JAV dolerio banknotų apsaugos požymiai

JAV doleriai skirstomi į septynis nominalus, kurie skiriasi verte ir dydžiu: $1, $2, $5, $10, $20, $50 ir $100. JAV doleris yra legali ir oficiali valiuta ne tik Jungtinėse Valstijose, bet ir kitose devyniose vietovėse: Ekvadore, Rytų Timore, Salvadore, Maršalo salose, Mikronezijoje, Palau, Terkse ir Kaikose, Britų Mergelės salose, Zimbabvėje. Kiekvieno banknoto priekinėje pusėje vaizduojamas garsaus amerikiečių valstybės veikėjo atvaizdas, o galinėje pusėje – vaizdas, atspindintis tautos istoriją.

Kad atpažintumėte padirbtus banknotus, turite apžiūrėti banknotą iš visų pusių: apčiupinėkite popieriaus paviršių, pakreipkite banknotą, apžiūrėkite jį šviesoje. Žemiau pateikiame detalesnę informaciją apie banknotų apsaugos požymius, o štai čia galite apžvelgti, kokie pagrindiniai veiksmai padės atpažinti padirbtus banknotus:

Feel 1 US Dollar
Apčiuopkite
Pirštais apčiupinėkite banknotą. Spausdinimo procesas bei ypatinga popieriaus sudėtis leidžia pajausti spausdinto paviršiaus nelygumus.
Tilt 1 US Dollar
Pasukinėkite
Pakraipę banknotą pamatysite, kaip apatiniame dešiniame kampe esantys skaičiai keičia spalvą. Dabartiniame banknotų dizaine spalva turėtų pasikeisti iš vario spalvos į žalią.
Check 1 US Dollar
Pažvelgite
Pažvelkite į banknotą prieš šviesą. Rasite iš abiejų pusių matomą vandens ženklą bei apsauginį siūlelį.

Visų JAV dolerio nominalų: $1, $2, $5, $10, $20, $50, $100 apsaugos požymių paaiškinimai

$100 JAV dolerių banknoto apsaugos požymiai. Atskirkite, ar turimas 100 JAV dolerių banknotas nėra padirbtas, atpažinkite klastotę

Naujame $100 banknote yra keletas šiuolaikiškų patobulinimų bei dvi svarbiausios apsaugos priemonės: trimatė apsauginė juosta bei varpas rašalinėje. Naujaisiais banknotais nesiekiama iš apyvartos išstumti senojo dizaino banknotų. Visi JAV banknotai tebėra legali galiojanti valiuta, nepaisant to, kada jie buvo išleisti. Kad ir kokios technologiškai pažangios bebūtų banknotų apsaugos priemonės, pats vartotojas gali nesunkiai atskirti klastotę. Atpažinti, ar naujasis 100 JAV dolerių banknotas nėra padirbtas, užtrunka vos kelias sekundes. Sužinokite, kaip rasti ir panaudoti du pagrindinius apsaugos požymius: trimatę apsauginę juostą ir varpą su rašaline.

$100 JAV dolerių banknoto dydis: 156 x 66.3 mm
Priekinėje banknoto pusėje: Bendžaminas Franklinas, JAV nepriklausomybės deklaracija, plunksna, rašalinė.
Galinėje banknoto pusėje: Nepriklausomybės salė.

$100 JAV dolerių išleisti 2013 m. - dabartiniai banknotai

100 JAV dolerių banknotas. Priekinė pusė.
100 USD security features - Front

Pagrindinės apsaugos priemonės.
st) Apsauginis siūlelis.
Pažvelgę į banknotą prieš šviesą pamatysite vertikaliai einančią liniją kairėje portreto pusėje. Joje mažomis raidėmis bei nevienodu raštu užrašytas žodis USA ir skaičiaus 100 simbolis. Apsauginis siūlelis matomas iš abiejų banknoto pusių, o ultravioletinėje šviesoje šviečia rožine spalva.

100 USD Security Thread
3d) 3D apsauginė juosta.
Stebėdami mėlyną juostą pakraipykite banknotą pirmyn ir atgal. Pamatysite kaip juostoje pavaizduoti varpeliai judėdami pasikeičia į 100 simbolius. Pakreipus banknotą pirmyn ir atgal, varpeliai ir 100 skaičiai juda iš vienos pusės į kitą. O sukiojant banknotą į šonus, simboliai juda aukštyn ir žemyn. Apsauginė juosta yra ne atspausdinta, o įpinta į banknotą.

100 USD 3-D Security Ribbon
bi) Varpas rašalinėje.
Pakreipę banknotą pamatysite kaip vario spalvos rašalinėje esantis varpelis pasikeičia iš varinės į žalią spalvą. Dėl tokio efekto varpelis tai pasirodo rašalinėje, tai vėl išnyksta.

100 USD Bell in the Inkwell
w) Vandens ženklas su atvaizdu.
Pažvelgę į banknotą prieš šviesą, tuščiame plote, esančiame dešinėje portreto pusėje, pamatysite blankų Bendžamino Franklino atvaizdą. Portretas matomas iš abiejų banknoto pusių.

100 USD Watermark
cs) Spalvą keičiantis skaičius.
Pakreipę banknotą pamatysite kaip 100 skaičius, esantis apatiniame dešiniame banknoto kampe, pasikeičia iš varinės į žalią spalvą.
100 USD Color-Shifting Ink

100 JAV dolerių banknotas. Galinė pusė.
100 USD security features - Back

1) Federalinės rezervų sistemos antspaudas. Kairėje portreto pusėje matomas antspaudas žymi visą Federalinę rezervų sistemą. O raidė ir skaičius, esantis po kairiuoju serijos numeriu nurodo konkretų Federalinį rezervų banką.
100 USD Federal Reserve System Seal

2) Mikrotekstas. Įdėmiai įsižiūrėję (gali prireikti didinamojo stiklo), ant Bendžamino Franklino švarko apykaklės pamatysite mažomis raidėmis užrašytą tekstą: THE UNITED STATES OF AMERICA. Taip pat, aplink tuščią vandenženklio plotą užrašytas USA 100 junginys, palei plunksną matomi žodžiai ONE HUNDRED USA, o banknoto kraštuose – maži 100 simboliai.
100 USD Microprinting 100 USD Microprinting No. 2

3) Spausdinto paviršiaus nelygumai. Pačiupinėkite Bendžamino Franklino petį kairėje banknoto pusėje. Dėl spausdinimo giliaspaude, naudojama kuriant atvaizdą, prilietus turėtumėte jausti nelygumus. Tradiciniai spausdinto paviršiaus nelygumai juntami visame 100 JAV dolerių banknote, dėl to autentiški Federalinio rezervo banknotai išsiskiria savo tekstūra.

100 USD Raised Printing

4) Popierius. Federalinio rezervo banknotų popierių sudaro 25 % lino ir 75 % medvilnės. Į medžiagą taip pat įpintos raudonos ir mėlynos apsauginės gijos.

100 USD Paper

5) Portretas ir paveikslėlis. 100 JAV dolerių banknoto priekinėje pusėje pavaizduotas Bendžaminas Franklinas, o galinėje pusėje – Nepriklausomybės salė.

100 USD Portrait and Vignette

6) Laisvės simbolis. Dešinėje portreto pusėje matomos frazės iš JAV nepriklausomybės deklaracijos ir plunksna, kuria Tėvai-įkūrėjai (angl. Founding Fathers) pasirašė šį istorinį dokumentą.
100 USD Symbol of Freedom

7) Iždo antspaudas. Kairėje portreto pusėje matomas žalias antspaudas ženklina JAV iždo departamentą.
100 USD Treasury Seal

8) Serijos numeriai. Priekinėje banknoto pusėje dvejose vietose yra matoma unikali vienuolikos skaičių bei raidžių kombinacija.
100 USD Serial Numbers

9) Serijos metai. Banknoto dizaine taip pat nurodomi ir serijos leidimo metai: 2009 ir 2009A.
100 USD Series Year

10) Auksinis 100 skaičius. Didelis auksinis 100 skaičius galinėje banknoto pusėje padeda sutrikusio regėjimo žmonėms atpažinti nominalą.
100 USD Green 10

$50 JAV dolerių banknoto apsaugos požymiai. Atskirkite, ar turimas 50 JAV dolerių banknotas nėra padirbtas, atpažinkite klastotę

Atnaujintas $50 banknotas pirmą kartą buvo išleistas 2004 metais. Jame yra trys pagrindinės apsaugos priemonės, kurias nesunku pastebėti: apsauginis siūlelis, vandens ženklas su portretu ir spalvą keičiantis 50 skaičius.

$50 JAV dolerių banknoto dydis: 156 x 66.3 mm
Priekinėje banknoto pusėje: Ulisas Grantas.
Galinėje banknoto pusėje: Jungtinių Valstijų Kapitolijus.

$50 JAV dolerių išleisti 2004 m. - dabartiniai banknotai

50 JAV dolerių banknotas. Priekinė pusė.
50 USD security features - Front

Pagrindinės apsaugos priemonės.
st) Apsauginis siūlelis.
Pažvelgę į banknotą prieš šviesą pamatysite vertikaliai einančią liniją dešinėje portreto pusėje. Joje mažomis raidėmis bei nevienodu raštu užrašytas tekstas USA 50 ir mažas vėliavos simbolis. Apsauginis siūlelis matomas iš abiejų banknoto pusių, o ultravioletinėje šviesoje šviečia geltona spalva.

50 USD Security Thread
w) Vandens ženklas su atvaizdu.
Pažvelgę į banknotą prieš šviesą, tuščiame plote, esančiame dešinėje portreto pusėje, pamatysite blankų prezidento Granto atvaizdą. Portretas matomas iš abiejų banknoto pusių.
50 USD Watermark
cs) Spalvą keičiantis skaičius.
Pakreipę banknotą pamatysite kaip 50 skaičius, esantis apatiniame dešiniame banknoto kampe, pasikeičia iš varinės į žalią spalvą.
50 USD Color-Shifting Ink

50 JAV dolerių banknotas. Galinė pusė.
50 USD security features - Back

1) Federalinės rezervų sistemos antspaudas. Kairėje portreto pusėje matomas antspaudas žymi visą Federalinę rezervų sistemą. O raidė ir skaičius, esantis po kairiuoju serijos numeriu nurodo konkretų Federalinį rezervų banką.

50 USD Federal Reserve System Seal

2) Mikrotekstas. Įdėmiai įsižiūrėję (gali prireikti didinamojo stiklo), dvejose kairėje portreto pusėje matomose mėlynose žvaigždėse įžvelgsite mažomis raidėmis užrašytą tekstą: FIFTY, USA ir 50. Taip pat, šoniniuose banknoto kraštuose matomas pasikartojantis žodis FIFTY, o prezidento Granto apykaklėje užrašyta: THE UNITED STATES OF AMERICA.

50 USD Microprinting 50 USD Microprinting No. 2

3) Spausdinto paviršiaus nelygumai. Pačiupinėję banknoto paviršių pajausite jo nelygumus, dėl kurių Federalinio rezervo banknotai išsiskiria savo tekstūra.

50 USD Raised Printing

4) Popierius. Federalinio rezervo banknotų popierių sudaro 25 % lino ir 75 % medvilnės. Į medžiagą taip pat įpintos raudonos ir mėlynos apsauginės gijos.

50 USD Paper

5) Spalva. Abiejų banknoto pusių fonas yra subtilaus mėlyno ir raudono atspalvio.
50 USD Color

6) Portretas ir paveikslėlis. 50 JAV dolerių banknoto priekinėje pusėje pavaizduotas prezidentas Grantas, o galinėje pusėje – Jungtinių Valstijų Kapitolijus.

50 USD Portrait and Vignette

7) Laisvės simbolis. Kairėje portreto pusėje fonas nuklotas mėlynomis žvaigždėmis, kurios simbolizuoja Jungtinių Valstijų vėliavą, o dešinėje pavaizduotos trys raudonos linijos. Dešinėje, apatinėje dalyje, taip pat pamatysite nedidelę mėlynai žvilgančią žvaigždę.
50 USD Symbol of Freedom

8) Iždo antspaudas. Dešinėje portreto pusėje matomas žalias antspaudas ženklina JAV iždo departamentą.
50 USD Treasury Seal

9) Serijos numeriai. Priekinėje banknoto pusėje dvejose vietose yra matoma unikali vienuolikos skaičių bei raidžių kombinacija.

50 USD Serial Numbers

10) Serijos metai. Banknoto dizaine taip pat nurodomi ir serijos leidimo metai: 2004, 2004A, 2006, 2009 ir 2013.
50 USD Series Year

11) Žaliasis 50 skaičius. Didelis žalias 50 skaičius galinėje banknoto pusėje padeda sutrikusio regėjimo žmonėms atpažinti nominalą.
50 USD Green 10

$20 JAV dolerių banknoto apsaugos požymiai. Atskirkite, ar turimas 20 JAV dolerių banknotas nėra padirbtas, atpažinkite klastotę

Atnaujintas $20 banknotas pirmą kartą buvo išleistas 2003 metais. Jame yra trys pagrindinės apsaugos priemonės, kurias nesunku pastebėti: apsauginis siūlelis, vandens ženklas su portretu ir spalvą keičiantis 20 skaičius.

$20 JAV dolerių banknoto dydis: 156 x 66.3 mm
Priekinėje banknoto pusėje: Endriu Džeksonas.
Galinėje banknoto pusėje: Baltieji rūmai.

$20 JAV dolerių išleisti 2003 m. - dabartiniai banknotai

20 JAV dolerių banknotas. Priekinė pusė.
20 USD security features - Front

Pagrindinės apsaugos priemonės.
st) Apsauginis siūlelis.

Pažvelgę į banknotą prieš šviesą pamatysite vertikaliai einančią liniją kairėje portreto pusėje. Joje mažomis raidėmis bei nevienodu raštu užrašytas tekstas USA TWENTY ir mažas vėliavos simbolis. Apsauginis siūlelis matomas iš abiejų banknoto pusių, o ultravioletinėje šviesoje šviečia žalia spalva.
20 USD Security Thread
w) Vandens ženklas su atvaizdu.

Pažvelgę į banknotą prieš šviesą, tuščiame plote, esančiame dešinėje portreto pusėje, pamatysite blankų prezidento Džeksono atvaizdą. Portretas matomas iš abiejų banknoto pusių.
20 USD Watermark
cs) Spalvą keičiantis skaičius.

Pakreipę banknotą pamatysite kaip 20 skaičius dešiniajame apatiniame priekinės banknoto pusės kampe pasikeičia iš varinės į žalią spalvą.

20 USD Color-Shifting Ink

20 JAV dolerių banknotas. Galinė pusė.
20 USD security features - Back

1) Federalinės rezervų sistemos antspaudas. Kairėje portreto pusėje matomas antspaudas žymi visą Federalinę rezervų sistemą. O raidė ir skaičius, esantis po kairiuoju serijos numeriu nurodo konkretų Federalinį rezervų banką.

20 USD Federal Reserve System Seal

2) Mikrotekstas. Įdėmiai įsižiūrėję (gali prireikti didinamojo stiklo), dešinėje portreto pusėje palei pirmųjų trijų raidžių kraštus žodžiuose TWENTY USA pamatysite mažomis raidėmis atspausdintą tekstą: USA20. O po iždininko parašu esančioje krašto linijoje juodomis raidėmis užrašytas tekstas: THE UNITED STATES OF AMERICA 20 USA 20.

20 USD Microprinting 20 USD Microprinting No. 2

3) Spausdinto paviršiaus nelygumai. Pačiupinėję banknoto paviršių pajausite jo nelygumus, dėl kurių Federalinio rezervo banknotai išsiskiria savo tekstūra.

20 USD Raised Printing

4) Popierius. Federalinio rezervo banknotų popierių sudaro 25 % lino ir 75 % medvilnės. Į medžiagą taip pat įpintos raudonos ir mėlynos apsauginės gijos.

20 USD Paper

5) Spalva. Banknoto fonas yra žalios ir persiko spalvos atspalvio. Dešinėje portreto pusėje fone taip pat mėlynomis raidėmis atspausdinti žodžiai TWENTY USA.

20 USD Color

6) Portretas ir paveikslėlis. 20 JAV dolerių banknoto priekinėje pusėje pavaizduotas prezidentas Džeksonas, o galinėje pusėje – Baltieji rūmai.

20 USD Portrait and Vignette

7) Laisvės simbolis. Kairėje prezidento Džeksono portreto pusėje pavaizduotas didelis mėlynas erelis, simbolizuojantis jo valdymo laikotarpiu tapyboje bei skulptūroje įamžintus erelius. O dešinėje portreto pusėje apačioje matomas mažesnis žalios metalo spalvos erelis yra jau šių laikų graviūra.

20 USD Symbol of Freedom

8) Iždo antspaudas. Dešinėje portreto pusėje matomas žalias antspaudas ženklina JAV iždo departamentą.

20 USD Treasury Seal

9) Serijos numeriai. Priekinėje banknoto pusėje dvejose vietose yra matoma unikali vienuolikos skaičių bei raidžių kombinacija.

20 USD Serial Numbers

10) Serijos metai. Banknoto dizaine taip pat nurodomi ir serijos leidimo metai: 2004, 2004A, 2006, 2009 ir 2013.

20 USD Series Year

11) Žaliasis 20 skaičius. Didelis žalias 20 skaičius galinės banknoto pusės dešinėje padeda sutrikusio regėjimo žmonėms atpažinti nominalą.

20 USD Green 10

$10 JAV dolerių banknoto apsaugos požymiai. Atskirkite, ar turimas 10 JAV dolerių banknotas nėra padirbtas, atpažinkite klastotę

Atnaujintas $10 banknotas pirmą kartą buvo išleistas 2006 metais. Jame yra trys pagrindinės apsaugos priemonės, kurias nesunku pastebėti: apsauginis siūlelis, vandens ženklas su portretu ir spalvą keičiantis 10 skaičius.

$10 JAV dolerių banknoto dydis: 156 x 66.3 mm
Priekinėje banknoto pusėje: Aleksandras Hamiltonas.
Galinėje banknoto pusėje: JAV iždas.

$10 JAV dolerių išleisti 2006 m. - dabartiniai banknotai

10 JAV dolerių banknotas. Priekinė pusė.
10 USD security features - Front

Pagrindinės apsaugos priemonės.
st) Apsauginis siūlelis.

Pažvelgę į banknotą prieš šviesą pamatysite vertikaliai einančią liniją dešinėje portreto pusėje. Joje mažomis raidėmis bei nevienodu raštu užrašytas tekstas USA TEN ir mažas vėliavos simbolis. Apsauginis siūlelis matomas iš abiejų banknoto pusių, o ultravioletinėje šviesoje šviečia oranžine spalva.

10 USD Security Thread
w) Vandens ženklas su atvaizdu.

Pažvelgę į banknotą prieš šviesą, tuščiame plote, esančiame dešinėje portreto pusėje, pamatysite blankų iždo sekretoriaus Hamiltono atvaizdą. Portretas matomas iš abiejų banknoto pusių.

10 USD Watermark
cs) Spalvą keičiantis skaičius.

Pakreipę banknotą pamatysite kaip 10 skaičius dešiniajame apatiniame priekinės banknoto pusės kampe pasikeičia iš varinės į žalią spalvą.

10 USD Color-Shifting Ink

10 JAV dolerių banknotas. Galinė pusė.
10 USD security features - Back

1) Federalinės rezervų sistemos antspaudas. Kairėje portreto pusėje matomas antspaudas žymi visą Federalinę rezervų sistemą. O raidė ir skaičius, esantis po kairiuoju serijos numeriu nurodo konkretų Federalinį rezervų banką.

10 USD Federal Reserve System Seal

2) Mikrotekstas. Įdėmiai įsižiūrėję (gali prireikti didinamojo stiklo), po portretu bei banknoto kraštuose pamatysite mažomis raidėmis atspausdintą tekstą: THE UNITED STATES OF AMERICA ir TEN DOLLARS USA, po fakelu užrašytą pasikartojantį USA 10 junginį.

10 USD Microprinting 10 USD Microprinting No. 2

3) Spausdinto paviršiaus nelygumai. Pačiupinėję banknoto paviršių pajausite jo nelygumus, dėl kurių Federalinio rezervo banknotai išsiskiria savo tekstūra.

10 USD Raised Printing

4) Popierius. Federalinio rezervo banknotų popierių sudaro 25 % lino ir 75 % medvilnės. Į medžiagą taip pat įpintos raudonos ir mėlynos apsauginės gijos.

10 USD Paper

5) Spalva. Banknoto fonas yra oranžinės, geltonos ir raudonos spalvos atspalvio.

10 USD Color

6) Portretas ir paveikslėlis. 10 JAV dolerių banknoto priekinėje pusėje pavaizduotas iždo sekretorius Hamiltonas, o galinėje pusėje – Jungtinių Valstijų iždo pastatas.

10 USD Portrait and Vignette

7) Laisvės simbolis. Kairėje iždo sekretoriaus Hamiltono portreto pusėje raudonais dažais atspausdintas laisvės statulos laikomas fakelas. O dešinėje portreto pusėje apačioje pavaizduotas mažesnis raudonos metalo spalvos fakelas.

10 USD Symbol of Freedom

8) Iždo antspaudas. Dešinėje portreto pusėje matomas žalias antspaudas ženklina JAV iždo departamentą.

10 USD Treasury Seal

9) Serijos numeriai. Priekinėje banknoto pusėje dvejose vietose yra matoma unikali vienuolikos skaičių bei raidžių kombinacija.

10 USD Serial Numbers

10) Serijos metai. Banknoto dizaine taip pat nurodomi ir serijos leidimo metai: 2004A, 2006, 2009 ir 2013.

10 USD Series Year

11) Žaliasis 10 skaičius. Didelis žalias 10 skaičius galinėje banknoto pusėje padeda sutrikusio regėjimo žmonėms atpažinti nominalą.

10 USD Green 10

$5 JAV dolerių banknoto apsaugos požymiai. Atskirkite, ar turimas 5 JAV dolerių banknotas nėra padirbtas, atpažinkite klastotę

Atnaujintas $5 banknotas pirmą kartą buvo išleistas 2008 metais. Jame yra trys pagrindinės apsaugos priemonės, kurias nesunku pastebėti: trijų mažų vandens ženklų su nominalo skaičiumi 5 stulpelis, apsauginis siūlelis ir didelis vandens ženklas su nominalo skaičiumi.

$5 JAV dolerių banknoto dydis: 156 x 66.3 mm
Priekinėje banknoto pusėje: Abraomas Linkolnas.
Galinėje banknoto pusėje: Linkolno memorialas.

$5 JAV dolerių išleisti 2008 m. - dabartiniai banknotai

5 JAV dolerių banknotas. Priekinė pusė.
5 USD security features - Front

Pagrindinės apsaugos priemonės.
w1) Maži vandens ženklai.

Pažvelgę į banknotą prieš šviesą, kairėje portreto pusėje pamatysite tris blankius penketus. Skaičiai matomi iš abiejų banknoto pusių.

5 USD Watermark 1
s) Apsauginis siūlelis.

Pažvelgę į banknotą prieš šviesą pamatysite vertikaliai einančią liniją dešinėje portreto pusėje. Joje mažomis raidėmis bei nevienodu raštu užrašytas trumpinys USA ir skaičius 5. Apsauginis siūlelis matomas iš abiejų banknoto pusių, o ultravioletinėje šviesoje šviečia mėlyna spalva.

5 USD Security Thread
w2) Vandens ženklas su nominalo skaičiumi.

Pažvelgę į banknotą prieš šviesą, tuščiame plote, esančiame dešinėje portreto pusėje, pamatysite blankų nominalo skaičių –5. Skaičius matomas iš abiejų banknoto pusių.

5 USD Watermark 2

5 JAV dolerių banknotas. Galinė pusė.
5 USD security features - Back

1) Federalinės rezervų sistemos antspaudas. Kairėje portreto pusėje matomas antspaudas žymi visą Federalinę rezervų sistemą. O raidė ir skaičius, esantis po kairiuoju serijos numeriu nurodo konkretų Federalinį rezervų banką.

5 USD Federal Reserve System Seal

2) Mikrotekstas. Įdėmiai įsižiūrėję (gali prireikti didinamojo stiklo), kairiajame ir dešiniajame banknoto kraštuose pamatysite mažomis raidėmis atspausdintą tekstą: FIVE DOLLARS, virš skydo Didžiajame antspaude (angl. the Great Seal) užrašytą tekstą: E PLURIBUS UNUM bei pasikartojantį USA trumpinį tarp skydo kolonų. Galinėje banknoto pusėje, didelio violetinio penketo kontūre, taip pat matomi žodžiai USA FIVE.

5 USD Microprinting 5 USD Microprinting No. 2

3) Spausdinto paviršiaus nelygumai. Pačiupinėję banknoto paviršių pajausite jo nelygumus, dėl kurių Federalinio rezervo banknotai išsiskiria savo tekstūra.

5 USD Raised Printing

4) Popierius. Federalinio rezervo banknotų popierių sudaro 25 % lino ir 75 % medvilnės. Į medžiagą taip pat įpintos raudonos ir mėlynos apsauginės gijos.

5 USD Paper

5) Spalva. Centrinė banknoto spalva yra šviesiai violetinė, link banknoto kraštų pereinanti į pilkšvą atspalvį.
5 USD Color

6) Portretas ir paveikslėlis. 5 JAV dolerių banknoto priekinėje pusėje pavaizduotas prezidentas Linkolnas, o galinėje pusėje – Linkolno memorialas.

5 USD Portrait and Vignette

7) Laisvės simbolis. Dešinėje prezidento Linkolno portreto pusėje violetiniais dažais atspausdintas Didysis valstybės antspaudas (angl. the Great Seal), kuriame pavaizduotas erelis su skydu. Portretą ir antspaudą juosia violetinių žvaigždučių lankas.

5 USD Symbol of Freedom

8) Iždo antspaudas. Dešinėje portreto pusėje matomas žalias antspaudas ženklina JAV iždo departamentą.

5 USD Treasury Seal

9) Serijos numeriai. Priekinėje banknoto pusėje dvejose vietose yra matoma unikali vienuolikos skaičių bei raidžių kombinacija.

5 USD Serial Numbers

10) Serijos metai. Banknoto dizaine taip pat nurodomi ir serijos leidimo metai: 2006, 2009 ir 2013.

5 USD Series Year

11) Violetinis 5 skaičius. Didelis violetinis 5 skaičius galinėje banknoto pusėje padeda sutrikusio regėjimo žmonėms atpažinti nominalą.

5 USD Purple 5

$2 JAV dolerių banknoto apsaugos požymiai. Atskirkite, ar turimas 2 JAV dolerių banknotas nėra padirbtas, atpažinkite klastotę

$2 banknotas yra antrasis pagal senumą banknotas, kurio apsaugos priemonės nepakito nuo pat pradžių ir yra tokios pačios kaip ir $1 nominale. Žemiau nurodyti apsaugos požymiai padės atpažinti, ar 2 JAV dolerių banknotas yra tikras ar padirbtas.

$2 JAV dolerių banknoto dydis: 156.1 x 66.3 mm
Priekinėje banknoto pusėje: Tomas Džefersonas.
Galinėje banknoto pusėje: Džono Trumbulo paveikslas „Nepriklausomybės deklaracija”.

$2 JAV dolerių išleisti 1976 m. - dabartiniai banknotai

2 JAV dolerių banknotas. Priekinė pusė.
2 USD security features - Front

2 JAV dolerių banknotas. Galinė pusė.
2 USD security features - Back

Kodėl 2 JAV dolerių banknoto dizainas nepakito nuo pirmojo leidimo 1976 metais? JAV vyriausybė Federalinio rezervo banknotus atnaujina pirmiausia saugumo sumetimais: siekiant išvengti klastočių ir sumažinti padirbinėjimų grėsmę. Vyriausybė neplanuoja atnaujinti $2 dolerių banknoto, kadangi šis nominalas labai retai padirbinėjamas.

1) Federalinės rezervų sistemos antspaudas. Kairėje portreto pusėje matomas juodas antspaudas nurodo konkretaus Federalino rezervų banko pavadinimą bei atitinkamą raidę.

2 USD Federal Reserve Bank Seal

2) Iždo antspaudas. Dešinėje portreto pusėje matomas žalias antspaudas ženklina JAV iždo departamentą. Antspaudo dizainas buvo pakeistas įtraukus anglišką užrašą ir yra vaizduojamas visuose Federalinio rezervo banknotuose nuo 1976 metų serijos.
2 USD Treasury Seal

3) Spausdinto paviršiaus nelygumai. Pačiupinėję banknoto paviršių pajausite jo nelygumus, dėl kurių Federalinio rezervo banknotai išsiskiria savo tekstūra.

2 USD Raised Printing

4) Popierius. Federalinio rezervo banknotų popierių sudaro 25 % lino ir 75 % medvilnės. Į medžiagą taip pat įpintos raudonos ir mėlynos apsauginės gijos.

2

5) Portretas. 2 JAV dolerių banknoto priekinėje pusėje pavaizduotas Tomas Džefersonas.

2 USD Portrait

6) Serijos numeriai. Priekinėje banknoto pusėje dvejose vietose yra matoma unikali vienuolikos skaičių bei raidžių kombinacija.

2 USD Serial Numbers

7) Paveikslėlis galinėje banknoto pusėje. Galinėje banknoto pusėje vaizduojami delegatai, pasirašę JAV nepriklausomybės deklaraciją.

2 USD Vignette

$1 JAV dolerio banknoto apsaugos požymiai. Atskirkite, ar turimas 1 JAV dolerių banknotas nėra padirbtas, atpažinkite klastotę

JAV dolerio banknotai turi daugybę įvairių apsaugos priemonių. 1 JAV dolerio banknotas yra seniausias banknotas, kurio apsaugos požymiai nepakito nuo 1963 metų. Žemiau nurodytos apsaugos priemonės padės atpažinti, ar turimas banknotas yra tikras ar padirbtas.

$1 JAV dolerių banknoto dydis: 156.1 x 66.3 mm
Priekinėje banknoto pusėje: Džordžas Vašingtonas.
Galinėje banknoto pusėje: Didysis JAV Antspaudas.

$1 JAV doleris išleistas 1963 m. - dabartiniai banknotai

1 JAV dolerio banknotas. Priekinė pusė.
1 USD security features - Front

1 JAV dolerio banknotas. Galinė pusė.
1 USD security features - Back

Kodėl 1 JAV dolerio banknoto dizainas nepakito nuo pirmojo leidimo 1963 metais? JAV vyriausybė Federalinio rezervo banknotus atnaujina pirmiausia saugumo sumetimais: siekiant išvengti klastočių ir sumažinti padirbinėjimų grėsmę. Vyriausybė neplanuoja atnaujinti $1 dolerio banknoto, kadangi šis nominalas labai retai padirbinėjamas. Be to, Finansinių paslaugų ir valdžios sektoriaus asignavimų akte (Financial Services and General Government Appropriations Act) atsirado nuostatų, kurios draudžia perkurti 1 JAV dolerio dizainą.

1) Federalinės rezervų sistemos antspaudas. Kairėje portreto pusėje matomas juodas antspaudas nurodo konkretaus Federalino rezervų banko pavadinimą bei atitinkamą raidę.

1 USD Federal Reserve Bank Seal

2) Iždo antspaudas. Dešinėje portreto pusėje matomas žalias antspaudas ženklina JAV iždo departamentą. Antspaudo dizainas buvo pakeistas įtraukus anglišką užrašą ir yra vaizduojamas visuose Federalinio rezervo banknotuose nuo 1969 metų serijos.

1 USD Treasury Seal

3) Spausdinto paviršiaus nelygumai. Pačiupinėję banknoto paviršių pajausite jo nelygumus, dėl kurių Federalinio rezervo banknotai išsiskiria savo tekstūra.

1 USD Raised Printing

4) Popierius. Federalinio rezervo banknotų popierių sudaro 25 % lino ir 75 % medvilnės. Į medžiagą taip pat įpintos raudonos ir mėlynos apsauginės gijos.

1 USD Paper

5) Portretas. 1 JAV dolerių banknoto priekinėje pusėje pavaizduotas Džordžas Vašingtonas.

1 USD Portrait

6) Serijos numeriai. Priekinėje banknoto pusėje dvejose vietose yra matoma unikali vienuolikos skaičių bei raidžių kombinacija.
1 USD Serial Numbers

7) Paveikslėlis galinėje banknoto pusėje. Galinėje banknoto pusėje matomas Didysis JAV Antspaudas (angl. Great Seal of the United States).
1 USD Vignette

Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų