Paveldėjimas

Paveldėjimas. Čia Jūs matote visus klausimus-atsakymus susijusius su fraze „paveldėjimas“. Jeigu kils daugiau klausimų šia tema, tuomet užduokite naują klausimą.
Klausimai ir atsakymai
Ieškoti
Mindaugas

Laba diena, Toksai dalykas, kad atmetė mano paraišką i paskatą jaunai šeimai pirmajam būstui, nes vienas jaunos šeimos narys turėjo paveldėto turto. Taigi, jaunos šeimos narys turėjo paveldėto turto būdamas 8m vaikas ir tą turtą pardavė po 10d., viską tvarkė tėvai. Taigi klausimas būtų, ar įmanoma kažkaip skųsti šitą dalyką? ir gauti paskatą jaunai šeimai? nes logikos šitame dalyke visiškai nėra. Vaikas būdamas 8metų paveldėjo turtą, paturejo 10dienų ir dėl tokio dalyko negaunama paskata.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Mindaugai, dėkui už klausimą. Na, įstatymas galioja visiems tas pats. Bandykite kalbėtis su savivaldybe ar skambinti į ministeriją, bet nežinau ką tai pakeis. Įstatymas yra ir jam išimčių kaip ir nėra.

+3Buvo naudinga
Virginija

Ar galės pagal testamentą po mano mirties paveldėt vienodai ir antras sūnus jei jis yra Amerikos pilietis? Dėkui

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Virginija, dėkui už klausimą. Manau, kad galės, jeigu viskas bus tvarkingai sudokumentuota ir nurodyti asmenys gaunantys palikimą.

+3Buvo naudinga
Rasa

Laba diena. Ką tik pardavėme mums su seserim priklausanti butą (įgyta paveldėjimo teise, dar prieš santuoka) ir aš su vyru planuoju įsigyti kita būstą. Ar mums taikytu kompensacija pirmajam būstui? Kaip šeima jokio NT neturėjome ir neturime. Parduotas butas buvo 1/2 mano įgytas dar prieš santuoka. Kaip manote ar pavyktų gauti kompensacija, nes tai būtų mūsų pirmasis būstas? Esame iki 30 metu auginame viena vaiką. Ačiū už atsakymą.

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Rasa, dėkui už klausimą. Jūsų situacijai galioja paramos būstui įsigyti įstatymo 8 straipsnio punktai:

  • neturi būsto nuosavybės teise pastaruosius 5 metus ir iki prašymo suteikti paramą būstui įsigyti pateikimo dienos nebuvo pasinaudoję šia paramos forma;
  • turi ar turėjo nuosavybės (bendrosios nuosavybės) teise būstą, kurio naudingasis plotas (visų Lietuvos Respublikoje nuosavybės teise turimų ir (arba) vienu metu turėtų būstų naudingųjų plotų suma), tenkantis (tenkanti) vienam asmeniui ar šeimos nariui, yra mažesnis (mažesnė) kaip 14 kvadratinių metrų, arba turimas būstas, neatsižvelgiant į jo naudingąjį plotą, Nekilnojamojo turto kadastro duomenimis, yra fiziškai nusidėvėjęs daugiau kaip 60 procentų. Parama teikiama būstui įsigyti arba nuosavybės teise turimam būstui rekonstruoti.

Jeigu NT buvo parduotas prieš 5 metus ar daugiau arba jeigu būsto plotas buvo mažesnis nei 14 kv. m. vienam šeimos nariui - tuomet galimybė yra.

+4Buvo naudinga

Sveiki. Su broliu turime paveldėję turtą per pusę, dviejų kambarių butas. Tačiau noriu išsipirkti iš brolio butą, ir nupirkti jam vieno kambario. Ar įmanoma nedirbant tiesiog įkeisti savo nt dalį ir gauti paskolą vieno kambario butui? Nedirbu, nes dirbu individualios veiklos pažyma ir pajamos nestabilios. Ačiū !

Atsakyti
Marius Jansonas
Nepriklausomi paskolų ekspertai

Jeigu Jūs dirbate ilgiau nei 2 metus su individualia veikla ir pajamos tenkina banko kriterijus, tuomet paskolą gauti galėtumėte. Taip pat dar galėtumėte kreiptis ir į kredito unijas, kurios į ind. veikos pajamas atsižvelgia lanksčiau. Dar galima užstatyti visą butą, pasiimti paskolą 70-85 proc. nuo NT vertės ir likusia sumą pervesti broliui.

+2Buvo naudinga
Vaidas

Sveiki, esam 5 asmenų šeima, turim 70 kv. m. butą. Žmona paveldėjo buto dalį, bet ją padovanojo broliui, po dovanojimo praėjo metai laiko. Ar tas dovanotas turtas vistiek bus į trauktas į mūsų šeimos turtą norint gauti valstybės remiamą paskolą namui statyti?

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Vaidai, dėkui už klausimą. Šiuo atveju reikėtų vadovautis šiuo punktu:

Įsigyja pirmą tinkamą būstą Lietuvos Respublikos teritorijoje arba atitinka vieną iš šių sąlygų:

  1. neturi būsto nuosavybės teise pastaruosius 5 metus ir iki prašymo suteikti paramą būstui įsigyti pateikimo dienos nebuvo pasinaudoję šia paramos forma;
  2. turi ar turėjo nuosavybės (bendrosios nuosavybės) teise būstą, kurio naudingasis plotas (visų Lietuvos Respublikoje nuosavybės teise turimų ir (arba) vienu metu turėtų būstų naudingųjų plotų suma), tenkantis (tenkanti) vienam asmeniui ar šeimos nariui, yra mažesnis (mažesnė) kaip 14 kvadratinių metrų, arba turimas būstas, neatsižvelgiant į jo naudingąjį plotą, Nekilnojamojo turto kadastro duomenimis, yra fiziškai nusidėvėjęs daugiau kaip 60 procentų. Parama teikiama būstui įsigyti arba nuosavybės teise turimam būstui rekonstruoti.

Vertinant antrąjį punktą, tai paramos negautumėte, nes turite būstą, kurio naudingasis plotas yra 14 kv. m. vienam šeimos nariui. Arba vertinant pirmąjį punktą, nuosavybės teisės netekote tik prieš metus, kai reikia bent 5 metų.

Dėl tikslesnių vertinimų pasitarkite savivaldybėje.

+3Buvo naudinga
Andrius

Sveiki, prieš 10m. mirus žmonos motinai, žmona paveldėjo 1/3 dalį motinos namo. Ar toks turtas skaitomas kaip pirmasis žmonos būstas? Ar mes pretenduotumėme į valstybės lengvatą pirmajam būstui įsigyti, jei atitinkame visus kitus reikalingus kriterijus? Dėkoju už atsakymą

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Andriau, dėkui už klausimą. Manau reikėtų vadovautis šiuo paramos įstatymo punktu:

„neturi Lietuvos Respublikos teritorijoje nuosavybės (bendrosios nuosavybės) teise būsto arba nuosavybės (bendrosios nuosavybės) teise turimas būstas, Nekilnojamojo turto kadastro duomenimis, yra fiziškai nusidėvėjęs daugiau kaip 60 procentų, arba nuosavybės (bendrosios nuosavybės) teise turimo būsto naudingasis plotas, tenkantis vienam asmeniui ar šeimos nariui, yra mažesnis kaip 10 kvadratinių metrų arba yra mažesnis kaip 14 kvadratinių metrų, jeigu šeimoje yra neįgalusis arba asmuo, sergantis lėtinės ligos, įrašytos į Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos patvirtintą sąrašą, sunkia forma.”

Reikia žiūrėti į plotą ir į Jūsų šeimos sudėtį. Taip pat paanalizuokite paramos būstui įstatymą.

+3Buvo naudinga
Ilona

Laba diena, man 32 metai, prieš kelis metus mirė mano abu tėvai. Su sese paveldėjome namuką su žeme kaime po lygiai. Ar norint įsiyti būstą, gaučiau subsidiją iš savivaldybės pradiniam įnašui? Jei ne, ar savo dalį paveldėjimo galėčiau panaudoti užstatui? Ačiū

Atsakyti
Steponas Jurelė
Bankai.lt

Ilona, dėkui už klausimą. Pagal pateiktus faktus į subsidiją Jūs nepretenduojate. Pradinis įnašas perkant būstą su paskola yra būtinas grynais pinigais. Pradiniui įnašiui užstatas nepriimtinas, nebent jį parduosite ir taip gausite grynuosius.

+4Buvo naudinga
Projektą valdo ir vysto lietuviško kapitalo įmonė
Lietuviško kapitalo projektas.
Rinkis paslaugą lietuvišką!
2008-2020 © Bankai.lt - vienintelis bankinių paslaugų palyginimo portalas Lietuvoje. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti informaciją yra draudžiama, nebent gavus raštišką sutikimą. Buveinės adresas: K. Baršausko 59, LT-51423 Kaunas, Lietuva (Kauno mokslo ir technologijų parkas).
Į viršų