Antras būstas

Antras būstas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „antras būstas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Vytautas

Sveiki, norim pirkti namą ir išlaikyti turimą butą už kurį dar mokame paskolą ir planuojame jį paleisti nuomai. Pagal bankų preliminarias skaičiuokles, pajamų užtenka. Klausimas ar vistiek reikia 15proc. pradinio įnašo namui ir koks bankų požiūris į antrą būstą? Sudėtis 2 suaugę - du vaikai. Pajamos apie 2500€ Mokama būsto paskola 190€

Atsakyti
Taigi

negalit "paleist" nuomai buta, nes tai "pasigerinat" salygas ir bankas gali pakelti (perskaiciuoti) palukanas. Nebent neoficialiai nuomosit.

Buvo naudinga
NT

Su žmona turime naujagimį ir butą su paskola. Esame pirkimo procese įsigyti antrą butą (taip pat su paskola iš banko) Klausimas ar pirmas butas, kuris yra įkeistas bankui yra šeimos turtas ir ar tokiu atveju nereikia teismo leidimo įsigijant antrą butą? Pirmajame visi šeimos nariai yra deklaruoti.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Teismo leidimas parduodant nekilnojamąjį turtą bus būtinas tada, kai norima parduoti vienintelį turimą šeimos turtą (šeimos gyvenamoji patalpa, būstas, kuriame faktiškai šeima gyvena, nuosavybės teise priklausantis vienam arba abiem pareiškėjams).

+3Buvo naudinga
Inga

Sveiki. Su vyru gyvename užsienyje 5 metus. Gauname pastovias pajamas. Lietuvoje turime nusipirkę būstą be paskolos. Neturime jokių finansinų įsipareigojimų. Ar galima gauti Lietuvoje paskolą antram būstui? Pradinį įnašą taip pat turime.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Inga, dėkui už klausimą. Reikia, kad skirtingi vertintų individualiai, tik po vertinimo gali būti nuspręsta. Užsienyje gaunantiems pajamos yra sunkiau išduodamos arba išvis neišduodamos, priklauso nuo šalies, valiutos ir pan.

+3Buvo naudinga
Martynas

Sveiki, norime su žmona įsigyti antrą būstą ne tame pačiame mieste kur gyvename. Pirmas būstas pirktas be paskolos, tai būtų pirma mūsų paskola. Sužinojau, kad banke imant paskolą būstui kitame mieste nei gyvename ir dirbame reikalingas 40% pradinis įnašas.Kodel jis toks didelis? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Martynai, pasitikrinkite visuose bankuose ar tikrai bus prašomas tokio dydžio pradinis įnašas visur. Tačiau bankai motyvuoja didesnį pradinį įnašą dėl to, kad tame būste nebus gyvenama. Jeigu tai netiks, pasakykite bankams, kad ruošiatės kraustytis į tą kitą miestą ir dėl to perkate būstą. Dar variantas, dėl ko buvo prašomas didelis pradinis įnašas, tai dėl senos namo statybos ar mažo likvidumo. Variantų gali būti daug. Viskas vertinama individualiai, priklauso nuo Jūsų pajamų, perkamo būsto ir t.t.

+3Buvo naudinga
Remigijus

Norėtume įsigyti nebaigtos statybos namą už 90.000eur. Įsirengimui skirti 38.000eur. Kadangi tai antras būstas, tai iš bankų gauname 80% finansavimą (72.000eur). Tai bendrai norėtume pasiskolinti 110.000eur. Turto vertintojai vertina 90.000eur. Pajamų gauti paskolą pakanka. Savo lėšų turime 20.000eur (18.000eur pradiniam įnašui ir dokumentams). Tam, kad gautume lėšu įsirengimui - turime turėti dar papildomai bent 7.600eur ir turto vertę pakelti iki 137.000eur, kas yra neįmanoma. Ar galima imti būsto paskola iš vieno banko, o įsirengimui paimti iš kito banko / kredito unijos / kito finansuotojo?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Remigijau, dėkui už klausimą. Labai svarbu įvykdyti įsipareigojimus bankui ir pasiekti 100% baigtumą, kitaip galite turėti problemų jeigu nespėsit. Skolintis papildomai galite, tačiau klausimas ar kas nors norės skolinti, kai jau turėsite tokio dydžio įsipareigojimą. Siūlyčiau šiek tiek pataupyti ir jeigu matote, kad įsipareigojimai yra per dideli ir Jums dar kolkas neįveikiami - pakentėti ir taupyti.

+4Buvo naudinga
Rita

Laba diena, Vyras turi paveldėtą iš senelių namą. Ar galima pretenduoti į valstybės paramą pirmam būstui įsigyti, ar tai jau skaitytųsi kaip antras būstas ir parama negalima?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rita, dėkui už klausimą. Tai skaitytųsi kaip jau turimas būstas ir parama negalima. Dar yra kelios išimtys dėl namo nusidevėjimo ir turimo ploto dydžio.

Įsigyja pirmą tinkamą būstą Lietuvos Respublikos teritorijoje arba atitinka vieną iš šių sąlygų:

  1. neturi būsto nuosavybės teise pastaruosius 5 metus ir iki prašymo suteikti paramą būstui įsigyti pateikimo dienos nebuvo pasinaudoję šia paramos forma;
  2. turi ar turėjo nuosavybės (bendrosios nuosavybės) teise būstą, kurio naudingasis plotas (visų Lietuvos Respublikoje nuosavybės teise turimų ir (arba) vienu metu turėtų būstų naudingųjų plotų suma), tenkantis (tenkanti) vienam asmeniui ar šeimos nariui, yra mažesnis (mažesnė) kaip 14 kvadratinių metrų, arba turimas būstas, neatsižvelgiant į jo naudingąjį plotą, Nekilnojamojo turto kadastro duomenimis, yra fiziškai nusidėvėjęs daugiau kaip 60 procentų. Parama teikiama būstui įsigyti arba nuosavybės teise turimam būstui rekonstruoti;
  3. neįgalusis ar šeima, kurioje yra neįgalusis, nuosavybės teise turi būstą, nepritaikytą neįgaliųjų poreikiams. Parama teikiama tik nuosavybės teise turimam būstui rekonstruoti pritaikant neįgaliųjų poreikiams.
+3Buvo naudinga
Silvija

Sveiki, esu vieniša mama, auginu dukrą. Noriu pakeisti būstą. Ar galiu gauti paramą antram būstui, esama pardavus?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Silvija, dėkui už klausimą. Parama suteikiama tik pirmąjį būstą įsigijant, tad paramos negalėsite gauti.

+3Buvo naudinga
As

Sveiki, turiu būsto paskolą, ar duotų koks bankas paskolą kitam pirkiniui sodo nameliui? Kur patartumete kreiptis, kad gautume ir palūkanos būtų ne tokios didelės? Pati skambinausi swed sake neduoda antram būstui paskolos, norime pasiskolinti tik 4000e... Ar ka ne taip supratau?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Bankai antram būstui paskolą tikrai duodą jeigu užtenka pajamų. Tik problema su sodo nameliu, kad tai ne gyvenamasis būstas. Jeigu reikia paskolos tik 4000 eurų, tuomet galite imti vartojimo paskolą. Kreipkitės į TOP3 bankus ir į savo miesto kredito uniją, gaukite individualius pasiūlymus ir pasirinkite geriausias sąlygas siūlantį.

+3Buvo naudinga
Živilė

Laba diena, Esame nauja šeima. Susituokėme praeitais metais. Šiuo metu laukiuosi vaikučio ir esu gimdymo atostogose. Planuojame įsigyti būstą. Mano mėnesinės pajamos prieš dekretą buvo 850 Eur į rankas, vyro apie 600 Eur į rankas. Vyras taip pat yra jaunasis ūkininkas. Ar yra galimybė pasinaudoti valstybės parama perkant pirmąjį būstą? Ačiū už atsakymą

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Živile, dėkui už klausimą. Jūsų pajamos yra šiek tiek didokos, tačiau siūlau kreiptis į savivaldybę ir išsiaiškinti situaciją tiksliau. Šiuo metu paramos teikimas yra sustabdytas, kol nepatvirtintas ateinančių 3 metų finansavimas, tad laiko turite.

+3Buvo naudinga
Vainius

Sveiki, norime įsigyti šeimos bustą. Žmona prieš santuoką buvo įsigijusi butą, kuriame dabar gyvename. Dar moka įmokas SEB bankui už jį. O dabar norime pirkti didesnį. Bet šio parduoti nenorime, ar tai bus skaičiuojamas kaip antras bustas, nors santuokoje tai būtų pirmas įsigytas bustas. Klausiu dėl to, kad bent SEB antram butui reikalauja 40 proc. pradinio įnašo.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vainiau, taip tai bus skaičiuojamas kaip antras būstas, nes įsipareigojimai pirmojo būsto tenka Jums abiems. Pasikalbėkite su SEB dėl galimų sprendimų - manau tikrai rasite išeitį Jūsų individualioje situacijoje.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų