Didesnis būstas

Didesnis būstas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „didesnis būstas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Gerda

Sveiki, esame pirkę su vyru butą su paskola, gyvename 5 metai, šiuo metu auginame 2 vaikus ar galime parduoti butą ir imti kitą paskolą, didesnem būstui? Turėjom valstybės subsidiją ar mums reikės grąžinti? Kaip viskas vyksta?

Atsakyti
Džonis

Sveiki, subsidija yra remiamo tipo finansinė injekcija, kurios nereikia grąžinti. Parduoti butą turėtumėte galėti, tačiau reiks atrodo teismo sutikimo, kad vaikai stogą virš galvos turi (kažkas pan.) kad leistų parduoti ir įsigyti naują būstą. Geros kloties

Buvo naudinga
Jolita

Sveiki, ar perkant 1992 metų statybos butą galima tikėtis 15 proc. pradinio įnašo? Swedbankas teigia, jog būstas yra per senas ir pradinis įnašas turi būti 20 proc. Ką gali pasiūlyti SEB bankas?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Jolita, dėkui už klausimą. Reikia kalbėti su bankais tiesiogiai, nes tik bankas įvertinęs būstą ir peržiūrėjęs turto vertinimą gali pasakyti situaciją. Tačiau čia jau skaitosi senos statybos namas ir tikėtina, kad bus prašomas didesnis pradinis įnašas. Tačiau būna išimčių, todėl pasikalbėkite su SEB ir Luminor.

+3Buvo naudinga
Edgaras

Sveiki, toks klausimas, buvau paėmęs paskolą prieš 4metus apie 42000, tada dar neturėjau nei vaiko, nei žmonos. Dabar mūsų šeimos pajamos apie 1500eu. Paskolos likutis apie 35000eu. Įsipareigojimai apie 300eu. Norime pirkti didesnį butą, o šį kurį jau pirkome - išnuomoti. Pradiniui įnašui turime. Ar būtų išvis įmanoma gauti antrą paskolą, ir kiek preliminariai duotų?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Edgarai, dėkui už klausimą. Reikia žiūrėti kokia Jūsų šeimos situacija. Bankuose dar suteiktų paskolą būstui, negaliu pasakyti sumos, reikia vertinimo, bet jau šiuo metu turite 20% įsipareigojimų nuo gaunamų pajamų, o tai mano požiūriu ir turėtų būti susilaikymas nuo didesnio skolinimosi. Pagal įstatymus dar galėsite skolintis, bet mano požiūris yra neviršyti 20% išlaidų įsipareigojimams nuo gaunamų pajamų.

+3Buvo naudinga
Martynas

Laba diena. Dabar mano atlyginimas 400 eu. Bet nuo kito mėnesio bus 1000eu. Kiek man laiko reikia pradirbti, kad gauti būsto paskolą ir kiek maksimaliai galėčiau gauti? Turiu nedirbančia žmoną, vieną vaiką, man 25metai. Būstas būtų Klaipėdos mieste.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Martynai, dėkui už klausimą. Minimalus terminas yra 6 mėn., bet kuo ilgiau gaunamas didesnis atlyginimas, tuo geriau.

+3Buvo naudinga
Kęstutis

Sveiki, Norėjau pasiteirauti kokios yra sąlygos perkant II-ą būstą?.. Ar tiesa, kad palūkanos yra šiek didesnės?.. Tiesiog turime nuosavą butą ir ruošiamės pirkti antrą būstą Palangoje, kaip poilsiui. Norėtume paskolos 45 tukst eur, nes savo turime ~25K. Kokie būtų preliminarūs paskaičiavimai, jei imtume 45 tukst ant 25metų. Atlyginimas tikrai išneša. Lauksiu greito atsakymo...

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kęstuti, dėkui už klausimą. Sąlygas pasakys tik bankas. Jeigu pajamos išneša, tuomet gali sąlygos ir nesikeisti, tik bus didesnis pradinis įnašas. Preliminarius skaičiavimus gali atlikti tik bankas įvertinęs tiksliai situaciją ir šeimos finansinę būklę.

+3Buvo naudinga
Kęstutis

Kam reikalingas pradinis įnašas? Aš dabar už butą moku 400, bet negaliu leisti sau mokėti 60-70 kiek man kainuotų norimas būstas. Nebūtų paprasčiau sudaryti sutartį pagal kurią norint išsikraustyti iš pirkto būsto nesumokėjus už jį bankui būtų skiriamos baudos. Tiesiog nesuprantu logikos ir kodėl 15-20%? Kodėl neužtenka 2-5% kaip kitose šalyse?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kęstuti, dėkui už klausimą. Yra daug klausimų kodėl yra taip, o ne taip kaip kitose šalyse. Tokie yra mūsų šalies atsakingo skolinimo nuostatai, kuriais vadovaujasi visi šalies bankai. Didesnis pradinis įnašas reikalingas tam, kad parodytumėte, jog sugebate taupyti ir esate pasiruošęs tokiam dideliam įsipareigojimui.

+3Buvo naudinga
Gintarė

Sveiki, man yra 24 metai, gyvenu viena, vaikų neturiu, norėčiau įsigyti būstą, tik įdomu ar man suteiktu paskola ir ar didelis būtų įnašas, ar labai priklauso nuo gaunamo atlyginimo? :)

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Gintare, dėkui už klausimą. Ar suteiktų ar nesuteiktų priklauso nuo individualaus vertinimo, būsto kainos, Jūsų pajamų ir t.t.. Pradinio įnašo dydis priklauso nuo Jūsų situacijos ir perkamo būsto. Minimalus pradinis įnašas pagal įstatymus gali būti 15%, tačiau jis gali būti ir didesnis. Kreipkitės į bankus tiksliam įvertinimui. Sėkmės!

+4Buvo naudinga
Monika

Sveiki, norėjau paklausti ar mums priklausytų valstybės parama būstui įsigyti. Vyras iki santuokos yra įsigijęs būstą (paskola imta iš banko) 46 kvadratų, dabar auginame 2 vaikus ir norime didesnio būsto, esu įsitikinusi, kad pajėgtume mokėti dar vieną paskolą, tik įdomu ar priklausytu kokia nors valstybės parama. Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Monika, dėkui už klausimą. Jeigu esate 4 asmenų šeima, tuomet Jūsų turimas būstas (46 kv. m.) yra per mažas ir pagal įstatymą galėtumėte gauti paramą naujo būsto įgijimui. Plačiau paskaitykite būsto paramos įstatymo 8 straipsnyje.

+4Buvo naudinga
Vaiva

Sveiki, su vyru auginame 1 vaiką ir gyvename nuosavame 36 kv/m bute Panevėžio mieste. Grynosios pajamos apie 1000 Eur. Planuojame pirkti didesnį būstą? Tačiau, kiek suprantu, kadangi jau turime butą, pasinaudoti parama nebebus galima?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vaiva, dėkui už klausimą. Manau, kad parama priklauso, žinoma jeigu atitinkate kitus kriterijus. Pagal paramos būstui įstatymo 8 straipsnio dalį:

turi ar turėjo nuosavybės (bendrosios nuosavybės) teise būstą, kurio naudingasis plotas (visų Lietuvos Respublikoje nuosavybės teise turimų ir (arba) vienu metu turėtų būstų naudingųjų plotų suma), tenkantis (tenkanti) vienam asmeniui ar šeimos nariui, yra mažesnis (mažesnė) kaip 14 kvadratinių metrų, arba turimas būstas, neatsižvelgiant į jo naudingąjį plotą, Nekilnojamojo turto kadastro duomenimis, yra fiziškai nusidėvėjęs daugiau kaip 60 procentų. Parama teikiama būstui įsigyti arba nuosavybės teise turimam būstui rekonstruoti

Tai reiškia, kad Jūsų butas yra per mažas ir nesiskaičiuoja kaip butas, nes vienam asmeniui tenka tik po 12.3 kv.m. Taigi, galite kreiptis į savivaldybę paramai.

+3Buvo naudinga
Alina

Sveiki. Turiu klausimą. Esame 4 asmenų šeima. Bendros pajamos per mėnesį yra apie 1300 eurų. Turime paskolą būsto, už kurią mokame apie 150 eurų. Dabar norime keisti butą, kuris pirktas su paskola, į namą. Kažkur skaičiau, kad galima turimą paskolą padengti pradinį įnašą už įsigijamą būstą. Kiek turi būti grąžinta paskolos tam pradiniam įnašui padengti? Koks yra padengimo procesas? Ir dar jei esam gavę paskolą su subsidija neįgaliesiems, daugiau jokių subsidijų nepriklauso? Ir dar vyras mano yra užsienio pilietis turintis leidimą laikinai gyventi, bet jau virš 10 metų čia dirba vienoje darbovietėje. Kaip skaičiuojasi bendros pajamos tokiu atveju. Ar apskritai realu gauti antrą paskolą?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Alina, dėkui už klausimą. Visų pirma reikia žinoti Jūsų būsimo namo ir turimo būsto kainas. Taip pat turite būti pajėgūs mokėti dviejų būstų paskolas vienu metu, o tai pagal Jūsų pajamas nemanau, kad realu. Reikia žiūrėti į būstų kainas. Kitas atvejis yra parduoti pirmąjį būstą ir pirkti namą naudojant gautus pinigus. Kadangi situacija yra nestandartinė ir turi daug sąlygų, patarčiau kreiptis į TOP3 bankus ir išsiaiškinti sąlygas.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų