Būsto paskola namo statybai

Būsto paskola namo statybai. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „būsto paskola namo statybai“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą. Būsto paskolos yra išduodamos namo statybai, remontui ar pirkimui. Namo statybos finansavimo procesas yra šiek tiek skirtingas nei perkant būstą, taip pat priklausomai nuo banko, gali skirtis ir mokėjimų specifika. Taigi, pravartu pasitikrinti visuose bankuose prieš imant būsto paskolą namo statybai. Daugiau klausimų susijusių su namo statyba, rasite žemiau.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Eve

Laba diena, Turiu gan keistoką klausimą. Turime įsigiję sklypą bei projektą. Jeigu namo statybai pasiskolintumėm pinigų su vekseliu (įmonės ar giminaičių) metams ar dviem ir jį pastačius. Ar bankas skolintų pinigų skolos atidavimui, įkeičiant namą? Kaip būsto paskolą?

Atsakyti Dalintis
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Gediminas

Laba diena, gyvenu Anglijoje apie 10 metų ir per ateinančius kelis metus žadu grįžti gyventi į Lietuvą ir galvoju ar gaučiau paskolą dabar būdamas dar Anglijoje ir pirkti butą ar sklypą namo statybai? Nuo ko reiktų pradėti viską? Kokių dokumentų reikia? Ar reikia laiduotojo? Kokio pradinio įnašo reikia? Ir kokios maždaug palūkanos? Ar įmanoma viską susitvarkyt internetu ar reikia grįžti būtinai?

Atsakyti Dalintis
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Agnė

Sveiki, planuojame savo lėšomis pirkti sklypą ir tuomet statyti namą, tačiau statybai reikalinga paskola. Norėjau sužinoti koks mažiausias statybos baigtumas turi būti, norint gauti paskolą? Ačiū. Lauksiu atsakymo.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Agne, dėkui už klausimą. Priklauso nuo banko, bet įprastas 40-50% baigtumas (kai kur gali būti ir mažesnis, priklausys nuo banko, unijos ar situacijos). Toks baigtumas Jums reikalingas, kad galėtumėte įkeisti turtą ir kad tas turtas būtų kuo didesnės vertės, nes nuo to, ką įkeisite, galėsite gauti 80% paskolą.

+3Buvo naudinga
Sandra

Sveiki, reikalinga šiokia tokia informacija. Turime nusipirkę sodybą ir pasiėmę paskolą, paskolos likutis ~10000, bet norime statytis namą tame sklype, ten yra senos statybos namas. Ar būtų galimybė gauti paskolą naujo namo statybai? Norėtume sužinoti kokios sąlygos yra?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Sandra, dėkui už klausimą. Dėl sąlygų reikia kreiptis į banką ir kombinuotis kokios gali būti galimybės su Jūsų turima paskola. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Dainora

Laba diena, su vyru planuojame pirkti sklypą. Klausimas tas, ar bankas duotų pilną paskolą namo statybai be pradinio įnašo? Tarkim turime sklypą įsigyję pilna kaina ir norime, kad įmonė pastatytų namą. Ar bankas duotų tokiu atveju pilną reikalingą paskolą?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dainora, dėkui už klausimą. Kadangi bankui neturėtumėte ką įkeisti, tai turėsite pasistatyti 40-50% baigtumo savomis lėšomis, o po to kreiptis į bankus dėl paskolos. Nebent kalbėtis su kredito unijomis, kurios finansuoja lengviau, bet prastesnėmis sąlygomis.

+3Buvo naudinga
VILIUS

Sveiki, dirbu paskutinius 3 metus užsienyje ir palanuojame vasarą grįžti į Lietuvą visam laikui bei planuojame imti paskolą namo statybai. Statyba yra pradėta {turime tik pamatus} bet iš sutaupytų lėšų galvojame užbaigti sienas bei stogą. Ar įmanoma gauti paskolą neišdirbus 6 mėnesių Lietuvoje? Turime galimybę užsatyti savo turtą, 2 sklypai 6 arų {vertė apie 12000e} gyvenu su partnere koklas nesusituokę turime 2 vaikus, paskolos dydis būtų apie 25-30 tūkstančių eurų dėkui už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Viliau, dėkui už klausimą. Yra privaloma turėti nenutrūkstamą darbo stažą per paskutinius 6 mėn., kitaip bankai negalės finansuoti. Bet kokiu atveju reikia kreiptis į bankus ir labai patariu neskubėti ir neimti būsto paskolos blogomis sąlygomis. Išsirinkite iš visų bankų geriausią pasiūlymą, pasiteiraukite ką padaryti, kad sąlygos pagerėtų.

+3Buvo naudinga
Laura

Laba diena, norėjau paklausti. Turiu nusipirkus sklypą ir pasidariusi pamatus. Noriu tolesnei statybai imti paskolą. Šeimos pajamos apie 1100 eurų. Ar bankai suteikia paskolas nuo pamatų. Ir jei suteikia tai kaip su paskolos mokėjimu. Ar reikia mokėti nuo tos dienos kai tik gauni kažkiek pinigų namo statybai?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Laura, dėkui už klausimą. Visi klausimai, kuriuos uždavėte priklausys nuo banko, kurį pasirinksite ir kaip bus įvertinta Jūsų situacija. Šiaip, vien pamatų gali ir neužtekti, nes gali būti per maža pradinė vertė, todėl bankai prašo bent 40-50% baigtumo - bet pasikartoju, priklausys nuo situacijos. Įmokos mokamos nuo to laikotarpio, kai paimate kreditą, nebent pasirinksite būsto paskolos mokėjimo atidėjimą.

+3Buvo naudinga
Marius

Laba diena, norėjau pasiteirauti, ar turi teisę į paramą būstui įsigyti ar išsinuomoti šeima kuri jau turi paskolą konkrečiai namo statybai ir jį stato Vilniaus raj.? Šeima taip pat turi kito NT t.y. butas yra įkeista bankui dėl namo statybos paskolos ir neįkeistas turtas yra 1 k. butas bendrabučio tipo name. Nes faktiškai, turtas yra įkeistas bankui ir mes nesame visiški savininkai iki kol neišpirksime, o turtas kuris neįkeistas t.y. 1 k. butas bendrabučio tipo name kaip ir pastato mus į padėti, kad atitinkame įstatymo punktą - "neturi Lietuvos Respublikos teritorijoje nuosavybės (bendrosios nuosavybės) teise būsto arba nuosavybės (bendrosios nuosavybės) teise turimas būstas, Nekilnojamojo turto kadastro duomenimis, yra fiziškai nusidėvėjęs daugiau kaip 60 procentų, arba nuosavybės (bendrosios nuosavybės) teise turimo būsto naudingasis plotas, tenkantis vienam asmeniui ar šeimos nariui, yra mažesnis kaip 10 kvadratinių metrų arba yra mažesnis kaip 14 kvadratinių metrų, jeigu šeimoje yra neįgalusis arba asmuo, sergantis lėtinės ligos, įrašytos į Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos patvirtintą sąrašą, sunkia forma."

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mariau, dėkui už klausimą. Supratau situaciją. Teoriškai kaip ir galite, bet jeigu vykdote tokias operacijas dar pasitikrinkite ir turimo turto bei pajamų limitus įstatyme. Dar pati namo statybos paskola manau, kad bus traktuojama kaip jau turimas namas, nes jau įsipareigojote bankui per tam tikrą laiką pastatyti namą su 100% baigtumu. Pasiteiraukite savivaldybėje, įdomus toks atvejis, parašykite kaip sekėsi.

+3Buvo naudinga
Egidijus

Tėvai dovanojo pinigus būsto įsigijimui. Namas įsigytas ir baigiamas pastatyti už dovanotus pinigus. Namas įrengiamas iki dalinės pilnos apdailos (dažytis sienas, dėtis grindis ir pan. teks pačiam). Kokią realu paskolos rūšį/formą realiausia gauti iš banko namo įsirengimui? Kalbama apie 30000-40000 eur. Ir ar reikalingas pradinis įnašas jei namas priklauso man?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Egidijau, dėkui už klausimą. Priklausys nuo Jūsų pajamų ir galimybių. Norint gauti paskolą namo statybai, Jūs turėsite turėti bent 20% savų lėšų, kuriuos vis finansuojantis iš banko, turėsite įnešti, norėdamas pakelti namo vertę vis didinant ją iki 100%. Sąlygos priklausys jau nuo pasirinkto banko ir vertinimo.

+3Buvo naudinga
EDGRAS

Sveiki, kokia nuomonė būtų apie būsto paskolos galimybes, esame trijų asmenų šeima, kolkas žmona dekrete, aš kolkas vienintelis dirbantis, mano pajamos 1250 eurų, dirbu vienoje darbovietėje metus, o kitoje 6 mėnesius. Žmona gauna dekretą svarais, norima paskola būtų 80000 eurų, namo statybai, sklypą turime, esame pasistatę pamatus ir keliame baigtumą kuo labiau, pradinį įnašą turime, ačiū už atsakymą.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Edgarai, dėkui už klausimą. Manau, kad galimybės yra, tiesiog priklausys nuo situacijos, vertinimo, projekto ir reikiamo pinigų kiekio. Nuvykite į bankus individualioms konsultacijoms. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų