Parama regionuose

Parama regionuose. Šiame puslapyje pateikiami visi klausimai-atsakymai susiję su fraze „parama regionuose“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Galiojančios ir patvirtintos dvi paramos būstui Lietuvoje:

  • Parama jaunoms šeimoms visoje Lietuvoje (galioja, tačiau laukiama pinigų papildymo į bankus), detali informacija apie paramą.
  • Parama jaunoms šeimoms regionuose (patvirtintas, įsigalios nuo 2018 m. rugsėjo 1 d.), parama regionuose.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Radvilė

Laba diena, noriu pasiteirauti dėl nekilnojamo turto nuomos. Esame gavę valstybės subsidją jaunai šeimai būstui pirkti regionuose. Noriu pasiteirauti ar įsigyjus butą su valstybės subsidija galimą jį nomuoti? Ačiū

Atsakyti Dalintis
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Gintė

Laba diena, Šiuo metu dirbu Vilniuje, tačiau dviejų metų bėgyje noriu keltis gyventi į Klaipėdą. Ten ir įsigyti nekilnojamąjį turtą. Man šiuo metu 34 m. Turiu 3 m. dukrytę. Išsiskyrusi. Ar galiu pretenduoti ir gauti ir ar yra teikiama valstybės parama pirmam būstui įsigyti? Ar likę tik valstybės parama turtui įsigyti regionuose?

Atsakyti Dalintis
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Karolis

Laba diena, esam jauna šeima, planuojame pirkti namą. Norime pasinaudoti lengvata - Parama jaunoms šeimoms regionuose. Pretenduojam 15% gauti. Klausimas, šios lengvatos pinigais, galim dengti pradinį įnašą? Ar jie yra skirti tik paskolos daliai padengti?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Karoli, dėkui už klausimą. Galite subsidiją panaudoti kaip tik norite, tik paramos išmokėjimas pervedamas ne vėliau kaip per 4 mėnesios nuo būsto kredito suteikimo datos. Taigi, pradinį įnašą turėsite turėti savo, o paskui jį ar jo dalį atgausite.

+3Buvo naudinga
Renata

Laba diena, norėčiau sužinoti ar jau visos subsidijos būstui regione yra išdalintos ? Ar galima tikėtis, kad gausime šiais metais jeigu esame 30 vietoje.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Renata, dėkui už klausimą. Manau, kad dar sulauksite eilės. Pasiskambinkite vis į paramos būstui skyrių ministerijoje ir pasiteiraukite. Būna, kad atkrenta žmonės, negauna finansavimo ir pan. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Monika

Sveiki, ėjome į banką jau manydami, kad gausime paskolą. Turime subsidija 30 proc. būsto vertė 80000, vyro pajamos 550 mano metinis vidurkis 1200. Ir staigmena - bankas seb nedavė paskolos, nes mano atlyginimas bazė premijos. O mums laikas į pabaigą su parama. Tai ar visi bankai yra kategoriškai prieš premijas. Nors esu pateikusi visų metų atlyginimų suvestinę kur tikrai matosi, kad gaunu juo kiekvieną mėnesį?

Atsakyti Dalintis
Edvinas

Sveiki, bandykite Swedbanke, ten palankiau žiūri į tai, pats irgi turėjau sunkumu su SEB.

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Monika, dėkui už klausimą. Nuo banko požiūrio priklauso, kadangi paramą būstui regionuose šiuo metu teikia tik SEB ir Swedbank, tai kaip ir neturite kito pasirinkimo kaip bandyti eiti į Swedbank.

+3Buvo naudinga
Inga

Laba diena, norėčiau sužinoti ar Joniškės kaimas, Tauragės rajonas įeina į būsto kompensaciją iš savivaldybės? Kur skiria 20% kompensacija pirmam būstui įsigyti.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Inga, dėkui už klausimą. Taip, Joniškės kaime galite pirkti būstą su valstybės paskata. Plačiau apie paramą būstui regionuose.

+3Buvo naudinga
Vida

Vakar, t.y. 2019-02-26 d. radijo laidoje išgirdau, kad paramą būstui gali gauti asmenys iki 36 m. amžiaus. Noriu paklausti, ar ten suklydo pašnekovas iš SADM, ar yra pakeista amžiaus riba? Dar noriu paklausti, jei jaunas asmuo jau turėjo vieną kartą butą (pirktą su paskola) ir jį yra pardavęs, šiuo metu su trimis vaikais gyvena tėvų bute, ar galėtų pretenduoti į paramą statant namą Kauno rajone (Domeikavoje).

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vida, dėkui už klausimą. Vienoje paramos programoje, kur parama visoje Lietuvoje - parama iki 35 metų (nsulaukus 35), o parama jaunoms šeimoms regionuose - iki 36 metų (nesulaukus 36). Dėl paramos gavimo jeigu turėjo būstą, tuomet turėtų praeiti 5 metai nuo to laiko, kai pardavė būstą, tada gali pretenduoti į paramą.

+3Buvo naudinga
Viktorija

Sveiki, ar galima performinti/subsidijuoti turimą paskolą pirmojo būsto rekonstrukcijai į paramą pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms regionuose? Paskola imta 2018m. (neįsigaliojus paramai būstui jaunoms šeimoms regionuose). Namo baigtumas 90%. Patvirtinančią pažymą turime - valstybės subsidijos dydis 15%. Kriterijus atitinkame.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Viktorija, dėkui už klausimą. Jeigu jau turite būsto paskolą ar būstą - antros paramos negalite gauti.

+3Buvo naudinga
Julija

Sveiki. Esu vieniša mama, auginu vieną vaiką. Ar galėčiau gauti 20% procentų iš savivaldybės būsto pirkimui? Mano atlyginimas į rankas 500 neskaitant alimentų ir vaiko pinigų.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Julija, dėkui už klausimą. Atminkite, kad yra dvi galiojančios programos, apie jas skaitykite čia: paramai būstui įsigyti. Pagal vieną galėtumėte gauti 10% paramą, o pagal kitą, jeigu būstas regionuose, paramos dydis nuo 15% iki 30%. Galimybės gauti yra, tačiau turite atitikti sąlygas, todėl tiksliai informacijai kreipkitės į savivaldybę.

+3Buvo naudinga
Sandra

Laba diena, Mes gavome pažymą valstybės paramai gauti jaunoms šeimoms 20% tai sudaro 17400 Eur, nes būstas kainuoja 94000 Eur, šia valstybės parama norime padengti pradinį įnašą kurio reikalauja bankas, tačiau nuėjus į SEB banką jame pasakė kad teoriškai pažymą užskaičiuojama, bet reikia paskolos imti vistiek 94000 Eur, nes jie pirmiau išmokės pinigus pardavėjui nei gaus pinigus iš valstybės. Taip pat turime savų lėšų 12000 Eur iš kurių 5000 Eur jau esame įmokėją statytojui už būsto rezervaciją. Būstas bus su daline apdaila 85% baigtumas. Noriu pasiteirauti ar taip tikrai gali būti ir koks tikslas valstybės paramos jei vistiek turi būti imama visa būsto sumos paskola.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sandra, dėkui už klausimą. Na, Jūs imate būsto paskolą, perkate būstą už sutartą kainą, o bankas ateina kaip geras draugas ir nemokamai padengia tuos 20%. Tokia ir esmė, kad perkant būstą, valstybė padengia dalį nuo būsto sumos.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų