Sužadėtinė

Sužadėtinė. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „Sužadėtinė“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.

Dėmesio! Tik Bankai.lt lankytojai gali gauti Revolut „Premium” planą 3 mėn. nemokamai, pasinaudok šiuo ypatingu pasiūlymu.

Kaip gauti Revolut „Premium” planą ir kortelę 3 mėn. nemokamai?

  1. Įvesk savo telefono numerį pateiktame langelyje šioje nuorodoje: 3 mėn. Revolut „Premium” nemokamai ir gausite unikalią nuorodą, kad atsisiųstumėte „Revolut“ programėlę;
  2. Užsiregistruok „Revolut“ sukurk sąskaitą keliais spustelėjimais;
  3. Rinkis „Premium“ Pasinaudok pasiūlymu atnaujinti sąskaitą ir išbandyk „Premium“ nemokamai. Daugiau informacijos rasi sąlygose.

Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Rokas

Sveiki, pradėjau statyti namą, pamatas jau padarytas savomis lėšomis namas turi 11-12proc baigtumą. Ar galima gauti valstybės paramą statyboms? Turiu sužadėtinę planuojame vestuves ar būtina santuoka iki paramos gavimo jeigu ją išvis galima gauti, dėkui. p.s vaikų neturime.

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Erikas

Sveiki, su sužadėtine norėjome imti paskola iš swedbanko, pirkome namą iš mamos, kuri kraustosi į butą ir bankas mum neduoda paskolos dėl to, kad perkama is savo žmogaus, čia realu?

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Ramūnas

Sveiki. Turiu ir aš vieną klausimėlį. Prieš du metus su sužadėtine paėmem paskolą ir pirkom butą. Tuo metu jinai jau laukėsi, bet dar ėjo į darbą, na ir prie to pačio po įsigyjimo ir apsiženijome. Turim butą 2 metai bus birželį, norėtumėm parduoti butą, nes buvom pigiau nupirkę, o dabar sukilusios kainos ir geras metas prie to pačio uždirbti ir pirktis kažka kito. Bet žmona šiuo metu yra vaiko priežiūros atostogose, ar pardavus butą ir pvz einant vėl į banką skolintis, nes trūksta ant namo, skaičiuotusi žmonos pajamos? Nes vieno mano algą skaičiuojant truputį trūksta iki pilnos norimos sumos. Jei plius kur žmona gauna ten -430e tai užtektų, bet ar skaičiuojasi jie? Nenorim pirma parduot, o po to likti ant ledo, jei neduotų kiek norėjom.. na tikiuosi supratot klausimėlį. Ačiū iš anksto. Geros dienos.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ramūnai, dėkui už klausimą. Reikia kreiptis į skirtingus bankus ir teirautis. Kiekvienas bankas vertina individualiai pajamas ir skritingais koeficientais, todėl žmonos gaunamos pajamos iš sodros tikėtina bus vertinamos šiek tiek mažesniu koef., nors tai priklauso nuo banko vertinimo ir požiūrio į Jūsų šeimą. Šeimos ir situacijos skirtingos, todėl ir bankai kiekvienu atveju gali vertinti kitaip.

+3Buvo naudinga
Edgaras

Sveiki, turiu klausimą. Turiu paskolą butui, kuri paimta prieš tris metus. Laikui bėgant atsirado antra puse. Sužadėtine laukiasi, greitu metu turėtų gimti ir atžala . Klausimas toks: butas tapo per mažu, tad norisi didesnio būsto . Lėšų naujam ir didesniam nelabai užteka kad ir pardavus dabartinį būstą. Ar įmanoma pretenduoti į kokia nors parama jaunai šeimai ar jau po laiko viskas? Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Edgarai, dėkui už klausimą. Jau vėlokai. Paramą gali gauti tik tos šeimos kurios neturi būsto. Tačiau patariu pasitikrinti savivaldybėje ar Jūsų būstas yra pakankamo dydžio, tiesiog nuvykite į savivaldybę, pateikite duomenis ir žinosite tiksliai ar bus galimybė į paramą ar ne. Plačiau skaitykite paramos būstui įstatymą Bankai.lt portale.

+3Buvo naudinga
Edgaras

Laba diena, su sužadėtinę planuojame pirkti būtą, mano pajamos 960eu į rankas, jos minimumas. Pas mane labai gera kredito istorija, pas ja bloga. Kaip geriau daryti, imti paskola savo vardu ar kaip bendrasavininkai?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Edgarai, dėkui už klausimą. Tikėtina, kad sąlygos bus geresnės jeigu imsite vienas, atskirai. Tačiau tai gali pasakyti tik bankai, todėl reiktų pasikonsultuoti su jais.

+3Buvo naudinga
Rokas

Sveiki, planuoju imti paskolą su savo sužadėtine, norime imti paskolą kaip bendraskolininkai, tačiau iškilo klausimas jei aš dirbu Lietuvoje, o ji dirba užsienyje, kokius dokumentus reikia pateikti bankui iš sužadėtinės pusės ?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rokai, dėkui už klausimą. Reikės visų dokumentų susijusių su legalių pajamų gavimu ir jų stabilumo įrodymu, bankų išrašų ir pan. Pasiteiraukite banko konkrečiau, taip pat atminkite, kad bus svarbu kokia valiuta yra gaunamos pajamos, pagal tai gali mažėti pripažįstamų pajamų dydis. Kiekvienas bankas gali vertinti pagal skirtingus rizikos vertinimo kriterijus.

+3Buvo naudinga
Paulius

Sveiki. Su sužadėtine planuojame imti būsto paskolą kaip bendraskoliai. Sužadėtinė būtų bendraskolė. Ar po vestuvių vėl reikėtų perrašyti sutartis notariškai, pasikeitus bendraskolio (žmonos) pavardei? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Pauliau, dėkui už klausimą. Kad ir bendraskolė, tačiau būstas priklauso Jums lygiomis dalimis. Todėl, kai susituoksite galite pranešti bankams apie tai ir tiek. Turtas išliks lygiomis dalimis.

+3Buvo naudinga
Tomas

Sveiki, Su sužadėtine pradėjome mąstyti apie savo būstą ir jo įsigyjimą. Mes esam jauni - man 24 metai, draugei 22 metai. Esu pabaigęs perspektyvias bakalauro studijas. Taip pat studijuoju magistre. Dirbu tarptautinėje įmonėje, šiuo metu pajamos 850e į rankas (+100e kompensuojamas kuras) kolkas dirbu tik 4 mėn, bet apie paskolą galvoju dar padirbėjus tiek pat. Draugė studijuoja bakalauro studijas 4 kurse bei dirba mokykloje mokytoja terminuota sutartim metams (sutarties pratęsimas pirmenybė jai). Pajamos 360e (dirba nepilnu etatu). Taip pat gauna našlaitės pašalpą kadangi tėvas yra miręs 100e. Klausimai:

 1. Kokio dydžio paskolą galėtumėme gauti?
 2. Ar įtakoja kad kolkas esame nesusituokę?
 3. Ar bankai atsižvelgia į drauges neterminuota sutartį bei mano gaunama kompensaciją kurui 100e?
 4. Planuotumėme apie sodybą Klaipėdos rajone, girdėjau gandus, kad valstybė dovanoja pradini įnaša, jei tik perkamas būstas mažesniuose nei 100 000 gyventojų ar tai tiesa? Ir ar tai galioja rajoniniuose kaimeliuose/sodose (jei konkrečiau nuo Klaipėdos 20-30km)
Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Tomai, dėkui už klausimą. Pateikiu atsakymus į klausimus:

 1. Orientuokitės apie 50-80 tūkst. paskolą, tačiau tikslesnę informaciją pasakys tik bankai įvertinę Jūsų situaciją individualiai;
 2. Įtakos turi, tačiau išduoda ir nesusituokusiems. Tačiau, norint gauti paramą būstui jaunoms šeimoms turite būti susituokę ir turėti vaiką;
 3. Atsižvelgs į neterminuotą sutartį, tačiau vertins individualiai ir priklausomai nuo profesijos, terminų - bus priimtas sprendimas. Kompensacija kurui nemanau, kad bus priskaičiuojama, o jeigu ir bus, tai mažesniu koeficientu. Tai gaunasi B lygio ar kito tipo pajamos nuo kurių nemokami sodros mokesčiai.
 4. 4. Tai yra vis dar gandai, ministerija tik pateikė siūlymą seimui dėl paramos ateinantiems metams. Dar neturiu informacijos apie patvirtinimą. Viską ką rašote tiesa, tačiau tai tik mintys, idėjos. Parama būstui dabar galioja jaunoms šeimoms, kur skiriama 10-20% parama būstui, bet turite atitikti sąlygas. Siūlau pasiskaityti paramos būstui įstatymą Bankai.lt portale.

Sėkmės!

+3Buvo naudinga
Mindaugas

Sveiki, Planuoju imti būsto paskolą. Paskola būtų mano vardu, tačiau, kad nereikėtų imti didelės paskolos tam tikra dalimi (apie 5000 eur.)prisidėtų sužadėtinė. Ar įmanoma kažkuriuo momentu (prieš imant paskolą ar jau paėmus paskolą) pusę nuosavybės teisės į butą priskirti sužadėtinei? T.y. tapti bendrasavininkais, tačiau paskola būtų tik mano vardu.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mindaugai, dėkui už klausimą. Čia jau Jūsų su sužadėtine bendras susitarimas. Kadangi turtas įgytas iki santuokos sudarymo bus Jūsų asmeninė nuosavybė, norint tapti bendrasavininkais Jums reikia pasirašyti sutartį, kurioje būtų norodoma, kad būstas po sutarties pasirašymo tampa bendra jungine nuosavybe.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2023 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų