Notaras

Notaras. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „notaras“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Gražina

Sveiki, planuojame parduoti butą (2012 m.mirus močiutei esame 2 savininkai (paveldėtojai)). Kokius dokumentus, pažymas reikia turėti einant pas notarą ar juos gali sutvarkyti 1 savininkas? Abu savininkai gyvena užsienyje, bus rašomi įgaliojimai Lietuvoje gyvenantiems giminaičiams. Ar yra galimybė iš karto savininkui gyvenančiam užsienyje su pirkėju sudaryti pardavimo-pirkimo sutartį? Jei taip, kaip tai reikėtų padaryti, kokius dokumentus pateikti. Iš anksto dėkoju už atsakymus. Gražina

Atsakyti
Atsakymas į klausimą yra ruošiamas ir artimiausiu metu jį pateiksime. Taip pat atminkite, kad bet kuris Bankai.lt lankytojas gali atsakyti į klausimą. Tad jeigu žinote atsakymą ar turėjote panašią patirtį - pateikite atsakymą. Padėkime vieni kitiems!
Danuta

Laba diena. Spalio 2 dieną pardaviau butą. Pirkėjai ėmė paskolą būstui, minėtą dieną butas pas notarą buvo įkeistas bankui, pirkėjai sumokėjo dalį pinigų, tačiau bankas pinigų neperveda. Nors notarui buvo pristatytas garantinis rašta, banko konsultantas vis randa kažkokių trūkumų. Spalio 31 dieną, kai žadėjo, kad pinigai jau tikrai bus pervesti, pasakė pirkėjams, kad galės suteikti mažesnę sumą, negu žadėjo. Ar gali bankas šitaip elgtis? Juk butas jiems jau yra įkeistas. Tai LUMINOR bankas. Mūsų pirkėjams šitas bankas garantavo, kad suteiks paskolą rugpjūčio vidury. Mes pasirašėm preminarią sutartį ir iki šiol negavome pinigų. Man tai sudaro daug nepatugumų, nes turiu pirkti kitą turtą, dėl banko delsimo pasibaigė prelimenarios sutarties terminai.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Danuta, dėkui už klausimą. Reikia tikrinti pasirašytas sutartis, terminus ir pan. Jeigu bankas pažeidžia sutartį - reikia rašyti pretenzijas dėl nuostolių atlyginimų. Esant klausimams, reikia įsiskaityti į sutartis ir pateikiamus dokumentus.

+3Buvo naudinga
Petras

Sveiki, noriu pasiteirauti ar perkant būstą su banko paskola ir bendraskoliu galima pasidalinti turtą ne lygiomis dalimis. Pvz.: 1/3 vienam bendraskoliui, o kitos 2/3 kitam. Jeigu taip ar šį veiksmą atlieką notaras? O jeigu negalima, kaip galima užsitikrinti faktą, kad pradinį įnašą atliko tik vienas bendraskolis?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Petrai, dėkui už klausimą. Galbūt ir yra kažkokie išimtiniai atvejai, bet standartiniu atveju neturėtų būti dalinamas turtas imant būsto paskolą, nes tai banko turtas ir bankas suteikia paskolą bendrą buitį vedančioms šeimoms ar sugyventiniams. Tai gyvenant šeimoje viskas yra per puse. Bet kokiu atveju reikėtų derintis su banku.

+3Buvo naudinga
Kotryna

Sveiki, Apie pradinį įnašą. Perku butą, kurio savininkai yra du žmonės, kad būtų papraščiau ir patogiau visiems, vienas iš savininkų sutiko perduoti visas būsto teises antram savininkui. Taigi lieka tik pirkėjas ir pardavėjas. Bet asmuo kuris perduos visą turtą (būstą) nori garantijos ir prašo pradinį įnašą paduoti jam grynais. Tikrai tuo žmogumi pasitikiu, tik klausimas, ar kai bus pasirašomi dokumentai dėl pradinio įnašo perdavimo, notaras prašys pamatyti tuos pinugėlius ?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Kotryna, dėkui už klausimą. Priklauso nuo sumos dydžio, tikslių limitų negaliu pasakyti, bet jau dabar notarai dažniausiai prašo pradinį įnašą mokėti pavedimu. Galimybė mokėti grynais yra - tačiau labai rekomenduoju tik notarui matant duoti pinigus ir būtinai tai užfiksuoti.

+4Buvo naudinga
Ausra

Laba diena, Mano klausimas butų, kokių dokumentų reikia norint namą perrašyti. Aš noriu namą persirašyti nuo mamos ant savęs su vyru. Aš gyvenu Vokietijoje. Kokių dokumentu reikia man ir mano vyrui. Mes vasara važiuosim į Lietuvą tai norėčiau turėti truputį daugiau informacijos. Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Aušra, dėkui už informaciją. Pirmiausiai reikia susirasti notarą, pas kurį atliksite šią procedūrą. Užsiregistruokite laiką, pateikite namo adresą, kurį norėsite perrašyti ir notaras pateiks visus dokumentus ir jų kopijas, kurių reikės perrašant namą.

+3Buvo naudinga
Svečias

Klausimas, perkame būstą kurio kaina 100 tūkst. Pradiniam įnašui turime 50 tūkst. 50 banko. Ar galime dalį pradinio įnašo susimokėti grynais dalį pavedimu, aišku viskas būtų atitinkamai patvirtinta notaro ir tt.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Dėkui už klausimą. Teoriškai galite (berods įstatyme nėra to nurodyta, yra planai riboti atsiskaitymus iki 3000 eur grynais, bet įstatymo priimto taip ir nemačiau), bet praktiškai notaras prašys apmokėti pavedimu ir visiems taip saugiau ir paprasčiau.

+4Buvo naudinga
Julija

Laba diena, Pirmadienį vertins butą, kurį išsirinkome. Pardavėjos agentė paprašė sekmadieni susitikti ir pasirašyti rezervavimo sutartį ir sumokėti avansą. Planavau avansą mokėti pavedimu, bet agentė labai taktiškai pareikalavo, kad mokėčiau grynais. (Sakė, kad pasirašysime pinigų pervedimo aktą). Ar tai saugu? Ar būtina važiuoti pas notarą? Dėkoju už atsakymus.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Julija, dėkui už klausimą. Taip, saugu, jeigu pasirašote dokumentus, kad pinigus perdavėte ir jie gavo. Tačiau visuomet saugiau pervesti. Jeigu jie suinteresuoti parduoti - tegul vadovaujasi Jūsų nurodymais - pervedimu, kam tie gryni.

+4Buvo naudinga
RŪTA

Laba diena, norėjau paklausti, kaip įforminti tėvų nuolat dovanojamus pinigus. Tėvai 90 metų, bankais nepasitiki todėl pensijas deda į "kojinę" ir sutaupę 6000-7000 eurų atiduoda man. Ar užtenka, kad jie parašytų dovanojimo raštelį laisva forma, kad neturėčiau problemų VMI. Tuomet nuneščiau į banką. O gal būtina įforminti pas notarą? Dėkoju.

Atsakyti
A

Pinigų dovanojimo sutartis, kurios suma didesnė kaip 14 500 EUR, turi būti notarinės formos. Sutartis, kai dovanojama didesnė kaip 1500 EUR suma, bet mažesnė kaip 14 500 EUR, turi būti rašytinės formos.

+2Buvo naudinga
Daiva

Sveiki, priėmus palikimą, ar yra koks laiko terminas kada vėl turima kreiptis pas notarą dėl nuosavybės teisės liudijimo (dokumento) gavimo? Ačiū.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Daiva, dėkui už klausimą. Ne vėliau kaip per tris mėnesius nuo palikėjo mirties turi būti kreiptasi į notarą su pareiškimu dėl palikimo priėmimo. Jeigu jau priėmėte palikimą, tuomet pasiteiraukite dar notaro ar reikalingi kokie nors dokumentai.

+3Buvo naudinga
Amanda

Sveiki, Esame tokioje situacijoje. Išsirinkome būstą ir įvertino jį vertintojas. Ketiname keliauti į bankus dėl paskolos prašymo pateikimo. Būsto kaina 63000 € Pardavėjui grynais jau sumokėjome 9000€, kadangi jie taip pat perka kitą (didesnį) būstą tuos grynuosius sumokėjo būsto pirkėjui kaip garantiją, kad būstą pirks kai tik gaus likusius pinigus. Dabar bijau, kad bankas prašys pavedimo, o jo atlikti galimybės neturime, nes pinigai jau paduoti grynais. Ar bankas bus supratingas ir užteks notaro patvirtinimo, kad pinigai duoti?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Amanda, dėkui už klausimą. Jeigu pinigai paduoti grynais yra įforminti sutartyje ar su notaro patvirtinimu - problemų neturėtų kilti. Informuokite banką apie situaciją, nuo to nebus blogiau. Visuomet rekomenduojame pinigus pervesti pavedimu ir pasirašyti sutartį, dėl ko tie pinigai pervesti.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų