Trichet arba Mario Draghi, atitinkamai pirmojo, antrojo arba trečiojo Europos Centrinio Banko pirmininko, parašas. Visi šie banknotai yra galiojantys.

Willem F. Duisenberg parašas
Willem F. Duisenberg
parašas
Jean-Claude Trichet parašas
Jean-Claude Trichet
parašas
Mario Draghi parašas
Mario Draghi
parašas

Visų euro banknotų nominalų: 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 apsaugos požymių paaiškinimai

5 eurų banknoto apsaugos požymiai. Atpažinkite ar 5 eurų banknotas nepadirbtas

Eurų banknotuose panaudotos įvairios apsaugos priemonės. Jos padės jums iš karto atpažinti tikrą banknotą.

5 eurų banknoto dydis: 120 x 62 mm
5 eurų architektūrinis stilius: klasikinis

Apčiuopkite.
Ypatinga banknoto paviršiaus faktūra gaunama specialiu spausdinimo būdu.

Naujasis 5 eurų banknotas. Serija „Europa”.
Naujieji 5 eurų banknotai. Apčiuopkite.

1) Banknoto popieriaus išskirtinumas. Pačiupinėkite banknotą. Jis turi šiugždėti ir būti standus. Ypatinga banknoto paviršiaus faktūra gaunama specialiu spausdinimo būdu.
Pačiupinėkite naujus 5 eurus

2) Spausdinto banknoto paviršius yra nelygus zonose. Pačiupinėkite banknotą. Ant banknotų priekinės pusės kairiojo ir dešiniojo kraštų yra iš trumpų iškilių brūkšnelių sudaryta linija. Todėl banknotą lengva atpažinti, ypač sutrikusio regėjimo žmonėms. Pagrindinis atvaizdas, raidės ir didysis nominalo skaičius taip pat yra storesni.
Perbraukite per 5 eurų viršųPerbraukite per 5 eurų šonus Perbraukite per 5 eurų šoną Perbraukite per 5 eurų skaičių

Senasis 5 eurų banknotas. Pirmoji serija.
Senieji 5 eurų banknotai. Apčiuopkite.

1) Banknoto popieriaus išskirtinumas. Pačiupinėkite banknotą. Jis turi šiugždėti ir būti standus.
Pačiupinėkite 5 eurus

2) Spausdinto banknoto paviršius yra nelygus zonose. Perbraukite per banknoto priekinę pusę pirštu. Didžiojo nominalo skaičiaus, pagrindinio atvaizdo ir raidžių dažų sluoksnis yra storesnis.
Perbraukite per 5 eurų viršų

Pažvelkite.
Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Matyti vandens ženklas su portretu ir apsauginis siūlelis.

Naujasis 5 eurų banknotas. Serija „Europa”.
Naujieji 5 eurų banknotai. Pažvelkite.

2) Apsauginis siūlelis. Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Apsauginis siūlelis atrodo kaip tamsi linija, kurioje mažytėmis baltomis raidėmis parašytas simbolis € ir banknoto nominalo skaičius.
5 eur banknoto apsauginis siūlelis Apsauginis siūlelis iš arti 5 eur

3) Vandens ženklas su portretu. Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Blankiame atvaizde išryškėja Europos (graikų mitologijos karalaitės) portretas, banknoto nominalo skaičius ir langas. Banknotą padėjus ant tamsaus paviršiaus, šviesiosios jo dalys patamsės. Šis portretas pavaizduotas ir hologramoje.
5eur vandens ženklas prieš šviesą 5eur vandens ženklas galva ir langelis 5eur vandens ženklas ant stalo 5eur vandens ženklas kita pusė

Senasis 5 eurų banknotas. Pirmoji serija.
Senieji 5 eurų banknotai. Pažvelkite.

1) Vandens ženklas. Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Išryškėja blankus atvaizdas ir nominalo skaičius. Tačiau banknotą padėjus ant tamsesnio paviršiaus, vandens ženklas patamsėja.
5 eur banknoto vandens ženklai Vandens ženklas iš arti 5eur

2) Apsauginis siūlelis. Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Išryškėja apsauginis siūlelis – tamsi linija banknoto paviršiuje. Joje labai mažomis raidėmis užrašytas žodis EURO ir nominalo skaičius.
5eur apsauginis siūlelis 5eur apsauginis siūlelis iš arti

3) Sutapimo ženklelis skaičius. Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Viršutiniame kairiajame banknoto priekinės pusės kampe ir viršutiniame dešiniajame banknoto antrosios pusės kampe išdėstyti fragmentai tiksliai susijungia ir sudaro nominalo skaičių.
5 eur neapšviestas 5 eur apsaugos skaičiai iš arti

Pakreipkite.
Pakreipkite banknotą. Priekinėje pusėje hologramoje matyti besikeičiantis vaizdas. Antrojoje pusėje matyti blizganti juostelė.

Naujasis 5 eurų banknotas. Serija „Europa”.
Pakreipkite banknotą. Sidabro spalvos juostelėje matyti Europos portretas, o smaragdo spalvos skaičius sukuria kintančios šviesos efektą – kraipant banknotą, blizga skaičiaus viršutinė arba apatinė dalis.
Najasis 5 eurų banknotas. Pakreipkite.

1) Holograma su portretu. Pakreipkite banknotą. Hologramoje – sidabro spalvos juostelė banknoto dešinėje pusėje – matyti Europos (graikų mitologijos karalaitės) portretas, simbolis €, langas ir banknoto nominalo skaičius.
Nauji 5 eur holograma su portretu

2) Smaragdo spalvos skaičius. Pakreipkite banknotą. Blizgus skaičius apatiniame kairiajame kampe sukuria kintančios šviesos efektą – kraipant banknotą, blizga skaičiaus viršutinė arba apatinė dalis. Be to, skaičiaus spalva keičiasi iš ryškiai žalios į sodriai mėlyną.
Smaragdo spalvos skaičius Smaragdo spalvos skaičius mėlynas

Senasis 5 eurų banknotas. Pirmoji serija.
Senieji 5 eurų banknotai. Pakreipkite.

5 eur apvertus

1) Holograma. Pakreipus banknotą, hologramoje matyti banknoto nominalo skaičius ir simbolis €.
5eur holograma

2) Blizganti juostelė. Pakreipkite banknotą. Jo antrojoje pusėje pamatysite aukso spalvos juostelę. Joje matyti nominalo skaičius ir simbolis €.
Šviečianti juostelė 5 eurai

Papildomi požymiai.
Mikrotestas, ultravioletinės savybės ir infraraudonųjų spindulių požymiai.

Naujasis 5 eurų banknotas. Serija „Europa”.
Senieji 5 eurų banknotas. Papildomi požymiai.

1) Mikrotekstas. Ant kai kurių banknotų vietų yra teksto labai mažomis raidėmis. Jį galima perskaityti su didinamuoju stiklu. Raidės yra aiškios ir neišsiliejusios.
Mikrotestas 5 EUR nauji žvaigždė Mikrotestas 5 EUR nauji raidės Mikrotestas 5 EUR nauji raidės Mikrotestas 5 EUR nauji arti

2) Įprasta UV šviesa (priekinė banknoto pusė).
- Popierius nešvyti, t. y. jis neatspindi šviesos ir yra tamsus.
- Matyti į popierių įterpti plaušeliai. Kiekvienas iš jų yra trijų spalvų.
- Žvaigždės ES vėliavoje, maži apskritimai ir didelės žvaigždės švyti geltonai. Geltonai švyti dar kelios banknoto dalys.
Ultravioletinės ypatybės 5 EUR Nr.1 Ultravioletinės ypatybės 5 EUR Nr.2 Ultravioletinės ypatybės 5 EUR Nr.3

2) Įprasta UV šviesa (antroji pusė).
- Popierius nešvyti, t. y. jis neatspindi šviesos ir yra tamsus.
- Matyti į popierių įterpti plaušeliai. Kiekvienas iš jų yra trijų spalvų.
- Ketvirtadalis apskritimo banknoto centre ir kelios kitos vietos švyti žaliai. Matyti raudonos spalvos horizontalus serijos numeris ir juostelė.
Ultravioletinės ypatybės kitos pusės 5 EUR Nr.1 Ultravioletinės ypatybės kitos pusės 5 EUR Nr.2

3) Speciali UV šviesa (UV-C). Priekinėje pusėje geltonai švyti maži apskritimai centre, o didelės žvaigždės ir kelios kitos banknoto dalys švyti oranžine spalva. Išryškėja ir simbolis €.
Speciali UV šviesa nr. 1 Speciali UV šviesa nr. 2 Speciali UV šviesa nr. 3

4) Infraraudonųjų spindulių šviesoje matomi požymiai. Pašvietus infraraudonaisiais spinduliais, priekinėje banknoto pusėje matyti tik smaragdo spalvos skaičius, pagrindinio atvaizdo dešinioji pusė ir sidarbro spalvos juostelė. Antrojoje pusėje matyti banknoto nominalo skaičius ir horizontalus serijos numeris.
Infraraudonųjų spindulių požymiai Nr.1 - naujieji 5 EUR Infraraudonųjų spindulių požymiai Nr.2 - naujieji 5 EUR

Senasis 5 eurų banknotas. Pirmoji serija.
Senieji 5 eurų banknotas. Papildomi požymiai.

1) Mikrotekstas. Keliose banknoto vietose matyti labai smulkių raidžių tekstas. Šis tekstas, žiūrint plika akimi, atrodo kaip plonytė linija, bet jį galima perskaityti su didinamuoju stiklu. Net ir tokiomis mažomis raidėmis parašytas tekstas yra aiškus, o ne išsiliejęs.
Mikrotestas 5 EUR

2) Ultravioletinės ypatybės. Ultravioletinėje šviesoje popierius nešvyti. Matyti raudoni, mėlyni ir žali į popierių įterpti plaušeliai, Europos Sąjungos vėliava yra žalia, o žvaigždės – oranžinės. ECB pirmininko parašas yra žalias. Centre oranžine spalva švyti didelės žvaigždės ir maži apskritimai. Antrojoje pusėje pavaizduotas žemėlapis, tiltas ir nominalo skaičius yra geltoni.
Ultravioletinės ypatybės 5 EUR Nr.1 Ultravioletinės ypatybės 5 EUR Nr. 2

3) Infraraudonųjų spindulių šviesoje matomi požymiai. Pašvietus infraraudonaisiais spinduliais, išryškėja tik pagrindinio atvaizdo dešinė pusė ir sidabro spalvos juostelė.
Infraraudonųjų spindulių požymiai 5 EUR

10 eurų banknoto apsaugos požymiai. Atpažinkite ar 10 eurų banknotas nepadirbtas

10 eurų banknoto dydis: 127 x 67 mm
10 eurų architektūrinis stilius: romaninis

Apčiuopkite.
Ypatinga banknoto paviršiaus faktūra gaunama specialiu spausdinimo būdu.

Naujasis 10 eurų banknotas. Serija „Europa”.
Ypatinga banknoto paviršiaus faktūra gaunama specialiu spausdinimo būdu.
Naujas 10 eurų banknotas. Apčiuopkite.

1) Banknoto popieriaus išskirtinumas. Pačiupinėkite banknotą. Jis šiugžda ir yra standus.
10 eurų banknotas turi šiugždėti

2) Spausdinto banknoto paviršius yra nelygus zonose. Pačiupinėkite banknotą. Ant banknoto priekinės pusės kairiojo ir dešiniojo kraštų yra iš trumpų iškilių brūkšnelių sudaryta linija. Todėl banknotą lengva atpažinti, ypač sutrikusio regėjimo žmonėms. Pagrindinis atvaizdas, raidės ir didysis nominalo skaičius taip pat yra storesni.
Perbraukite per banknotą Nr.1 Perbraukite per banknotą Nr.2 Perbraukite per banknotą Nr.3 Perbraukite per banknotą Nr.4 Perbraukite per banknotą Nr.5 Perbraukite per banknotą Nr.6

Senasis 10 eurų banknotas. Pirmoji serija.
10 eurų banknotas. Apčiuopkite.

1) Banknoto popieriaus išskirtinumas. Pačiupinėkite banknotą. Jis turi šiugždėti ir būti standus.
10 eurų banknotas turi šiugždėti

2) Spausdinto banknoto paviršius yra nelygus zonose. Perbraukite per banknoto priekinę pusę pirštu. Didžiojo nominalo skaičiaus, pagrindinio atvaizdo ir raidžių dažų sluoksnis yra storesnis.
Perbraukite per banknoto viršų Perbraukite per 10 eurų skaičių Perbraukite per užrašą ECB EZB

Pažvelkite.
Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Matyti vandens ženklas su portretu ir apsauginis siūlelis.

Naujasis 10 eurų banknotas. Serija „Europa”.
Naujasis 10 eurų banknotas. Pažvelkite.

1) Vandens ženklas su portretu. Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Blankiame atvaizde išryškėja Europos (graikų mitologijos karalaitės) portretas, banknoto nominalo skaičius ir langas. Banknotą padėjus ant tamsaus paviršiaus, šviesiosios jo dalys patamsės. Šis portretas pavaizduotas ir hologramoje.
10 eurų vandens ženklas 10 eurų vandens ženklas iš arti 10 eurų vandens ženklas ant stalo 10 eurų vandens ženklas kita pusė

2) Apsauginis siūlelis. Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Apsauginis siūlelis atrodo kaip tamsi linija, kurioje mažytėmis baltomis raidėmis parašytas simbolis € ir banknoto nominalo skaičius.
10 eurų apsauginis siūlelis 10 eurų siūlelis iš arti

Senasis 10 eurų banknotas. Pirmoji serija.
10 eurų banknotas. Pažvelkite.

1) Vandens ženklas. Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Išryškėja blankus atvaizdas ir nominalo skaičius. Tačiau banknotą padėjus ant tamsesnio paviršiaus, vandens ženklas patamsėja.
10 eurų vandens ženklas 10 eurų vandens ženklas iš arti 10 eurų vandens ženklas ženklas ant stalo

2) Apsauginis siūlelis. Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Išryškėja apsauginis siūlelis – tamsi linija banknoto paviršiuje. Joje labai mažomis raidėmis užrašytas žodis EURO ir nominalo skaičius.
10 eurų apsauginis siūlelis 10 eurų siūlelis iš arti

3) Sutapimo ženklelis skaičius. Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Viršutiniame kairiajame banknoto priekinės pusės kampe ir viršutiniame dešiniajame banknoto antrosios pusės kampe išdėstyti fragmentai tiksliai susijungia ir sudaro nominalo skaičių.
10 eurų sutapimo ženklas 10 eurų sutapimo ženklas pasikeitęs

Pakreipkite.
Pakreipkite banknotą. Sidabro spalvos juostelėje matyti Europos portretas, o smaragdo spalvos skaičius sukuria kintančios šviesos efektą – kraipant banknotą, blizga skaičiaus viršutinė arba apatinė dalis.

Naujasis 10 eurų banknotas. Serija „Europa”.
Naujasis 10 eurų banknotas. Pakreipkite.

1) Holograma su portretu. Pakreipkite banknotą. Hologramoje – sidabro spalvos juostelė banknoto dešinėje pusėje – matyti Europos (graikų mitologijos karalaitės) portretas, simbolis €, langas ir banknoto nominalo skaičius.
Naujų 10 eurų holograma

2) Smaragdo spalvos skaičius. Pakreipkite banknotą. Blizgus skaičius apatiniame kairiajame kampe sukuria kintančios šviesos efektą – kraipant banknotą, blizga skaičiaus viršutinė arba apatinė dalis. Be to, skaičiaus spalva keičiasi iš ryškiai žalios į sodriai mėlyną.

10 eurų smaragdo spalvos skaičius 10 eurų smaragdo spalvos skaičius pasikeitęs

Senasis 10 eurų banknotas. Pirmoji serija.
10 eurų banknotas. Pakreipkite.

1) Holograma. Pakreipus banknotą, hologramoje matyti banknoto nominalo skaičius ir simbolis €.
10 eurų holograma

2) Blizganti juostelė. Pakreipkite banknotą. Jo antrojoje pusėje pamatysite aukso spalvos juostelę. Joje matyti nominalo skaičius ir simbolis €.

10 eurų blizganti aukso spalvos juostelė

Papildomi požymiai.
Mikrotestas, ultravioletinės savybės ir infraraudonųjų spindulių požymiai.

Naujasis 10 eurų banknotas. Serija „Europa”.
Naujasis 10 eurų banknotas. Papildomi požymiai.

1) Mikrotekstas. Ant kai kurių banknoto vietų yra teksto labai mažomis raidėmis. Jį galima perskaityti su didinamuoju stiklu. Raidės yra aiškios ir neišsiliejusios.
10 eurų mikrotestas 10 eurų mikrotestas Nr. 2 10 eurų mikrotestas Nr. 3

2) Įprasta UV šviesa (priekinė banknoto pusė).
- Popierius nešvyti, t. y. jis neatspindi šviesos ir yra tamsus.
- Matyti į popierių įterpti plaušeliai. Kiekvienas iš jų yra trijų spalvų.
- Žvaigždės ES vėliavoje, maži apskritimai ir didelės žvaigždės švyti geltonai. Geltonai švyti dar kelios banknoto dalys.
10 eurų ultravioletinis banknoto vaizdas Nr. 1 10 eurų ultravioletinis banknoto vaizdas Nr. 2 10 eurų ultravioletinis banknoto vaizdas Nr. 3 10 eurų ultravioletinis banknoto vaizdas Nr. 4
2) Įprasta UV šviesa (antroji pusė)
- Popierius nešvyti, t. y. jis neatspindi šviesos ir yra tamsus.
- Matyti į popierių įterpti plaušeliai. Kiekvienas iš jų yra trijų spalvų.
- Ketvirtadalis apskritimo banknoto centre ir kelios kitos vietos švyti žaliai. Matyti raudonos spalvos horizontalus serijos numeris ir juostelė.
10 eurų ultravioletinis banknoto vaizdas Nr. 5 10 eurų ultravioletinis banknoto vaizdas Nr. 6

3) Speciali UV šviesa (UV-C). Priekinėje pusėje geltonai švyti maži apskritimai centre, o didelės žvaigždės ir kelios kitos banknoto dalys švyti oranžine spalva. Išryškėja ir simbolis €.
10 eurų speciali ultravioletinė šviesa 10 eurų speciali ultravioletinė šviesa Nr. 1

4) Pašvietus infraraudonaisiais spinduliais, priekinėje banknoto pusėje matyti tik smaragdo spalvos skaičius, pagrindinio atvaizdo dešinioji pusė ir sidabro spalvos juostelė. Antrojoje pusėje matyti banknoto nominalo skaičius ir horizontalus serijos numeris.
10 eurų infraraudonieji spinduliai 10 eurų infraraudonieji spinduliai kita pusė

Senasis 10 eurų banknotas. Pirmoji serija.
Senasis 10 eurų banknotas. Papildomi požymiai.

1) Mikrotekstas. Keliose banknoto vietose matyti labai smulkių raidžių tekstas. Šis tekstas, žiūrint plika akimi, atrodo kaip plonytė linija, bet jį galima perskaityti su didinamuoju stiklu. Net ir tokiomis mažomis raidėmis parašytas tekstas yra aiškus, o ne išsiliejęs.
10 eurų mikrotestas 10 eurų mikrotesto vaizdas

2) Ultravioletinės ypatybės. Ultravioletinėje šviesoje popierius nešvyti. Matyti raudoni, mėlyni ir žali į popierių įterpti plaušeliai, Europos Sąjungos vėliava yra žalia, o žvaigždės – oranžinės. ECB pirmininko parašas yra žalias. Centre oranžine spalva švyti didelės žvaigždės ir maži apskritimai. Antrojoje pusėje pavaizduotas žemėlapis, tiltas ir nominalo skaičius yra geltoni.
10 eurų ultravioletinis banknoto vaizdas 10 eurų ultravioletinėje šviesoje vėliava 10 eurų ultravioletinis parašas 10 eurų kita pusė UV

3) Infraraudonųjų spindulių šviesoje matomi požymiai. Pašvietus infraraudonaisiais spinduliais, išryškėja tik pagrindinio atvaizdo dešinė pusė ir sidabro spalvos juostelė.
10 eurų infraraudonieji spinduliai

20 eurų banknoto apsaugos požymiai. Atpažinkite ar 20 eurų banknotas nepadirbtas

20 eurų banknoto dydis: 127 x 67 mm
20 eurų architektūrinis stilius: romaninis

Apčiuopkite.
Ypatinga banknoto paviršiaus faktūra gaunama specialiu spausdinimo būdu.

Naujasis 20 eurų banknotas. Serija „Europa”.
Naujasis 20 eurų banknotas. Apčiuopkite.

1) Banknoto popieriaus išskirtinumas. Pačiupinėkite banknotą. Jis turi šiugždėti ir būti standus.
20 eurų banknotas turi šiugždėti

2) Spausdinto banknoto paviršius yra nelygus zonose. Pačiupinėkite banknotą. Ant banknoto priekinės pusės kairiojo ir dešiniojo kraštų yra iš trumpų iškilių brūkšnelių sudaryta linija. Todėl banknotą lengva atpažinti, ypač sutrikusio regėjimo žmonėms. Pagrindinis atvaizdas, raidės ir didysis nominalo skaičius taip pat yra storesni.
20 eurų nauji banknotai su nelygiu paviršiumi Nr. 1 20 eurų nauji banknotai su nelygiu paviršiumi Nr. 2 20 eurų nauji banknotai su nelygiu paviršiumi Nr. 3 20 eurų nauji banknotai su nelygiu paviršiumi Nr. 4 20 eurų nauji banknotai su nelygiu paviršiumi Nr. 5

Senasis 20 eurų banknotas. Pirmoji serija.
20 eurų banknotas. Apčiuopkite.

1) Banknoto popieriaus išskirtinumas. Pačiupinėkite banknotą. Jis turi šiugždėti ir būti standus.
20 eurų banknotas turi šiugždėti

2) Spausdinto banknoto paviršius yra nelygus zonose. Perbraukite per banknoto priekinę pusę pirštu. Didžiojo nominalo skaičiaus, pagrindinio atvaizdo ir raidžių dažų sluoksnis yra storesnis.
Perbraukite per banknoto viršų Perbraukite per 20 eurų skaičių Perbraukite per užrašą ECB EZB

Pažvelkite.
Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Matyti langelis su portretu, vandens ženklas su portretu ir apsauginis siūlelis.

Naujasis 20 eurų banknotas. Serija „Europa”.
Naujas 20 eurų banknotas. Pažvelkite.

1) Langelis su portretu. Pažvelgus į banknotą prieš šviesą, hologramos viršutinėje dalyje esantis langelis tampa permatomas, jame išryškėja iš abiejų banknoto pusių matomas Europos portretas. Kraipant banknotą langelyje matyti ir vaivorykštės spalvų linijos, juosiančios banknoto nominalo skaičių. Žiūrint į langelį iš banknoto antrosios pusės, jame matyti vaivorykštės spalvų banknoto nominalo skaičiai.
20 eurų langelis 20 eurų langelis Nr. 1 20 eurų langelis Nr. 2

2) Vandens ženklas su portretu. Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Blankiame atvaizde išryškėja Europos (graikų mitologijos karalaitės) portretas, banknoto nominalo skaičius ir pagrindinis motyvas. Banknotą padėjus ant tamsaus paviršiaus, šviesiosios jo dalys patamsės. Šis portretas pavaizduotas ir hologramoje.
20 eurų vandens ženklas 20 eurų vandens ženklas iš arti 20 eurų vandens ženklas ant stalo 20 eurų vandens ženklas kita pusė

3) Apsauginis siūlelis. Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Apsauginis siūlelis atrodo kaip tamsi linija, kurioje mažytėmis baltomis raidėmis parašytas simbolis € ir banknoto nominalo skaičius.
Nauji 20 eurų siūlelis Nauji 20 eurų siūlelis Nr. 1

Senasis 20 eurų banknotas. Pirmoji serija.
20 eurų banknotas. Pažvelkite.

1) Vandens ženklas. Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Išryškėja blankus atvaizdas ir nominalo skaičius. Tačiau banknotą padėjus ant tamsesnio paviršiaus, vandens ženklas patamsėja.
20 eurų vandens ženklas 20 eurų vandens ženklas iš arti 20 eurų vandens ženklas ženklas ant stalo

2) Apsauginis siūlelis. Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Išryškėja apsauginis siūlelis – tamsi linija banknoto paviršiuje. Joje labai mažomis raidėmis užrašytas žodis EURO ir nominalo skaičius.
20 eurų apsauginis siūlelis 20 eurų siūlelis iš arti

3) Sutapimo ženklelis skaičius. Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Viršutiniame kairiajame banknoto priekinės pusės kampe ir viršutiniame dešiniajame banknoto antrosios pusės kampe išdėstyti fragmentai tiksliai susijungia ir sudaro nominalo skaičių.
20 eurų sutapimo ženklas 20 eurų sutapimo ženklas pasikeitęs

Pakreipkite.
Pakreipkite banknotą. Priekinėje pusėje hologramoje matyti besikeičiantis vaizdas. Antrojoje pusėje matyti blizganti juostelė.

Naujasis 20 eurų banknotas. Serija „Europa”.
Naujas 20 eurų banknotas. Pakreipkite.

1) Langelis su portretu. Pažvelgus į banknotą prieš šviesą, hologramos viršutinėje dalyje esantis langelis tampa permatomas, jame išryškėja iš abiejų banknoto pusių matomas Europos portretas. Kraipant banknotą langelyje matyti ir vaivorykštės spalvų linijos, juosiančios banknoto nominalo skaičių. Žiūrint į langelį iš banknoto antrosios pusės, jame matyti vaivorykštės spalvų banknoto nominalo skaičiai.
20 eurų langelis holograma 20 eurų langelis holograma kita pusė

2) Holograma su portretu. Kreipiant banknotą, hologramoje – sidabro spalvos juostelėje banknoto dešinėje – išryškėja Europos (graikų mitologijos karalaitės) portretas, simbolis €, pagrindinis motyvas ir banknoto nominalo skaičius.
20 eurų holograma

2) Smaragdo spalvos skaičius. Pakreipkite banknotą. Blizgus skaičius apatiniame kairiajame kampe sukuria kintančios šviesos efektą – kraipant banknotą, blizga skaičiaus viršutinė arba apatinė dalis. Be to, skaičiaus spalva keičiasi iš ryškiai žalios į sodriai mėlyną.
20 eurų smaragdinis skaičius 20 eurų smaragdinis skaičius

Senasis 20 eurų banknotas. Pirmoji serija.
20 eurų banknotas. Pakreipkite.

1) Holograma. Pakreipus banknotą, hologramoje matyti banknoto nominalo skaičius ir simbolis €.
20 eurų holograma

2) Blizganti juostelė. Pakreipkite banknotą. Jo antrojoje pusėje pamatysite aukso spalvos juostelę. Joje matyti nominalo skaičius ir simbolis €.
20 eurų blizganti aukso spalvos juostelė

Papildomi požymiai.
Mikrotestas, ultravioletinės savybės ir infraraudonųjų spindulių požymiai.

Naujasis 20 eurų banknotas. Serija „Europa”.
Naujas 20 eurų banknotas. Papildomi požymiai.

1) Mikrotekstas. Ant kai kurių banknoto vietų yra teksto labai mažomis raidėmis. Jį galima perskaityti su didinamuoju stiklu. Raidės yra aiškios ir neišsiliejusios.
20 eurų mikrotestas 20 eurų mikrotestas Nr. 2 20 eurų mikrotestas Nr. 3

2) Įprasta UV šviesa (priekinė banknoto pusė).
- Popierius nešvyti, t. y. jis neatspindi šviesos ir yra tamsus.
- Matyti į popierių įterpti plaušeliai. Kiekvienas iš jų yra trijų spalvų.
- Žvaigždės ES vėliavoje, maži apskritimai ir didelės žvaigždės švyti geltonai. Geltonai švyti dar kelios banknoto dalys.
20 eurų ultravioletinis banknoto vaizdas Nr. 1 20 eurų ultravioletinis banknoto vaizdas Nr. 2 20 eurų ultravioletinis banknoto vaizdas Nr. 3

2) Įprasta UV šviesa (antroji pusė).
- Popierius nešvyti, t. y. jis neatspindi šviesos ir yra tamsus.
- Matyti į popierių įterpti plaušeliai. Kiekvienas iš jų yra trijų spalvų.
- Ketvirtadalis apskritimo banknoto centre ir kelios kitos vietos švyti žaliai. Matyti raudonos spalvos horizontalus serijos numeris ir juostelė.
20 eurų ultravioletinis banknoto vaizdas kita pusė 20 eurų ultravioletinis banknoto vaizdas kita pusė Nr. 2

3) Infraraudonųjų spindulių šviesoje matomi požymiai. Pašvietus infraraudonaisiais spinduliais, priekinėje banknoto pusėje matyti tik smaragdo spalvos skaičius, pagrindinio atvaizdo dešinioji pusė ir sidabro spalvos juostelė. Antrojoje pusėje matyti banknoto nominalo skaičius ir horizontalus serijos numeris.
20 eurų infraraudonieji spinduliai 20 eurų infraraudonieji spinduliai kita pusė

Senasis 20 eurų banknotas. Pirmoji serija.
20 eurų banknotas. Papildomi požymiai.

1) Mikrotekstas. Keliose banknoto vietose matyti labai smulkių raidžių tekstas. Šis tekstas, žiūrint plika akimi, atrodo kaip plonytė linija, bet jį galima perskaityti su didinamuoju stiklu. Net ir tokiomis mažomis raidėmis parašytas tekstas yra aiškus, o ne išsiliejęs.
20 eurų mikrotestas 20 eurų mikrotesto vaizdas

2) Ultravioletinės ypatybės. Ultravioletinėje šviesoje popierius nešvyti. Matyti raudoni, mėlyni ir žali į popierių įterpti plaušeliai, Europos Sąjungos vėliava yra žalia, o žvaigždės – oranžinės. ECB pirmininko parašas yra žalias. Centre oranžine spalva švyti didelės žvaigždės ir maži apskritimai. Antrojoje pusėje pavaizduotas žemėlapis, tiltas ir nominalo skaičius yra geltoni.
20 eurų ultravioletinis banknoto vaizdas 20 eurų ultravioletinėje šviesoje vėliava 20 eurų ultravioletinis parašas 20 eurų kita pusė UV

3) Infraraudonųjų spindulių šviesoje matomi požymiai. Pašvietus infraraudonaisiais spinduliais, išryškėja tik pagrindinio atvaizdo dešinė pusė ir sidabro spalvos juostelė.
20 eurų infraraudonieji spinduliai

Nauja! 2015 m. lapkričio 25 d. devyniolikoje euro zonos šalių, tarp jų ir Lietuvoje, į apyvartą yra išleidžiamas naujasis 20 eurų banknotas.

50 eurų banknoto apsaugos požymiai. Atpažinkite ar 50 eurų banknotas nepadirbtas

50 eurų banknoto dydis: 127 x 67 mm
50 eurų architektūrinis stilius: romaninis

Apčiuopkite.
Ypatinga banknoto paviršiaus faktūra gaunama specialiu spausdinimo būdu.

50 eurų banknotas. Apčiuopkite.

1) Banknoto popieriaus išskirtinumas. Pačiupinėkite banknotą. Jis turi šiugždėti ir būti standus.
50 eurų banknotas turi šiugždėti

2) Spausdinto banknoto paviršius yra nelygus zonose. Perbraukite per banknoto priekinę pusę pirštu. Didžiojo nominalo skaičiaus, pagrindinio atvaizdo ir raidžių dažų sluoksnis yra storesnis.
Perbraukite per banknoto viršų Perbraukite per 50 eurų skaičių Perbraukite per užrašą ECB EZB

Pažvelkite.
Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Pamatysite išryškėjusius vandens ženklą, apsauginį siūlelį ir sutapimo ženklelį skaičių.

Peržvelkite 50 eurų banknotą

1) Vandens ženklas. Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Išryškėja blankus atvaizdas ir nominalo skaičius. Tačiau banknotą padėjus ant tamsesnio paviršiaus, vandens ženklas patamsėja.
50 eurų vandens ženklas 50 eurų vandens ženklas iš arti 50 eurų vandens ženklas ženklas ant stalo

2) Apsauginis siūlelis. Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Išryškėja apsauginis siūlelis – tamsi linija banknoto paviršiuje. Joje labai mažomis raidėmis užrašytas žodis EURO ir nominalo skaičius.
50 eurų apsauginis siūlelis 50 eurų siūlelis iš arti

3) Sutapimo ženklelis skaičius. Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Viršutiniame kairiajame banknoto priekinės pusės kampe ir viršutiniame dešiniajame banknoto antrosios pusės kampe išdėstyti fragmentai tiksliai susijungia ir sudaro nominalo skaičių.
50 eurų sutapimo ženklas 50 eurų sutapimo ženklas pasikeitęs

Pakreipkite.
Pakreipkite banknotą. Priekinėje pusėje hologramoje matyti besikeičiantis vaizdas. Antrojoje pusėje matyti blizganti juostelė.

Pakreipkite 50 eurų banknotą

1) Holograma. Pakreipus banknotą, hologramoje matyti banknoto nominalo skaičius ir langas arba vartai.
50 eurų holograma

2) Spalvą keičiantis skaičius. Pakreipkite banknotą. Jo antrojoje pusėje esančio nominalo skaičiaus spalva keičiasi iš violetinės į gelsvai žalią arba rudą.
50 eurų spalvą keičiantis skaičius 50 eurų spalvą keičiantis skaičius, pasikeitęs

Papildomi požymiai.
Mikrotestas, ultravioletinės savybės ir infraraudonųjų spindulių požymiai.

Papildomi apsaugos požymiai 50 eurų

1) Mikrotekstas. Keliose banknoto vietose matyti labai smulkių raidžių tekstas. Šis tekstas, žiūrint plika akimi, atrodo kaip plonytė linija, bet jį galima perskaityti su didinamuoju stiklu. Net ir tokiomis mažomis raidėmis parašytas tekstas yra aiškus, o ne išsiliejęs.
50 eurų mikrotestas 50 eurų mikrotesto vaizdas

2) Ultravioletinės ypatybės. Ultravioletinėje šviesoje popierius nešvyti. Matyti raudoni, mėlyni ir žali į popierių įterpti plaušeliai, Europos Sąjungos vėliava yra žalia, o žvaigždės – oranžinės. ECB pirmininko parašas yra žalias. Centre oranžine spalva švyti didelės žvaigždės ir maži apskritimai. Antrojoje pusėje pavaizduotas žemėlapis, tiltas ir nominalo skaičius yra geltoni.
50 eurų ultravioletinis banknoto vaizdas 50 eurų ultravioletinėje šviesoje vėliava 50 eurų ultravioletinis parašas 50 eurų kita pusė UV

3) Infraraudonųjų spindulių šviesoje matomi požymiai. Pašvietus infraraudonaisiais spinduliais, išryškėja tik pagrindinio atvaizdo dešinė pusė ir sidabro spalvos juostelė.
50 eurų infraraudonieji spinduliai

100 eurų banknoto apsaugos požymiai. Atpažinkite ar 100 eurų banknotas nepadirbtas

100 eurų banknoto dydis: 127 x 67 mm
100 eurų architektūrinis stilius: romaninis

Apčiuopkite.
Ypatinga banknoto paviršiaus faktūra gaunama specialiu spausdinimo būdu.

Apčiuopkite 100 eurų, apsaugos požymiai

1) Banknoto popieriaus išskirtinumas. Pačiupinėkite banknotą. Jis turi šiugždėti ir būti standus.
100 eurų banknotas turi šiugždėti

2) Spausdinto banknoto paviršius yra nelygus zonose. Perbraukite per banknoto priekinę pusę pirštu. Didžiojo nominalo skaičiaus, pagrindinio atvaizdo ir raidžių dažų sluoksnis yra storesnis.
Perbraukite per banknoto viršų Perbraukite per 100 eurų skaičių Perbraukite per užrašą ECB EZB

Pažvelkite.
Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Pamatysite išryškėjusius vandens ženklą, apsauginį siūlelį ir sutapimo ženklelį skaičių.

Peržvelkite 100 eurų, apsaugos požymiai

1) Vandens ženklas. Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Išryškėja blankus atvaizdas ir nominalo skaičius. Tačiau banknotą padėjus ant tamsesnio paviršiaus, vandens ženklas patamsėja.
100 eurų vandens ženklas 100 eurų vandens ženklas iš arti 100 eurų vandens ženklas ženklas ant stalo

2) Apsauginis siūlelis. Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Išryškėja apsauginis siūlelis – tamsi linija banknoto paviršiuje. Joje labai mažomis raidėmis užrašytas žodis EURO ir nominalo skaičius.
100 eurų apsauginis siūlelis 100 eurų siūlelis iš arti

3) Sutapimo ženklelis skaičius. Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Viršutiniame kairiajame banknoto priekinės pusės kampe ir viršutiniame dešiniajame banknoto antrosios pusės kampe išdėstyti fragmentai tiksliai susijungia ir sudaro nominalo skaičių.
100 eurų sutapimo ženklas 100 eurų sutapimo ženklas pasikeitęs

Pakreipkite.
Pakreipkite banknotą. Priekinėje pusėje hologramoje matyti besikeičiantis vaizdas. Antrojoje pusėje matyti blizganti juostelė.

Pakreipkite 100 eurų, apsaugos požymiai

1) Holograma. Pakreipus banknotą, hologramoje matyti banknoto nominalo skaičius ir langas arba vartai.
100 eurų holograma

2) Spalvą keičiantis skaičius. Pakreipkite banknotą. Jo antrojoje pusėje esančio nominalo skaičiaus spalva keičiasi iš violetinės į gelsvai žalią arba rudą.
100 eurų spalvą keičiantis skaičius 100 eurų spalvą keičiantis skaičius, pasikeitęs

Papildomi požymiai.
Mikrotestas, ultravioletinės savybės ir infraraudonųjų spindulių požymiai.

Papildomi 100 eurų apsaugos požymiai

1) Mikrotekstas. Keliose banknoto vietose matyti labai smulkių raidžių tekstas. Šis tekstas, žiūrint plika akimi, atrodo kaip plonytė linija, bet jį galima perskaityti su didinamuoju stiklu. Net ir tokiomis mažomis raidėmis parašytas tekstas yra aiškus, o ne išsiliejęs.
100 eurų mikrotestas 100 eurų mikrotesto vaizdas

2) Ultravioletinės ypatybės. Ultravioletinėje šviesoje popierius nešvyti. Matyti raudoni, mėlyni ir žali į popierių įterpti plaušeliai, Europos Sąjungos vėliava yra žalia, o žvaigždės – oranžinės. ECB pirmininko parašas yra žalias. Centre oranžine spalva švyti didelės žvaigždės ir maži apskritimai. Antrojoje pusėje pavaizduotas žemėlapis, tiltas ir nominalo skaičius yra geltoni.
100 eurų ultravioletinis banknoto vaizdas 100 eurų ultravioletinėje šviesoje vėliava 100 eurų ultravioletinis parašas 100 eurų kita pusė UV

3) Infraraudonųjų spindulių šviesoje matomi požymiai. Pašvietus infraraudonaisiais spinduliais, išryškėja tik pagrindinio atvaizdo dešinė pusė ir sidabro spalvos juostelė.
100 eurų infraraudonieji spinduliai

200 eurų banknoto apsaugos požymiai. Atpažinkite ar 200 eurų banknotas nepadirbtas

200 eurų banknoto dydis: 127 x 67 mm
200 eurų architektūrinis stilius: romaninis

Apčiuopkite.
Ypatinga banknoto paviršiaus faktūra gaunama specialiu spausdinimo būdu.

Apčiuopkite 200 eurų, apsaugos požymiai

1) Banknoto popieriaus išskirtinumas. Pačiupinėkite banknotą. Jis turi šiugždėti ir būti standus.
200 eurų banknotas turi šiugždėti

2) Spausdinto banknoto paviršius yra nelygus zonose. Perbraukite per banknoto priekinę pusę pirštu. Didžiojo nominalo skaičiaus, pagrindinio atvaizdo ir raidžių dažų sluoksnis yra storesnis. Palei kraštus yra apčiuopiamos žymės, skirtos akliems ir sutrikusio regėjimo žmonėms.
Perbraukite per banknoto viršų Perbraukite per 200 eurų skaičių Perbraukite per užrašą ECB EZB Perbraukite per 200 eur banknoto apačią Perbraukite per 200 eur banknoto apatinį šoną

Pažvelkite.
Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Pamatysite išryškėjusius vandens ženklą, apsauginį siūlelį ir sutapimo ženklelį skaičių.

Pažvelkite 200 eurų, apsaugos požymiai

1) Vandens ženklas. Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Išryškėja blankus atvaizdas ir nominalo skaičius. Tačiau banknotą padėjus ant tamsesnio paviršiaus, vandens ženklas patamsėja.
200 eurų vandens ženklas 200 eurų vandens ženklas iš arti 200 eurų vandens ženklas ženklas ant stalo

2) Apsauginis siūlelis. Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Išryškėja apsauginis siūlelis – tamsi linija banknoto paviršiuje. Joje labai mažomis raidėmis užrašytas žodis EURO ir nominalo skaičius.
200 eurų apsauginis siūlelis 200 eurų siūlelis iš arti

3) Sutapimo ženklelis skaičius. Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Viršutiniame kairiajame banknoto priekinės pusės kampe ir viršutiniame dešiniajame banknoto antrosios pusės kampe išdėstyti fragmentai tiksliai susijungia ir sudaro nominalo skaičių.
200 eurų sutapimo ženklas 200 eurų sutapimo ženklas pasikeitęs

Pakreipkite.
Pakreipkite banknotą. Priekinėje pusėje hologramoje matyti besikeičiantis vaizdas. Antrojoje pusėje matyti blizganti juostelė.

Pakreipkite 200 eurų, apsaugos požymiai

1) Holograma. Pakreipus banknotą, hologramoje matyti banknoto nominalo skaičius ir langas arba vartai.
200 eurų holograma

2) Spalvą keičiantis skaičius. Pakreipkite banknotą. Jo antrojoje pusėje esančio nominalo skaičiaus spalva keičiasi iš violetinės į gelsvai žalią arba rudą.
200 eurų spalvą keičiantis skaičius 200 eurų spalvą keičiantis skaičius, pasikeitęs

Papildomi požymiai.
Mikrotestas, ultravioletinės savybės ir infraraudonųjų spindulių požymiai.

Papildomi apsaugos požymiai 200 eurų

1) Mikrotekstas. Keliose banknoto vietose matyti labai smulkių raidžių tekstas. Šis tekstas, žiūrint plika akimi, atrodo kaip plonytė linija, bet jį galima perskaityti su didinamuoju stiklu. Net ir tokiomis mažomis raidėmis parašytas tekstas yra aiškus, o ne išsiliejęs.
200 eurų mikrotestas 200 eurų mikrotesto vaizdas

2) Ultravioletinės ypatybės. Ultravioletinėje šviesoje popierius nešvyti. Matyti raudoni, mėlyni ir žali į popierių įterpti plaušeliai, Europos Sąjungos vėliava yra žalia, o žvaigždės – oranžinės. ECB pirmininko parašas yra žalias. Centre oranžine spalva švyti didelės žvaigždės ir maži apskritimai. Antrojoje pusėje pavaizduotas žemėlapis, tiltas ir nominalo skaičius yra geltoni.
200 eurų ultravioletinis banknoto vaizdas 200 eurų ultravioletinėje šviesoje vėliava 200 eurų ultravioletinis parašas 200 eurų kita pusė UV

3) Infraraudonųjų spindulių šviesoje matomi požymiai. Pašvietus infraraudonaisiais spinduliais, išryškėja tik pagrindinio atvaizdo dešinė pusė ir sidabro spalvos juostelė.
200 eurų infraraudonieji spinduliai

500 eurų banknoto apsaugos požymiai. Atpažinkite ar 500 eurų banknotas nepadirbtas

500 eurų banknoto dydis: 127 x 67 mm
500 eurų architektūrinis stilius: romaninis

Apčiuopkite.
Ypatinga banknoto paviršiaus faktūra gaunama specialiu spausdinimo būdu.

Apčiuopkite 500 eurų, apsaugos požymiai

1) Banknoto popieriaus išskirtinumas. Pačiupinėkite banknotą. Jis turi šiugždėti ir būti standus.
500 eurų banknotas turi šiugždėti

2) Spausdinto banknoto paviršius yra nelygus zonose. Perbraukite per banknoto priekinę pusę pirštu. Didžiojo nominalo skaičiaus, pagrindinio atvaizdo ir raidžių dažų sluoksnis yra storesnis. Palei kraštus yra apčiuopiamos žymės, skirtos akliems ir sutrikusio regėjimo žmonėms.
Perbraukite per banknoto viršų Perbraukite per 500 eurų skaičių Perbraukite per užrašą ECB EZB Perbraukite per banknoto dešinį šoną apačioje Perbraukite per banknoto dešinį šoną viršuje

Pažvelkite.
Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Pamatysite išryškėjusius vandens ženklą, apsauginį siūlelį ir sutapimo ženklelį skaičių.

Pažvelkite 500 eurų, apsaugos požymiai

1) Vandens ženklas. Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Išryškėja blankus atvaizdas ir nominalo skaičius. Tačiau banknotą padėjus ant tamsesnio paviršiaus, vandens ženklas patamsėja.
500 eurų vandens ženklas 500 eurų vandens ženklas iš arti 500 eurų vandens ženklas ženklas ant stalo

2) Apsauginis siūlelis. Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Išryškėja apsauginis siūlelis – tamsi linija banknoto paviršiuje. Joje labai mažomis raidėmis užrašytas žodis EURO ir nominalo skaičius.
500 eurų apsauginis siūlelis 500 eurų siūlelis iš arti

3) Sutapimo ženklelis skaičius. Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Viršutiniame kairiajame banknoto priekinės pusės kampe ir viršutiniame dešiniajame banknoto antrosios pusės kampe išdėstyti fragmentai tiksliai susijungia ir sudaro nominalo skaičių.
500 eurų sutapimo ženklas 500 eurų sutapimo ženklas pasikeitęs

Pakreipkite.
Pakreipkite banknotą. Priekinėje pusėje hologramoje matyti besikeičiantis vaizdas. Antrojoje pusėje matyti blizganti juostelė.

Pakreipkite 500 eurų, apsaugos požymiai

1) Holograma. Pakreipus banknotą, hologramoje matyti banknoto nominalo skaičius ir langas arba vartai.
500 eurų holograma

2) Spalvą keičiantis skaičius. Pakreipkite banknotą. Jo antrojoje pusėje esančio nominalo skaičiaus spalva keičiasi iš violetinės į gelsvai žalią arba rudą.
500 eurų spalvą keičiantis skaičius 500 eurų spalvą keičiantis skaičius, pasikeitęs

Papildomi požymiai.
Mikrotestas, ultravioletinės savybės ir infraraudonųjų spindulių požymiai.

Papildomi apsaugos požymiai 500 eurų

1) Mikrotekstas. Keliose banknoto vietose matyti labai smulkių raidžių tekstas. Šis tekstas, žiūrint plika akimi, atrodo kaip plonytė linija, bet jį galima perskaityti su didinamuoju stiklu. Net ir tokiomis mažomis raidėmis parašytas tekstas yra aiškus, o ne išsiliejęs.
500 eurų mikrotestas 500 eurų mikrotesto vaizdas

2) Ultravioletinės ypatybės. Ultravioletinėje šviesoje popierius nešvyti. Matyti raudoni, mėlyni ir žali į popierių įterpti plaušeliai, Europos Sąjungos vėliava yra žalia, o žvaigždės – oranžinės. ECB pirmininko parašas yra žalias. Centre oranžine spalva švyti didelės žvaigždės ir maži apskritimai. Antrojoje pusėje pavaizduotas žemėlapis, tiltas ir nominalo skaičius yra geltoni.
500 eurų ultravioletinis banknoto vaizdas 500 eurų ultravioletinėje šviesoje vėliava 500 eurų ultravioletinis parašas 500 eurų kita pusė UV

3) Infraraudonųjų spindulių šviesoje matomi požymiai. Pašvietus infraraudonaisiais spinduliais, išryškėja tik pagrindinio atvaizdo dešinė pusė ir sidabro spalvos juostelė.
500 eurų infraraudonieji spinduliai

Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų