Pradinis įnašas

Pradinis įnašas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „pradinis įnašas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą. Kiekviena būsto paskola, pagal atsakingo skolinimo nuostatus, privalo būti išduodama su pradiniu įnašu, t.y. šeima turi būti susitaupę jau savo pradinį įnašą perkant būstą. Šiuo metu minimalus pradinis įnašas būsto paskolai gali būti 15% savų lėšų nuo būsto sumos, tačiau įvairiais atvejais, pavyzdžiui perkant antrą būstą, perkant senesnį būstą, pajamas gaunant užsienyje, pajamos iš individualios veiklos - tikėtina, kad bus prašoma didesnis nei 15% pradinis įnašas. Pateikiame pavyzdį, kad būtų paprasčiau įsivaizduoti kas nutiktų su pradiniu įnašu, jeigu būsto kaina yra didesnė, nei bankas gali suteikti Jums būsto paskolą. Pavyzdžiui, būsto kaina yra 100 tūkst. eurų, tačiau bankas gali finansuoti tik 80 tūkst., tad mokėsite minimalų 15% (arba daugiau) pradinį įnašą nuo 80 tūkst. eurų, o tai, kas yra virš 80 tūkst. mokate dar papildomai iš savų pinigų pinigų. Tad gaunasi, jog pradinis įnašas būtų: 20 tūkst. + 15% (nuo 80 tūkst.). Daugiau situacijų su pradiniu įnašu rasite žemiau.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Renata

Laba diena. Turime 60 arų namų valdos sklypą kurio vidutinė rinkos vertė apie 40000€ plius 9ha žemės ūkio paskirties. Turime leidima statyboms, norėtume gauti paskola namo statybai. Kaip yra su pradinių inašų ar kaip pradinis inašas bus užskaitytas namo baigtumas iki tam tikro % ar vistik reikia turėti tarkim 15% grinais plius namas butu pastatytas iki banko reikalaujamo baigtumo %. Žinau kad bankai statyboms paskolą išduoda dalimis ir kiekviena karta reikia pateikti turto vertinimą norint gauti paskolą, ar pats sklypas bus įtrauktas į bendra turto vertę ar bus vertinamas tik statomas namas? Ar turint kelis sklypus galėtume pretenduoti į valstybės mokama subsidiją jaunoms šeimoms? Esame abu 32 metu amžiaus ir turime du vaikus.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Renata, dėkui už klausimus. Statant namą pradinio įnašo bankui pačiam nereikės mokėti, bet reikės turėti savų pinigų. Vis pirma, turėsite savais pinigais pasistatyti dėžutę 40-50% baigtumą, o jau tada banko prašyti paskolos. Nuo pastatytos dėžutės vertės, bankas finansuos 80% ir Jūs turėsite kuo daugiau pakelti vertę, tada kai pakelsite vertę, vėl vertinate iš naujo ir vėl bankas finansuoja nuo jau naujos sumos atėmus pradinę sumą 80%, ir t.t., tol kol pasieksite 100%. Bus skaičiuojama bendra vertė, su sklypu.

Dėl paramos būstui, galite pretenduoti, šiuo metu galioja dvi paramos:

+3Buvo naudinga
Tomas

Sveiki. Gavome patvirtinimą kad galime pasinaudoti subsidija būstui įsigyti jaunai šeimai. Prašyme buvome nurodė namo pirkimui ir statybai. Radome pastatytą gyvenamosios paskirties namą baigtumas 95% namo kaina 87000 Eur. Paskambinus į bankus gaunu informaciją kad kompensacija kaip pirmam užstatui netinka nusipirkite namą, užbaikite statybas ir po pridavimo 100% atgausite skirtos Subsidijos sumą. Tai kaip nusipirkti beveik baigtą įrenginėti namą kai subsidija ne priskiriama kaip pradinis įnašas. O užbaigti galiu iš turimų lėšų

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, dėkui už klausimą. Subsidija išmokama tik pabaigus namo statybas per sutartą su kredito davėju laikotarpį (įprastai 1-2 metus). Tokia taisyklė priimta, siekiant užkirsti kelią netikslingam valstybės lėšų naudojimui ir užtikrinti, kad subsidiją gavusi šeima pastatytame name galėtų gyventi.

+3Buvo naudinga
Marius

Sveiki, Ar norint gauti būsto paskolai, galima įkeisti kitą nekilnojamą turtą vietoj pradinio įnašo? Pvz. Reikalingas pradinis inasas 10000-14000Eur. Turimas NT - Sklypas, vertė įvertinta 18000eur. Sklypas toje pačioje kaiminystėje kaip norimas įsigyti namas. Gal tai pat galimas sklypo įkeitimas, su terminu jį parduoti ir taip padengti prad. įnaša? Labai lauksiu Jūsų atsakymų. Ačiū.

Atsakyti Dalintis
Povilas

Galima tik vienu atveju. Jaigu užstatyta turta isipareigosite parduoti per metus laiko.

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mariau, dėkui už klausimą. Pradinis įnašas perkant būstą turėtų būti įnešamas grynais, sutaupytais pinigais. Tačiau jeigu yra įsipareigojimas parduoti turtą, galbūt ir tiktų - priklausys nuo banko. Bet taip pat nesu tikras ar sklypas kaip įkeičiamas turtas tiks. Bankai pasakys. Pasidalinkite informacija, kai žinosite

+3Buvo naudinga
Norvegija

Sveiki, Situacija tokia - esu vedęs, turim kūdikį Lietuvoje, pats dirbu - važinėju į Norvegiją. Mano uždarbis 3,400 eurų į mėnesį (pastovus dydis kronomis). Žmona dabar dekrete, pajamos mažos. Kokios galimybės gauti būsto paskolą? Koks pradinis įnašas? Ačiū už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Nuo sausio 1 d. įsigalioję įstatymo pakeitimai padarė įtaką. Atlikome tyrimą ir apklausėme bankus dėl šio klausimo, plačiau: būsto paskolos, gaunantiems pajamas užsienio valiuta.

+3Buvo naudinga
Mindaugas

Sveiki, kokio dydžio bus pradinis įnašas, imant antram būstui paskolą? Pirmas būstas imtas taip pat su paskola. Ačiū

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mindaugai, dėkui už klausimą. Vertinama individualiai, bet įprasta, kad antram būstui prašoma 20% pradinio įnašo. Priklausys nuo banko vertinimo ir Jūsų bei būsto situacijos.

+3Buvo naudinga
Solveiga

Sveiki, galvojame pirkti būstą senos statybos 1985-1999 m. koks bus pradinis įnašas nuo pardavimo sumos 15% ar 20%?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Solveiga, dėkui už klausimą. Priklausys nuo banko vertinimo ir sprendimo.

+3Buvo naudinga
Miglė

Sveiki, esame jauna šeima, 31 m., turime 1 vaiką. Mano pajamos netto 900 eur, vyro taip pat 900 eur. Planuojame pirkti ne naujos statybos namą. Pradinio įnašo neturime, bet turiu 2 kambarių butą, savo vardu, jis pilnai išmokėtas. Ar įmanoma gauti paskolą namo pirkimui, kurio vertė apie 100 000 eur., užstatant butą, kurio vertė 40 000 eur. ir neturint pradinio įnašo grynais?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Migle, dėkui už klausimą. Pradiniam įnašui reikia pinigų grynais, tačiau reikia kalbėtis su bankais, galbūt rastų kokių nors sprendimų įvertinus situaciją.

+3Buvo naudinga
Linas

Laba diena, norėjome pasiteirauti dėl būsto paskolos. Esama trijų asmenų šeima. Bendros šeimos pajamos apie 2500 Eur per mėnesį. Reikalinga paskolos suma 145.000 Eur. Turime sutaupę 15% pradinio įnašo, bet anksčiau buvo paimta kreditų ir visi laku buvo išmokėti, šiuo metu neturime įsipareigojimų, ar dėl anksčiau paimtų kreditų gali įtakoti banko sprendimą dėl paskolos suteikimo? Ar pakanka šeimos pajamų gauti tokiai sumai paskolą, jeigu paskolos terminas 30 metų?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Linai, dėkui už klausimą. Pagal pajamas, preliminariai pakaktų gauti tokio dydžio būsto paskolą. O tiksliai pasakys tik bankas, kreipkitės į bankus tiksliam vertinimui.

+3Buvo naudinga
Vitalijus

Sveiki, mes su žmona neturim pinigų pradiniam įnašui tačiau ir aš ir žmona turim nekilnojamojo turto t.y. žemės, sakykite ar įmanoma gauti būsto paskolą be pradinio įnašo, bet su turimo nekilnojamo turto užstatymu, ar labai užaugs kas mėnėsinė įmoka?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vitalijau, dėkui už klausimą. Pradinis įnašas turi būti grynais pinigais, užstatyti turto negalima.

+3Buvo naudinga
Tomas

Sveiki, Dirbu Norvegijoje per lietuvių firmą, pastovus atlyginimas 2300eu į mėn atskaičius mokesčius, norėčiau įsigyti būstą kurio vertė 80000eu, bet neturiu pradinio įnašo, klausimas būtų toks: jei gaučiau iš big bank automobilinį lizingą, ar būtų galima tuos pinigus naudot kaip pradinį įnašą? Ar gaučiau būstui likusią paskolą?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, dėkui už klausimą. Negalima pradiniam įnašui skolintis. Būtina turėti savus sutaupytus pinigus. Kolkas būsto paskolai nesate pasiruošęs. Išmokite taupyti, neskubėkite.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų