Parama po pirkimo

Parama po pirkimo. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „parama po pirkimo“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Miroslav

Jei nusipirktume nama su paskola ar galima butu po pirkimo prasyt supsidija kad padengti dali paskolos? aciu geros dienos

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Laura

Sveiki, perkame namą už kurį pardavėjai nori 24 tūkstančių eurų. Iš banko norime skolintis 17 tūkst. eur, likusią dalį mokėti grynais. Esame jauna šeima, todėl turime galimybę gauti 20% paramą. Nesame tikri, kaip yra geriau: rodyti bankui pilną pirkimo sumą ar tik tą dalį, kurią žadame skolintis, o likusią tiesiog sumokėti susitarus su paradvėju. Koks pirkimo variantas mums būtų į naudą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Laura, dėkui už klausimą. Na, nėra kažkokios taisyklės kaip yra geriau. Kai kuriais atvejais yra geriau, kai bankui yra įkeista didesnė turto suma (t.y. jei darytumėte pradinį įnašą didesnį, viską rodydami), o kai kuriais atvejais yra geriau, kai paskola yra mažesnė. Aš būčiau už legalius veiksmus ir visų pajamų rodymą, tiesiog taip yra geriau ir visiems tą patariu daryti. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Vaiva

Labas vakaras. Norėjau pasiteirauti apie iš dalies kompensuojamos būtų paskolą. Visus dokumentus iš savivaldybės reikia pateikti bankui prieš pirkimą, perkant butą ar nusipirkus butą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vaiva, dėkui už klausimą. Tik prieš pirkimą. Po pirkimo bus per vėlu, nes tam imami specialaus tipo kreditai banke.

+3Buvo naudinga
Aurelija

Sveiki, ketiname pirkti būstą 30 000e, reikia 20proc. pradinio įnašo, pateikėme prašymą savivaldybei dėl 15proc. paramos, jei gausime atsakymą, kad parama suteikiama, galima eiti į banką imti paskolą su ja, jei bankas sutinka išduoti paskola ar galima su banko 80proc. ir mūsų 20proc jau pirkti butą, ar reikia sulaukti tu 15proc kol perves savivaldybė? Ar galima tus 15proc. panaudoti savo reikmėms jei gauname paskui ar pervestų mums juos į sąskaitą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aurelija, dėkui už klausimą. Kaip suprantu, kalbate apie paramą regionuose. Norėdami gauti subsidiją, jauna šeima turi susirasti būstą ar sklypą, deklaruoti, kad nekilnojamojo turto iki šiol neturi, pateikti prašymą dėl subsidijos savivaldybėje arba elektroniniu būdu SPIS sistemoje. Per 10 darbo dienų savivaldybė turi pateikti atsakymą ir jeigu patekote tarp laimingųjų - išduoti subsidijos pažymą, su šia pažyma šeima turi eiti į banką ir prašyti paskolos. Ją gavus, ministerija turi per 4 mėnesius pervesti pinigus.

Todėl, pats pirkimo procesas ir pradinio įnašo įmoka turės būti iš Jūsų pinigų.

Daugiau informacijos skaitykite čia: parama regionuose.

+3Buvo naudinga
Agnė

Laba diena, ar galima paduoti avansą pardavėjui už planuojamą pirkti būstą dar iki savivaldybės pažymos suformavimo? Ar tai nesutrukdys gauti subsidijos?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Agne, dėkui už klausimą. Rankpinigius galite paduoti iki sutarties pasirašymo kaip rezervaciją. Pats turto pirkimas vyksta pas notarą, NT pirkimo sutarties pasirašymo metu.

+3Buvo naudinga
Toma

Sveiki. Esame keturių asmenų šeima. Esame pateikę paraišką subsidijai gauti (parama jaunai šeimai būstui regione ) šiuo metu mus irašė į eilę esame 50 per visą Lietuvą. Mūsų klausimas būtų toks: ar susitvarkius visus dokumentus su banku ir pasirašius pirkimo-pardavimo sutartį, bankas iš karto perveda pinigus į pardavėjo sąskaitą ar jis laukia kol valstybė perves bankui ir tik tada gavęs subsidiją perveda pardavėjui? Skaičiau , kad valstybė subsidiją veda bankui apie 4mėnesius, mūsų pardavėjas tiek laukti negali. Kitas klausymas ar subsidija galima dengti pradinį įnašą, nes paskambinus į banką buvo pasakyta, kad subsidijos atveju bankas perveda pardavėjui visą 100% . Tai taip gaunasi, kad mums nebereikia pradinio įnašo? Ačiū už atsakymus.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Toma, dėkui už klausimą. Taip, subsidijos išmokėjimas gali užtrukti iki 4 mėn., taip parašyta įstatyme. O dėl pradinio įnašo tai taip ir yra, kad Jeigu gaunate subsidiją, Jums nereikės mokėti pradinio įnašo, tačiau gali būti, kad turėsite savomis lėšomis padengti pradinį įnašą, jeigu būtų patvirtinta parama, tačiau lauksite kol valstybė perves pinigus bankui, o Jūs skubėsite. Tai tokiu atveju, padengsite pradinį įnašą patys, o kai jau ateis eilė, valstybė padengs dalį kredito. Dėl šios vietos reikia kalbėtis su banku, kokios būtų galimybės.

+3Buvo naudinga
Ingrida

Laba diena, ką daryti tokiu atveju. Pateikėm prašymą dėl subsidijos (25proc). Nesitikėjome, kad taip greitai ją suteiks, nes nebuvom išsirinkę buto tinkančio mums. Šiuo metu subsidija beveik patvirtinta, be liko tik nurodyti adresą, kad suformuotu prašymą. Bet dabar radom butą, kuri norime nusipirkti su subsidijos pagalbą. Butas dar neparduodamas, nes jame gyvenusi moteris neseniai mirė (prieš 2mėn). Kad galėtų paruošti butą pardavimui turi praeiti 3mėnesiai, bent jau mums sakė moteris, ketinanti parduoti tą butą. Reiškia, dar reikia laukti 1 mėnesį, o subsidiją mums skyrė dabar. Klausimas, ar įmanomas toks dalykas, kaip subsidijos atidėjimas 1mėnesiui? Nežinau, ką daryti, jei atsisakysime dabar suteiktos subsidijos, nežinia kiek reikės vėl laukti, o ir butas gal bus parduotas.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ingrida, dėkui už klausimą. Subsidija suteikiama deja būtent tuo metu, kai yra išduodama. Šis nelankstumas yra didelis minusas. Bandykite tartis su pardavėja, kad paspartintų procesą arba bent jau kad galėtumėte teikti pirkimo prašymą bankui. Kadangi procesas užtruks ir bankas gali svarstyti paskolos išdavimą ir kelis mėn., galbūt to pakaktų. Esmė dabar pateikti prašymą bankui, kad gautumėte patvirtinimą.

+3Buvo naudinga
Ligita

Laba diena, esu išsiskyrusi. Turiu 7 metų sūnų. Pieš skyrybas su vyru turėjome būsto paskolą. Prieš skyrybas pardavėme butą. Butas buvo imtas su paskola. Vaiko globa priteista man. Ar aš galiu teigti paraišką būsto lengvai gauti? Susiradau Klaipėdoje butą pirkimu. Gyvenamoji vieta taip pat deklaruota Klaipėdoje. Susidarėme preliminarią pirkimo - pardavimo sutartį. Kokie mano tolimesni veiksniai gauti savivaldybės paramą? Ar pirma eiti į banką dėl paskolos ar pirma kreiptis į savivaldybę dėl paramos. Gegužės mėn man sueina 35m.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ligita, dėkui už klausimą. Reikėtų žiūrėti kaip būtų traktuojamas Jūsų turėtas būstas ar kaip Jūsų ar kaip Jūsų vyro. Bet turbūt, kad dėl šio fakto bus vertinama, kad turėjote būstą. Kitas dalykas reikia žiūrėti prieš kiek laiko pardavėte turėtą būstą, jeigu seniau nei prieš 5 metus, tuomet parama būtų galima. Pasiskaitykite plačiau paramos būstui įstatymą.

+3Buvo naudinga
Vilius

Sveiki, su pardavėju sudaryta preliminarioji pirkimo pardavimo sutartis, turime sumokėti avansą, tačiau būstas yra perkamas su parama regionuose. Banke mums pasakė, jog paskolos formavimas įvyks tik kai pateiksime vertinimą ir giminystės ryšių registrų centro pažymas, tačiau jie vistiek garantijų kažkodėl duoti negali dėl paskolos gavimo, o kokios negavimo priežastys gali būti nenurodo, nes šį kreditavimo atvėjį dar spres banko sprendikai. Žodinį patvirtinimą dėl paskolos gavimo gavome, jog pagal mūsų pajamas įmanoma gauti būsto paskolą ir būstas yra tinkamas pirkimui pagal kriterijus, bet kaip suprantu galutinis sprendimas vistiek gali būti neigiamas? Ar tokiu atvėju atgautumėme sumokėta avansą? Ar yra kažoks įstatymas, kuris nurodo terminą, per kiek laiko paprastai pirkėjas susimoka avansą, kad būtų galima nemokėti avanso iki kol bus priimtas paskolos patvirtinimas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Viliau, dėkui už klausimą. Avansas ir yra tam, kad pardavėjas turėtų garantiją, kad tikrai pirksite. Nebent su pardavėju pasirašysite sutartį, kad jeigu negaunate paramos, pardavėjas grąžina sumokėtą avansą. O dėl banko sprendimo, tai paskolos su parama sprendimas gali trukti net ir 2 mėn., kol bankas priims sprendimą.

+3Buvo naudinga
Donata

Laba diena, Norime pasiteirauti jeigu atitinkame jaunos šeimos statusą, susirandame sklypą ir pateikiame paraišką gauti lengvatai, bet šiemet paprasčiausiai nelieka lėšų ją suteikti, tai ką daryti tokiu atveju jei tikimės paramą gauti kitąmet? Ar tą sklypą turime tada pirktis savomis lėšomis ar teoriškai tikėkis, kad jis liks neparduotas iki kitų metų ar galima pradėti savarankiškai statybas, o paramos sulauksime joms pasibaigus/įpusėjus ar galima imti kreditą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Donata, taip, įstatymas regionuose turi minusų. Reikia tikėtis, kad sklypas nebus parduotas ir tik tada, kai gaunate pažymą iš savivaldybės - kreipiatės dėl pirkimo. Jeigu nebus pažymos - nebus paramos.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2022 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų