Pradinis įnašas

Pradinis įnašas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „pradinis įnašas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą. Kiekviena būsto paskola, pagal atsakingo skolinimo nuostatus, privalo būti išduodama su pradiniu įnašu, t.y. šeima turi būti susitaupę jau savo pradinį įnašą perkant būstą. Šiuo metu minimalus pradinis įnašas būsto paskolai gali būti 15% savų lėšų nuo būsto sumos, tačiau įvairiais atvejais, pavyzdžiui perkant antrą būstą, perkant senesnį būstą, pajamas gaunant užsienyje, pajamos iš individualios veiklos - tikėtina, kad bus prašoma didesnis nei 15% pradinis įnašas. Pateikiame pavyzdį, kad būtų paprasčiau įsivaizduoti kas nutiktų su pradiniu įnašu, jeigu būsto kaina yra didesnė, nei bankas gali suteikti Jums būsto paskolą. Pavyzdžiui, būsto kaina yra 100 tūkst. eurų, tačiau bankas gali finansuoti tik 80 tūkst., tad mokėsite minimalų 15% (arba daugiau) pradinį įnašą nuo 80 tūkst. eurų, o tai, kas yra virš 80 tūkst. mokate dar papildomai iš savų pinigų pinigų. Tad gaunasi, jog pradinis įnašas būtų: 20 tūkst. + 15% (nuo 80 tūkst.). Daugiau situacijų su pradiniu įnašu rasite žemiau.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Agnė

Sveiki, pirkome gyvenamojo namo statybai žemės sklypą, vertė apie 9000€, jame stovi pamatai, vertė 4000-6000€.Ar galima kreiptis į banką būsto paskolos tolimesnei namo statybai? Ar užtektų kaip garanto tik žemės sklypo ir pamatų?Turint dar šiokio tokio pradinio įnašo..

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Agne, dėkui už klausimą. Priklausys nuo pačio turto ir stovinčio namo baigtumo. Reikia su esama situacija, turto vertinimu, kreiptis į bankus ir žiūrėti ar finansuotų. Jeigu nefinansuos - paprašys pakelti baigtumo lygį. Taip pat turite atitikti ir kitus reikalavimus, bankai vertina ir pajamas, kurios turi būti pakankamos, kad galėtumėte netrukdomai mokėti paskolos įmokas.

+3Buvo naudinga
Deividas

Sveiki, Butas naujos statybos pilnai įrengtas kainuoja 50 000 eur. Turiu pradinį įnašą 15%. Bet ar gaunant į rankas 585 eur į mėnesį ar užtenka tokios algos pasiimti 42 500 eur paskolai 30 metų ?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Deividai, dėkui už klausimą. Manau, kad mažokai pajamų, reikėtų bent 700-800 per mėn. Stenkitės pasiekti tokio dydžio pajamas - bus lengviau.

+3Buvo naudinga
Viktorija

Laba diena, norėčiau pasiteirauti. 3,5 m dirbu vienoje įmonėje, atlyginimas kito, kadangi prieš tai dirbau pusę etato, šiuo metu jau trečią mėnesį dirbu pilnu etatu ir į rankas gaunu 1200e, taip pat metus laiko esu atsidariusi savo įmonę, kurioje prieš tai neėmiau lėšų, kadangi tai yra mažoji bendrija, bet šiuo metu svarstau įsidarbinti ir joje, planuoju pajamas pakelti iki 1600 e į rankas. Noriu pirkti naujos statybos namą Vilniuje, kurio baigtumas sieka 80%. Pradiniui įnašui pinigų turiu, bet įrengimui ne. Namo kaina 90000 e, įrengimui planuoju išleisti 25000e, ar bankas suteiks paskolą 85% nuo būsto kainos ir jo įrengimui reikiamų 25000e. Būstas vertinamas 95000e. Dėkoju už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Viktorija, dėkui už klausimą. Na, manau viskas priklausys nuo Jūsų pajamų įvertinimo. Gali tekti pradirbti šiek tiek ilgiau pilnu etatu, nes kitaip gali neužtekti pajamų. Dėl Mažosios bendrijos, kadangi esate savininkė, gal reikėti pateikti įmonės balansus, įmonė turės būti pelninga. Beje, jeigu gaunate B klasės pajamas mažojoje bendrijoje, tuomet tie pinigai gali būti ir nevertinami. Reikia vykti į bankus, kad įvertintų Jūsų sitauciją ir pasakytų kokios būtų sąlygos ir galimybės, jeigu atsakymas būtų neigiamas, prašykite, kad sudarytų planą ko trūksta. Taip pat neapsiribokite vienu banku.

+4Buvo naudinga
GABRIELĖ

Sveiki. Norėčiau paklausti. Ar bankas leistų pasiimti BŪSTO paskolą už 35000, jei ineščiau avansą sutaupytus 5000,- ant 30metų linijiniu būdu. Planuose LUMINOR bankas. Mano atlyginimas atskaičius mokesčius pervadamas 500, tai būtų 1asmuo, be jokių įsipareigojimų. Darbo stažas 8mėn. AČIŪ.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gabriele, dėkui už klausimą. Na, atlyginimas gali būti šiek tiek per mažas, bet reikia, kad bankas įvertintų. Priklausys nuo to, kuriame mieste gyvenate, kokį turtą pirksite ir panašiai. Minimalus pradinis įnašas reikalaujamas 15%, bet jis gali ir didėti, tad tik po vertinimo sužinosite tikslų pradinį įnašą ir sąlygas.

+4Buvo naudinga
Agnė

Sveiki, planuoju pirkti butą kurio kaina 38000 Eur. Sumokėjau pradinį įnašą 8000 Eur ir liko 30000 Eur, kuriuos norėčiau gauti paskola. Turto verintojas įvertino butą 33000 Eur. Norėčiau sužinoti ar aš gausių reikiamą sumą (t.y. 30000) iš banko? Ar dar reikės man padengti kažkokį procentą sumos? Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Agne, dėkui už klausimą. Viskas priklausys nuo banko vertinimo ir pačio turto. Tik įvertinus Jūsų situaciją ir perkamą turtą, bankas galės pasakyti kokio dydžio paskolą būstui galės suteikti.

+3Buvo naudinga
Paulius

Sveiki, turiu paskolą buto, ir nusprendėm dar vieną imti paskolą, bet pradinio įnašo neturim ar įmanoma gauti paskolą antrą aplamai tokioj situacijoj ?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Pauliau, dėkui už klausimą. Sunkiai, nes pradinio įnašo reikia ir antrai paskolai jo reikės daugiau ±20%, dar priklausys ir nuo Jūsų gaunamų pajamų dydžio ar galite įsipareigoti. Kreipkitės į bankus dėl sąlygų gavimo.

+4Buvo naudinga
Ieva

Laba diena. Esu pasirašiusi preliminarią sutarį su statytoju dėl buto pirkimo. Vertė 39 000, pradinį įnašą esu sutaupiusi. Butas planuojamas būti pastatytas birželį, tik tada galėsiu eiti į banką paskolos, ar galima su banku sudaryti kažkokią sutartį dabar, kad man tikrai duos paskolą? Esu sumokėjusi jau 3000 Eur, bankas sakė paskolą suteiks, bet kiek skaitau yra ne vienas atvejis kai bankas pažada, bet nebeduoda. Paskolą imu viena, dirbu per du darbus, gaunu apie 900 Eur "į rankas", bet turiu mokslų paskolą likusią (apie 3000 Eur). Žinau, kad kiekvienas atvejis individualus, bet ar dažnai būna, kad bankas pažada duoti paskolą, o kai ateina laikas, nebeduoda?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ieva, dėkui už klausimą. Negalime vesti statistikos kiek bankai nesilaiko savo žodžių, apie tai sužinome tik tada, kai žmonės patys praneša. Atvejų būna, bet tikimybės % negaliu pasakyti. Turėtų viskas būti gerai, situacijos aprašymas turėtų būti patrauklus bankui.

+3Buvo naudinga
Karolis

Sveiki, turime sutaupę pusę pradinio įnašo būsto paskolos sumos. Ar gali kitą pusę dovanoti tėvai, jei jie tam tikslui nuspręstų pasiimti vartojamąją paskolą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Karoli, teoriškai manau gali jei netikrins. Nes šiaip pradiniam įnašui skolintis negalima, o kai imi vartojamą paskolą turi pasakyti kam skoliniesi, tai tėvai turės pameluoti.

+3Buvo naudinga
Milda

Sveiki, noriu pasiteirauti, jeigu perkant būstą 2019 metų kotedže, ar visviena reikalingas 15proc. pradinis įnašas?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Milda, dėkui už klausimą. Imant paskolą būstui, pradinis įnašas yra būtinas, nesvarbu koks yra perkamo turto tipas.

+3Buvo naudinga
Edita

Laba diena, Mane domina LR teikiama parama būstui. Esu 26m. dirbanti mergina. Atlyginimas į rankas šiuos metu siekia apie 700 Eur. Esu netekėjusi, vaikų neturiu. Taip pat esu našlaitė (mirę yra abu tėvai). Ar (remiantis žemiau pateiktu straipsniu) teisingai suprantu, kad būdama našlaitė, iki 35m, galiu pretenduoti į 20% valstybės paramą pirmajam būstui įsigyti? Jeigu taip, kaip yra su pradiniu įnašu? Ar valstybė kompensuoja įnašą ar bendrą paskolos dalį? Taip pat kur galėčiau kreiptis dėl platesnės informacijos? Iš anksto ačiū Jums už atsakymą. Parama suteikiama: buvę likę be tėvų globos (rūpybos) asmenys, iki jiems sukanka 35 metai, ar jų šeimos, taip pat šeimos, auginančios tris ar daugiau vaikų (įvaikių), neįgalieji arba šeimos, kuriose yra neįgaliųjų, – apmokama 20 procentų suteikto valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito (ar šio būsto kredito likučio) sumos;

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Edita, dėkui už klausimą. Taip, 20% parama galime, jeigu buvote likusi be tėvų globos - mirė tėvai iki Jums sukako 18 metų. Pradinis įnašas išmokamas pasirinkitinai arba už pradinį įnašą arba dengiant įmokas - kaip Jums patogiau. Dėl detalesnės informacijos kreipkitės į savo savivaldybės būsto paramos skyrių.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų