Indėlių draudimas

Indėlių draudimas Lietuvoje veikia per valstybės įkurtą įmonę "Indėlių ir investicijų draudimas". Visiems bankams ir unijoms yra privalus indėlių draudimas, jų indėliai yra apdrausti "Indėlių ir investicijų draudimas" įmonėje (išskyrus Nordea, Danskebank, Meridian Trade Bank). Ne Lietuvoje registruotų bankų indėliai apdrausti jų šalių įsteigtose draudimo įmonėse. Tad visų be išimties bankų ir unijų indėliai yra apdrausti 100 000 EUR sumai ir tai nepriklauso nuo to, kur yra apdrausti indėliai. Kiekvienas indėlininkas yra apsaugotas Lietuvos įstatymų ir banko bankroto atveju indėlininkui bus gražinta iki 100 000 EUR iš vieno banko ar unijos. Todėl rekomenduojame, jeigu dedate didensę nei 100 000 EUR sumą, išskaidykite ją į kelis bankus, tokiu būdu bus apsaugoti visi Jūsų pinigai. 

Jeigu kiltų daugiau klausimų, prašome juos užduoti žemiau esančioje formoje arba ieškoti atsakymų žemiau pateiktuose klausimuose-atsakymuose.

Klausimai ir atsakymai
Deividas
Prieš 23 dienas

Sveiki. Ar galiu atsidaryti kuriame tai Lietuvos banke sąskaitą, jei oficialiai esu deklaravęs išvykimą iš Lietuvos?

Steponas Jurelė
Bankai.lt
Prieš 20 dienų

Deividai, dėkui už klausimą. Taip, galite turėti Lietuvoje banko sąskaitą.

Šarūnas
Prieš 1 mėnesį

Ar draudžiamos lėšos, kurios banke (SEB) laikomos ne kaip indėlis, o tiesiog einamojoje sąskaitoje?

Er
Prieš 23 dienas

Einamosios lesos priskiriamos prie indeliu ir atvirksciai. Bendra suma yra draudziama.

Steponas Jurelė
Bankai.lt
Prieš 21 dieną

Šarūnai, dėkui už klausimą. Taip, draudžiamos laikomos lėšos sąskaitoje.

Deividas
Prieš 1 mėnesį

Sveiki. Ar saugu laikyti pinigus užsienyje registruotame banke pvz danske? Ar negali būti taip jog bankas kuriais tai metais ims ir neapdraus indėlių?

Steponas Jurelė
Bankai.lt
Prieš 1 mėnesį

Deividai, dėkui už klausimą. Manau, kad saugu. Tokio dydžio bankas kaip Danske, manau tikrai draus indėlius, kitaip ir būti negali. Nors visada reikia pasitikrinti. Bet Danske yra vienas didžiausių bankų Šiaurės Europoje.

Algis
Prieš 4 mėnesius

Laba diena. Ar pinigai laikomi Revolut kortelės sąskaitoje BIC: REVOGB21 IBAN LT83 3920 ...... yra apdrausti "indėlių ir investicijų draudimu" Ačiū

Steponas Jurelė
Bankai.lt
Prieš 3 mėnesius

Algi, dėkui už klausimą. Indėlių ir investicijų draudimu Lietuvoje Revolut sąskaitoje esantys pinigai nėra apdrausti.

Andrius Biceika, Revolut
Prieš 1 mėnesį

Algi, ačiū už klausimą. Stepono atsakymas yra netikslus ir klaidinantis, nes Revolut sąskaitoje(-ose) laikomos lėšos yra saugios ir ne tik, kai kažkas mums (Revolut) atsitiks, bet ir, kai bankams, kuriuose laikomi pinigai (šiuo atveju pasauliniuose bankuose Barclays arba / ir Lloyds) kažkas atsitiks, Revolut vartotojai atgaus visus (ne tik iki 100 tūkst. kaip bankuose) laikomus pinigus. Tai garantuoja vieno įtakingiausio pasaulinio reguliatoriaus Financial Conduct Authority (FCA) prievolė "segreguoti" ir "saugoti" (segregate and safe-guarded accounts) vartotojų pinigus tokių institucijų kaip Revolut, kurios veikia pagal elektroninių pinigų institucijos (EMI) licenciją. Tokios EMI negali "liesti" vartotojų pinigų, antraip nei bankai, kurių verslo modelis yra paremtas esamų klientų pinigų skolinimu kitiems klientams. Tikiuosi, tapo aiškiau, tačiau jei dar turite klausimų - būtinai klauskite per čia arba tiesiogiai el. paštu andrius@revolut.com

Steponas Jurelė
Bankai.lt
Prieš 1 mėnesį

Andriau, dėkui už atsakymą. Algis klausė ar pinigai yra apdrausti „Indėlių ir investicijų draudimu” t.y. valstybės įmonėje "Indėlių ir investicijų draudimas". Juk jūs nemokate draudimo įmokų Lietuvoje taip, kaip moka bankai ir kredito unijos.

Galėtumėte plačiau pakomentuoti apie šalį į kurią reikėtų kreiptis dėl pinigų sąskaitose atgavimo. Per kiek laiko būtų grąžinti pinigai bankroto, veiklos stabdymo ar sistemos nulaužimo atveju. Kaip vyktų procedūra?

Juk daugelis turi persivedę mažomis sumomis pinigus, tarkime po 50eur ir net pamiršę, kad juos turi. Ar tie pinigai sugrįš automatiškai į pririštą IBAN sąskaitą registracijos banke, ar jam reikės kreiptis kažkur. Jei taip, tai kur?

Pastaba. Revolut nebankrutuoja, būkite ramūs, tik dėl aiškumo yra plėtojama tema, kad Revolut klientai žinotų ir jaustųsi saugūs.

Donatas
Prieš 17 dienų

Revoliut yra elektroniniu pinigų leidėjas, tad jam galioja kaip ir indėliams 100000EUR arba 85000GBP, pinigai yra spec sąskaitoi skirtingai nei bankai jais disponuoti negali.

Danutė
Prieš 4 mėnesius

Laba diena, Norėčiau pasitikslinti, ar terminuoti indėliai laikomi "Taupkasėje" ar "Mano unijoje" yra drausti iki 100.000,00 € 100 procentų. Ačiū už atsakymą. Pagarbiai,

Steponas Jurelė
Bankai.lt
Prieš 4 mėnesius

Danute, dėkui už klausimą. Taip, šiuo metu šios unijos yra apsidraudusios Valstybės įmonėje "Indėlių ir investicijų draudimas". Šių unijų indėliai apdrausti kiekvieno asmens iki 100 tūkst. eurų.

Remigijus
Prieš 4 mėnesius

Ar apdrausti į mano sąskaitą SEB banke pervesti atlyginimo ir pensijos pinigai?

Steponas Jurelė
Bankai.lt
Prieš 4 mėnesius

Remigijau, dėkui už klausimą. SEB banke pinigai sąskaitose, indėlių pinigai apdrausti iki 100 tūkst. eurų.

Jonas Juozapaitis
Prieš 1 metus

2016 metais surašytos 3 indėlių sutartys ŠIAULIŲ KREDITO UNIJOS Pakruojo filiale. Filialas užsidarė. Esu informuotas, kad ir Šiaulių unijos veikla sustabdyta. Noriu sužinoti ar mano 3 indėliai yra apskaityti Šiaulių kredito unijoje.

Atsakymas į klausimą yra ruošiamas. Artimiausiu metu atsakymą pateiksime.
Vidis
Prieš 1 metus

Sveiki, atsidariau sąskaitą www.paysera.lt ir įdomu, tarkim kas būtų jeugi bankas subankrutuotų? Ar atgaučiau pinigus? (vis prisimenu Snorą...) Ačiū... P.S. klausiu nes tiesiog smalsu. Pats šis bankas yra nuostabus, tinklapis sukurtas labai patogiai ir aiškiai, todėl jiems linkui tik sėkmės :-) šaunuoliai.

Steponas Jurelė
Bankai.lt
Prieš 1 metus

Vidi, dėkui už klausimą. „Paysera" negalioja indėlių draudimas, tačiau jie ir veikia kitu principu, šiuo metu pagal Elektroninių pinigų licenciją. Taigi, „Paysera” savo veikloje negali priimti indėlių ir išduoti paskolų, o visi klientų pinigai yra laikomi specialiose sąskaitose, kurias kontroliuoja Lietuvos bankas ir klientų pinigais „Paysera” teoriškai negali disponuoti. Tad manyčiau, kad pinigai yra saugūs.

Tadas
Prieš 1 metus

Pinigai yra visiškai saugūs, saugiau nei banke tai tikrai. Va gali pažiūrėti šį video ir bus aišku: https://www.youtube.com/watch?v=ZBlLeVf_sUI

Vidis
Prieš 1 metus

Ačiū už labai išsamią informaciją. Geros Jums dienos.

Vytautas
Prieš 2 metus

Sveiki! Žemiau buvo užduotas klausimas - „Ar galioja indėlių draudimas EVP International (Paysera)?“. Atsakyme galima rasti daug informacijos, išskyrus patį atsakymą - „taip“ ar „ne“.

Steponas Jurelė
Bankai.lt
Prieš 2 metus

Vytautai, dėkui už klausimą. EVP international (Paysera) nėra apdrausta indėlių draudimu. Tačiau kaip ir minėjau prieš tai atsakyme, ši įmonė veikia kitu principu (pagal Elektroninių pinigų įstatymą) ir pagal įstatymus pinigai negali dingti iš sąskaitų dėl to, kad jie negali būti nei skolinami nei investuojami. Pinigai laikomi specialiose sąskaitose, o kontrolę vykdo Lietuvos bankas.

Augis
Prieš 3 mėnesius

Snoro kontrolę irgi vykdė LB. Ir ponas Vasiliauskas vis dar jam vadovauja, nors daugelio nukentėjusių nuo šios aferos piliečių nuomone, turėtų sėdėti Lukiškėse.

Gintas
Prieš 2 metus

Laba diena, Ar veikia "Indėlių ir investicijų draudimas" įmonei EVP International? Pagarbiai, Gintas

Steponas Jurelė
Bankai.lt
Prieš 2 metus

„EVP International“, UAB veikia pagal Elektroninių pinigų įstaigų įstatymą, pagal kurį klientų lėšos nenaudojamos įmonės reikmėms, nėra skolinamos ar investuojamos. Klientų lėšos laikomos tik specialiose, tam skirtose bankų sąskaitose. Į jas negali būti nukreiptas išieškojimas pagal elektroninių pinigų įstaigos skolas ar bankroto atveju.

iidraudimas
Prieš 3 metus
Per kiek laiko indėlininkas gali atsiimti jam priklausančią draudimo išmoką?
Bankai.lt
Prieš 3 metus
Indėlininko teisė gauti draudimo išmoką galioja 5 metus.
iidraudimas
Prieš 3 metus
Kaip skaičiuojama draudimo išmoka?
Bankai.lt
Prieš 3 metus
Draudimo išmokos apskaičiuojamos ir mokamos litais. Indėlininko draudimo išmoka apskaičiuojama taip: 1) susumuojamos indėlininkui priklausančios lėšos, laikomos banke arba kredito unijoje pagal banko indėlio ir (arba) banko sąskaitos sutartis, o taip pat kiti pinigai, į kuriuos indėlininkas turi reikalavimo teises, atsirandančias iš kredito įstaigos atliekamų finansinių indėlių operacijų bei indėlininkui priklausanti pinigų dalis, į kurią reikalavimų teises turi indėlininkų grupė. Į šią sumą įtraukiamos indėlininko lėšos, laikomos visuose to paties draudėjo skyriuose (filialuose). 2) iki 100 000 eurų atitinkančios sumos litais (345 280 LTL) kompensuojama 100 proc. Pavyzdžiui: 1. Klientas turi indėlį - 15 000 litų (LTL) ir 10 000 eurų (EUR).Taigi indėlio dydis lygus: 15 000 LTL + 10 000 EUR x 3,4528 = 49 528 LTL Klientui priklausančios draudimo išmokos dydis (K) bus toks: K = 49 528 x 100 proc. Draudimo išmoka: K = 49 528 LTL. 2. Klientas turi indėlį 250 000 LTL ir 30 000 EUR. Indėlio dydis: 250 000 LTL + 30 000 EUR x 3,4528 = 353 584 LTL Draudimo išmoka (K) bus maksimali: K = 345 280 LTL. 3. Klientas turi indėlį 500 000 LTL Draudimo išmoka (K) bus maksimali: K = 345 280 LTL. Tačiau tais atvejais, jeigu indėlininkas turi banko paskolą ar kitų finansinių įsipareigojimų kredito įstaigai, jo turėta indėlio suma yra sumažinama jo įsipareigojimų suma. Jeigu indėlis yra didesnis už įsipareigojimų sumą, draudimo išmoka apskaičiuojama nuo jų skirtumo. o jeigu mažesnis - indėlininkui draudimo išmoka nepriklauso. Pavyzdžiui: 1. Indėlio suma 50 000 LTL, paskolos ir kitų įsipareigojimų kredito įstaigai suma 20 000 LTL. Draudimo išmoka (K) bus skirtumas: K=30 000 LTL. 2. Indėlio suma 50 000 LTL, paskolos ir kitų įsipareigojimų kredito įstaigai suma 60 000 litų, tai indėlininkui draudimo išmoka nemokama. 17. Kam priklausys draudimo išmoka kredito įstaigos draudžiamojo įvykio atveju, jeigu: 1) sąskaita atidaryta nepilnamečio vardu; 2) atidaryta bendra sąskaita nepilnamečio ir tėvų vardu? Pagal Lietuvos Respublikos Indėlių ir Įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymo (toliau - Įstatymas) 2 str. 3 ir 4 dalis indėlininku laikomas asmuo, kurio vardu yra sudaryta indėlio ar banko sutartis. Atsakant į pateiktą klausimą būtina įvertinti fizinio asmens veiksnumą (Civilinio kodekso (CK) 2.5 - 2.9 straipsniai). Galioja bendras principas, kad už nepilnamečius sandorius jų vardu sudaro tėvai arba globėjai, o turtą, kuris yra nepilnamečių vaikų nuosavybė, tvarko jų tėvai uzufrukto teisėmis (CK 3.185 straipsnis). Jeigu sutartis sudaryta nepilnamečio asmens vardu, indėlininkas - nepilnametis asmuo. Taigi, jeigu nepilnametis (asmuo iki 18 metų) turi indėlį kredito įstaigoje ir kredito įstaigai paskelbiamas draudžiamasis įvykis, tai draudimo išmoka už turėtą indėlį būtų apskaičiuota nepilnamečio vardu, tačiau šiuos pinigus tvarkys (šiuo atveju - paims iš banko) jo tėvai arba vienas iš tėvų. Pavyzdžiui: 1. Asmuo, kuriam yra 15 metų, kredito įstaigoje turi 18 tūkst. litų indėlį, Draudimo išmoka: Klientui priklausančios draudimo išmokos dydis (K) bus toks: K = 18 000 LTL. 2. Tėvai (asmuo A ir B) ir jų 15-metis vaikas (asmuo C) atidaro sąskaitą kredito įstaigoje, kurioje po lygiai turi 1 500 000 LTL. 1 500 000 LTL / 3 sąskaitos bendrasavininkiai = 500 000 LTL Draudimo išmoka: Klientui priklauso maksimali draudimo išmoka (K) : K = 345 280 LTL. Asmuo A, asmuo B ir asmuo C gauna po 345 280 LTL 3. Tėvai (asmuo A ir B) ir jų 15-metis vaikas (asmuo C) atidarė bendrą 500 000 LTL sąskaitą, kurioje kiekvienas pagal indėlio sutartį atitinkamai turėjo A = 400 000 LTL, B = 50 000 LTL ir C = 50 000 LTL. Draudimo išmoka bus proporcinga turėtai sumai: Asmuo A gaus maksimalią 345 280 LTL draudimo išmoką; Asmuo B ir C gaus po 50 000 LTL draudimo išmokas.
iidraudimas
Prieš 3 metus
Kas ir kaip apskaičiuoja draudimo išmokas?
Bankai.lt
Prieš 3 metus
Draudimo išmokas bankrutuojančio draudėjo indėlininkams apskaičiuoja draudimo įmonė – valstybės įmonė „Indėlių ir investicijų draudimas“. Draudimo įmonė draudimo išmokas apskaičiuoja vadovaudamasi draudėjo duomenimis. Bankrutuojančio draudėjo administratorius privalo ne ilgiau kaip 5 darbo dienas nuo draudžiamojo įvykio dienos pateikti draudimo įmonei tikslius indėlininkų bei indėlių duomenis.
iidraudimas
Prieš 3 metus
Kas, kaip ir per kiek laiko išmoka draudimo išmokas?
Bankai.lt
Prieš 3 metus
Draudimo išmokos išmokamos per 20 darbo dienų nuo draudžiamojo įvykio dienos. Draudimo įmonės taryba gali pratęsti šį terminą ne daugiau kaip 10 darbo dienų. Draudimo įmonė iš bankrutuojančio draudėjo gauna draudimo išmokoms skaičiuoti reikalingą informaciją bei paskaičiuoja kiekvienam indėlininkui priklausančią draudimo išmoką. Parenkamas bankas, per kurį bus išmokamos draudimo išmokos bei šiam bankui perduodami draudimo išmokų duomenys. Bankas pradeda išmokėti bankrutuojančio draudėjo indėlininkams draudimo išmokas. Apie tai, kur ir kaip mokamos draudimo išmokos, draudimo įmonė per žiniasklaidą informuoja visuomenę. Toks draudimo išmokų išmokėjimo būdas plačiai paplitęs visame pasaulyje. Svarbu tai, kad indėlininkui, dėl draudimo išmokos, nereikia atlikti jokių veiksmų, tai yra, nereikia niekur kreiptis, rašyti prašymų ir panašiai.
iidraudimas
Prieš 3 metus
Kokia yra draudimo suma?
Bankai.lt
Prieš 3 metus
Draudimo suma – tai dydis, nustatantis maksimalią sumą, iki kurios skaičiuojamos draudimo išmokos bankrutavusio draudėjo indėlininkui. Indėlių draudimo suma yra lygi indėlininko indėliui, buvusiam banke, banko filiale arba kredito unijoje draudžiamojo įvykio dieną, tačiau ji negali būti didesnė kaip 100 000 eurų atitinkanti suma litais. Draudimo suma apskaičiuojama kiekvienam indėlininkui atskirai, sumuojant visų jo indėlių sąskaitų – einamųjų, terminuotų, kaupiamųjų ir kitų indėlio sąskaitų bei kitų reikalavimo teisių kredito likučius, esančius visuose to banko skyriuose ir filialuose. Valiutinių sąskaitų likučiai perskaičiuojami į litus pagal draudžiamojo įvykio dieną esantį kursą.
iidraudimas
Prieš 3 metus
Koks draudimo išmokos dydis?
Bankai.lt
Prieš 3 metus
100 procentų indėlio iki 100 000 eurų atitinkančios sumos litais.
iidraudimas
Prieš 3 metus
Kam nemokamos draudimo išmokos?
Bankai.lt
Prieš 3 metus
1) indėlininkams, kurių indėliai teismų sprendimu pripažinti įgytais neteisėtu būdu; 2) indėlininkams, kurių indėliai pagal sutartis ar kitokiu būdu (išskyrus paveldėjimą) yra perleisti po draudiminio įvykio dienos; 3) banko, kredito unijos administracijos vadovams, banko, kredito unijos ar įmonės filialų vadovams, tarybos (stebėtojų tarybos) ir valdybos nariams; asmenims, turintiems ne mažesnę kaip 5 procentų banko akcinio kapitalo dalį, ar asmenims, ne mažiau kaip 5 procentus banko akcinio kapitalo turinčiose įmonėse turintiems daugiau kaip 50 procentų kapitalo; asmenims, atliekantiems nepriklausomą banko, kredito unijos auditą; šiame punkte nurodytų asmenų vaikams, įvaikiams, sutuoktiniams, partnerystę įregistravusiems sugyventiniams, tėvams ir įtėviams; 4) banko, kredito unijos paskolos gavėjams, jeigu indėliai ne didesni už jų įsipareigojimus (negrąžintas paskolas su palūkanomis). Jeigu banko, kredito unijos paskolos gavėjo indėlis yra didesnis už šio gavėjo įsipareigojimus (negrąžintas paskolas su palūkanomis), draudimo suma skaičiuojama iš indėlio atimant gavėjo įsipareigojimus, bet negali būti didesnė, negu nurodyta Įstatymo 9 straipsnio 3 dalyje; 5) už anoniminėse ir koduotose sąskaitose laikomus indėlius; 6) už indėlius, kuriems draudėjas yra nustatęs palūkanų normą, daugiau kaip du kartus viršijančią adekvatiems indėliams toje pačioje kredito įstaigoje nustatytą palūkanų normą.
iidraudimas
Prieš 3 metus
Kas turi teisę į draudimo išmoką?
Bankai.lt
Prieš 3 metus
Laikoma, kad draudėjas yra apdraudęs indėlius tada, kai moka draudimo įmokas nustatyta tvarka. Kai draudėjui paskelbiamas draudžiamasis įvykis, indėlininkas įgyja teisę į draudimo išmoką. Tačiau, jei buvo kreiptasi į teisėsaugos institucijas dėl indėlininko indėlio lėšų įsigijimo teisėtumo, bet dar nepriimtas sprendimas, draudimo išmokos išmokėjimas tokiam indėlininkui sustabdomas.
iidraudimas
Prieš 3 metus
Kieno indėliai yra nedraudžiami?
Bankai.lt
Prieš 3 metus
Draudimo objektas negali būti paties draudėjo išleisti skolos vertybiniai popieriai (indėlio sertifikatai) ir įsipareigojimai, susiję su jo akceptuotais bei paprastaisiais vekseliais, pagal Lietuvos Respublikos hipotekinių obligacijų ir hipotekinio kreditavimo įstatymą išleistos hipotekinės obligacijos, taip pat toliau išvardytų subjektų indėliai ar įsipareigojimai jiems: 1) Lietuvos banko; 2) VĮ “Indėlių ir investicijų draudimas”; 3) kredito įstaigų; 4) finansų maklerio įmonių; 5) pagal Draudimo įstatymą veikiančių draudimo įmonių; 6) pensijų fondų; 7) valdymo įmonių; 8) įmonių, kurios verčiasi lizingu (finansine nuoma); 9) kolektyvinio investavimo subjektų.
iidraudimas
Prieš 3 metus
Kokios indėlininkų teisės nutraukus indėlių draudimą?
Bankai.lt
Prieš 3 metus
Jeigu draudėjui, kuriam yra nutrauktas indėlių draudimas, yra iškeliama bankroto byla, draudimo įmonė išmoka draudimo išmokas tik tiems indėlininkams, kurių indėliai buvo priimti iki "Valstybės žinių" priede "Informaciniai pranešimai" paskelbto sprendimo nutraukti draudimą, bet negrąžinti indėlininkui iki bankroto bylos iškėlimo dienos.
iidraudimas
Prieš 3 metus
Kada ir kas dar gali nutraukti indėlių draudimą?
Bankai.lt
Prieš 3 metus
Jeigu draudėjo priežiūros institucija atšaukia draudėjui teisę laikinai ar visam laikui priimti indėlius, tokiam draudėjui draudimo įmonės taryba be išankstinio įspėjimo atitinkamai laikinai ar visam laikui nutraukia indėlių draudimą. Apie teisės priimti indėlius atšaukimą priežiūros institucija nedelsdama privalo informuoti draudimo įmonės tarybą. Jeigu draudėjas pažeidžia draudimo tvarką ir (arba) jo veikla kelia pavojų draudimo įmonės sugebėjimui vykdyti įsipareigojimus, draudimo įmonės taryba, pranešusi apie tai priežiūros institucijai, įspėja draudėją apie galimą draudimo nutraukimą ne vėliau kaip prieš 12 mėnesių. Jeigu per 12 mėnesių po įspėjimo draudėjas nepašalina draudimo tvarkos pažeidimų, draudimo įmonės tarybos sprendimu, suderintu su draudėjo priežiūros institucija, draudėjo priimamų indėlių ar įsipareigojimų investuotojams draudimas gali būti nutrauktas. Apie indėlių draudimo nutraukimą draudimo įmonė paskelbia "Valstybės žinių" priede "Informaciniai pranešimai".
iidraudimas
Prieš 3 metus
Kada skelbiamas draudžiamasis įvykis ir indėlininkui priklauso draudimo išmoka?
Bankai.lt
Prieš 3 metus
Indėlininkas teisę į draudimo išmoką įgyja draudžiamojo įvykio dieną. Draudžiamasis įvykis yra bankroto bylos iškėlimas kredito unijai ar bankui arba priežiūros institucijos sprendimo dėl poveikio priemonės taikymo priėmimas, kai kredito unija, bankas ar banko filialas negali atsiskaityti su kreditoriais.
iidraudimas
Prieš 3 metus
Kiek ir kaip bankai bei kredito unijos moka už draudimo sistemą?
Bankai.lt
Prieš 3 metus
Komerciniai bankai sumoka draudimo įmonei draudimo įmokas, per metus sudarančias 0,45 proc. visų draudžiamų indėlių, o kredito unijos – 0,2 proc. visų draudžiamų indėlių. Draudimo įmonės taryba turi teisę keisti draudimo įmokos normą, atsižvelgiant į Indėlių draudimo fondo ir visų draudžiamų indėlių santykį.
iidraudimas
Prieš 3 metus
Kas dalyvauja indėlių draudimo sistemoje?
Bankai.lt
Prieš 3 metus
Indėlius draudžia bankai ir kredito unijos. Jeigu Europos ekonominės erdvės valstybės jurisdikcijai nepriklausančio užsienio banko ar įmonės Lietuvos Respublikoje įsteigtame filiale laikomi indėliai ar prisiimti įsipareigojimai investuotojams yra apdraudžiami (kompensuojami) arba kitaip užtikrinamas jų saugumas pagal užsienio valstybės teisės aktus, tačiau draudimo įmonės taryba nustato, kad šios indėlių ar įsipareigojimų investuotojams apdraudimo (kompensavimo) arba kitokios saugumo užtikrinimo sąlygos yra blogesnės, negu nustatyta šiame Įstatyme, tai filialą įsteigęs užsienio bankas ar įmonė privalo draudimo įmonės tarybos nustatyta ir „Valstybės žiniose“ paskelbta tvarka papildomai apdrausti filiale laikomus indėlininkų indėlius, užsienio banko ar įmonės filiale prisiimtus įsipareigojimus investuotojams. Europos ekonominės erdvės valstybės jurisdikcijai priklausantis užsienio bankas ar įmonė, įsteigę filialą Lietuvos Respublikoje, šiuo atveju turi teisę papildomai apdrausti filiale laikomus indėlius ir filiale prisiimtus įsipareigojimus investuotojams. Šiuo metu Lietuvos indėlių draudimo sistemoje indėlius draudžia komerciniai bankai ir kredito unijos.
iidraudimas
Prieš 3 metus
Kieno indėliai yra draudžiami?
Bankai.lt
Prieš 3 metus
Pagal Lietuvos indėlių draudimo sistemą yra apdraudžiami fizinių ir juridinių asmenų indėliai. Indėlių draudimo principas yra tas, kad vieno asmens indėlius skirtingi draudėjai apdraudžia atskirai. Tai reiškia, kad vieno asmens indėliai, laikomi skirtinguose bankuose, yra garantuojami atskirai pagal Lietuvos Respublikos indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymą. Indėlių draudimo nuostatos taikomos indėlininkui, bet ne indėliui. Tai yra, visi vieno indėlininko draudžiamieji indėliai, esantys viename banke, sumuojami, ir draudimo išmoka nustatoma pagal gautą sumą. Atkreipiame dėmesį, kad kartu sumuojami visi vieno indėlininko indėliai, laikomi visuose vieno banko skyriuose ir filialuose, esančiuose Lietuvos Respublikoje.
iidraudimas
Prieš 3 metus
Kas yra indėlių draudimo objektas?
Bankai.lt
Prieš 3 metus
Tai bankuose ir kredito unijose laikomi indėlininkų – fizinių ir juridinių asmenų - indėliai litais, JAV doleriais, eurais ir Europos ekonominės erdvės valstybių nacionalinėmis valiutomis (žr. draudžiamų indėlių valiutų sąrašą). Indėlis – indėlininko pinigų, laikomų banke arba kredito unijoje pagal banko indėlio ir (ar) banko sąskaitos sutartis, ir kitų pinigų, į kuriuos indėlininkas turi reikalavimo teises, atsirandančias iš kredito įstaigos įsipareigojimo atlikti operacijas su indėlininko pinigais ar suteikti investicines paslaugas, suma (įskaitant priskaičiuotas palūkanas). Tuo atveju, kai indėlio reikalavimo teises turi indėlininkų grupė, indėlis padalijamas kiekvienam iš jų lygiomis dalimis, jeigu sutartyse, iš kurių kyla jų reikalavimo teisės, ar teismų sprendimuose nenustatyta kitaip.
iidraudimas
Prieš 3 metus
Kas draudžia indėlius?
Bankai.lt
Prieš 3 metus
Indėlius draudžia draudėjai, t. y. bankai, užsienio bankų skyriai (filialai), įsteigti Lietuvoje, ir kredito unijos valstybės įmonėje „Indėlių ir investicijų draudimas“.
Bankų ir unijų draudimas
Komerciniai bankai sumoka draudimo įmonei draudimo įmokas, per metus sudarančias 0,45%, o kredito unijos – 0,2% visų draudžiamų indėlių.
Komerciniai bankai
Indėlių portfelis, tūkst.
Swedbank
4 314 612,00 EUR
SEB
3 789 981,00 EUR
DNB
1 827 333,00 EUR
Šiaulių
1 336 465,00 EUR
Citadele
222 867,00 EUR
Medicinos
199 796,00 EUR
Danske
Nėra duomenų
Top Exchange
Nėra duomenų
OP Corporate
Nėra duomenų
Luminor
Nėra duomenų
MT Bank
Nėra duomenų
Handelsbanken
Nėra duomenų
Paysera
Nėra duomenų
Nordea
Nėra duomenų
Currexprime
Nėra duomenų
BIGBANK
Nėra duomenų
Lietuvos kredito unijos
Indėlių portfelis, tūkst.
Centro taup. kasa
97 526,84 EUR
Mano unija
91 792,96 EUR
Mėmelio TK
89 505,11 EUR
Vilniaus KU
80 641,09 EUR
Panevėžio KU
69 212,61 EUR
Šilutės KU
64 423,58 EUR
Raseinių KU
58 245,56 EUR
LTL KU
53 226,16 EUR
KU Germanto lobis
49 095,36 EUR
Akademinė KU
42 685,32 EUR
Zanavykų bankelis
39 196,41 EUR
Vilniaus regiono KU
33 584,08 EUR
Kauno KU
31 476,05 EUR
Pakruojo ūkininkų
31 314,35 EUR
Anykščių
29 542,19 EUR
Palangos
29 484,31 EUR
Pasvalio
28 080,22 EUR
Biržų
25 321,11 EUR
Jurbarko
24 737,59 EUR
Kaišiadorių
23 568,97 EUR
Tikroji viltis
23 011,29 EUR
Kupiškėnų taupa
22 000,02 EUR
Amber
21 970,19 EUR
Šilalės
17 257,96 EUR
Prienų taupa
17 030,30 EUR
Panevėžio regiono
16 241,10 EUR
Kelmės
15 832,65 EUR
Joniškio
14 556,32 EUR
Vievio taupa
13 925,93 EUR
Žemdirbio gerovė
13 663,16 EUR
Tauragės
13 464,14 EUR
Pagėgių
13 436,35 EUR
Ukmergės ūkininkų
13 346,60 EUR
Jonavos žemė
12 581,40 EUR
Gargždų taupa
12 515,76 EUR
Kretingos
12 149,56 EUR
Utenos
11 981,51 EUR
Gyventojų ir SV
11 893,20 EUR
Grigiškių KU
11 879,32 EUR
Skuodo bankelis
10 859,90 EUR
Sūduvos parama
9 873,33 EUR
Mažeikių
8 715,16 EUR
Kėdainių krašto
8 622,73 EUR
Pajūrio
8 593,06 EUR
Saulėgrąža
8 538,82 EUR
Ūkininkų taupa
8 499,51 EUR
Plungės
8 476,67 EUR
Pareigūnų KU
7 990,81 EUR
Aukštaitijos
7 833,69 EUR
Achemos
7 455,04 EUR
Moterų taupa
7 229,79 EUR
Grinkiškio
7 137,50 EUR
Vilkaviškio
7 074,71 EUR
Sedos
6 847,91 EUR
Radviliškio
6 679,39 EUR
Giminėlė
6 274,92 EUR
Rokiškio
6 014,92 EUR
Klausučių
5 938,01 EUR
Kauno arkivyskupijos
5 323,82 EUR
Kvėdarnos
4 402,33 EUR
Trakų
4 096,56 EUR
Alytaus
4 079,36 EUR
Klaipėdos KU
2 987,23 EUR
Varėnos
2 434,23 EUR
Šešiagrašis
2 390,59 EUR
Druskininkų
1 991,84 EUR
Taupyklė
1 962,47 EUR
Šeimos KU
254,59 EUR
Jūreivių
Nėra duomenų
Taupkasė
Nėra duomenų
LCKU
Nėra duomenų
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2017 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų