Gyvenamasis namas

Gyvenamasis namas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „gyvenamasis namas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Povilas

Laba diena. Su žmona perkame gyvenamąjį namą. 100 proc. baigtumas, su baldais, pilnai įrengtas. Tai mūsų pirmasis būstas. Prieš tai gyvenome nuomojame bute. Turime tris nepilnamečius vaikus, du iš jų mažamečiai. Norėjau pasiteirauti ar šiuo atveju reikalinga pažyma iš teismo dėl tinkamumo nepilnamečiams vaikams gyventi naujame būste. Jei taip, kokie dokumentai yra reikalingi pateikti su prašymu.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Povilai, dėkui už klausimą. Na, pirmą kartą girdžiu, kad saviems vaikams reikėtų kažkokių pažymų. Čia galbūt reikalingos tokios pažymos jeigu kažkas buvo praeityje negerai? Negaliu pakomentuoti daugiau.

+3Buvo naudinga
Inga

Sveiki, noriu imti iš SEB banko būsto paskolą, 22000 e, su pradiniu įnašu 20% iš savivaldybės. Ją kaip ir gaunu, turiu nusižiūrėjus namuką, gyvenamasis. Gal žinot kokie kriterijai būtini namui norint gauti paskolą? Jame nėra kolkas atvesta nuotekų, vanduo iš šulinio. Kažin tinkamas jis? Ačiū iš anksto.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Inga, dėkui už klausimą. Tik bankas galės pasakyti ar tinkamas namas ar ne. Tačiau tokių pastatų bankai sunkiai finansuoja dėl mažo likvidumo.

+3Buvo naudinga
Inga

Sveiki, norėčiau sužinoti ar bankai duoda paskolas namui, namas gyvenamasis įregistruotas, gyveno žmogus, šildymas kietu kuru, vanduo iš šulinio, tik nėra nuoteku? Toks tinkamas gauti paskola? Statybos metai 1991, mūrinis, dviejų aukštų. Ačiū už betkokia info!

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Inga, dėkui už klausimą. Priklausys nuo to, kaip bankai įvertins turtą, pagal pateiktą informaciją negaliu pasakyti. Tačiau neturint vandentiekio - sudėtinga. Reikia individualaus vertinimo ir galbūt keisti paskolos tipą.

+3Buvo naudinga
Inga

O ka jus turejote omenyje keisti paskolos tipa?

Buvo naudinga
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Paskolos tipai gali būti įvairūs, pavyzdžiui: būsto paskola, vartojimo paskola, paskola užstatant turimą turtą.

+3Buvo naudinga
Justyna

Sveiki, Su vyru norimę imti paskolą busto pirkimui. Namas užregistruotas kaip gyvenamasis, baigtumas 100 proc, dokumentuose namo pastatymo metai 1990, renovacijos 2017/2018 metai. Kiek proc. finansavimo galiu gauti iš banko?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Justyna, dėkui už klausimą. Maksimalus finansavimas yra 85%, o kaip bankai įvertins Jūsų turtą - individualu ir maksimalios sumos gali skirtis priklausomai nuo banko. Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Marija

Sodo namas, naujos statybos, 100% baigtumas, turi energetinę klasę, t.y. nuolat gyvenamas. Ar galimas tokio objekto pirkimas su subsidija? Ar reikia būtinai pakeisti namo statusą?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Marija, dėkui už klausimą. Taip, namas turi būti gyvenamasis sodo namas. Yra dviejų tipų paramos: paskata regionuose ir parama jaunoms šeimoms. Pažiūrėkite kuri Jums tinka, kreipkitės į savivaldybę dėl detalesnės objekto vertinimo situacijos: daugiau informacijos apie paramą būstui čia.

+3Buvo naudinga
Beatričė

Sveiki, norėčiau paklausti. Gavome subsidiją statybai (20%). Statinys įregistruotas, kaip gyvenamasis sodo namas. Swed bankas paskolos nesuteikia, nes su subsidija. Atsisakius subsidijos gal suteiks. Nelabai su vyru suprantame, kodėl sąlygos keičiamos (su subsidija ir be). Ar išvis tai teisėta?? Ačiū. P.s. Swed bankas net perkant jau pastytą namą su subsidija reikalauja 100% baigtumo, o be subsidijos 80%.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Beatriče, dėkui už klausimą. Manau, kad labai negražu kai taip daro bankai. Ką galiu pasiūlyti - kreiptis į kitus bankus Luminor ir SEB.

+3Buvo naudinga
Donaldas

Sveiki, norėtume įsigyti 7 arus žemės, žemė yra sodų bendrijoje, gyvename čia patys, pasistatę namą ant 6 arų ir tiesiog norime nusipirkti priešais esantį sklypą plėtimuisi, bet greitu metu statybų neplanuojame,ką patartumėte? Reikėtų 10000 eurų, pradinį įnaša kažkokį surinktume.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Donaldai, dėkui už klausimą. Jeigu namas gyvenamasis ir likvidus, galbūt galite įkeisti namą ir gauti būsto paskolą, jeigu bankui pasirodys tinkamas turtas. Kitu atveju kreipkitės į kredito unijas arba imkite vartojimo paskolą.

+3Buvo naudinga
Emi

Sveiki, norėčiau paklausti, norint gauti paskolą namo pirkimui, kiek kvadratų turi būti namas? Užtenka 50 kv mūrinis namas?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Emi, dėkui už klausimą. Gali būti 50 kv., jeigu tai yra gyvanamasis namas ir bankas sutinka jį finansuoti. Reikia individualaus turto vertinimo kas tai per namas ir ar tai likvidus nekilnojamasis turtas.

+3Buvo naudinga
Inga

Sveiki, ko reikia norint sodo nama yregistruot y gyvenamajy?kokie turi buti reikalavimai? Norim pirkti sodo namuka bet bankas neduoda paskolos nes jis ne gyvenamasis

Buvo naudinga
Viktoras

Laba diena, Esam šeima (34m),(30m),(5m), planuojam statyt nediduką namą šalia miesto. Ar gautumėm lengvatinę paramą? Ar parama priklauso nuo pajamų ir amžiaus?

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Viktorai, dėkui už klausimą. Paramos gavimas priklauso nuo labai daug kriterijų, kuriuos turite atitikiti, tarp jų pajamos ir amžius. Detalesnę informaciją rasite čia.

+3Buvo naudinga
Aurelija

Laba diena. Norėjau pasiteirauti dėl paramos jaunoms šeimoms gyvenamajam būstui įsigyti. Man 31, vyrui 33 metai esame susituokę, turime du vaikus (vienas su sunkia negalia). Abu dirbantys. Norime įsigyti arba statyti namą kaime, šiuo metu gyvename Kaune. 2017 metų vasarą nusipirkome sodybą su labai senu namu (nugriovimui, namui 120 metų). Pirkimo dokumentuose parašyta gyvenamasis namas. Šalimais nupirktos sodybos parduoda kitą namą, kurį pasitvarkius būtų galima gyventi. Ar galime gauti paramą įsigyti tam namui arba statyti naują, jeigu jau esame nupirkę sodybą, kurios būklė yra tik nugriovimui.

Atsakyti Dalintis
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aurelija, dėkui už klausimą. Dėl paramos galite pretenduoti ir tai reikia daryti savivaldybėje. Dabar dėl perkamo būsto, reikia žiūrėti, kad jis būtų 100% baigtumo. Taigi, kai vyksite į savivaldybę turite būti pasiruošę klausimą dėl galimybės įsigyti konkretų būstą ir žinoti ką ketinate įsigyti - savivaldybėje pakonsultuos.

+3Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2019 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų